Teoria nt. test:enneagram.pl

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#31 Post autor: Kantus » poniedziałek, 30 lipca 2007, 09:17

MI w tym tescie wychodzi 7w6 albo 5 be z skrzydła.. cóż tu była gdzies wersja tego testu z rozłozeniem pytań naczęscie peirwsze ( czyli pokazywały Ci sięwszystkei wyniki a nie tylko twój i skrzydło)


Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#32 Post autor: fryzjer » poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:05

A do mnie bardziej przemawia test na stronie konkurencji, gdyż jest wieksza ilosc pytan a dzieki temu mniejsze ryzyko błędu.

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#33 Post autor: Kantus » poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:07

Coz tego że więcej ale tutaj chbya jest większa zależność miezy pytaniami ( tka mi się wydaje) a tam zaznaczenie jeen odpowiedzi skutkuje dodaniem punktu do odpowiedniej liczby ;]
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#34 Post autor: fryzjer » poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:08

Tutaj jest tak samo, każdy test jest na bazie punktowej... tylko, że w tym dostaje sie jeden wynik...

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#35 Post autor: Kantus » poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:15

Trochę inaczej bo ja w tym tescie p. do dwójki nie miałem zeru punktów tylko -2 czyli odpowiedzi dodaja i odejmują, czyli wykluczają sie niektore mozlwiosci a tam się tlyko sumują punkty
(mam nadziejeze napisałem wystarczająco zrozumiale:P)
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#36 Post autor: fryzjer » poniedziałek, 30 lipca 2007, 12:24

No nawet, jednak wyjątkowo sprzyja dawaniu wyniku w 4 i tego będe sie trzymał ;]
Za duzo razy sie na nim zawiodłem i nie bede juz go dawal nikomu. Uwazam, ze jest kiszkowaty i zdania nie zmienie. Kto chce, niech uzywa. To nie moja sprawa. Ja chciałem tylko pokazac, ze sa lepsze alternatywy.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#37 Post autor: Rilla » poniedziałek, 30 lipca 2007, 13:20

Wydaje mi się, że powodem dlaczego jest tak dużo Czwórek, jest to, że je najłatwiej namówić do zrobienia testu. Interesują się swoim wnętrzem, pragną je zgłębić i poznać siebie. Często także przesiadują na różnych forach, podczas gdy inni wolą grać w gierki lub spotykać się ze znajomymi. Jeśli kogoś udało mi się nakłonić do zrobienia Enneagramu, był on Czwórką, reszta nie chciała za żadne skarby- nie wiedzieć dlaczego- lub nie chcą bawić się w forum.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
paranoidandroid
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2007, 16:20

#38 Post autor: paranoidandroid » poniedziałek, 30 lipca 2007, 13:24

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 stycznia 2008, 19:11 przez paranoidandroid, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#39 Post autor: Rilla » poniedziałek, 30 lipca 2007, 13:36

Grrr... nie lubię, to co robię, lubię, i wszystko co ze mną jest związane, staje się modne. Niby z jakiej racji ludzie chcieliby być nieszczęśliwi i rozdarci w sobie ja romantycy? Niech się odczepią od Czwórek i znajdą zalety we własnym typie.
A tak w ogóle to trzymam się własnej racji. Tym bardziej że ósemkowych mięśniaków chcących opanować świat jest od groma, oczywiście nie obrażając miłych społeczeństwu Ósemek. Żadna z mojego otoczenia nie chciała sobie Enneagramu zrobić, uważając, że wszystkie testy są idiotyczne. To był taki przykład.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#40 Post autor: aliszien » wtorek, 31 lipca 2007, 15:59

fryzjer pisze:A do mnie bardziej przemawia test na stronie konkurencji, gdyż jest wieksza ilosc pytan a dzieki temu mniejsze ryzyko błędu.
A jeżeli tam i na jednej z innych stron wyszło mi 4w5, to czy mogę już uznać się za 4?
Ale takie prawdziwe, nie udawane.
Mogę?
Na prawdę mogę?

:roll:


EDIT:
A tak na poważnie, czy robienie sobie testu za testem nie prowadzi w końcu do absurdu? Gdy wychodzą w trzech testach trzy różne wyniki. Wybrać najbardziej pasujący opis typu? A jeśli to - o zgrozo - 4... Trzaskać dalej testy aż procent czwórkowości wreszcie spadnie?


EDIT2:
Skażona wkuwaniem metodologii badań swego czasu, podejrzewam, że jak w większości testów - im głębiej się siedzi w temacie, im robi się ich więcej z danej dziedziny, tym więcej artefaktów i przekłamanych wyników.
Ale jako test pierwszego wykonania - to ok.
4w5, INFj, sp/sx

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#41 Post autor: fryzjer » wtorek, 31 lipca 2007, 17:37

aliszien pisze:
fryzjer pisze:A do mnie bardziej przemawia test na stronie konkurencji, gdyż jest wieksza ilosc pytan a dzieki temu mniejsze ryzyko błędu.
A jeżeli tam i na jednej z innych stron wyszło mi 4w5, to czy mogę już uznać się za 4?
Ale takie prawdziwe, nie udawane.
Mogę?
Na prawdę mogę?

:roll:
Zwisa mi to.
aliszien pisze: EDIT:
A tak na poważnie, czy robienie sobie testu za testem nie prowadzi w końcu do absurdu? Gdy wychodzą w trzech testach trzy różne wyniki. Wybrać najbardziej pasujący opis typu? A jeśli to - o zgrozo - 4... Trzaskać dalej testy aż procent czwórkowości wreszcie spadnie?
To już nie moja sprawa. Róbcie sobie co chcecie.
aliszien pisze: EDIT2:
Skażona wkuwaniem metodologii badań swego czasu, podejrzewam, że jak w większości testów - im głębiej się siedzi w temacie, im robi się ich więcej z danej dziedziny, tym więcej artefaktów i przekłamanych wyników.
Ale jako test pierwszego wykonania - to ok.
W moim środowisku ten właśnie test się nie sprawdza i to nie jest tylko moje zdanie, ale i zdanie innej 4. Przedstawiłem tylko moje spostrzeżenia, ale to nie znaczy, że można je wyśmiewać i ironizować. Podsumowywując, zwisa mi co zrobicie z moimi spostrzeżeniami. Tkwijcie sobie dalej w swoim "indywidualizmie", ale ja nie będąc 4 czuje sie bardziej indywidualistą niż większość forumowych 4. Te osoby które rzeczywiscie zapadły mi w pamieci jako 4, prawdziwi indywidualiści, mógłbym policzyć na palcach jednej ręki :!:

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#42 Post autor: aliszien » wtorek, 31 lipca 2007, 21:46

fryzjer pisze: W moim środowisku ten właśnie test się nie sprawdza i to nie jest tylko moje zdanie, ale i zdanie innej 4.
Ok. Lepiej więc osobom, które robią test poraz pierwszy podawać ten z innej strony.
Na tym forum jest mnóstwo "fałszywych czwórek", ciekawe że wszystkie okazały się w końcu 7. Poza forum tez znam dwa przypadki. Niekiedy pomiędzy wynikiem 4 a 7 jest różnica w jednej odpowiedzi. Ale te osoby od razu widzą, że opis i czwórkowość gryzą się z ich naturą. Jakoś żadna nie snobowała się na bycie "indywidualistą", nie brnęła w to. Twoja teoria upada.
fryzjer pisze: Przedstawiłem tylko moje spostrzeżenia, ale to nie znaczy, że można je wyśmiewać i ironizować.
Podałam pewne metodologiczne problemy, które napotkają osaby już obeznane z enneagramem. Nie wiem dlaczego czujesz się atakowany :?
fryzjer pisze: Podsumowywując, zwisa mi co zrobicie z moimi spostrzeżeniami. Tkwijcie sobie dalej w swoim "indywidualizmie", ale ja nie będąc 4 czuje sie bardziej indywidualistą niż większość forumowych 4. Te osoby które rzeczywiscie zapadły mi w pamieci jako 4, prawdziwi indywidualiści, mógłbym policzyć na palcach jednej ręki :!:
Teraz widać, kto tu na prawdę ma problem :roll:
4w5, INFj, sp/sx

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#43 Post autor: fryzjer » wtorek, 31 lipca 2007, 22:15

A czemu moja teoria wydaje sie gorsza z waszego punktu widzenia w świetle waszej teorii, czyli 4 jest duzo, dlatego iz badaja swoje wnętrze ? Ja uwazam, ze 5 równie bardzo przywiązują do tego wage, a jednak jest ich o połowe mniej niż wiadomo kogo.

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#44 Post autor: Kantus » wtorek, 31 lipca 2007, 22:31

Niektóre czwórki szukają potwierdzenia swojej wyjątkowości na foro 8) A inne patrzą tu i w głebi ducha sie cieszą że nei tylko oni mają takei problemy i że nie sa osobnikami z innej planety. :)
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#45 Post autor: fryzjer » wtorek, 31 lipca 2007, 22:32

Jak większość typów.

ODPOWIEDZ