Socjonika - Kwadra Delta. Duale: SLI i IEE (ISTp i ENFp).

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#31 Post autor: Hydra » poniedziałek, 2 lipca 2007, 11:46

Emjotka pisze:Miałaś tam rację, faktycznie Si ma chyba ciekawsze życie. Jak określić, co jest przeważające? :wink:
TU są opisy podtypów.
P.S. Może powinnyśmy się przenieść do tematu ISTp ;)


MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#32 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 2 lipca 2007, 11:56

Hydra pisze:TU są opisy podtypów.
Angielski. Oj, będzie ciężko...
P.S. Może powinnyśmy się przenieść do tematu ISTp :wink:

Nie mogę się nie zgodzić. Częściowo oftopikujemy.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#33 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 2 lipca 2007, 12:41

Emjotka pisze:
Czekolada pisze:Z tym porządkiem ... to i tak się ugadamy - gorzej jak wszystko zarośnie :lol:.
E tam gorzej. Zapierniczające wszędzie pajączki, ich pajęczyny powiewające na przedzierającym się przez uchylone okno wietrze, sterty ubrań, gazet, książek i wszystkiego, co się akurat zawieruszyło. To jest to. Byle było wygodnie. :lol:
Ach tak, i jeszcze boi się tego ładu osoba, która w swoim pokoju często gości zapleśniałe jedzenie, zdechłe robaki i rozwalone ciuchy ... Wreszcie jakaś osoba nie czepiałaby się o porządek :D.
Emjotka pisze:
A co do podkreślonego zdania ... Jakie jest Pani najwcześniejsze wspomnienie z dzieciństwa? :lol: ... hahah.
Pierwsze? Ajć, chronologia to jest moje słaba strona. Czas i porządek to dla mnie dwie największe abstrakcje. :wink: Niech mnie nawet Pani zabije, ale nie jestem w stanie powiedzieć, co było pierwsze. Ale nie było to na pewno ani skakanie z mostu ani chęć zabijania :wink: . To przyszło dopiero później, w zetknięciu z niektórymi ludźmi :twisted: .
Prze Pani, cóż ... Psycholog, przez swoje zamotanie również w słowach, z chronologią Ci nie pomoże ... ale czas - to jakoś da się poukładać (choć to nie jest moją najmocniejszą stroną). Przynajmniej Panią rozumiem i na pewno nie zabiję. Jeżeli Pani chce jakiejś porady to takich rzeczy (orientacja w czasie i względny porządek) może Pani odszukać u swojego ... konflktora :twisted: .
Emjotka pisze:
Ech, czemu tutaj tak mało facetów ISTp? :neutral:
Ja wiem, że ISTp to Twój dual, ale ciesz się, ISTpy to są naprawdę denerwujące istoty na dłuższą metę.
To już względna rzecz. Jak widać powyżej istnieje spora szansa, że da się wytrzymać :D.
Ha! Ze mną też nie ma łatwo, żeby nie było :twisted: .

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#34 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 2 lipca 2007, 12:57

Czekolada pisze: Wreszcie jakaś osoba nie czepiałaby się o porządek :D.
Od porządku, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie!
To już względna rzecz. Jak widać powyżej istnieje spora szansa, że da się wytrzymać :D .
Teoretycznie z gwożdziem w nodze też się da wytrzymać. O ile nie wda się zakażenie.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#35 Post autor: Hydra » czwartek, 5 lipca 2007, 20:21

Maślany pisze:Ja myślałem, że ładowałaś ją Ne i (T/F)i, co sprawiło że stała się pewniejsza siebie i lepiej sobie radziła w życiu.
:?
Mam dualną ( :!: ) przyjaciółkę, która ma rzeczywiście zbawienny wpływ na mnie - dzięki niej bardziej się zsocjalizowałam. Ludzie przestali na mnie spoglądać z niepokojem, jak na psychopatę :lol:
Ale czy stałam się pewniejsza siebie? To chyba nie było mi potrzebne :)
MY NIE MóWIMY NIC

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#36 Post autor: Maślany » czwartek, 5 lipca 2007, 20:51

A może dzięki niej przestało Ci się wydawać, że ludzie tak na ciebie spoglądają i nabrałaś pewności siebie?
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#37 Post autor: Emjotka » czwartek, 5 lipca 2007, 20:55

Maślany pisze:A może dzięki niej przestało Ci się wydawać, że ludzie tak na ciebie spoglądają i nabrałaś pewności siebie?
Maślany, ale oni naprawdę tak czasem patrzą :lol: . Nie mówię, że wszyscy i zawsze, ale...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#38 Post autor: Hydra » czwartek, 5 lipca 2007, 21:02

Maślany pisze:A może dzięki niej przestało Ci się wydawać, że ludzie tak na ciebie spoglądają i nabrałaś pewności siebie?
Nie wydawało mi się - później, przy suto zakrapianym stole :wink: - dowiadywałam się, jak to "ja myślałem, że z Ciebie to taka piiiii piiii" :lol:
To było nawet zabawne :D
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
iranka
Posty: 56
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 14:46
Lokalizacja: z nikąd

#39 Post autor: iranka » czwartek, 5 lipca 2007, 22:47

memu lubemu nie robiłam testu (ciekawe co by powiedział jakbym spróbowała :shock: :lol: ) ale z opisów mi do ISTp bardzo pasuje ;>
albo tylko sobie to ubzdurałam :lol:

dobra, mniejsza o to czy jest ISTp, ISTj czy ESTj. i tak go kocham 8)
ENFp

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#40 Post autor: Czekolada » piątek, 6 lipca 2007, 10:15

Hydra pisze:
Maślany pisze:Ja myślałem, że ładowałaś ją Ne i (T/F)i, co sprawiło że stała się pewniejsza siebie i lepiej sobie radziła w życiu.
:?
Mam dualną ( :!: ) przyjaciółkę, która ma rzeczywiście zbawienny wpływ na mnie - dzięki niej bardziej się zsocjalizowałam. Ludzie przestali na mnie spoglądać z niepokojem, jak na psychopatę :lol:
Ale czy stałam się pewniejsza siebie? To chyba nie było mi potrzebne :)
Żeby to tak na wszystkich działało :roll: ...
No tak, mam zbytnią potrzebę zmieniania świata. To przynajmniej rozwiązuje dlaczego z pewnymi osobami nie do końca mi wychodzi.
W każdym razie: ISTp is needed, może mnie jakoś zreformuje :).

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#41 Post autor: Almodi » poniedziałek, 9 lipca 2007, 12:36

Przy dualu (czyli przy mnie prawdopodobnie) czułabyś się świetnie zorganizowana, gwarantuję Ci :lol: .
Przynajmniej byśmy się dogadały, dla mnie też bałagan to porządek w innym wydaniu.

Jak rozpoznać Psychologa? Będzie niezwykle zamotany, dość niezgrabny ruchowo (znaczy się czeka Cię wiele przygód! zbite naczynia itp.), będzie często przerzucać temat, a od czasu do czasu palnie nie z tej beczki 'jakie śliczne kwiatuszki!' ... dobra, przerysowałam (siebie :lol: ).
Ach tak, i jeszcze boi się tego ładu osoba, która w swoim pokoju często gości zapleśniałe jedzenie, zdechłe robaki i rozwalone ciuchy ... Wreszcie jakaś osoba nie czepiałaby się o porządek :D.
Jeszcze lekki autyzm i cala prawda o ENFp :D

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#42 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 9 lipca 2007, 14:35

Łukasz pisze:
Przy dualu (czyli przy mnie prawdopodobnie) czułabyś się świetnie zorganizowana, gwarantuję Ci :lol: .
Przynajmniej byśmy się dogadały, dla mnie też bałagan to porządek w innym wydaniu.

Jak rozpoznać Psychologa? Będzie niezwykle zamotany, dość niezgrabny ruchowo (znaczy się czeka Cię wiele przygód! zbite naczynia itp.), będzie często przerzucać temat, a od czasu do czasu palnie nie z tej beczki 'jakie śliczne kwiatuszki!' ... dobra, przerysowałam (siebie :lol: ).
Ach tak, i jeszcze boi się tego ładu osoba, która w swoim pokoju często gości zapleśniałe jedzenie, zdechłe robaki i rozwalone ciuchy ... Wreszcie jakaś osoba nie czepiałaby się o porządek :D.
Jeszcze lekki autyzm i cala prawda o ENFp :D
Twój komentarz jest boski :D. Tak, tak, tak! O najważniejszym zapomniałam.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#43 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 9 lipca 2007, 17:05

Czekolada pisze:
Łukasz pisze: Jeszcze lekki autyzm i cala prawda o ENFp :D
Twój komentarz jest boski :D. Tak, tak, tak! O najważniejszym zapomniałam.
Jesteście autystyczni? :P Zmieniam socjotyp... :wink:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#44 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 9 lipca 2007, 17:21

Emjotka pisze:
Czekolada pisze:
Łukasz pisze: Jeszcze lekki autyzm i cala prawda o ENFp :D
Twój komentarz jest boski :D. Tak, tak, tak! O najważniejszym zapomniałam.
Jesteście autystyczni? :P Zmieniam socjotyp... :wink:
I dlatego dyplomatycznie nie zamieściłam tego wcześniej 8) . Ale i tak Łukasz musiał to czym prędzej ujawnić.
Emjotko ... czas zmierzyć się z tym co w nas najstraszniejsze, muahaha :twisted: ...

Choć nie wykluczam, że dostaniesz jakiegoś ataku śmiechu, zamiast nas w ogólnym pojęciu 'reanimować' (przywracać nam kontakt z zewnętrznym światem).

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#45 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 9 lipca 2007, 23:07

Czekolada pisze:I dlatego dyplomatycznie nie zamieściłam tego wcześniej 8) .
To dobrze, że chociaż jeden z duali przejawia jakieś dyplomatyczne skłonności. Ja albo nie mówię nic, albo walę prosto z mostu. Próbowałam się tego oduczyć. Nie umiem :lol: .
Ale i tak Łukasz musiał to czym prędzej ujawnić.
Winnaś mu zrobić przyspieszony kurs dyplomacji 8) .
Że też ja dałam się nabrać na Twoje bajeczki o przewspaniałym ENFpie! :roll: :wink:
Emjotko ... czas zmierzyć się z tym co w nas najstraszniejsze, muahaha :twisted: ...
"Nie gniewem, lecz śmiechem sie zabija. Nuże, zabijmy ducha ciężkości!"

Czekolada i tak mi nie wciśniesz kitu, że jesteś gorzka. A to, że nadzienie truskawkowe często łączy się z autyzmem? Cóż, bywa. Mówi się trudno i płynie się dalej!
Choć nie wykluczam, że dostaniesz jakiegoś ataku śmiechu, zamiast nas w ogólnym pojęciu 'reanimować' (przywracać nam kontakt z zewnętrznym światem).
A któż Ci powiedział, że ja Cię zamierzam reanimować? :lol: Jeszcze czego?! :twisted:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