7w4

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#16 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » sobota, 11 sierpnia 2007, 17:21

Pomysł z wypisaniem cech uważam za dobry.

Natomiast, co do wydawania się, że jest się kimś innym, to bywa to też poparte tym, że komuś na zmianę wychodzi 7 i 4. Pewnym tropem jest też to, że w alternatywnym teście, który podaje oddzielnie punktację dla każdego typu, niektóre osoby uzyskują bardzo wysokie wyniki i w 4 i w 7.
Mi w głowie powoli tworzy sie obraz takiej osoby, jako trzeciego podtypu siódemek. Są trochę inne niż 7w8 i 7w6, ale mam zbyt mało obserwacji, na zbyt małej próbie i jeszcze zbyt subiektywnie niepewnych bym próbował stworzyć z nich opis typu. Jednak może osoby, których taki układ wyników dotyczy, coś więcej rozjaśnią.



Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#17 Post autor: aliszien » sobota, 11 sierpnia 2007, 22:42

Będzie mały off top - kazałam Domowemu zrobić test z konkurencyjnej strony i... wyszły mu wysokie wyniki przy 8, 3 i 9. Zgroza. Muszę zrewidować swój pogląd na niego i swoją sygnaturkę.
Teraz już wiem dlaczego jego idolem jest Aleksander Wielki :D

Ale chyba odpadła jedna osoba z grona 7w4.
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#18 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » sobota, 11 sierpnia 2007, 22:47

Mi czasami zdawało się, że piszesz o nim jako o ósemce ;). Czułem pismo nosem :).

Awatar użytkownika
ib.idem
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 4 czerwca 2007, 14:53

#19 Post autor: ib.idem » niedziela, 12 sierpnia 2007, 18:52

Doliczcie mnie. Pisalem o tym nieraz i mam wrazenie, ze to przede wszystkim sprawa autosugestii i checi wyciagniecia z zycia troche wiecej niz dotychczas. W sumie, pozytywne myslenie, otwartosc i takie tam mozna wytrenowac...

Absynt tez ma cos takiego, patrzac po statusie ;) Ale lepiej niech napisze sam.
4w7? Na pewno ENFJ.

Mikiks
Posty: 65
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 19:03

#20 Post autor: Mikiks » niedziela, 12 sierpnia 2007, 22:28

Ja też jestem mieszańcem, albo coś źle wypełniam. Niedawno, przed wakacjami wychodziło 4w5. Teraz wychodzi 7w6. Czy człowiek może się zmienić? Czy tylko sobie to wmawia?
Ostatecznie mogę uznać, że jestem wrażliwszą niż przeciętna siódemką lub społecznym typem czwórki.

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#21 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 13 sierpnia 2007, 12:20

Mikiks pisze:Ja też jestem mieszańcem, albo coś źle wypełniam. Niedawno, przed wakacjami wychodziło 4w5. Teraz wychodzi 7w6. Czy człowiek może się zmienić? Czy tylko sobie to wmawia?
Ostatecznie mogę uznać, że jestem wrażliwszą niż przeciętna siódemką lub społecznym typem czwórki.
Mi w normalnym nastroju wychodzi 4w5, ale wiem, że jestem o wiele bardziej 7w6.

Patrząc na inne Siódemki w rzeczywistości, nie czuję jakiejś więzi. Może to przez to, że nasze relacje są tylko powierzchowne.
Jak na razie utrzymuję, że mam silne połączenie z 5. I chyba to jest właściwa droga.

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#22 Post autor: Green Eyes » poniedziałek, 13 sierpnia 2007, 22:31

nie no ja to mam niewiele z czwórki. pojęcia nie mam jakim cudem za pierwszym razem wyszło mi w teście 4w3, chyba sie zbyt nim przejełam i przyłozylam ze az przedobrzyłam, bo od tego czasu bez znaczenia w jakiej wersji językowej i na jakiej stronie robie testy wynik jest zawsze 7.
na poparcie słabego związku z 4: ostatnio usłyszlam od swojego faceta (8w7) ze jestem malo romantyczna i nieczuła 8)

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#23 Post autor: Armand » wtorek, 14 sierpnia 2007, 05:06

Czy jest jakaś nie 4, bez skrzydła 5, która by zauważała swoje pokrewieństwo z typem 7?
(Być może związek 5 z 7 nie jest tutaj bez znaczenia)

Może nalezy się zastanowić w jakim stopniu połączenia skrzydeł mogą wpływać na nasze zachowanie (bądź przynajmniej nasze wyobrażenie o sobie).
5w4/INTP/ sp/sx/so

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#24 Post autor: nudis_verbis » wtorek, 14 sierpnia 2007, 15:14

Wystarczy pojsc dalej po okregu z typami enneagramu i cos sie moze wyjasnic. Przejdzmy od czworki do jedynki, z ktora ma polaczenie, a dojdziemy przez jedynke do siodemki. Przyjdzmy od osemki przez dwojke i dojdziemy do czworki i odwrotnie. Moze to jest jakies wyjasnienie? Takie "podrozowanie" nie sprawdza sie w przypadku 3, 6 i 9 bo tam kolo sie zamyka. Ale w przypadku innych typow jest chyba jakas prawidlowosc.
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 września 2007, 22:27 przez nudis_verbis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25 Post autor: kamilri » wtorek, 14 sierpnia 2007, 16:30

