Socjonika - Kwadra Delta. Duale: SLI i IEE (ISTp i ENFp).

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#76 Post autor: kidziorek » środa, 11 lipca 2007, 18:23

Pytanie do ENFpow: tez ludzie mysla, ze jestescie szczesliwi kiedy jestescie smutni, albo ze jestescie smutni kiedy jestescie szczesliwi; jestescie wyluzowani a oni mysla, ze zdenerwowani i na odwrot?
Tak, często się mylą w niewerbalnych zgadywankach, tacy dziwni jesteśmy po prostu ;) Żeby bezbłędnie rozpoznali, że jestem smutny, to już muszę mieć takiego doła, że żyć się nie chce.
Czekolada pisze:
ENFp pisze:Skrywa zły nastrój, aby nie zostać źle ocenionym przez innych, ale łatwiej mu go dzielić z przyjaciółmi
A emocjonalnie to wątpię, żeby ktoś mnie wystabilizował. To chyba niewykonalne :D.
Możemy się przenieść do tematu ENFp :p.
Tak na stałe ? parę osób by się znalazło poniekąd przypadkowych...
Parę też które odbieram "zdrowo" w momentach rozchwiania..
Ale najbardziej zdecydowanie stablizuje (jak się nieadwno okazało) Dualka :D, i na dłużej i w momentach o ile jest pod ręka...czasem starcza nawet świadomość, że jest...choć ciągle w myślach rodzi się watpliwość, że naprawdę istnieje, że jest taka sama z siebie, a nie że się stara...
Tak wiem, jestem chory na głowę lub jak mawia pewna znajoma mam
"zryty beret" :P

No tak chyba faktycznie wypadło by się przenieść bo Emjotka się obija i nie maskuje zręcznie naszego hekatorwego offtopa ;)
Chociaż z drugiej strony..jakby jakies ISTP miało ochotę na duala, to po co ma biegać do drugiego wątka, tu ma na tacy i to jeszcze z komentarzem i tłumaczeniem na swoje :twisted:


7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#77 Post autor: Hydra » środa, 11 lipca 2007, 20:46

kidziorek pisze: Chociaż z drugiej strony..jakby jakies ISTP miało ochotę na duala, to po co ma biegać do drugiego wątka, tu ma na tacy i to jeszcze z komentarzem i tłumaczeniem na swoje :twisted:
Taka offtopowa refleksja mnie naszła - ten temat jest najbardziej obleganym tematem o dualach – „aktywni poszukiwacze consensusu:D
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#78 Post autor: Emjotka » środa, 11 lipca 2007, 23:13

kidziorek pisze:No tak chyba faktycznie wypadło by się przenieść bo Emjotka się obija i nie maskuje zręcznie naszego hekatorwego offtopa ;)
Musicie mi wybaczyć - jak mnie nie ma przy kompie, to nie jestem w stanie :wink: .
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#79 Post autor: kidziorek » czwartek, 12 lipca 2007, 13:31

Hydra pisze:
kidziorek pisze: Chociaż z drugiej strony..jakby jakies ISTP miało ochotę na duala, to po co ma biegać do drugiego wątka, tu ma na tacy i to jeszcze z komentarzem i tłumaczeniem na swoje :twisted:
Taka offtopowa refleksja mnie naszła - ten temat jest najbardziej obleganym tematem o dualach – „aktywni poszukiwacze consensusu:D
No wiesz, najpierw się cieszymy, że znaleźliśmy swoich (ENFP).
Potem bliskich a jakże innych (ISTP).
Ekstaza za ekstazą :oops:
Może się mylę ale chyba Wy też czujecie się na tym świecie mocno "dziwni", wśród innych dziwaków trochę raźniej chyba :twisted:
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#80 Post autor: Emjotka » czwartek, 12 lipca 2007, 13:47

kidziorek pisze:Może się mylę ale chyba Wy też czujecie się na tym świecie mocno "dziwni"(...)
Owszem, ale od dłuższego czasu, szczerze mówiąc, zupełnie mi to nie przeszkadza. Centrum mojego egoistycznego-egocentrycznego świata jestem ja. :wink: Dbam o swój interes, nikomu krzywdy przy tym nie robiąc i szczerze mówiąc inni, niebliscy mi ludzie, mnie nieszczególnie obchodzą.
wśród innych dziwaków trochę raźniej chyba :twisted:
Oczywiście. :wink: Niedziwacy są z reguły tak nudni, że usypiam zanim zdążą powiedzieć słowo.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#81 Post autor: Czekolada » czwartek, 12 lipca 2007, 17:02

