Jak zdobyć serce faceta 3-ki?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

Jak zdobyć serce faceta 3-ki?

#1 Post autor: aroganckaLALUNIA » sobota, 1 grudnia 2007, 19:07

Witam. Właśnie dołączyłam do Was i od razu mam prośbę do facetów 3-ek. Napiszcie jak zdobyć Wasze serce?

Poznałam niedawno faceta 3-kę (tzn. myślę, że nią jest bo opis 3-ki pasuje do niego najlepiej). Spotykamy sie od dwóch tygodni. Chcę żeby się we mnie zakochał na zabój ;)


Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#2 Post autor: Matea » niedziela, 2 grudnia 2007, 12:42

Ja bym nie ryzykowała na Twoim miejscu z taką znajomością.
(ZWŁASZCZA jak jesteś 4w5)
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: AngelsDream » niedziela, 2 grudnia 2007, 17:20

Matea, twoje uprzedzenia zaczynają być śmieszne.

Nawet nie wiadomo, czy facet jest trójką: poza tym nie wiem, skąd to kreowanie trójek na potwory. Każdy enneagram ma swoje wady i zalety, żaden idealny nie jest i nie będzie. Pewnie, że nie każde połączenie jest udane, ale może nie układajmy całego życia według tabelki?

Jak zdobyć serce trójki?

Tak, jak każdego: słuchać i wyciągać wnioski.

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#4 Post autor: Matea » niedziela, 2 grudnia 2007, 17:32

AngelsDream pisze:
Tak, jak każdego: słuchać i wyciągać wnioski.
...i zaciukać się w nieskończoność. Wybacz ,ale jestem do tego stopnia uprzedzona jeśli chodzi o jakieś bliższe relacje 3 z 4 ,że trudno mi jest milczeć.

4 - mówi prawdę ,3 - kłamie ,4 - jest szczera ,3 - jest fałszywa ,4 - jest nadwrażliwa ,3 - wogóle nie okazuje emocji.

Tak naprawdę obydwie strony będą się ze sobą męczyć ,bo to osobowości jak z 2 różnych planet.
Ale życzę powodzenia...
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: AngelsDream » niedziela, 2 grudnia 2007, 19:04

Matea pisze:
AngelsDream pisze:
4 - mówi prawdę ,3 - kłamie ,4 - jest szczera ,3 - jest fałszywa ,4 - jest nadwrażliwa ,3 - wogóle nie okazuje emocji.
Oczywiście... Każda trójka, to zło i antychryst... Śmieszne. :roll:

Trójki, to ludzie. Popełniają błędy, czują, mają marzenia, przywiązują się - można je zranić, martwią się i to wbrew pozorom nie tylko o siebie.

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#6 Post autor: aroganckaLALUNIA » niedziela, 2 grudnia 2007, 19:25

ja wcale tak nie uważam bo inaczej bym nie chciala zdobyć jego serca. uważam, że na każdego jest sposób więc proszę o jakieś wskazówki...może przynjamniej czego mam nie robic?
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#7 Post autor: Kwiecia » niedziela, 2 grudnia 2007, 20:21

Nie przejawiaj objawów nadwrażliwości, nie dramatyzuj; nie zamulaj się, nie bądź bierna i przygnębiona; nie zabiegaj za wszelką cenę o wygraną i pokazanie, że jesteś lepsza lub masz rację. To trzy okropne grzechy główne wobec trójek, kiedy jest się czwórką.
Tak naprawdę obydwie strony będą się ze sobą męczyć ,bo to osobowości jak z 2 różnych planet.
Gdyby każdy tak negatywnie postrzegał różnicę osobowości, to wiele dobrych związków upadłoby albo nigdy się nie zaczęło. Pokonywanie różnic dzieli bardziej niż łączy, a do tego ubogaca.
4w5 :)

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#8 Post autor: Matea » niedziela, 2 grudnia 2007, 21:37

Kwiecia pisze:Nie przejawiaj objawów nadwrażliwości, nie dramatyzuj; nie zamulaj się, nie bądź bierna i przygnębiona; nie zabiegaj za wszelką cenę o wygraną i pokazanie, że jesteś lepsza lub masz rację.
...nie oddychaj.

Kwiecia z tego co zauważyłam po Twoich postach ,widzisz z kolei same pozytywy u trójek ,a czwórki uważasz za źródło wszelkiego zła i cierpienia.
Czwórki sa czwórkami i takie już pozostaną. Jeżeli już to poświęcenie powinno iść z obydwu stron ,bo 3 TEŻ mają sobie wiele do zarzucenia.

Osobiście uważam ,że jeżeli takie skrajności maja dojść do kompromisu poprzez poświęcenie siebie to staną sie już kim innym niż były.

Tak... owszem ,taki związek ma jakieś perpektywy jak każdy ,ale to droga przez mękę...

Aha. I i 3 nie lubią zmian.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#9 Post autor: aroganckaLALUNIA » niedziela, 2 grudnia 2007, 22:09

Kwiecia pisze:Nie przejawiaj objawów nadwrażliwości, nie dramatyzuj; nie zamulaj się, nie bądź bierna i przygnębiona; nie zabiegaj za wszelką cenę o wygraną i pokazanie, że jesteś lepsza lub masz rację. To trzy okropne grzechy główne wobec trójek, kiedy jest się czwórką.
Dzieki za rady. Jesli chodzi o dramaty i przygnebienie to intuicyjnie wiem, ze nie powinnam tego okazywac w stosunku do niego. Poza tym generalnie nad tym pracuje i raczej nie popadam w stany przygnebienia od dluzszego czasu i mam swietny humor. Jak na razie cierpliwie slucham jego opowiesci na temat sukcesów i zachwycam sie razem z nim ;)

Nie krytykuję go. Czasem go chwalę. Sama nie chwalę się przed nim swoimi sukcesami ale aranzuję sytuacje, w których on może sam zauważyć, że potrafię sobie radzić bo wydaje mi się , ze 3-ki doceniaja to u innych o ile nie stanowi to dla nich konkurencji?

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. On sam mi opowiada o tym jak sciemnia róznym ludziom żeby coś zdobyć (mam na mysli prace). Nie wiem jak to odbierać. Czy jest to dowód jakiejs szczerosci/zaufania z jego strony w stosunku do mnie ?
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: AngelsDream » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 00:00

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. On sam mi opowiada o tym jak sciemnia róznym ludziom żeby coś zdobyć (mam na mysli prace). Nie wiem jak to odbierać. Czy jest to dowód jakiejs szczerosci/zaufania z jego strony w stosunku do mnie ?
Też, ale i ostrzeżenie... Musisz uważać. Trójkom ciężko zdobyć się na szczerość tak po prostu.

Faktycznie: czyjeś sukcesy dodają skrzydeł. W końcu on jest obok ciebie, więc po części to też jego sukces :wink:

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#11 Post autor: aroganckaLALUNIA » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 00:43

O tak ;) on lubi otaczać sie ludzmi, ktorzy odnosza sukcesy.

Ta swiadomosc mnie mobilizuje do działania.
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#12 Post autor: Eruantalon » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 02:02

Każdy enneagram ma swoje wady i zalety, żaden idealny nie jest i nie będzie.
Ludzie generalnie nie sa idealni, natomiast sa typy mniej lub bardziej kompatybilne co do zasady. Oczywiscie zasady sa po to, zeby je lamac, nie mniej nie mozna ot tak wzruszyc ramionami, majac do dyspozycji wspaniale narzedzie, jakim jest enneagram.

Rownie idiotyczne jest zapatrzenie w enneagram i robienie wszystkiego 'pod niego', jak i zaprzeczenie temu, ze moze byc przydatny. Ze tak sie pokusze o tragicznie banalna metafore - nie nalezy skakac w ogien, ale jak sie od niego odejdzie, to sie zamarznie.

I mozna dosc logicznie pomyslec, ze 4'ce nie bedzie wesolo z 3'ka. Tak, jak chocby 5'ce z 1'ka, czy 6'ce z 8'ka.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#13 Post autor: aroganckaLALUNIA » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 14:02

No to może ja jestem wyjatkową 4w5 ;) bo mi jest wesoło z tą 3-ką jak na razie i powiem więcej, że dawno z nikim się tak dobrze nie bawiłam jak z tą 3-ką.
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: AngelsDream » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 14:12

Oczywiście, że jesteś wyjątkowa: w końcu jesteś 4 w 5. A to, że cieszysz się z towarzystwa trójki, mam nadzieję, że nie zmartwię cię pisząc, że nie jesteś jedyną czwórką, która lubi towarzystwo 'Władców świata' :wink:

Czasami będzie ci trudno, trójka będzie naciskać na ciebie, nie rób wszystkiego, co ci powie. Uważaj także na testy, na sprawdzanie cię. :)

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#15 Post autor: aroganckaLALUNIA » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 14:16

Na testy ? ;) Np. jakie testy? Typu" kochanie uprasujesz mi spodnie" ? ;)
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

ODPOWIEDZ