4w5 a choroby (lub "choroby") psychiczne

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
avigail
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2017, 16:53

4w5 a choroby (lub "choroby") psychiczne

#1 Post autor: avigail » sobota, 22 lipca 2017, 17:12

ten wątek pojawiał się częściowo wcześniej w innych dyskusjach, ale zauważyłam, że nie został wyodrębniony. chciałam się zapytać jak jest oficjalnie z Waszym zdrowiem psychicznym?
walczę z zaburzeniami depresyjnymi, mam na koncie 5 lat zaburzeń odżywiania (głównie kompulsywne objadanie się, bulimia, epizody anorektyczne), zdiagnozowano u mnie chorobę afektywną dwubiegunową (typ2), łącznie z krótkim pobytem w psychiatryku. gdy zaczęłam jednak porządną terapię, tzn. z terapeutką, która mi "podeszła" (przedtem miałam mniej lub bardziej mylne próby i zmarnowany rok i pieniądze z jedną panią psycholog), zaczęłam dochodzić do wniosku, że moje "choroby" nie są związane z zakłóceniem równowagi biochemicznej w mózgu... są po prostu sposobem może trochę patologicznego ukształtowania osobowości, efektem wewnętrznego konfliktu oraz nieustannym popadaniem w konflikt z otoczeniem, który niejako jest odbiciem tego, co się dzieje wewnątrz mnie.
dlatego chciałam się zapytać Was, drogie 4, czy macie podobne doświadczenia?



Warzywko
Posty: 54
Rejestracja: niedziela, 25 czerwca 2017, 14:36

Re: 4w5 a choroby (lub "choroby") psychiczne

#2 Post autor: Warzywko » sobota, 22 lipca 2017, 18:04

4w5 tutaj... miałem roczny epizod z lekką odmianą depresji. Żadne tam myśli samobójcze, czy niewychodzenie z łóżka, ale wtedy moje życie nie miało większego sensu. Żyłem, pracowałem, próbowałem funkcjonować, ale cały czas odczuwałem bezsens tej mojej egzystencji. Najgorsze w tym wszystkim było to poczucie pustki, brak odczuwania jakichkolwiek pozytywnych emocji, po prostu nic. Na razie mam to za sobą i mam nadzieję, że to już nigdy nie wróci.

avigail
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2017, 16:53

Re: 4w5 a choroby (lub "choroby") psychiczne

#3 Post autor: avigail » sobota, 22 lipca 2017, 23:13

życzę żeby nie wróciło!

Awatar użytkownika
Renesemee
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 20:12
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4w5 a choroby (lub "choroby") psychiczne

#4 Post autor: Renesemee » czwartek, 3 sierpnia 2017, 01:09

Borderline - stwierdzone
Nerwica lękowa - stwierdzone
OCD - stwierdzone
Rozdwojenie jaźni - moje osobiste przypuszczenia, nigdy nie mówiłam o tym lekarzowi, bo póki co dobrze mi się żyję z kilkoma twarzami, najgorszym momentem był ten kiedy próbują Cię zabić lub okaleczyć, ale z tego wyszłam sama
Antropofobia - wyszłam dzięki terapii
Wciąż uczęszczam na terapie, na dzień dzisiejszy czuję się całkiem dobrze, ale wszystko lubi dawać się we znaki.
/Borderline\
______
\4w5/ | INFJ |
______
Umysł skłonny do obłędu poddaje się łatwo podszeptom, zwłaszcza jeśli schlebiają one wprzód powziętym, ulubionym ideom. E.A Poe

avigail
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2017, 16:53

Re: 4w5 a choroby (lub "choroby") psychiczne

#5 Post autor: avigail » czwartek, 3 sierpnia 2017, 23:42

podobno chad i borderline dają podobne 'rezultaty' i objawy, tylko przyczyna jest inna...

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4w5 a choroby (lub "choroby") psychiczne

#6 Post autor: chokureika » czwartek, 3 sierpnia 2017, 23:51

avigail pisze:podobno chad i borderline dają podobne 'rezultaty' i objawy, tylko przyczyna jest inna...
Nie dają. Chad to choroba, borderline to zaburzenie osobowości. Różnic jest bardzo dużo, a te informacje wcale nie są trudne do znalezienia.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

avigail
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2017, 16:53

Re: 4w5 a choroby (lub "choroby") psychiczne

#7 Post autor: avigail » piątek, 4 sierpnia 2017, 00:04

nie mówię, że są tym samym; mówię o objawach i pojawiających się problemach w rozpoznaniu.

ODPOWIEDZ