Rozpoznanie typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#151 Post autor: M. » czwartek, 18 września 2008, 20:04

O właśnie, opóźniony zapłon. Dobrze powiedziane.


5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#152 Post autor: Absynt » czwartek, 18 września 2008, 21:00

Jeszcze mi powiedzial - "filtr". Piatki przefiltrowuja emocje w pierwszym obiegu, a pozniej je wylawiaja z odmetow umyslu i dopiero wtedy one do nich docieraja.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#153 Post autor: NoLeader » czwartek, 18 września 2008, 21:18

Absynt pisze:Jeszcze mi powiedzial - "filtr". Piatki przefiltrowuja emocje w pierwszym obiegu, a pozniej je wylawiaja z odmetow umyslu i dopiero wtedy one do nich docieraja.
No dokładnie. Z piątkami jest tak, jakby informacja szła najpierw przez maskujący serwer, a później docierała do serwera głównego.

Przy tym są dwie opcje, żeby zmusić piątki do tego aby zrezygnowała z filtrowania: zrobić zeby się totalnie wyluzowała, albo poczuła się skrajnie przyparta do muru. To się pokrywa z tym, że 5 są połączone z 8 i 7.
Maro pisze:a rozbiles? :twisted: ?
opowiadaj....
9ach te ozieble emocjonalnie piatki)
Nie rozbiłem. To był taki zajebisty prowokacyjny lans. Ale jak będziesz kiedyś w Wawie to mogę Cię chętnie wybatożyć.

Awatar użytkownika
Magiliana
Posty: 173
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 13:42
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: własny świat

#154 Post autor: Magiliana » piątek, 19 września 2008, 10:25

Raczej ciężko sprawić, by Piątka się totalnie wyluzowała, przynajmniej tak jest w moim przypadku, prędzej można sprawić, by poczuła się przyparta do muru :wink: .
5w4

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#155 Post autor: Absynt » piątek, 19 września 2008, 10:32

Moj ziomek codziennie jara blanty i jest wyluzowany jak Laska z "Chlopaki nie placza" :lol:.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#156 Post autor: SuperDurson » piątek, 19 września 2008, 11:45

qqq pisze:
SuperDurson pisze:Piątki odsuwają emocje na bok, bo emocje przeszkadzają obserwatorowi w obserwacji.
He, raczej dlatego, że są zwyczajnie niezręczne i niezrozumiałe, więc lepiej unikać bezpośredniej konfrontacji w czasie rzeczywistym.
To brzmi bardziej jak wyrachowane działanie w konkretnym celu, a często ważniejsze niż cel, który może być sztucznie stworzony, są powody.
Jestem zręczny i zrozumiały. Uwielbiam bezpośrednie konfrontacje w czasie rzeczywistym bo mogę wtedy przećwiczyć wcześniej dokładnie przemyślane strategie zachowania, lub nauczyć się nowych. Jest to wyrachowane działanie w konkretnym, sztucznie stworzonym celu, mającym przysporzyć mi wymierne korzyści. Korzyści są powodem działania.
Absynt pisze:Moj ziomek codziennie jara blanty i jest wyluzowany jak Laska z "Chlopaki nie placza"
Jest to sposób. Czy ten kij ma jeden koniec? Czy więcej?

Magiliana pisze:Raczej ciężko sprawić, by Piątka się totalnie wyluzowała, przynajmniej tak jest w moim przypadku, prędzej można sprawić, by poczuła się przyparta do muru
Spokojna atmosfera, krótkie pytania (na które zna odpowiedz - lub może odpowiedzieć yhmmm, EEee-EEee) + sugestie. Delikatny krótki dotyk. Trochę alkoholu. Otwarta dyskusja. Nawet zamkniętych da się otworzyć :oops:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#157 Post autor: Absynt » piątek, 19 września 2008, 16:31

SuperDurson pisze:
Absynt pisze:Moj ziomek codziennie jara blanty i jest wyluzowany jak Laska z "Chlopaki nie placza"
Jest to sposób. Czy ten kij ma jeden koniec? Czy więcej?
Narazie tylko jeden. I mysle, ze ten drugi koniec kiedys przypier.doli mu miedzy oczy, bo inaczej chyba koles nie otrzezwieje. Wlasnie... Jak wyciagnac piatke z uzaleznienia? On mysli, ze sie przeslizgnie z tym przez wszystko (gl. mam na mysli szkole) i poki co mu to wychodzi, ale ja wiem, ze koniec dobrej zabawy jest nieuchronny. Chcialbym, zeby skonczyl te szkole, ale on na argumentacje zlewa. Wobec tego czekam, az sprawy wymkna mu sie spod kontroli i wtedy go to uderzy. To pomoze, ale wtedy bedzie juz za pozno. Bedzie musial isc do roboty i tyle. Z drugiej strony moze mu sie udac! Dlatego jestem w tej kwestii bierny - w koncu jego sprawa.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#158 Post autor: SuperDurson » piątek, 19 września 2008, 18:11