Emjotka pisze:
kidziorek pisze:Może się mylę ale chyba Wy też czujecie się na tym świecie mocno "dziwni"(...)
Owszem, ale od dłuższego czasu, szczerze mówiąc, zupełnie mi to nie przeszkadza. Centrum mojego egoistycznego-egocentrycznego świata jestem ja. :wink: Dbam o swój interes, nikomu krzywdy przy tym nie robiąc i szczerze mówiąc inni, niebliscy mi ludzie, mnie nieszczególnie obchodzą.
ENFp przejmują się tym co inni o nich myślą i tutaj jest zgrzyt.
A w sprawie normlaności itp. podzielam zdanie kidziorka, co w tej sprawie, już wcześniej było widać wielokrotnie.
Hydra pisze:
kidziorek pisze: Chociaż z drugiej strony..jakby jakies ISTP miało ochotę na duala, to po co ma biegać do drugiego wątka, tu ma na tacy i to jeszcze z komentarzem i tłumaczeniem na swoje :twisted:
Taka offtopowa refleksja mnie naszła - ten temat jest najbardziej obleganym tematem o dualach – „aktywni poszukiwacze consensusu:D
A patrz ile cech wspólnych znaleźliśmy :D . Dobry przykład dla tych, którzy z miejsca skreślili swojego duala.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#82 Post autor: Emjotka » czwartek, 12 lipca 2007, 17:04

Czekolada pisze:ENFp przejmują się tym co inni o nich myślą
Czy warto?
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#83 Post autor: Czekolada » czwartek, 12 lipca 2007, 18:05

Emjotka pisze:
Czekolada pisze:ENFp przejmują się tym co inni o nich myślą
Czy warto?
Nie zawsze ;) . Na szczęście lub nieszczęście przez pewne okoliczności dość wcześnie musiałam przestać na to zważać. Teraz zwracam uwagę tylko dlatego, żeby się zmieniać na lepsze, bądź zachowuję odpowiedni dystans, co do nie wartych słuchania. Lecz ten dystans nie jest taki do końca, często szukam potwierdzenia u innych, czy te słowa są prawdziwe.
Jesteśmy motywowani do działań przez słowa, które z reguły emocjonalnie na nas oddziaływują. Z resztą niedobrze się czujemy, gdy ktoś przy nas źle się czuje, pragniemy, aby każdy czuł się komfortowo i myślę, że to również jest z tym powiązane.
Kiedyś było to u mnie nasilone, lecz teraz powstrzymuję się, bo zaczynam brnąć w kontakty z osobami, z którymi nie za bardzo chcę się przyjaźnić (na zasadzie: dasz palec, chcą rękę - np. pewna osoba domaga się mojego towarzystwa i opieki w innym gronie, podczas gdy nie za bardzo mi to leży i chcę porozmawiać z innymi - a propos tutaj tkwi nasza istota i 'żądza' niezależności).
Teraz powstrzymuję się, jestem dla niektórych obojętna (ale w granicach przyzwoitości).

A w tym zapewnianiu komfortu ... u ESFj te działania są uwidocznione, a u ENFp skryte ... sama nie zdawałam sobie z tego sprawy do niedawna.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#84 Post autor: Emjotka » czwartek, 12 lipca 2007, 18:11

Czekolada pisze:Teraz powstrzymuję się, jestem dla niektórych obojętna (ale w granicach przyzwoitości).
Zważ na to, że tak naprawdę sama ustalasz granice przyzwoitości. :wink: Stawiasz je tam, gdzie sama uważasz/odczuwasz je za słuszne. Wykorzystaj to.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#85 Post autor: kidziorek » czwartek, 12 lipca 2007, 18:14

Emjotka pisze:
Czekolada pisze:ENFp przejmują się tym co inni o nich myślą
Czy warto?
Przeważnie nie niestety :( Ale wiesz entuzjazm zobowiązuję, ciągle mamy nadzieję, że trafi się ktoś warty ;)

Ale z tym przejmowaniem, to nie bierzcie tego tak dosłownie, to znaczy tylko tyle, że chcemy wiedzieć co o nas myślą i lubimy żeby na lubili ;)
Ale żeby te opinie miały jakiś "pozytywny" wpływ to chyba nie bardzo :P
Ale niech sobie ludzie myślą, że maja :)

Tak jak u Czekoladki z wiekiem i pod wpływem kilku osób zwalczyłem nałóg"żeby mnie wszyscy lubli" ;)

Jedyne co pozostało to "miękka granica", dopóki mi to nie przeszkadza, pozwalam ludziom brnąć w różne złudzenia i zamki na piasku...chyba przeżywają duży szok jak wdepną na minę i matrix znika ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#86 Post autor: kidziorek » czwartek, 12 lipca 2007, 18:16

