Para Sześć-Siedem znajduje się w tym samym Ośrodku Rozumu. Zachowanie obydwu typów krąży wokół strachu z którym sobie radzą na dwa różne sposoby. Bujająca w obłokach Siódemka odrzuca strach, poprzez działanie, ciągle starając się czymś zająć, obmyślając ciągle jakieś plany awaryjne, podczas gdy medytująca Szóstka niedopuszcza do siebie strach, unikając ryzykownych zajęć, będąc ciągle ostrożna, kwestionując i wątpiąc. Obydwa typy starają się przewidzieć swoją przyszłość. Siódemka wierzy, że cokolwiek się nie stanie to magicznie obróci się to na jej korzyść, podczas gdy Szóstka podejrzewa, że jeżeli ma się coś złego stać to na pewno się to stanie. Gdy bydwa typy są w dobrej kondycji (?) <At their best>, mogą się nawzajem uzupełniać i balansować, spotykając się pośrodku.
Szóstka jest bardziej emocjonalna niż Siódemka i może ułatwić Siódemce dotrzeć do jej uczuć. To może nieco przerażać Siódemkę, która wolałaby unikać bólu, który się może pojawić wraz z głębszym doświadczaniem przez nią emocji. Szóstka może czuć frustrację z powodu oporów Siódemki gdy próbuje dotrzeć do jej głębszych pokładów uczuć. Z kolei Siódemka zaczyna się czuć zmęczona tymi próbami Szóstki. Unikanie lęków i obaw, jest głównym zadaniem jakie sobie Siódemka wyznaczyła. Siódemka będąc w tym samym ośrodku strachu razem z Szóstką, doskonale rozumie to przerażające miejsce w którym Szóstka żyje, ale poprostu nie chce tam iść.
Siódemka bawi Szóstkę i ją rozwesela. Pęd Siódemki ku przyjemnościom wyciąga Szóstkę z jej wątpiącego umysłu. Jednocześnie, lojalność Szóstki podczas trudnych chwil, pomaga uspokoić obawy Siódemki i pomóc jej unikać doświadczania bólu. Siódemka pokazuje Szóstce nowe, fascynujące pomysły i daje jej siłę i odwagę, aby zapominiała lękach.
Ta para może mieć problemy związane z zaangażowaniem w związek. Siódemka lubi mieć pozostawione szeroko drzwi i nie chce się zbytnio angażować w związek. Upodobanie Siódemki do udawania się samej w różne miejsca, łatwość zajmowania się samą sobą, częste "zapominanie" o partnerze, może być odbierane przez Szóstkę jako brak zaangażowania się w związek i brak zainteresowania partnerem. Szóstka może się starać przeciwdziałać temu, próbując przystopować Siódemkę za pomoca argumentów, prób kontrolowania lub straszeniem zakończenia związku. Siódemka, albo dzięki temu dostrzeże, że może jej zniknąć z życia jedna z możliwości <possibility of a disappearing option> albo ucieknie przez otwarte drzwi.
Kluczem do utrzymania związku Sześć-Siedem jest test realnych możliwości. Bliski kontakt, częste potwierdzanie uczucia i aktywne spędzanie ze sobą czasu, to są dobre sposoby na spotkanie się w środku i zapobieganie złym scenariuszom. To zadziała gdy Szóstka nauczy się oddzielać swoje obawy od rzeczywistości, oraz gdy Siódemka się nauczy przywiązania do innej osoby i zapomni o potrzebie posiadania wyjścia awaryjnego.

Porady dla pary Sześć-Siedem

Dla Szóstki:
Dla Siódemki: