Tak jak każda podwójna para, Dwójki się do siebie nazwajem przyciągają gdyż są bardzo podobne do siebie na wiele różnych sposobów. Obydwie posiadają sympatyczną naturę i zawsze chcą być lubiane. Obydwoje lubią rozmawiać o ludziach i ich związkach. Często bawią się przy tym samym rodzaju rozrywki: muzyka, książki, filmy. Są ze sobą bardzo zżyte i najczęściej bardzo dobrze do siebie dobrane i doceniają fakt, że partner w równym stopniu angażuje się w związek i z równym zaangażowaniem poświęca uwagę swojemu partnerowi.
Jednak podobieństwa są jednocześnie źródłem tych samych problemów, zwłaszcza u tej pary. Dwójka lubi pomagać innym osobom, aby wsłuchiwały się w swoje serce, ale Dwójka sama nie potrafi się wsłuchiwać w swoje własne serce. Dla dwóch Dwójek powstaje więc problem, gdyż obydwie chcą pomagać partnerowi, ale żadna z nich nie przyzna się do tego, że sama potrzebuje pomocy. To może prowadzić do pewnego znużenia w związku oraz poczucia, że tak naprawdę nie jest potrzebna partnerowi "Czy wszystko w porządku ? Potrzebujesz czegoś ?", "Tak u mnie w porządku, a czy Ty czegoś nie potrzebujesz ?" itd. Bez tego poczucia bycia potrzebnym obydwie Dwójki zwrócą się do innych osób, które tej pomocy będą potrzebować. To może prowadzić do zazdrości a nawet obydwoje mogą zacząć współrywalizować w ubieganiu się o względy innych osób.
Para dwóch Dwójek może mieć problem z nawet tak prostymi rzeczami jak decydowanie o tym co chcą razem robić. Żadne z nich nie wie jakie ma własne potrzeby i chęci, więc oczekuje inspiracji ze strony partnera. Popadają we frustracje gdy partner nie potrafi powiedzieć czego potrzebuje. Kiedy osiągną ten stan, wtedy u Dwójki uaktywnia się połączenie z Ósemką i wtedy Dwójka staje się ekspulsywna i otwarcie gniewna.
Dwie Dwójki często tworzą bardzo szybko stały związek przyjaciół oraz współpracowników, ale w przypadku bardziej intymnego związku, jest to jedno z najrzadszych połączeń. Jednak gdy już taki związek powstanie, wtedy tworzą najlepszy związek wśród związków.

Porady dla pary Dwa-Dwa