Instynkt

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Alpha_Centauri
Posty: 68
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 20:50
Lokalizacja: Gliwice

#31 Post autor: Alpha_Centauri » środa, 15 listopada 2006, 23:35

lusylia pisze:Niech wszyscy teraz tez dolacza kolejnosc instynktow w sygnaturce. :-D
i będziesz rozmawiać tylko z tymi co mają sx na pierwszym miejscu ;) ;)


Jedynka.
bełkot->blog->gazeta->proza->wiersz->program->kod binarny

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#32 Post autor: ewutek » środa, 15 listopada 2006, 23:50

Sexual ||||||||||||||| 42%
Social ||||||||||||||| 50%
Self Preservation ||||||||||||||||||||| 66%
5w6

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#33 Post autor: kamilri » sobota, 18 listopada 2006, 23:02

Mam pytanie do Basketcase (lub kogokolwiek kto jest dobry w tym temacie):

Czy instynkty są równie niezmienne jak typy enneagramu czy może mogą się np. kilkakrotnie zmieniać w trakcie życia (pytam z czystej ciekawości)?
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#34 Post autor: Basketcase » niedziela, 19 listopada 2006, 10:11

Nic o tym nie czytałem, ale podejrzewam, że się nie zmieniają. W moim przypadku to by raczej pasowało. Nie, nie sądzę, żeby się zmieniały, są też właściwie niezależne od typów Enneagramu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

wynik

#35 Post autor: Armand » niedziela, 19 listopada 2006, 16:20

No dobra mój wynik jest...
W każdym razie większości mogłem się spodziewać.
Nie spodzieałem się tak wysokiego sx, ale totalny brak SO był do przewidzenia (nawet mnie trochę rozbawił):

5 SX - 100%
4 SP - 45 %
1 SX - 43 %
8 SP - 38 %
9 SX - 33 %
3 SX - 28 %
6 SP - 27 %
3 SP - 20 %
2 SP - 12 %

EDIT:

W tym drugim wyszło prawie zupełnie inaczej:

Sexual: 38 %
Social: 34 %
Self Preservation: 58 %

Osobiście nie spodziewałem się aż tak wysokich instynktów socjalnych. Ten pierwszy wydaje mi się bliższy prawdy (choć może trochę za ostry - nie jestem pustelnikiem).
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 listopada 2006, 16:30 przez Armand, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4/INTP/ sp/sx/so

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#36 Post autor: Avin » niedziela, 19 listopada 2006, 19:58

mi moj wynik wydaje sie bardzo dziwny, to ze mam tyle tych procent, jakos chyba za duzo... nie bardzo to rozumiem, no i czy to sie zgadza, czy jest wiarygodne?
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#37 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » czwartek, 23 listopada 2006, 16:22

Enneagram oparty o test słownikowy na stronie podanej przez Basketa wykazał mi, że jestem 8w7 z instynktem seksualnym jako podstawowym.
Test zlinkowany przez lusylię dał 2 razy odmienne wyniki. Na podstawie całokształtu najbardziej prawdopodobna kolejność u mnie to: sx/sp/so.

Tak wygląda przetłumaczony opis intymnych ósemek:

W bliskich związkach ten typek pragnie przewidywalności, lojalności i stabilności. W przypadku nielojalności może łatwo poczuć się zdradzony i mieć tendencję do podejrzliwości. Interesuje się swoją partnerką i troszczy się o nią. Może kochać głęboko i stworzyć prawdziwą bliskość.
W niebezpiecznych lub niepewnych sytuacjach ósemki ostrożnie wybierają swoich sojuszników. Ósemka pragnie móc komuś całkowicie zaufać. Lubi testować motywy partnerki. Jeśli sprawdzenia przebiegają pomyślnie, to ósemka odpręża się i jest jej zajebiście.
Gdy jest urzeczona partnerką, może na jej punkcie dostać obsesji, chcieć ją zdominować i zapanować nad jej życiem (nie dotyczy Słomkowych Kapeluszy – przypis tłumacza).
Intymne ósemki mogą być osobami współuzależnionymi (Kapelusz nie odwraca się nawet gdy ktoś postępuje skrajnie głupio i wpędza się w kłopoty, ale nie jest na tyle zatwardziały, żeby trwale tkwić w patologicznym związku i stać się współuzależnionym – przypis tłumacza) , zazdrosnymi i czepialskimi. Czasami trudno jest im opuścić partnerkę. Każde jej zachowanie może spowodować nadmierną reakcję. Gdy ten typ zeświruje, to może zacząć jeździć po partnerce jak po łysej kobyle, lekceważąc ją, tropiąc podejrzane zachowania i pielęgnując chęć zemsty aż do końca świata i o jeden dzień dłużej.
Ósemka ma połączenie z dwójką. Ósemki z przewagą instynktu kopulacyjnego w towarzystwie czasami lubią odgrywać rolę zbuntowanego „złego dziecka”. (Kapeluszowi wystarcza robienie jaj w trakcie poważnych dyskusji oraz zręczne granie absurdem – przypis tłumacza).

Krótko mówiąc potencjał całkiem niezły ;)

Niektórzy podali wyniki w procentach. Mój test był bezalkoholowy i procentów w nim nie było ;)

Wyniki:
Type 8 SX
Type 3 SX
Type 7 SO
Type 1 SO
Type 4 SX
Type 2 SX
Type 6 SX
Type 5 SX
Type 9 SX
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2006, 03:38 przez Słomkowy_Kapelusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#38 Post autor: lusylia » czwartek, 23 listopada 2006, 17:03

Ósemka ma połączenie z dwójką (Nie dotyczy Kapelusza, ze względu na jego złe doświadczenia z 2w1 – przypis tłumacza).
Nie widzisz u siebie polaczenia z Dwojka? Wg mnie polaczenie z Dwojka u Osemek to hojnosc wobec blizszych osob (niekoniecznie materialna, a np czasowa, czy spora ilosc wkladanej pracy w "czyjejs sprawie") oraz bycie uwodzicielskim (seductive), jak wiele Dwojek jest. <-- to jest polaczenie z Dwojka. Nie masz?
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#39 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » czwartek, 23 listopada 2006, 17:18

OK, połączenie z dwójką zrozumiałem jako związek w dwójką, a nie tendencje dwójkowe w moim charakterze, bo to zawiera się w pojęciu skrzydła. Tak, to jest gdy pisze się o połączeniach nie objaśniając precyzyjnie używanych zwrotów.
Enneagram pisze: Niezdrowe połączenie z dwójką, daje ósemce silne poczucie zależności innych od niej. Posiada silną tendencję do wybuchowych reakcji i ataków histerii. W związku może przyjąć całkowicie zachowanie niezdrowej dwójki. Ósemka uważając, że to ona robi najwięcej dla utrzymania związku, zaczyna okazywać niezadowolenie z powodu niedoceniania tego faktu
Z kontekstu tego fragmentu wynika, że chodzi o związek partnera ósemki z partnerką dwójką. Ty natomiast piszesz o połączeniu jak o skrzydle.

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#40 Post autor: lusylia » czwartek, 23 listopada 2006, 17:32

Słomkowy_Kapelusz pisze:OK, połączenie z dwójką zrozumiałem jako związek w dwójką, a nie tendencje dwójkowe w moim charakterze, bo to zawiera się w pojęciu skrzydła. Tak, to jest gdy pisze się o połączeniach nie objaśniając precyzyjnie używanych zwrotów.
Enneagram pisze: Niezdrowe połączenie z dwójką, daje ósemce silne poczucie zależności innych od niej. Posiada silną tendencję do wybuchowych reakcji i ataków histerii. W związku może przyjąć całkowicie zachowanie niezdrowej dwójki. Ósemka uważając, że to ona robi najwięcej dla utrzymania związku, zaczyna okazywać niezadowolenie z powodu niedoceniania tego faktu
Z kontekstu tego fragmentu wynika, że chodzi o związek partnera ósemki z partnerką dwójką. Ty natomiast piszesz o połączeniu jak o skrzydle.
Nie. Na wykresie enneagramu Osemka laczy sie z Dwojka i Piatka. Na stronie enneagram we fragmencie "Wpływ na ósemkę połączenia z dwójką", oraz "Wpływ na ósemkę połączenia z piątką" odnosci sie do CECH Dwojki i Piatki U Osemki, a nie o zwiazkach partnerskich, jak w dziale "Enneagram w Zwiazkach". Skrzydlo Osemka moze miec jedynie 7 albo 9, lub oba, albo zadnego, ale nie ma skrzydla 2 i 5, ale polaczenia z nimi. We fragmencie gdzie pisze, o polaczeniu Osemki z Dwa jest mowa o tym co sie dzieje gdy Osemka niejako "idzie" do Dwojki, przejmujac niektore jej cechy. Takie polaczenie nie jest skrzydlem. Osemka moze zachowywac sie jak Dwojka, lub jak Piatka, obojetnie z jakim partnerem bedzie (a nie z Dwojka akurat, ale z kimkolwiek), bo te polaczenia ma wlasnie z tymi typami (2 i 5), na wykresie. (Jeszcze raz: Polaczenia nigdzie nie sa nazwane skrzydlami; jesli gdzies takie okreslenie widziales to mi pokaz prosze)
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#41 Post autor: Avin » czwartek, 23 listopada 2006, 17:33

