Socjonika - Test 2

Czy się zgadza?

tak
23
74%
nie
8
26%
 
Liczba głosów: 31

Wiadomość
Autor
Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

Socjonika - Test 2

#1 Post autor: Maślany » sobota, 23 czerwca 2007, 14:26

link z testem już niestety nieaktualny / choku
...


http://www.people.iup.edu/rdxm/v6/ptest_stage1.htm?
Stage 1
ABCDab: Co opisuje cię lepiej przez większość czasu?
A
Tworzę system reguł, system klasyfikacji i organizowania rzeczy.
Bardziej uważam na utrzymywanie relacji z ludźmi.
B
Bardziej uważam na zarządzanie zasobami sprawnie i racjonalnie.
Bardziej uważam na emocje i nastrój ludzi i emocjonalne pobudzenie.
C
Bardziej uważam na doznania których doświadczam fizycznie.
Bardziej uważam na próbkę zdarzeń, które występują w jakimś okresie czasu. Mam wyczucie, kiedy coś może się zdarzyć.
D
Bardziej uważam na siłę/władzę ludzi i rzeczy.
Bardziej uważam na potencjał/zdolności ludzi i rzeczy, które mogą zostać rozwinięte. Jestem uważny na wrodzone możliwości.
a
proaktywny
zrelaksowany
b
mobilny i spontaniczny
spokojny i zrównoważony

Stage 2

You possess
Posiadasz dobry smak w określaniu, co jest piękne. Jesteś dobrym sędzią odnośnie dobra. Wygoda jest dla ciebie bardzo ważna. Kochasz zadowalać zmysły i dostarczać sobie i innym przyjemności.

Emotional
Emocjonalny i towarzyski. Łatwo wchodzisz w towarzystwo ludzi.

Excellent
Doskonały jeśli idzie o nowe rzeczy. Często stajesz się twórcą wielu wynalazków. Błyskotliwy generator pomysłów. Łatwo odrzucasz nudne rzeczy i jestem przyciągany do nowych, które są bardziej pociągające. Zdolności biznesowe.

Absorbed
Pochłonięty myślami. Kontemplujący. Myślisz o abstrakcyjnych ideach, np. filozofii. Porównujesz różne systemy logiczne.

You are influenced
Jesteś pociągany przez piękne rzeczy, które realizujesz i podziwiasz. Kochasz przyjemność i dawanie jej innym, wliczając w to dawanie prezentów. Wiesz, jak ustawić rzeczy w domu z minimum wygody.by było- chociaż minimum wygody.

Very expressive
Pełen wyrazu, wliczając swobodne wyrażanie uczuć. Posiadasz dużą zdolność do pracy.

Quick
Szybki i silny, otwarte wyrażanie emocji. Pełen wyrazu. Dobry w nagłych wypadkach. Szybko może zrobić porządek. Emocjonalny i towarzyski. Pokazuje inicjatywę w osobistych relacjach z ludźmi. Szuka doskonałej jakości i dobrej reputacji.

You prefer
Woli być z dala od uwagi publicznej, nie ujawnia swych ambicji. Ciągle skupia się na tym co się wokół niego dzieje. Zanim zadziała, rozważa wszystkie możliwe konsekwencje. Jest ostrożny, konserwatywny i realistyczny.

You understand
Rozumiesz dobrze ludzi. Lubisz małe grupki przyjaciół. Twoim celem jest działalność humanitarna. Jesteś dobry w dostarczaniu usług. Wiesz jak doprowadzić do pokoju między ludźmi w konflikcie. Wiesz jak załagodzić bolesną sytuację. Wiesz, jak stworzyć przyjemną sytuację i komfort w domu.

You are sincerely
Jesteś religijny, albo stosujesz się do systemów etycznych. Jesteś powściągliwy i samo-zdyscyplinowany. Ściśle przestrzegasz moralnych standardów. Jesteś ostry w stosunku do ludzi, którzy ich nie przestrzegają. W pracy, jesteś skrupulatny. Jesteś dobry w rozmowach z ludźmi i w dawaniu im prostych ale dobrych porad. Łatwo zachęcasz ludzi do otworzenia się.

Calm and balanced
Spokojny i zrównoważony. Podążasz uporządkowaną drogą życia. ŁAtwo wybierasz. które pomysły są warte rozmowy, a które odmowy. Zawsze znajdujesz najlepszą i najbardziej korzystną drogę do osiągnięcia największego zwrotu. Możesz być dobrym naukowcem, albo eksperymentatorem. Rozważasz teorię i jej praktyczność na raz. Próbujesz ukończyć rzeczy które zacząłeś. Dobrze radzisz sobie z dziećmi i śledzisz ich zainteresowania. Próbujesz się dobrze ubierać i zwracasz uwagę na zdrowie.

Dynamic. Pioneer
Dynamiczny pionier. Szukasz stronników z którymi wprowadzisz pomysł w rzeczywistość. Jesteś emocjonalny i impulsywny. Jesteś ufny i spontaniczny. Jeśli coś idzie nie tak to nie tracisz optymizmu i
Po każdym pytaniu w stage 2 jest dodatkowe pytanie:
Czy na to pytanie było trudno odpowiedzieć?próbujesz dalej.

Very active
Bardzo aktywny, energetyczny i przedsiębiorczy. Lubi przygody,walkę o mniejsze ceny, ryzyko, łamie ograniczenia i prawo traktując to jako wyzwanie. Jeśli dozna porażki odsuwa się od niej bez trudności. Nieprzewidywalny. Dobry w handlu. Mierzy w bliskie relacje z ludźmi. Dobry wykonawca w biznesie lub dostawca usług. Łatwo wpływa na nastawienie ludzi.

You aim to
Celuje w stworzenie relacji z wpływowymi i solidnymi ludźmi którzy są użyteczni. Szuka statusu wspaniałomyślnego. Szuka czegoś najlepszego we wszystkich rzeczach. Dobry pracownik, może zarządzać ludźmi, relacjami, dobrze kalkuluje i jest pragmatyczny. Nie pociągają go przygody. Może być dobrym politykiem, ponieważ dobrze rozumie ludzi. Przyjmuje rolę zamyślonej osoby.

You are dominant
Dominuje w małej grupie ludzi. Jest osobą obowiązku. Jest aktywny i zdolny do przeżycia w niesprzyjających warunkach. Może nadzorować średniej wielkości grupę, utrzymując dysyplinę i porządek, i poprawiając ludzi którzy się źle zachowują. Charakteryzuje go biznesowość i celowość. Skłania się ku administracyjnej działalności.

You have a soft
Ma łagodną i wrażliwą naturę i dobrze rozumie ludzi. Niezawodny przyjaciel skłonny do kompromisu. Dobry w wykonywaniu zadań. Ważne dla niego jest zdanie innych o nim. Dobrze ię opiekuje małymi dziećmi. Troskliwy i uważny. Udziela się w kulturalnej działalności. Skromny i trochę przywiązuje wagę do mody.

Calm and contemplative
Spokojny i rozmyślający. Romantyczna dusza. Star się uciec od negatywnych emocji. Optymistyczny. W zasadzie unika konfliktowych sytuacji i chce osiągnąć kompromis.

You are charming
Czarujący i towarzyski. Jeśli widzi negatywne emocje wokół siebie to stara się je zredukować. Gotowy do działań w niebezpiecznych sytuacjach. Ma poczucie humoru. Łatwo wpływa na ludzi używając intonacji głosu.

Impulsive.
Impulsywny. Nie lubi kiedy ludzie robią rzeczy w sposób w jaki powinni. Jest towarzyski i przyjacielski. Szuka dowodzenia. Dobrze zarządza małymi grupami.

You are very constructive
Jest bardzo konstruktywny. Mierzy w hierarchię, pracuje gruntownie, kończy wszystkie zadania, nie przeoczy detali. Nie myli się. Jest oficjalny w pracy, nawet gdy pracuje z krewnymi.

