Socjoniczny kącik offtopiczny

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1216 Post autor: Irranea » czwartek, 26 maja 2016, 16:17

Agon pisze: Ale zastanawiam się nad tym IEI, bo osoby ze zlotu mnie tak typują, tzn. Ty, Irka, Basket.
Co Ci się ze mną pojebało. Nigdy nie napisałam, że typuję Cię na IEI. Już raz zaprzeczyłam temu na chacie, ale dalej tak piszesz.



Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1217 Post autor: Agon » czwartek, 26 maja 2016, 16:18

Irranea pisze:
Agon pisze: Ale zastanawiam się nad tym IEI, bo osoby ze zlotu mnie tak typują, tzn. Ty, Irka, Basket.
Co Ci się ze mną pojebało. Nigdy nie napisałam, że typuję Cię na IEI. Już raz zaprzeczyłam temu na chacie, ale dalej tak piszesz.
Musiałem o tym zapomnieć. Czyli zostają Feminazi i Basket. Chyba, że ktoś jeszcze uważa, że mogę być IEI?

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1218 Post autor: chokureika » czwartek, 26 maja 2016, 16:43

Agon pisze:
Irranea pisze:
Agon pisze: Musiałem o tym zapomnieć. Czyli zostają Feminazi i Basket. Chyba, że ktoś jeszcze uważa, że mogę być IEI?
Na sto procent nie jesteś IEI.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1219 Post autor: Shavira » czwartek, 26 maja 2016, 18:38

Agon pisze:Chyba, że ktoś jeszcze uważa, że mogę być IEI?
IEI nie, ale ILI też nie. Obecnie nie wiem co, bo chociaż pasuje mi do Ciebie Ne4 to nie widzę ESI jako-takiego. Na typ logiczny wydajesz mi się zbyt "rozmyty", jakkolwiek to brzmi. Wszyscy introtyczni logicy jakich znam (a już zwłaszcza ILI) mają w oczach jakąś taką czujność, chłód i gotowość do wtrącenia swoich trzech groszy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ty zdajesz się być gdzieś daleko w swojej głowie, jakby "za mgłą". Takie wrażenie odniosłam jak obserwowałam Twoją rozmowę z Basket.
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Awatar użytkownika
Minka
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:38

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1220 Post autor: Minka » czwartek, 26 maja 2016, 18:48

Shavira pisze:
Agon pisze:Chyba, że ktoś jeszcze uważa, że mogę być IEI?
IEI nie, ale ILI też nie. (...) Na typ logiczny wydajesz mi się zbyt "rozmyty", jakkolwiek to brzmi. Wszyscy introtyczni logicy jakich znam (a już zwłaszcza ILI) mają w oczach jakąś taką czujność, chłód i gotowość do wtrącenia swoich trzech groszy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ty zdajesz się być gdzieś daleko w swojej głowie, jakby "za mgłą". Takie wrażenie odniosłam jak obserwowałam Twoją rozmowę z Basket.

Uważam podobnie, chociaż ja bym jeszcze właśnie rozważyła ESI lub trochę SEIa. Na tyle, na ile miałam do czynienia z NTkami, na pewno nie wydajesz się ani gamiakiem nt ani alfiakiem. Sam fakt tego, jak swoimi postami często sobie zaprzeczasz może już przeczyć logice ;d
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 maja 2016, 19:04 przez Minka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Podejrzliwość w stosunku do wszystkich jest męcząca, trzeba komuś ufać, bo trzeba przy kimś odpocząć."

sp/so

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1221 Post autor: Agon » czwartek, 26 maja 2016, 18:53

Shavira pisze:Ty zdajesz się być gdzieś daleko w swojej głowie, jakby "za mgłą".
To sformułowanie mnie trochę rozśmieszyło, bo skojarzyło mi się właśnie z IEI, które odrzuciłaś :D
Minka pisze:Uważam podobnie, chociaż ja bym jeszcze właśnie rozważyła ESI lub trochę SEIa. Na tyle, na ile miałam do czynienia z NTkami, na pewno nie wydajesz się ani gamiakiem nt ani delciakiem. Sam fakt tego, jak swoimi postami często sobie zaprzeczasz może już przeczyć logice ;d
Mam syndrom Ostiego - często zmieniam zdanie odnoście cenienia, lub siły elementów informacyjnych. Dlatego liczę na osoby, które mnie na żywo widziały, bo typować mnie po postach, to rzecz niemożliwa :P

