W tej parze, Dwa-Sześć, potrzeba bycia kochanym i potrzeba poprawiania ludziom życia (Dwójka) spotyka się z potrzebą czucia się bezpiecznym (Szóstka). Dwójkę pociąga wyzwanie jakie stawia Szóstka mająca ciągle wątpliwości na temat związku. Dla Szóstki, Dwójka jest atrakcyjna ponieważ czuje, że Dwójka może jej zapewnić poczucie bezpieczeństwa, zaufanie i serdeczność.
Dwójka także jest zafascynowana miłym usposobieniem Szóstki. Ta para posiada zdolność do nawiązania głębokiego i emocjonalnego związku. Dwójka lubi to, że Szóstka jest uczciwa, lojalna, odpowiedzialna oraz, że troszczy się o przegranych i pokrzywdzonych. Szóstka lubi to, że Dwójka szczerze docenia te zalety Szóstki - to powoduje, że Szóstka potrafi również docenić wartość samej siebie.
Dwójka odczuwa chęć pomagania Szóstce w pozbywaniu się przez nią obaw i lęków. Szóstka czuję się jednak niezręcznienie widząc jaką wiarę pokłada w nią Dwójka, sekretnie podejrzewając, że Dwójka posiada jakieś ukryte własne cele. Szóstka staje przed dylematem. Potrzebuje wsparcia jakie Dwójka jej ofiarowuje, a jednocześnie czuje frustrację z powodu odczuwania obaw co do uczciwości Dwójki.
Kiedy Dwójka zacznie hamować i chować swoje prawdziwe uczucia, aby poznawać nowych przyjaciół i wpływać na innych ludzi, Szóstka zaczyna podejrzewać, że Dwójka zaczyna coś ukrywa, wtedy Szóska przestaje wierzyć w szczerość zachowania Dwójki, to z kolei Dwójka zaczyna odbierać jako odrzucenie. Dwójka w końcu dochodzi do wniosku, że nigdy nie będzie przy Szóstce szczęśliwa ciągle bojąc się czy nie wzbudza u Szóstki żadnych podejrzeń.
Dwójka i Szóstka mogą się ciągle drażnić swoim zachowaniem. Szóstkę irytuje fakt, że Dwójka nie kontaktuje się z innymi na poziomie logiki i nie zawsze przemyśla dokładnie swoje działania, a dla Dwójki denerwujące może być to, że Szóstka w związku ciągle analizuje, teoretyzuje i ciągle jest niespokojna i obsesyjna.
Jednak ta para może się zjednoczyć gdy poświęca się jakieś sprawie. Pomóc również może gdy każdy z partnerów jest w pełni świadom swoich własnych celów, potrzeb i priorytetów.

Porady dla pary Dwa-Sześć:

Dla Dwójki:
Dla Szóstki: