Te dwa typy najczęściej spotykane na kierowniczych stanowiskach korporacji i w biznesie, jednak połączenie Trzy-Osiem jest zdecydowanie niezbyt często spotykaną parą. Typy Trzy i Osiem są najbardziej aktywnymi, chcącymi przejmować dowodzenie i kontrolę w osobistym życiu, co może prowadzić do wielkiej współpracy lub wielkich problemów.
Trójka lubi Ósemkę ponieważ, tak jak ona, Ósemka jest zazwyczaj pewna siebie i we własne możliwości oraz wkłada duża ilość energii w każdą rzecz, której się podejmuje. Dodatkowo Ósemka w związku jest lojalna, chojna i kochająca. Ósemka dobrze wpływa na Trójkę dodając jej odwagi (wymagając) aby Trójka była bezpośrednia i uczciwa, oraz dając dobry przykład Trójce jak nie przejmować się tym co inni o niej myślą.
Ósemkę przyciąga Trójka z powodu jej wielkiej energii, optymizmu, inicjatywy w podejmowaniu działań i umiejętności do kończenia spraw. Obydwoje będąc do siebie podobni w agresywny i ekstrawertyczny sposób, mogą razem łatwo "wtrząsać światem" - gdy sobie nawzajem ufają i są wobec siebie szczerzy.
Ale Ósemka potrafi prowokować i rzucać wyzwania Trójce aby kwiestionować jej niezależność i jej postawę: "zwyciężać za wszelką cenę", która może być widziana przez Ósemkę jako chęć kontrolowania jej. Obydwoje mogą stać się bardzy rywalizujący. Celem Ósemki staje się ujawnianie kłamstw i udawań i zaczyna postrzegać upodobanie Trójki do przywdziewania maski jako kłamliwe i coś co powinno być bezwględnie zmienione. W konsekwencji Trójka zaczyna postrzegać Ósemkę jako brutalną w swoim zachowaniu.
Jednak niepowodzenia i błędy mogą ich prowadzić do wzajemnej pomocy. Lojalność Ósemki i naturalna chęć ochraniania innych oraz potrzeba Trójki do wspierania innych w ciężkich chwilach może ich silnie ze sobą łączyć. Takie działanie daje im otwartą drogę do ujawniania swoich prawdziwych uczuć, gdyż obydwa typy mają skłonność do ich chowania - Ósemka starając się unikać uczuć, które mogłyby ją zbytnio "zmiękczyć", oraz Trójka, która tak naprawdę nie wie co czuje i pokazuje uczucia takie jakie jej się wydają za "słuszne". Więzi związane z działaniem łączą ich doskonale, ale więzi związane z emocjami mogą powodować problemy w tym związku.

Porady dla pary Trzy-Osiem:

Dla Trójki:
Dla Ósemki: