Para Siedem-Osiem jest niczym fizyczną i mentalną wersją siebie nawzajem, naprawdę dobrze się rozumieją, jest między nimi dużo ładunku . Obydwa typy żyją w świecie przesady; dla Siódemki jest to nadmiar marzeń i planowania, dla Ósemki jest to nadmiar w doznawaniu doświadczeń i przeżyć. Jest między tymi typami dużo pozytywnej energii, czują się oni dobrze ze sobą w obszarach rozrywki, rozmów, seksu i podróżowania.
Ponieważ te dwa typy sąsiadują ze sobą na Enneagramie (są dla siebie skrzydłami), mogą mieć wspólne pewne cechy. Mogą się także mieszać niektóre z ich pasji, chęć życia Ósemki z "łakomstwem" na życie Siódemki, w coś co można nazwać "głodem na rozrywkę". To może im dać wzajemne poczucie bratniej duszy.
Niezależność jest bardzo ważna dla obydwu typów. Zarówno Siódemka jak i Ósemka postrzegają siebie jako samotnik w świecie w którym każdy jest panem dla samego siebie, więc lepiej jeśli najpierw sam się o siebie troszczysz. Obydwa typy są przyzwyczajone do samodzielnego leczenia ran; Ósemka, w samotności więc nikt nie będzie widzieć, że jest zraniona i Siódemka skupiając się na innym działaniu, żeby zapomnieć o źródle cierpienia. Obydwa są generalnie szczęśliwe jeżeli mogą dać sobie wiele czasu i przestrzeni aby zajmować się swoimi zainteresowaniami. Ósemka boi się być kontrolowaną, Siódemka boi się być ograniczaną.
Jednak ich chęć bycia niezależnym i podążanie własnymi ścieszkami, może być powodować problemy dla tej pary. Skłonność Ósemki do chęci kontrolowania Siódemki może prowadzić do szamotaniny z Siódemką, która będzie zdeterminowana do tego aby udowodnić, że jej się nie da kontrolować. Siódemka może stać się przebiegła, manipulacyjna, podstępna lub może jeszcze bardziej być zdeterminowana w swoich działaniach. Ósemka zaczyna postrzegać takie zachowanie jako kpienie i szydzenie z niej i może jeszcze bardziej starać się uderzać w czułe punkty Siódemki, ale Siódemka będzie tylko jeszcze bardziej wytrwała w dążeniu do tego aby nie być przypartą do muru. Praca nad zaangażowaniem w związek, może powodować stres u Siódemki u której uaktywni się połączenie z jedynką, przez co stanie się bardzo krytyczna wobec Ósemki i zacznie patrzeć na siebie jako jedyną prawą osobę w tym związku, natomiast Ósemkę zacznie postrzegać jako agresywnego tyrana i awanturnika.
Ta dwójka ma potencjał aby "brać się za bary", jednak ich potyczki może dać związkowi potrzebnej energii, a Ósemka może to postrzegać jako wzrost zaangażowania Siódemki w związek. Kiedy te dwa typy spotkają się na swoim wspólnym połączeniu z Piątką, może to im dać miejsce w którym mogą doznać spokoju ducha.

Porady dla pary Siedem-Osiem

Dla Siódemki:
Dla Ósemki: