Para Pięć-Siedem to dwa type które znajdują się w Ośrodku Rozumu. Pomimo tego, że komunikują się ze sobą poprzez równe podekscytowanie na temat wielkich intelektualnych schematów i złożonych ideii, to jednak reprezentują sobą dwa zupełnie różne obozy. Jak to opisuje Michael Goldberg w swojej książce "The 9 Ways of Working" ("9 sposobów działania") - "Siódemka czerpie korzyści z niejasności, Piątka lubi precyzję", "Piątka jest myśli liniowo i wg określonego schematu, natomiast Siódemka ma umysł małpy skaczącej z gałęzi na gałąź w poszukiwaniu ulubionych bananów". Mimo to Piątka i Siódemka określają się często jako bratnie dusze, które wnoszą do związku dwie różne ale uzupełniające się energie.
Siódemka jest agresywna i zawsze aktywna. Ale z Piątką, Siódemka nie musi się wystawiać na pokaz. Siódemka nie musi robić niczego dla Piątki aby ta ją zaakceptowała. Nie trzeba się wysilać; poprostu dobrze jest być z Piątką. Pomimo, że obydwa typy są typami intelektualnymi, to Siódemka w związku z Piątką, łatwiej odczuwa kontakt ze swym ciałem i sercem gdy czuje się spokojna w obecności Piątki. Piątka daje Siódemce bezpieczne schronienie w swoim spokoju ducha.
Z perspektywy Piątki, związek z Siódemką jest łatwy, przyjemny i zabawny - dużo intelektualnej zabawy na słowa i przekomarzania się. Piątka chce doświadczać tej samej radości z aktywności  co Siódemka, ale nie chce po tą aktywność wyruszać. Jednakże, Piątka jest szczęśliwa gdy pozwala Siódemce wykonać rekonesans w poszukiwaniu ciekawych rzeczy, które Piątka może potem na spokojnie zbadać. Piątka okazjonalnie może dołączyć do tych poszukiwań i gdy się czymś zainteresuje, chce aby Siódemka razem się z nią tym interesowała.
Siódemka i Piątka posiadają na enneagramie połączenie ze sobą, tworząc naturalne zrozumienie siebie. Piątka pod wpływem połączenia z siódemką może czuć przypływ energii, a Siódemka pod wpływem połączenia z piątką może posmakować zalet samotności i refleksji nad sobą - aczkolwiek zazwyczaj tylko na krótkie okresy czasu. Piątka gdy czuje się dostatecznie bezpiecznie, może skosztować 'siódemkowej' radości udając się np. na przyjęcie kostiumowe w Halloween, jednakże to Siódemka jest socialnym prowokatorem w tym związku. Tych dwoje również rozumie wzajemną potrzebę potrzebę wolności i osobistej przestrzeni.
Siódemka może być dość wymagająca i agresywna w dążeniu do osiągnięcia tego czego chce. To nie jest dobrze postrzegane przez Piątke, która w odpowiedzi na ciągłe rządania, coraz bardziej się wycofuje. Tendencja Piątki do ucieczki do prywatnych zajęć i chwil odosobnienia oraz chęć uciekania Siódemki do zewnętrznych aktywności  w celu szukania przyjemności, może spowodować powstanie przepaści między nimi. W tym momencie pomocna może się okazać próba przejścia na przeciwstawne punkty spotkania. Piątka może zacząć próbować inwestować swój czas, energię i entuzjazm w związek, natomiast Siódemka może zacząć próbować rozwijać zaangażowanie w związek ucząc się skupiać na nim w stylu bardziej zbliżonym do Piątki.

Porady dla pary Pięć-Siedem

Dla Piątki:
Dla Siódemki: