Kim jesteś?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Jakim znakiem jesteś ?

Perfekcjonista
7
3%
Dawca
4
2%
Zdobywca
5
2%
Indywidualista
53
26%
Obserwator
62
31%
Lojalista
23
11%
Entuzjasta
15
7%
Szef
13
6%
Rozjemca
20
10%
 
Liczba głosów: 202

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sakura
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 22:53
Lokalizacja: Gniezno

#106 Post autor: sakura » sobota, 6 stycznia 2007, 17:09

i jaki z tego wniosek.... platamy sie w sieci enneagramu... na sile to kazdy znajdzie jakas ceche swoja ktora bedzie pasowala do ktores liczby wiec... jak zgadnac nie znajac kogos???? XD


jak ktos chce pogadac zapraszam na gg 6157865

orszaghaz
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 18:22
Kontakt:

#107 Post autor: orszaghaz » sobota, 6 stycznia 2007, 21:04

Nie możesz określić swego miejsca na ziemi więc prosisz o to innych anonimowo. - hehe, ależ daleko idące wnioski! niemniej jednak sądzę, że nieprawdziwe :wink:
Szura pisze:jak dla mnie - Jedyneczka. 8)
gratuluję! teraz jeszcze tylko skrzydełko... ;)
mogę powiedzieć, że pani odgadła jako pierwsza (a reszta strzelała albo podawała swój własny typ :P), ale chyba bez podpowiedzi by się nie obyło.
po prostu chciałem podkreślić, że chęć doprowadzania spraw do końca nie musi się wiązać z ich częstym faktycznym doprowadzaniem.

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#108 Post autor: Szura » sobota, 6 stycznia 2007, 21:16

orszaghaz pisze:
Szura pisze:jak dla mnie - Jedyneczka. 8)
gratuluję! teraz jeszcze tylko skrzydełko... ;)
mogę powiedzieć, że pani odgadła jako pierwsza (a reszta strzelała albo podawała swój własny typ :P), ale chyba bez podpowiedzi by się nie obyło.
po prostu chciałem podkreślić, że chęć doprowadzania spraw do końca nie musi się wiązać z ich częstym faktycznym doprowadzaniem.
Ach, nie doczytałam o tej chęci i mi to straaasznie zgrzytało, ale od początku obstawiałam Jeden. ^^

A skrzydło? Nie mam pojęcia, ale na intuicję powiedziałabym, że Dziewięć. ;)

PS. Tylko nie pani, tylko nie pani! :lol:
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
sakura
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 22:53
Lokalizacja: Gniezno

#109 Post autor: sakura » sobota, 6 stycznia 2007, 23:21

ja damno mowilam ze jeden.... :( dlaczego nikt mnie nie sluchal.... no tak :cry: ale spoko ja smucic sie nie moge bo jestem 7w6 :P
jak ktos chce pogadac zapraszam na gg 6157865

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#110 Post autor: fryzjer » niedziela, 7 stycznia 2007, 00:36

Pierwszy raz udało mi sie zgadnąć kogoś typ ;]
Skrzydło 9

orszaghaz
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 18:22
Kontakt:

#111 Post autor: orszaghaz » niedziela, 7 stycznia 2007, 13:24

Szura pisze:A skrzydło? Nie mam pojęcia, ale na intuicję powiedziałabym, że Dziewięć. ;)
kobieca intuicja ma w sobie pierwiastek boski :D
sakura pisze:ja damno mowilam ze jeden.... :( dlaczego nikt mnie nie sluchal....
no tak, ale przyznaj, że to był bardziej strzał, niż logiczne rozumowanie wynikające z przesłanek :wink:
fryzjer pisze:Skrzydło 9
ciekaw jestem jakie zauważyłeś istotne różnice, że nie skrzydło 2?

