Niezdrowe Ósemki

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#76 Post autor: Gabriel » środa, 31 października 2007, 18:32

Azagal szurnięty jesteś. Najzdrowszą ósemką jaką poznałem jest moja nauczycielka. Zajebista kobieta. Totalnie nie pasuje do stereotypu ósemek, który siedzi w Twojej głowie. Nie gnębi uczniów, nie znęca się, wręcz przeciwnie. Zawsze można się z nią dogadać.
robi wszystko zeby go eksplorowac z korzyscia dla siebie
To ty działasz bez korzyści dla siebie? Idź lepiej od razu się zabij. Ja ZAWSZE działam z korzyścią dla siebie. Nawet jeśli komuś pomagasz bezinteresownie, również zyskujesz - dowartościowujesz się, odnajdujesz sens życia, rozwijasz się.

edit: Sorry. Wskutek nieczytania forum nie wiedziałem, że on tak normalnie.


ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#77 Post autor: Azagal » środa, 31 października 2007, 19:55

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 16:17 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#78 Post autor: ktośtam » środa, 31 października 2007, 20:51

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 listopada 2007, 18:52 przez ktośtam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#79 Post autor: Gabriel » czwartek, 1 listopada 2007, 18:36

Azagal pisze:Jak jest taka zajebista jak twierdzisz, to jakie ma cechy ktore sprawiaja ze jest osemka a nie innym typem?
Azagal, w Enneagramie dochodzenie do zdrowia opiera się na wychodzeniu poza własny typ, który ogranicza Ci pole widzenia. Tak więc np. zdrowa i skrajnie chora czwórka będą stanowiły swoje przeciwieństwa, wręcz karykaturalne. Zdrowa czwórka będzie inspirwowała innych i dostrzegała piękno w świecie, a chora dostanie depresji, będzie chciało jej się rzygać na widok tego obrzydliwego świata, zepsuje humor całej rodzinie i na końcu się powiesi (pisząc przedtem list do rodziny i przyjaciół, w którym obwini ich o wszystko i rozsieje negatywną energie jak zarazę).
Podobnie z ósemkami i każdym innym typem. Chora będzie bezwzględna, egoistyczna, z przyjemnością będzie gnębić innych. Podczas gdy zdrowa będzie sprawiała, że jej kompani stają się silniejsi, stawała w ich obronie i chroniła w nich, to co podatne na zranienia. Zresztą we fragmencie, który wkleił ktośtam jest to dobrze opisane.
Kiedy jesteś bardzo zdrowy, Twój typ staje się prawie niewidoczny. Tak więc zobaczysz wtedy "wrażliwą" ósemkę jak i "silną" czwórkę. Lubię mówić, że wychodzisz wtedy z choroby, jaką jest typ Enneagramu.
Liczy się zdrowie. Typ to sprawa drugorzędna. Ale nawet jeśli drażnią Cię cechy charakterystyczne dla jakiegoś typu, to gdy spotkasz zdrowego jego przedstawiciela (i sam będziesz w miarę zdrowy), satysfakcjonująca relacja jest jak najbardziej możliwa. Choć co do samych relacji, moim zdaniem o WIELE większe znaczenie ma Socjonika.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#80 Post autor: Nuit » czwartek, 1 listopada 2007, 18:55

O Gabryś!
Chyba pierwszy raz w pełni się z Tobą zgodzę:)
Obecnie uważam się za typ zdrowy, dlatego w enneagramie zupełnie już siebie nie widzę(8?7?5?2?). Widzę za to jak w poszczególnych okresach swojego życia przejawiałam cechy różnych typów.

ps. Azagal - co się stało że zakończyłeś swoją krucjatę antyósemkową? :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 listopada 2007, 19:13 przez Nuit, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#81 Post autor: Azagal » czwartek, 1 listopada 2007, 19:00

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 16:16 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#82 Post autor: fra » piątek, 2 listopada 2007, 00:11

Azagal, proponuję zaatakowac jedynki. Nigdy nie wiedzą, kiedy ktoś żartuje i jak się je rozzłości, to nie wiedzą kiedy skończyc. Będą się pienic i gorączkowo tłumaczyc ku twej uciesze.

oczywiście zartuję! Wydajesz się by ok, niejeden Twój post mnie naprawdę rozbawił :) Pomyśl, czy nie szkoda zebyś całą swą energię tracił na prowokowanie/ czepianie się jakiegos typu tylko po to "żeby były dymy".
1w...6

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#83 Post autor: dillinger » piątek, 2 listopada 2007, 11:18

swego czasu robilem podobnie jak azagal ;]

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#84 Post autor: Azagal » piątek, 2 listopada 2007, 16:12

...

ODPOWIEDZ