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1222 Post autor: Shavira » czwartek, 26 maja 2016, 19:01

Ja Cię wstępnie typowałam na IEI razem z Basket i Feminazi, ale w sumie po namyśle i Twoich wywodach na temat Fe i tego jak bardzo go nie cenisz, zmieniłam zdanie.
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

MrsMiau
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 22 maja 2015, 06:35

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1223 Post autor: MrsMiau » czwartek, 26 maja 2016, 19:11

Jeśli to, co pisze Agon, to w 95 procentach jakiś genialny trolling, na który wszyscy się nabieramy, to może i ILI. No i argument wizualny oczywiście.
Obrazek

Jeśli nie - możliwe xSI. Se-ego bardzo prawdopodobne, czasem wyjątkowo obleśnie używane w postach. Żadne tam milusie SEI czy IEI.
Ciśnienie na Ti Agon ma duże, ale czy w praktyce to jest silne i skutecznie używane Ti? Takie próby udowadniania na każdym kroku tiozy, która jednak trochę kuleje w rzeczywistości pasuje do funkcji roli. Ale może w rzeczywistości Agon jest bardziej ogarnięty i ma ti1.
Dla mnie z forumowego Agona najbardziej przebija cenienie Se i chxx Ne.
“There's no end to the absurd things people will do trying to make life mean something.”
William Wharton, Birdy
Image

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1224 Post autor: Agon » czwartek, 26 maja 2016, 21:17

MrsMiau pisze:Jeśli to, co pisze Agon, to w 95 procentach jakiś genialny trolling, na który wszyscy się nabieramy, to może i ILI. No i argument wizualny oczywiście.
Obrazek
On wygląda na typowego grubego geeka, ja mam w sobie niewiele z geeka poza tym, że noszę okulary i jestem introwertyczny.
MrsMiau pisze:Jeśli nie - możliwe xSI. Se-ego bardzo prawdopodobne, czasem wyjątkowo obleśnie używane w postach. Żadne tam milusie SEI czy IEI.
Ciśnienie na Ti Agon ma duże, ale czy w praktyce to jest silne i skutecznie używane Ti? Takie próby udowadniania na każdym kroku tiozy, która jednak trochę kuleje w rzeczywistości pasuje do funkcji roli. Ale może w rzeczywistości Agon jest bardziej ogarnięty i ma ti1.
Dla mnie z forumowego Agona najbardziej przebija cenienie Se i chxx Ne.
Sposób w jaki piszę na forum, to w dużej mierze moja inwencja twórcza i autokreacja. W rzeczywistości jestem miły, wrażliwy i bardzo nieśmiały :oops: Rozważam bycie 9. Pytanie tylko, czy te cechy warunkują/wykluczają jakieś socjotypy. Może za bardzo pospieszyłem się z tym odrzuceniem silnego cenionego Si i powinienem uwzględnić SEI. Chyba podświadomie chciałbym być logikiem i 5, a w rzeczywistości mogę być jakąś etyczną 9 np. SEI, IEI, lub EII :shifty:

Za silnym cenionym Si może przemawiać fakt, że czasami zauważam różne szczegóły o ile mnie zainteresują. Najczęściej tyczy się to wyglądu ładnych dziewczyn np. na spotkaniu z Intan zauważyłem, że się jej lekko rozszerzyły źrenice gdy ze mną rozmawiała - pewnie z obawy, że będę się zachowywał jak creepy przegryw, albo z jakiegoś innego powodu :roll:

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1225 Post autor: Shavira » czwartek, 26 maja 2016, 21:47

Agon pisze:W rzeczywistości jestem miły, wrażliwy i bardzo nieśmiały :oops: Rozważam bycie 9. Pytanie tylko, czy te cechy warunkują/wykluczają jakieś socjotypy.
Wyklucza ILI i sugeruje etyka.
Agon pisze:w rzeczywistości mogę być jakąś etyczną 9 np. SEI, IEI, lub EII :shifty:
EII nie. Co jak co, ale deltę możemy śmiało wykluczyć.
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1226 Post autor: Ace » czwartek, 26 maja 2016, 22:02

Agon, jak już chcesz poznac tak bardzo swój socjotyp to weź sie, przemysł doglebnie ta sprawę, zdecyduj i przyjdź pochwalić sie osiągnięciami. Nikt z nas nie zna Ciebie lepiej niż Ty sam, sugestie w którym kierunku iść dostałeś, ale patrząc na ten cały bajzel i sprzeczne sygnały które dajesz to obojętnie jaki konkret dostaniesz tutaj i tak będziesz w stanie mu zaprzeczyć. Niedawno argumentowałes Fe PoLR, teraz jesteś wrażliwa 9 - no chyba, że każda z półkul Twojego mozgu ma inny socjotyp.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1227 Post autor: sjofh_ystad » czwartek, 26 maja 2016, 22:07

Ace pisze:Agon, jak już chcesz poznac tak bardzo swój socjotyp to weź sie, przemysł doglebnie ta sprawę, zdecyduj i przyjdź pochwalić sie osiągnięciami. Nikt z nas nie zna Ciebie lepiej niż Ty sam, sugestie w którym kierunku iść dostałeś, ale patrząc na ten cały bajzel i sprzeczne sygnały które dajesz to obojętnie jaki konkret dostaniesz tutaj i tak będziesz w stanie mu zaprzeczyć. Niedawno argumentowałes Fe PoLR, teraz jesteś wrażliwa 9 - no chyba, że każda z półkul Twojego mozgu ma inny socjotyp.
Dlaczego tak? Nie jest łatwym i oczywistym do wytypowania przypadkiem, niech pisze. W ogóle to przesadnie jedziecie niektórzy po Agonie.

@Agon - chętnie bym napisał więcej, niestety nie mam zasobów. Zawsze staraj się patrzeć głębiej na socjonikę. IEI przypakuje i będzie twardzielem, IEI-ka się ogarnie i zdobędzie głębokie zrozumienie tematu i dużo praktycznych umiejętności w swojej działce. Ale coś zostanie z tej IEI-owatości. Jakaś istota, która siedzi głębiej niż takie proste generalizacje.
Patrz na te funkcje jak na jakieś fale energii, a nie proste mechanizmy.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1228 Post autor: Agon » piątek, 27 maja 2016, 01:40

sjofh_ystad pisze:Dlaczego tak? Nie jest łatwym i oczywistym do wytypowania przypadkiem, niech pisze. W ogóle to przesadnie jedziecie niektórzy po Agonie.
:cheers:
sjofh_ystad pisze:@Agon - chętnie bym napisał więcej, niestety nie mam zasobów. Zawsze staraj się patrzeć głębiej na socjonikę. IEI przypakuje i będzie twardzielem, IEI-ka się ogarnie i zdobędzie głębokie zrozumienie tematu i dużo praktycznych umiejętności w swojej działce. Ale coś zostanie z tej IEI-owatości. Jakaś istota, która siedzi głębiej niż takie proste generalizacje.
Patrz na te funkcje jak na jakieś fale energii, a nie proste mechanizmy.
No tak, podobnie ktoś z Se-polarkiem mógłby przypakować na siłce, czy nauczyć się chwytów judo. Socjotyp to nie wszystko.

Może problem z wytypowaniem mnie leży w tym, że odrzuca się u mnie typy ekstratymiczne. Szczególnie, że nie jest to to samo co ekstrawertyk w potocznym rozumieniu tego słowa. Jednak według tego co mówił mi boogi, to raczej będę introtymik, choć mam pewne cechy ekstrawertyka jak np. towarzyskość, a to pasowałoby do etyka. Czyli powinienem szukać wśród introtymicznych etyków. Trochę rozwala mi to myślenie o samym sobie, bo zawsze wydawało mi się że jestem 5 LII i INTP w MBTI, a tu taki zonk. Enneagramowo coraz bardziej zbliżam się ku wytypowaniu się na 9. Tylko czy 9 robi tyle konfliktów co ja? :scratch: Może jednak jestem 6 :what:

Dotarłem do momentu w którym rozważam bycie 6 EII. EII to typ podobny do LII, też ma Se-polar, ale Fi programowe, a Ti w roli. Tu może być tak jak pisała MrsMiau z poprawką, że bliżej mi do Ne-egowca, niż Se-egowca. To, że komuś może się wydawać, że mam Ne-polar, bo nie ogarnąłem jego pomysłu, to grube nadużycie. Zresztą jakby nie patrzeć ja cały czas poszerzam pole poszukiwań, wymyślam kolejne możliwości, to pasuje do cenienia Ne.
Może nawet mam to Fi programowe np. słuchałem Kovala i Basket na zlocie - oboje Te-egowcy. Tak jakbym lubił te Te-owe informacje. Poza tym miałem dziwne wrażenie, że Intan jest do mnie w jakiś sposób podobna, może to była relacja tożsamości :what: Dziwna sprawa, że w ogóle się normalnie dogadywaliśmy, pomimo spin na forum - może to efekt przynależności do tej samej kwadry, albo do tego samego typu :what:

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1229 Post autor: duplo » piątek, 27 maja 2016, 03:56

Nie chciało mi się czytać nawet bieżącej strony z tego wątku, nie znam się na typowaniu, ale krótko mogę podzielić się pewnym spostrzeżeniem ze zlotu (o ile tam również nie trollował).

Rzecz, która przykuła moją uwagę jest to, jak Agon trywialnie robi się (lub nie?) stereotypowo na SF, czyli ''Chodźmy potańczyć, chodźmy się gdzieś zabawić, nie zamulajmy'', jednak wydaje mi się to takie nienaturalne, bo ani nie przemawia przez to autentyczny wydźwięk emocjonalny, ani nie jest w żaden sposób dopasowane do ogólnie panującej atmosfery (+brak siły przebicia i przekonywania, by wpłynąć na jej zmianę). Ma się takie odczucie, jakby chciał te rzeczy ''odklepać'' na siłę, jakby sam nie był przekonany do tego, co mówi. Tak ciągnąc wątek stereotypami (sorry, w temacie socjonicznym niewiele więcej potrafię) to wskazywałoby to na słabe Fx, ale niekoniecznie musi tak być, bo ta ''drętwota'' może wynikać z nieświadomości, introwertyzmu, stresu, poddenerwowania (?).

Wg mnie za kogokolwiek Agon by się nie uważał socjonicznie, to na pewno jest w błędzie oraz w błąd wprowadza innych, bo jakby chce na siłę żyć wbrew swojej naturze, więc pozornie przebija się i jedno, i drugie (w sensie trochę F, trochę T, trochę S, trochę N, a w wyniku końcowym wielkie nic).

I swoją drogą wydaje mi się, że używanie argumentów typu "Basket czy ktoś tam ma Te i dobrze mi się słucha, więc pewnie cenię tą kwadrę'' są do niczego, bo niektóre osoby uniwersalnie ciekawie opowiadają i trafią swoją formą do każdego odbiorcy, inni na odwrót (zwłaszcza w powierzchownym kontakcie).

Tak Se piszę z nudów
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1230 Post autor: Snufkin » piątek, 27 maja 2016, 07:13

Agon pisze: Dlatego liczę na osoby, które mnie na żywo widziały, bo typować mnie po postach, to rzecz niemożliwa :P
Posłuchaj mnie uważnie debilu. Właśnie po postach najlepiej się typuje bo widać w nich skąd pobierasz i jak przetwarzasz dane informacje. Pewnych wzorców i schematów nie da się oszukać trollowaniem albo 'autokreacją'. Na żywo ludzie nie patrzą na treść tylko na formę, na sympatie i antypatie, na urodę i markę ubrania. Niby więcej informacji ale takich czysto powierzchownych.
Agon pisze:Za silnym cenionym Si może przemawiać fakt, że czasami zauważam różne szczegóły o ile mnie zainteresują. Najczęściej tyczy się to wyglądu ładnych dziewczyn np. na spotkaniu z Intan zauważyłem, że się jej lekko rozszerzyły źrenice gdy ze mną rozmawiała - pewnie z obawy, że będę się zachowywał jak creepy przegryw, albo z jakiegoś innego powodu :roll:
:facepalm:
► Pokaż Spoiler
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