Awatar użytkownika
sakura
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 22:53
Lokalizacja: Gniezno

#112 Post autor: sakura » niedziela, 7 stycznia 2007, 13:57

no przeciez sie nie gniewam... XD pewnie ze strzelalam... nie znam na pamiec wszystkich typow wiec jakos trzeba pobie radzic:P
jak ktos chce pogadac zapraszam na gg 6157865

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#113 Post autor: lusylia » niedziela, 7 stycznia 2007, 16:56

Nareszcie dotarla tu kolejna zrownowazona 1w9. Niniejszym wyrazam zadowolenie.
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

orszaghaz
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 18:22
Kontakt:

#114 Post autor: orszaghaz » niedziela, 7 stycznia 2007, 17:54

kolejna zrównoważona? a może (nie)pierwsza niezrównoważona? :lol:

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#115 Post autor: lusylia » niedziela, 7 stycznia 2007, 18:14

orszaghaz pisze:kolejna zrównoważona? a może (nie)pierwsza niezrównoważona? :lol:
Polurkuj troche na forum Jedynek i sam wyrobisz sobie opinie.
Jak na te chwile podtrzymuje swoja wypowiedz. Zachecam tez do wiekszego udzialu.
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Koffee
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2006, 18:59

#116 Post autor: Koffee » czwartek, 11 stycznia 2007, 17:20

dochodze do wniosku, że nie doszłam do żadnego wniosku, jakim typem jestem
doszłam... tylko po sylwestrze do czegoś doszłam, doszłam do domu i troche później doszłam do siebie
doszłam do wniosku że bredze i jestem zmęczona

dziękuję za uwagę

Awatar użytkownika
Abberline
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 00:34
Lokalizacja: z Drogi
Kontakt:

#117 Post autor: Abberline » niedziela, 14 stycznia 2007, 01:41

Moim skromnym zdaniem - jak już powiedziałam w poście powitalnym - obecność takiej ilości Czwórek na tym Forum (i paru podobnych) wynika z poniższej przyczyny:
Czwórki mają skłonność do samoodkrywania się przed innymi i czują się pewnie opisując swoje emocje.

Samo wyrażanie się i dążenie do samo-poznania się to są wysokie priorytety u ludzi z tym typem.

Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.

Prawie wszyscy ludzie z tym stylem potrzebują lub znajdują kreatywne ujście.
Uwielbiamy analizować swoją duszę i równie chętnie dzielimy się swoimi wnioskami - taki rys osobowości :) Jestem administratorem forum dyskusyjnego, w którym uczestniczą osoby z tej samej grupy wiekowej, jaką zgromadziło Forum Enneagramu, ale jest to forum o całkiem innej tematyce. "Podesłałam" im enneagram i okazało się, że na kilkudziesięciu użytkowników mamy zaledwie cztery Czwórki (w tym jedna to ja :) ), mimo że każdy z tej grupy przechodzi okres poszukiwania własnego "ja", czuje się nieco niezrozumiany i nieco wyjątkowy zarazem. Powiem więcej - to naprawdę nieprzeciętni ludzie. Podejrzewam, że gdyby taki sam eksperyment przeprowadzić w innych grupach dyskusyjnych niepoświęconych problemom osobowości, efekt byłby podobny. Każdy typ ma zapewne porównywalna z pozostałymi liczbę swoich reprezentantów. Tyle tylko, że Czwórki uwielbiają pochylać się nad sprawami duszy i z łatwością werbalizują swoje przemyślenia.