You are attracted
Przyciąga go piękno natury. Szuka miłych doznań. Lubi mieć kontakt z ludźmi. Jest optymistą. Kocha luksus i przyjemności zmysłowe (dobre jedzenie, picie).

You are realistic
Jest realistą. Nigdy nie wplątuje się w bezcelowe sprawy. Jest całkowicie pragmatyczny. Bardzo dynamiczny i technologiczny. Odnosi maksymalną korzyść z tego co może wyglądać na nie mające użytku. To co produkuje jest bardzo wydajne i przetrwa każdą konkurencję na rynku.

You can be good
Może być dobry w produkcji, handlu i zarządzaniu. Otwarty, bardzo towarzyski i emocjonalny. Często jest serdeczny. Lubi komfort i przytulność. Łatwo sobie radzi z kierowniczymi obowiązkami i z obowiązkami technicznego managera.

You try to combine
Próbuje łączyć wszystkie procesy produkcji. Jest dobrym pracownikiem, kompetentnym. Ma dużą wiedzę ze swojej dziedziny. Jest wydajny. Czasami pracuje nad usuwaniem pogorszeń i oczekuje tego od innych. Może być praktyczny i inteligentny w swoich sądach i zazwyczaj wyznacza zadania bardzo precyzyjnie. Kiedy coś robi bierze pełną odpowiedzialność. Lubi podziwiać to co stworzył i podkreślać zalety tego. Najlepszy jest w stabilnych warunkach. Najważniejsze dla niego to czystość, porządek i funkcjonalność.

You are self-disciplined
Jest samozdyscyplinowany. Dobry w dostarczaniu stymulacji do sytuacji, wliczając w to sprawy handlowe. Posiada głęboką wiedzę naukową i pamięć. Często wchodzi bardzo w szczegóły. Może być dobrym naukowcem teoretykiem, który tworzy fundamentalny rozwój. Ma dobre wyczucie jak sprawy społeczno-ekonomiczne się rozwiną. Używa analogii. Często przewiduje jak coś się zmieni.

You are practical
Jest praktyczny i wydajny. Unika bezużytecznej aktywności. Próbuje osiągnąć korzyść bez marnotrawstwa. Kocha towarzystwo przyjaciół i innych. Ma dobre poczucie humoru. Wie jak postępować z ludźmi. Jest elegancki i towarzyski

Analyst, good scientist
Analityk, dobry naukowiec, konceptualista, główną uwagę ma skupioną na kwestiach globalnych. Jest generatorem pomysłów. Osiągnięcia które rokują nadzieję są dla niego ważne.

You are concrete
Konkretny i uporządkowany. Jest organizatorem w nauce. Nie bardzo wierzy w abstrakcyjne pomysły. Jest jak naukowiec w specjalistycznej dziedzinie. Surowo stosuje sensowne systemy.

You tend to be contemplative
Skłania się ku kontemplacji. Myśli metaforycznie i ma skłonność do filozofii. Nie jest krytyczny co do wyglądu. Nie ma skomplikowanych potrzeb żywieniowych. Powściągliwy, skromny, punktualny. Może być dobrym nauczycielem i przyciągać słuchaczy. Kiedy wyjaśnia coś co się stało, to wyjaśnia to w porządku jakim się stało.

Emotionally excited
Podniecony emocjonalnie. Pokazuje uczucia. Decyzyjny. Dobry mówca. Spontaniczna natura, którą lubi demonstrować.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 czerwca 2007, 22:40 przez Maślany, łącznie zmieniany 3 razy.


forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny test - socjonika

#2 Post autor: andrzej4001 » sobota, 23 czerwca 2007, 14:40

Mój wynik:


ENTj, T / ENFp, - Czyli wynik nie pokrywa się z tym, co wychodzi mi w innych testach.

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#3 Post autor: ewutek » sobota, 23 czerwca 2007, 14:50

Your proposed types are:

ObrazekObrazek ISTp, T subtype OR ISTj, T subtype ObrazekObrazek
Bez niespodzianki.
5w6

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#4 Post autor: Kantus » sobota, 23 czerwca 2007, 15:24

Hm jestem keipski z anglika ale zauważyłem ze pytnaia w page 2 zmieniają się w zależności od odpowiedzi z page 1. Więc chyba nie przetłumaczyłeś wszystkeigo :P

I może dlatego zły wynik wychodzi bo wyszło ENFj albo INFj A ja napewno nie jestem "j" :P
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#5 Post autor: Maślany » sobota, 23 czerwca 2007, 15:28

Masz racje, myślałem że będą tylko 4 rozróżnienia między 8 funkcjami.
Poza tym to mógłbyś się poduczyć, a nie męczyć ludzi w sobotnie popołudnie. :wink:
Ostatnio zmieniony sobota, 23 czerwca 2007, 15:57 przez Maślany, łącznie zmieniany 1 raz.
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#6 Post autor: ewutek » sobota, 23 czerwca 2007, 15:51

Kantus pisze:I może dlatego zły wynik wychodzi bo wyszło ENFj albo INFj A ja napewno nie jestem "j" :P
Skoro domyśliłeś się, że zestaw pytań w drugiej części testu zmienia się w zależności od udzielonych odpowiedzi z page 1, to pozostaje dziwić się, że page 2 rozwiązałeś wg nieadekwatnej "ścieżki" tłumaczenia. 8)
5w6

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#7 Post autor: Kantus » sobota, 23 czerwca 2007, 16:59

Maslany i tak podał odpowiedzi na 4 pytania a ja rozwiązywałem wdg. wyczucia bo coś tam po angileksu rozumiem ( niewiele ale zawsze:P)
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
debaser
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 13:47

#8 Post autor: debaser » sobota, 23 czerwca 2007, 17:22

INTp, N / INTj - zgadza się :)
5w4, INTj

Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#9 Post autor: Rosveen » sobota, 23 czerwca 2007, 18:05

INFp, no subtype
OR
INTj, N subtype

Ciekawe, ciekawe, to INTj tak wyskoczyło nie wiadomo skąd, ale rzeczywiście zastanawiałam się kiedyś, czy to nie mój typ...

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: kamilri » sobota, 23 czerwca 2007, 20:12

ISTp, no subtype
OR
INTj, N subtype

Zgadza się... przynajmniej INTj (o co chodzi z N subtype?)... Z ISTp też pare cech (interesujące) ale całościowo raczej nie... Przynajmniej patrząc od strony Socjoniki... To jest test z Socjoniki, prawda? ;)
5 sx/sp, LII

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#11 Post autor: Maślany » sobota, 23 czerwca 2007, 20:57

Podtyp Ne. Nie jest to zgodne z klasyczną socjoniką. Niektórzy uważają, że np. INTj może się zachowywać jakby miał silniejszą funkcję Ne. Ti wg nich dalej jest na 1-szym miejscu bloku ego, ze względu na to, że jest funkcją akceptującą i miejscem najpewniejszym, ale może on bardzo wyćwiczyć funkcję Ne poprzez działanie nią, ponieważ jest ona funkcją produkującą.
Inne funkcje nadal jednak są na swoich miejscach w modelu.
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: kamilri » sobota, 23 czerwca 2007, 21:04

Biorąc to co napisałem w "http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=602" o moim sposobie myślenia, to wszystko doskonale pasuje... A tak wogóle, to dzięki za wyjaśnienia...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#13 Post autor: Gabriel » sobota, 23 czerwca 2007, 21:24

ENFJ no subtype OR ENFP no subtype
A więc jestem czyste ENFJ
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#14 Post autor: Maślany » sobota, 23 czerwca 2007, 23:04

Kwestia jest taka,że brakuje jednego typu.
Kto wie jakiego? :D
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#15 Post autor: Kantus » sobota, 23 czerwca 2007, 23:12

ENFj, no subtype

OR

INFj, N subtype
Zgodziłbym się gdyby nie to "j" ;] nie pasuje do mnie :P

Za to ENFp dość pasuje zwłaszcza to że zazwyczja mogą być wysocy i cisi :P to też coś o mnie ( ale czekam jeszcze na opis polityka:p , i innych SF :) )
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

ODPOWIEDZ