Temperamenty Hipokratesa a typy enneagramowe

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Melody
Posty: 116
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 23:49
Enneatyp: Obserwator

Re: Temperamenty Hipokratesa a typy enneagramowe

#106 Post autor: Melody » sobota, 26 września 2015, 15:09

Robiłam ostatnio profesjonalny test na temperament u psycho i pokazał mi mój wynik na takim fajnym wykresie. Najśmieszniejsze było to, że moja kropeczka była na samym środku wszystkich czterech temperamentów, więc chyba wiele wam nie pomogę :mrgreen: wydaje mi się, że takie utożsamienie się z jednym temperamentem może być dla jakieś częsci ludzi zbyt dużym uogólnieniem ich charakteru.


5w6, iNtuitive af :mrgreen:

Awatar użytkownika
Melancholiczka
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2016, 10:37
Enneatyp: Lojalista

Re: Temperamenty Hipokratesa a typy enneagramowe

#107 Post autor: Melancholiczka » niedziela, 17 kwietnia 2016, 14:58

6w5.
Jak mówi mój nick, od kilku lat w moim charakterze dominuje temperament melancholiczny - mogę z całą pewnością stwierdzić, że do końca 5 klasy podstawówki byłam raczej sangwinikiem. Do niedawna uważałam się za mieszankę wybuchową sangwinika i melancholika, jednak ostatnio z przykrością zauważyłam, że z ukochanego typu zrównoważono-ekstrawertycznego zostało mi naprawdę niewiele. Może trochę we mnie flegmatyka, szczypta choleryka ukazuje się we mnie naprawdę rzadko (na w-fie na przykład, czy w towarzystwie, w którym czuję się niekomfortowo), mam wrażenie, że typowa dla niego impulsywność, wybuchowość i ekstrawersja zanikła we mnie jeszcze na początku tego roku, kiedy zaczęłam odzyskiwać stały grunt pod nogami. Według testu moje proporcje sangwinik/choleryk/melancholik/flegmatyk to 1/2/21/16, co z grubsza może być trafne.

ODPOWIEDZ