slomkowy skad Ty masz opis swoj po polsku, skoro obie podane przez Ciebie strony tutaj sa po angielsku, co w takim razie jest wiarygodnie i czy jest strona po polsku? czy jest tez strona typow enjp, itpj, itd ... po polsku, na tej angielskiej sa niedkoladne opisy typow i nie poelaczone, wszystko trzeba czytac osobno, a ja bym chciala razem

sprobuje was dopasc na czacie
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#42 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » czwartek, 23 listopada 2006, 17:49

Nigdzie nie napisałem, że połączenia, to skrzydła. OK, czyli skrzydło polega na tym, że mam większość cech 8 i mniej 7? Taki mix? A połączenie polega na tym, że czasowo mogę reprezentować cechy dwójek lub piątek?

Enneagram czytałem na raty i to już jakiś czas temu. Z kontekstu wynikało mi że chodzi o związki z typem 2 i 5. W ogóle nie interesowałem się połączeniami tylko skrzydłami.

Avin to jest tłumaczenie autorstwa Słomkowego Kapelusza. Zostało ono wykonane tylko dla jego własnego typu i jest opublikowane jedynie na tym forum :D

Copyright © by Słomkowy Kapelusz

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#43 Post autor: lusylia » czwartek, 23 listopada 2006, 18:10

Słomkowy_Kapelusz pisze:Nigdzie nie napisałem, że połączenia, to skrzydła. OK, czyli skrzydło polega na tym, że mam większość cech 8 i mniej 7? Taki mix? A połączenie polega na tym, że czasowo mogę reprezentować cechy dwójek lub piątek?

Enneagram czytałem na raty i to już jakiś czas temu. Z kontekstu wynikało mi że chodzi o związki z typem 2 i 5. W ogóle nie interesowałem się połączeniami tylko skrzydłami.
To ze jestes 8 a nie 7 polega wylacznie na tym, ze wazniejsze jest dla Ciebie to co OSEMKI (a nie Siodemki) znajduja jako ich motyw. Ale masz skrzydlo 7, bo to co dla Siodemek jest najwazniejsze jest dla Ciebie drugoplanowe. Polaczenie oznacza dokladnie to co sam napisales w ostatnim poscie, choc zdarza sie, ze nie tylko czasowo, ale na stale, niektore cechy tych typow sa w nas wpisane. (we mnie jako 1 cechy 4 i 7).
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#44 Post autor: nutshell » piątek, 12 stycznia 2007, 15:17

Stary temat, ale w koncu go znalazłam, wiec odświeżę i napiszę:
sx- 70%
sp- 50%
so- 50%
moze powinnam zrobic ten test jeszcze raz? Chociaz co do sx sie zgadzam, a z uporządkowaniem pozostałych wariantów, zanim zrobiłam test, miałam jednak problem.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#45 Post autor: Gabriel » piątek, 12 stycznia 2007, 16:17

Wyszło mi 8w7 sexual. Zgadzam się, choć sp też pasuje (czwórka a 8w7 to typy między ktorymi sie waham).
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

ODPOWIEDZ