Jero pisze:Poza moim hipotetyzoawniem jest dużo informacji na temat połączeń (głównie dzięki kamilri), tyle że końcówka się jakoś nie wyjaśniła, bo dla mnie póki co z tych danych co dał kamilri to mogłoby mieć połaczenie z 7 i 8, co wyaśniłoby tą sprawe, za to mąciło klasyfikacje enneagramu, a przynajmniej mąciło sprawe tych wpływów.
Postarałem się już końcówkę lepiej wyjaśnić... I faktycznie cały schemat chyba mógł by się zgadzać również gdyby 5 miało połączenia z 1 lub 2, a 4 z 7 lub 8, choć było by to trochę mniej elegancko... Właściwie jednym znanym (na razie) mi powodem dla którego połączenia przy 4 i 5 układają się klasycznie są ich głowne ośrodki... Więc akurat przy tych typach skrzydło (prawdopodobnym wydaje mi się zwłaszcza sąsiednie - 4w5, 5w4) mogło by potęcjalnie trochę namieszać... Np. dając "punkt relaksu" 4 w 7 (oczywiście działający w dwie strony - bawiąc sie analogicznie ze "zmienianiem" jednego połączenia 7) lub 5 w 1...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#26 Post autor: Absynt » poniedziałek, 20 sierpnia 2007, 20:59

Moze opowiem jak to wyglada w moim przypadku.

Po prostu porzucilem pewne, charakterystyczne dla czworek schematy myslenia. Odrzucilem je, uznalem za bledne, przekreslilem. Przekreslilem zycie w sferze wyobrazni, zycie przeszloscia, zycie samymi uczuciami. Teraz zyje wrazeniami i odczuciami. Porzucilem przywiazanie do wizerunku osoby niezwyklej. Nie napawam sie juz dluzej cierpieniem w swoim zyciu, za wszelka cene staram sie go unikac i je zwalczac. Zyje tu i teraz. Stalem sie bardziej otwarty, pewny siebie, bezkompromisowy i egoistyczny. Staram sie podazac za sila.

Z retrospekcji stwierdzam ze spora pewnoscia, ze jestem i bylem siodemka (moze kiedys mniej, ale zawsze). Wyjatkowo wrazliwa i slaba, przez co utozsamialem sie z czworka. W stresie siodemka moze bardzo przypominac czworke.

Think less, do more!
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
ib.idem
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 4 czerwca 2007, 14:53

#27 Post autor: ib.idem » poniedziałek, 20 sierpnia 2007, 21:17

Na tyle na ile Cie znam, nie moge sie z tym zgodzic :) jak dla mnie, duzo w tym Twojej autosugestii i innych okolicznosci.
4w7? Na pewno ENFJ.

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#28 Post autor: aliszien » wtorek, 21 sierpnia 2007, 09:19

Absynt pisze: Po prostu porzucilem pewne, charakterystyczne dla czworek schematy myslenia. Odrzucilem je, uznalem za bledne, przekreslilem. Przekreslilem zycie w sferze wyobrazni, zycie przeszloscia, zycie samymi uczuciami. Teraz zyje wrazeniami i odczuciami. Porzucilem przywiazanie do wizerunku osoby niezwyklej. Nie napawam sie juz dluzej cierpieniem w swoim zyciu, za wszelka cene staram sie go unikac i je zwalczac. Zyje tu i teraz. Stalem sie bardziej otwarty, pewny siebie, bezkompromisowy i egoistyczny. Staram sie podazac za sila.

To tak jak ja.
Tylko, że mi w tym pomogły antydepresanty, tobie inna chemia.
Ale nadal jestem czwórką, z dużym wpływem szóstki.
Też uważam, że to twoje myślenie życzeniowe i jakaś forma ucieczki przed samym sobą. Ile pojedziesz na takim paliwie?
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#29 Post autor: Avin » wtorek, 21 sierpnia 2007, 10:31

enneagram ma 9 typow, dzielac do przez 3 i dodajac do kazdej liczby 3, wynik bedzie nastepujacy
1, 4, 7
2, 5, 8
3, 6, 9-te typy ponoc maja cos wspolnego
nie wiem czy ma to znaczenia dla sprawy
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
ib.idem
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 4 czerwca 2007, 14:53

#30 Post autor: ib.idem » wtorek, 21 sierpnia 2007, 11:51

Aliszien osiagnela to antydepresantami, absynt - chemia, mi to nie bylo potrzebne. Moj problem byl najwyrazniej mniejszy w porownaniu do Waszych. Bardzo upraszczajac, mozna nazwac Czworke "zdolowana 7" i vice versa, przynajmniej wg mnie.
4w7? Na pewno ENFJ.

ODPOWIEDZ