A teraz z innej beczki. Czwórka ma w nazwę "Indywidualista" - brzmi kusząco. Czytamy pierwsze zdanie charakterystyki - "Tragiczny romantyk..." - jak pięknie! ...Wrzuciliście wszystkie Czwórki do worka z powyższymi etykietkami. Tymczasem Czwórka nie ma monopolu na indywidualizm i wyjątkowość - to jedno, a drugie - osobowość Czwórki to dużo bardziej złożona sprawa. Obok poczucia alienacji i nastrojów depresyjnych, charakterystycznych raczej dla Czwórek niezdrowych, posiadają:
+ umiejętność znajdywania sensu życia i doświadczania emocji na głębokim poziomie
+ umiejętność nawiązania ciepłych i głębokich relacji z innymi (mogą być świetnymi nauczycielami i psychoterapeutami, również przyjaciółmi pełnymi współczucia, zdolnymi do zrozumienia problemów innych)
+ kreatywność, intuicję i poczucie humoru
+ łatwość odczuwania nastrojów innych ludzi
+ skłonność do bycia idealistami, dobry smak i umiejętność doceniania wartości piękna
+ zdolność myślenia metaforycznego, widzenia rzeczy jako symbole
+ głęboką emocjonalność
+ zdolność przeobrażania przykrości w coś bardziej znaczącego, poprzez kreatywną pracę wszelkiego rodzaju
+ uzdolnienia w wyrażaniu odczuć
Osobowość Czwórki staje się jeszcze bardziej złożona dzięki wpływom Jedynki i Dwójki. Warto o tym pamiętać nim przyklei się Czwórce etykietkę "depresyjny indywidualista" i uzna, że razem wzięci jesteśmy bandą romantycznych pomyleńców :D
Obrazek
Sometimes there's so much beauty in the world
I feel like I can't take it... and my heart is going to cave in.
4w5

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#118 Post autor: Avin » niedziela, 14 stycznia 2007, 04:35

ja tam raczej nie bylam dumna z bycia czworka i bylo mi z tym ciezko, nie pokazywalam uczuc po sobie, przezywalam je w glebi-caly nastoletni okres-chodzacy ideal, wzor, odpowiedzialna, zrownowazona, nikt nie widzial moich depresji, nie odzywalam sie, bo bylam inna-gorsza, robili ze mnie kawaly, smiali sie itd, nie bylo to mile
nie pozwalano mi byc dzieckiem, pewne sprawy sprawily, ze w dziecinstwie musialam dorosnac, itd... nauka, wiedza encyklopedyczna, by nie musiec wyrazac swego wlasnego-innego zdania


teraz uwstecznilam sie do okresu dziecinstwa-stalam sie chaotyczna, nieprzemyslana, roztragnona itd, w dziecinstwie mi na to nie pozwalano i kiedys musialo to we mnie wybuchnac, kazdy powinien miec prawo przezyc swe dziecinstwo

przepraszam wszytskich, jesli czasem pisze bez sensu, popelniam wiecej bledow niz kiedys...

no a pseudo-czworki, niby czemu mialby takie byc?
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#119 Post autor: nutshell » wtorek, 16 stycznia 2007, 10:03

Nie wiem jak to jest u was, ale w moim otoczeniu przeważają ludzie z typem 4 i 7, do tego jakieś jedynki, dwójki i osemki przewijają się czasem, a szóstek znam raptem dwie, z czego jedną słabo ;) Więc nijak pasuje mi stwierdzenie, że 6 to typ 'szarego człowieka' Chociaż skoro znawcy tak twierdzą to może coś w tym jest. Jednakże dzięki Azula za 'obronę'. A z drugiej strony jak sobie pomyślę, że i Hitler i Chuck Norris, Rysiek z Klanu i moherowe berety to 6..cóż, towarzystwo wręcz DOBOROWE ;)
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Cztery
Posty: 179
Rejestracja: czwartek, 11 stycznia 2007, 23:08

#120 Post autor: Cztery » wtorek, 16 stycznia 2007, 16:26

Dostałem w twarz , cios potęzny jak od byka , zwalił mnie na kolana ,kazał płakac . Tescie ! Skąd ty wiedziałeś ! Tylko ty mnie tak poznałeś !
" Kiedy patrzymy na rzecz lub osobe , nie widzimy ich takimi jakie są , ale w zależności od tego jacy my jesteśmy " / 4w5

ODPOWIEDZ