Emjotka pisze:
Czekolada pisze:Teraz powstrzymuję się, jestem dla niektórych obojętna (ale w granicach przyzwoitości).
Zważ na to, że tak naprawdę sama ustalasz granice przyzwoitości. :wink: Stawiasz je tam, gdzie sama uważasz/odczuwasz je za słuszne. Wykorzystaj to.
My chyba bardziej staramy się współżyć (lub symulować) ze społeczeństwem.
Jesteśmy jak wirus, toksyny w środku a na zewnątrz eksponujemy dobrze przyjmowane białka :D
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#87 Post autor: Emjotka » czwartek, 12 lipca 2007, 18:23

kidziorek pisze:(...) lubimy żeby na lubili ;)
Znajdź człowieka, który nie lubi być lubiany :wink: .
Jesteśmy jak wirus, toksyny w środku a na zewnątrz eksponujemy dobrze przyjmowane białka :D
Trzeba mieć szczęście do duali :lol: . Nie możecie być cali toksyczni? Czułabym się bardziej swojo. :wink:

Bądźcie jak pokrzywy. Sprawiajcie ból, ale leczcie. :wink:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#88 Post autor: kidziorek » czwartek, 12 lipca 2007, 18:41

Emjotka pisze:
kidziorek pisze:(...) lubimy żeby na lubili ;)
Znajdź człowieka, który nie lubi być lubiany :wink: .
Tylko, że nas to kręci... :twisted:
Jak tak czytam na forum to miałbym parę typów na takich co woleli by być podziwiani niż lubiani :P I parę innych przypadków ;)
Emjotka pisze:
Jesteśmy jak wirus, toksyny w środku a na zewnątrz eksponujemy dobrze przyjmowane białka :D
Trzeba mieć szczęście do duali :lol: . Nie możecie być cali toksyczni? Czułabym się bardziej swojo. :wink:
Bądźcie jak pokrzywy. Sprawiajcie ból, ale leczcie. :wink:
Pokrzywy to Wasza działka chyba ? :P
No cali, nie możemy bo by Nas nikt nie lubił :D
Ale wiesz co, jeszcze trochę po opowiadasz to i ISTP zasymulujemy :twisted:

Szukasz Duala czy drugiego ISTP ? ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#89 Post autor: Emjotka » czwartek, 12 lipca 2007, 18:50

kidziorek pisze:Tylko, że nas to kręci... :twisted:
Mnie też kręci bycie lubianym. Ale tylko przez pewne osoby. :wink:
Jak tak czytam na forum to miałbym parę typów na takich co woleli by być podziwiani niż lubiani :P
Hm... nie sądzisz, że często ludziom, którzy chcą wzbudzać w innych podziw tak naprawdę nieraz brakuje po prostu najzwyklejszego w świecie przyjaciela?
Pokrzywy to Wasza działka chyba ? :P
Moja na pewno. :wink: Za wszystkie ISTpy wolę się nie wypowiadać :lol: .
No cali, nie możemy bo by Nas nikt nie lubił :D
E tam. A ja?
Ale wiesz co, jeszcze trochę po opowiadasz to i ISTP zasymulujemy :twisted:
:lol: W cuda nie wierzę.
Szukasz Duala czy drugiego ISTP ? :wink:
Najchętniej i jednego, i drugiego. :D
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#90 Post autor: kidziorek » czwartek, 12 lipca 2007, 19:32

Emjotka pisze:
kidziorek pisze:Tylko, że nas to kręci... :twisted:
Mnie też kręci bycie lubianym. Ale tylko przez pewne osoby. :wink:
A Nas kręci żeby Nas wszyscy lubili...utopie nas kręcą :D
Emjotka pisze:
Jak tak czytam na forum to miałbym parę typów na takich co woleli by być podziwiani niż lubiani :P
Hm... nie sądzisz, że często ludziom, którzy chcą wzbudzać w innych podziw tak naprawdę nieraz brakuje po prostu najzwyklejszego w świecie przyjaciela?
Ciężko mi to oceniać, musieli by się sami wypowiedzieć. Ale niektórzy chyba lubią sami siebie ;)
Emjotka pisze:
No cali, nie możemy bo by Nas nikt nie lubił :D
E tam. A ja?
Chyba byś nie zdzierżyła, kogoś kto jest zły bez celu i korzyści :evil:
Emjotka pisze:
Ale wiesz co, jeszcze trochę po opowiadasz to i ISTP zasymulujemy :twisted:
:lol: W cuda nie wierzę.
No Ty się prędzej czy później połapiesz :) Ale reszta :P
Emjotka pisze:
Szukasz Duala czy drugiego ISTP ? :wink:
Najchętniej i jednego, i drugiego. :D
No Hydrę masz na podorędziu ;)
A Duali całe stado :P
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

ODPOWIEDZ