Para Osiem-Dziewięć to połączenie dwóch równych ale i przeciwnych, upartych i oddanych sprawie typów. Ósemka stara się kontrolować sytuacje poprzez użycie niepostrzymywalnej i nieznoszącej słowa spreciwu siły. Dziewiątka stara się kontrolować sytuacje, poprzez dawanie w niej z siebie wszystko aby stanowczo i bezpowrotnie zostawić w tyle wszelkie przeciwności.
Jako tandem, ta dwójka posiada wiele, czego może się nawzajem nauczyć, głównie w sposobach właściwego okazywania siły. Dziewiątka może się nauczyć podejmowania odpowiednich działań i bezpośredniego wyrażania gniewu, a Ósemka możen się nauczyć, że gniew i siła podejmowanych akcji, powinne być tonowane odpowiednio do danej sytuacji. Dziewiątka ponadto może się nauczyć, że czasem trzeba postawić na jeden punkt widzenia i się go trzymać. Ósemka może się również nauczyć, że życie posiada również odcienie szarości, a nie tylko czerń i biel.
W związku Osiem-Dziewięć, dość naturalne jest to, że Ósemka poszukuje "spokojnego królestwa" w którym mógłaby sprawować władzę. Takim spokojnym królestwem jest kraina Dziewiątki. Dziewiątka z kolei potrzebuje swojego Ósemkowego, bezceremonialnego w zachowaniu, cienia, aby wyrażać swoją pozycję w świecie. Ósemka lubi spokój jaki okazuje Dziewiątka w akceptowaniu swojego otoczenia. Dziewiątka docenia zmysłową i ekscytującą spontaniczność Ósemki i postrzega ją jako obrońcę, który ochroni ją i poradzi sobie ze wszelkimi konfliktami z otoczeniem.
Obydwa typy znajdują się w Ośrodku Ciała i mają problemy ze skupianiem się na swoich odczuciach lub odczuciach. Ósemce znacznie łatwiej jest wspomóc w trudnych chwilach kogoś innego niż zrozumieć i pomóc sobie. Dziewiątce również łatwiej przychodzi zapomnieć o swoich potrzebach i zaangażować się w czyjeś projekty. Ta dwójka może łatwo trzymać się torów do nikąd. Pomóc im może jedynie uświadomienie sobie czego tak naprawdę oczekują od życia.
Jednakże Ósemka może miec problemy z Dziewiątką, gdyż Dziewiątka akceptuje wszystkich wokół w jednakowym stopniu i to może spowodować, że Ósemka zacznie czuć się nieważna i nie wyjątkowa. Lenistwo i postawa pasywnej agresji Dziewiątki powoduje, że Ósemka ją postrzega jako nie zabawną osobę, która nie angażuje się w równym stopniu co Ósemka. Dodatkowo Ósemka lekceważy siłę pasywnej i cichej nieustępliwości Dziewiątki. W walce "sił woli" o tym kto pierwszy ustąpi, Ósemka często przegrywa co prowadzi ją do dodatkowej frustracji.
Dziewiątka ma problem z Ósemkowym postrzegania świata tylko w dwóch barwach: czarnej i białej. Ponadto ciągły pęd Ósemki do potrzeby dominacji nad każdym elementem życia, może czynić Dziewiątkę coraz bardziej nieustępliwą i upartą. Można to porównać do opowieści o wietrze, który probóbuje zerwać płaszcz z mężczyzny. Im silniej wiatr wieje, tym silniej i ciaśniej ten mężczyzna się owija płaszczem.

Porady dla pary Osiem-Dziewięć

Dla Ósemki:
Dla Dziewiątki