Miałem to samo. Ćpanie i szkoła sobie nie przeszkadzały. Ba! Nawet na studiach sie udawało - chyba sprytny po prostu jestem :D Otrzeźwiło mnie dopiero konkretne pierdolnięcie rzeczywistością dokładnie między oczy. Finansowo - mieszkaniowe jebut. I zmądrzałem.
Przytnij mu źródełko i przedstawiaj lepsze rozwiązania. Zmądrzeje jak zaboli. Wiele piątasów tak ma :P
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#159 Post autor: Absynt » piątek, 19 września 2008, 22:21

Ja mam mu przyciac zrodelko? On jest blizej zrodelek niz ja.
Mysle, ze zmadrzeje jak zaboli. Troche mam dosc przekonywania go do tego, zeby zamiast biegac z haszem i zarabiac na paczke fajek dziennie, lepiej by znalazl sobie normalna prace, zadbal o szkole i zaczal chodzic z reszta ziomkow na treningi. Kiedys tak robil... ba - nawet to godzil z jaraniem, choc jaral mniej, a szkole w sumie i tak olewal :P. Tak czy inaczej coraz z nim gorzej, a on ma na to coraz bardziej wyjebane... za przeproszeniem... Duzo mu zawdzieczam, dobry chlopak, ale jego wcale nie boli sumienie, ze sie marnuje. Mysli, ze jest cool... eh :F
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#160 Post autor: qqq » piątek, 19 września 2008, 22:26

SuperDurson pisze:Jestem zręczny i zrozumiały. Uwielbiam bezpośrednie konfrontacje w czasie rzeczywistym bo mogę wtedy przećwiczyć wcześniej dokładnie przemyślane strategie zachowania, lub nauczyć się nowych. Jest to wyrachowane działanie w konkretnym, sztucznie stworzonym celu, mającym przysporzyć mi wymierne korzyści. Korzyści są powodem działania.
Dla jasności podmiotem mojego pierwszego zdania były emocje, a nie piątki.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#161 Post autor: SuperDurson » piątek, 19 września 2008, 23:19

Źle Cię zrozumiałem w takim razie.
Prawdopodobnie dlatego, że podmiotem mojej wcześniejszej wypowiedzi były piątki, a nie emocje.

Niezręczne i niezrozumiałe? Emocje?
Racja :twisted:

Mam wrażenie że kluczem do pojęcia emocji jest NIEanalizowanie ich. Poddanie się im. Nie stają się dzięki temu zrozumiałe, tylko.. naturalne. Po jakimś czasie NIEanalizując ich zauważyłem, że pojawiają się w określonych okolicznościach, a ja nie filtruję ich kiedy nie przeszkadzają mi w ocenie. Ciekawa sprawa te emocje 8)
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#162 Post autor: Memory » wtorek, 28 października 2008, 16:41

Miltado pisze:Najbardziej chyba jednak zgodzę się z opinią iż jest to chore 6w5.
Ja się tak nie zachowuję nawet, gdy sięgam samego dna. Ale może to sprawka innych czynników.

Pytanie dnia, zresztą sądzę, że bardzo łatwe: który typ miewa wątpliwości do tego kim jest, zachowuje stoickie opanowanie pomimo problemów, odkłada obowiązki na później [ale nie ze strachu przed zerowymi możliwościami ich wykonania, tylko z nygusostwa] i siedzi przed kompem zamiast działać? :>
Ten spokój w dodatku go wkurwia, bo nie motywuje. Lecz zaznaczam, iż wkurwienie ma subtelny wydźwięk, bo w końcu zachowujemy żelazny spokój.
Jeszcze warto dodać, że bardzo lubi marzyć, robi to wręcz nieustannie. :)

Ciasteczko dla tego, kto zgadnie. :D Romantyczny wieczór z Krysią z Gazowni, jeśli poda także skrzydło.

Ps. prawo głosu odbieram Absyntowi, bo powie 6. :lol:
Chociaż nie wykluczam tej opcji.
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
pomiar
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 28 lipca 2008, 00:35

#163 Post autor: pomiar » wtorek, 28 października 2008, 17:53

Opis pasuje do 9w1.
5w4 INTj

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#164 Post autor: SuperDurson » wtorek, 28 października 2008, 18:00

Chore 5w6 ENTj, które nie ma określonego celu. :wink:

Sam taki byłem.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#165 Post autor: Memory » wtorek, 28 października 2008, 18:41

Ok, Durson, od dzisiaj podaję się za 5w6. ;)

Dodam jeszcze, że owemu typowi w kółko chce się spać od jakiegoś czasu i nie ma siły się na niczym skoncentować. :|

Kurde, określcie mi to! Czy 6 miewa takie stany?
Dobra, Absynt, możesz przemówić. :lol:
6w7 sp/sx, EIE

ODPOWIEDZ