Szóstki, jak odbieracie Czwórki?

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
postmalon
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 28 lipca 2019, 14:30
Enneatyp: Indywidualista

Szóstki, jak odbieracie Czwórki?

#1 Post autor: postmalon » niedziela, 28 lipca 2019, 17:38

(Może ktoś kiedyś przypomni sobie jeszcze o tym forum i postanowi pomóc niepewnej Czwóreczce).

Mogłabym w sumie zatytułować to inaczej.
Pytanie szczególnie skierowane do osób 6w5.
Chciałabym dowiedzieć się, jak odbieracie Czwórki. Chodzi mi konkretnie o 4w3 (która tak naprawdę bardzo różni się od introwertycznej, 'cięższej emocjonalnie' 4w5).
Mam tu na myśli zdrowe Czwórki, które mają w sobie dużo spokoju, a jeśli zachowują się bardziej emocjonalnie, to z troski o Was (i nie ma tu przesadnej, niebezpiecznej emocjonalności), a także takie Czwórki, które chcą angażować się w relacje, skupiają się bardziej na Waszym samopoczuciu niż na własnym.

Muszę też dodać, że w niesamowitą niepewność wpędzają mnie niektóre zachowania 6w5 (i dlatego zdecydowałam się tu napisać).
Chodzi mi o taką izolację emocjonalną. Ujawnia się to chyba bardziej w gorszych dla Was momentach, ale co jeśli partner będzie starał się dać Wam poczucie bezpieczeństwa? Co jeśli będzie chciał Was wysłuchać (bez oceniania, dołowania, obwiniania) i będzie dawał Wam do zrozumienia, że Was rozumie, że możecie czuć spokój (przynajmniej podczas tej rozmowy)? Czy nadal będziecie czuli, że wolicie pozostać zamknięci, że nie chcecie się odzywać?

+ Czy jeśli ktoś Was zrani (zaufacie mu, oddacie się, a on kompletnie Was zignoruje i odejdzie), będziecie potrafili zaufać innej osobie i otworzyć się przed nią?

Najlepiej byłoby, gdybym zadała to pytanie konkretnej osobie, ale chyba nie mogę.

Nawet, jeśli mi nie pomożecie, to bardzo chętnie dowiem się, co macie do powiedzenia.
Wybaczcie, że nie umiałam napisać tego bardziej wprost, hah.


You are born an artist or you are not.
And you stay an artist, dear, even if your voice is less of a fireworks.
The artist is always there.

Obrazek
4w3
> całkiem zdrowa <

Awatar użytkownika
IrekTki
Posty: 100
Rejestracja: środa, 16 listopada 2016, 12:29
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kielce

Re: Szóstki, jak odbieracie Czwórki?

#2 Post autor: IrekTki » sobota, 22 lutego 2020, 23:21

Wydaje sie że szóstka to dobry typ dla ludzi z problemami. Bierze ich w obrone, kocha ich. Szóstka nie boi sie niczego, najagresywnejszy typ, kocha lub nienawidzi, broni lub zabija. Łagodne czwórki powinny mieć w nich obrońców a agresywne typy najgorszych wrogów.
inkwizycja i gestapo w jednym

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Szóstki, jak odbieracie Czwórki?

#3 Post autor: chokureika » poniedziałek, 2 marca 2020, 12:38

Szóstki to cudowni przyjaciele dla czwórek :)
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
IrekTki
Posty: 100
Rejestracja: środa, 16 listopada 2016, 12:29
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kielce

Re: Szóstki, jak odbieracie Czwórki?

#4 Post autor: IrekTki » czwartek, 16 lipca 2020, 00:50

Prawdopodobnie to szóstki są najbliżej Boga. Ich fanatyzm jest nie do pojęcia dla zwykłych zjadaczy chleba. Tak moi mili, wszyscy pochodzicie od pierwotnego światła stworzenia, to było światło Boga, celem tego światła(wielkiego wybuchu) nie był świat, lecz wy. Bóg chciał mieć swoje dzieci doskonałe, a więc mające wolną absolutnie wole. Aniołowie z racji bliskości Boga jej nie mają xD. Chwalcie Pana, to sie wam opłaci. Nie czekajcie na cud, bądźcie dziećmi Bożymi, Bóg to radość, uciekajcie od smutku, zaufajcie mi, dziecku Boga.
inkwizycja i gestapo w jednym

pablo antonio
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 17 lipca 2020, 23:39

Re: Szóstki, jak odbieracie Czwórki?

#5 Post autor: pablo antonio » czwartek, 15 października 2020, 01:18

Samotne szóstki, cudowne doświadczenie samotności i pragnienia autorytetu czy samego Boga.Niesamowicie mocne, fanatyczne, człowiek jest jak wymarły Mars pozbawiony atmosfery z wypalonym jądrem, sam w kosmosie. Niesamowite doświadczenie pustki, cudowne, oczyszczające. A co wy o tym wiecie xD. Wy pragniecie mieć kogoś obok, uczucia udają Boga, zamydlają go, zastępują, błogosławiony co nic na tym świecie nie czuje.

Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Szóstki, jak odbieracie Czwórki?

#6 Post autor: AnetaK » środa, 18 listopada 2020, 01:25

chokureika pisze:
poniedziałek, 2 marca 2020, 12:38
Szóstki to cudowni przyjaciele dla czwórek :)
kurde, miałem taką koszulkę "szóstki są cudowne, ale czwórki lepsze", stanąłem pod przedszkolem (byłem umówiony na drugie śniadanie w celach biznesowych, w pobliskiej knajpie, i wezwali policje).

A przecież wiecie, że nie jestem zboczeńcem, ani kłamcą.

PS na śniadanie zamówiłem gigantycznego banana wyciętego na kształt pająka, co też odbierało mu powagi, gdyż zabrakło temu smacznemu owocowi falicznego kształtu.


PS2 zauważyliście, że są na tym moim forum dwie emotki, które nieustannie walą komuś konia? Mianowicie ta: :thumbdown: i ta: :boxing:

:mrgreen: :what: :chillpill: :chillpill: :chillpill: :chillpill: :chillpill: :chillpill:
"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

ODPOWIEDZ