Każdy z partnerów w związku Cztery-Dziewięć ma coś bardzo cennego do zaoferowania. Dziewiątka potrzebuje poczucia wyjątkowości Czwórki - Czwórka wie czego chce i jakie jest jej miejsce na świecie. Z kolei Czwórka potrzebuje się nauczyć jak uspokajać swój umysł i potrzebuje emocjonalnej stabilności - chleb powszedni dla Dziewiątki. Czwórka posiada jasną wizję co chce robić, a Dziewiątka poszukuje partnera z celami i działaniami w które Dziewiątka się będzie mogła angażować. Dziewiątka posiada spokojną, akceptującą i nie osądzającą naturę, która uspakaja Czwórkę nie dając jej powodów do lęków przed byciem porzuconym oraz daje Czwórce poczucie bycia zaakceptowanym niezależnie od własnego przekonania, że jest nie godna tego by z kimś żyć.
Czwórka lubi u Dziewiątki to, że potrafi ona cierpliwie znosić emocjonalną niestabilność Czwórki i jej żywiołową ekspresję uczuć. Czwórka docenia również  wysoką tolerancję Dziewiątki na innych i to jacy oni są, dzięki czemu Czwórka nie musi się obawiać, że będzie na siłę zmieniana. Dziewiątka traktuje Czwórkę bardzo łagodnie i często tak jak ona, nie przejmuje się zbytnio różnymi rzeczami.
Dziewiątka lubi to że Czwórka ją "dostrzega" i stawia na bardzo ważnej pozycji w związku, przez co Dziewiątka czuje się ważna i potrzebna. Dziewiątka czuje się wyjątkowa i dostrzega piękno świata gdy Czwórka ją włączy do swojego specjalnego, własnego wewnętrznego świata.
Problem u tej pary powstaje gdy Czwórka zaczyna odczuwać frustrację z powodu Dziewiątkowego okresowego popadania w letarg i stan lenistwa. Czwórce zaczyna wtedy brakować okazywania przez Dziewiątkę emocji i uczuć. Czwórka chce pasji i intensywności w związku i zaczyna dramatycznie naciskać aby to otrzymać. Dziewiątka w odpowiedzi popada w jeszcze większą stagnację. Sfrustrowana i z uczuciem porzucenia Czwórka zaczyna dramatyzować tak bardzo, że Dziewiątka jest wręcz sparaliżowana takim zachowaniem. W takiej sytuacji może pomóc to żeby Dziewiątka dostrzegła dobre intencje Czwórki stojące za ciągłymi atakami i krytycznym zachowaniem.
Dziewiątka może stać się rozłoszczona postawą Czwórki, która uważa się za szczególnie wyjątkową, dając tym samym Dziewiątce poczucie bycia mniej ważnym i potrzebnym w związku. Może pomóc fakt, gdy Dziewiątka znajdzie swoje własne sposóby na bycia wyjątkową, rozwijając swoje własne talenty i zainteresowania. Czwórka tak naprawdę lubi i chce aby Dziewiątka poczuła się również wyjątkowa.

Porady dla pary Cztery-Dziewięć:

Dla Czwórki:
Dla Dziewiątki: