Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia'.

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia'.

#1 Post autor: Basket Case » poniedziałek, 28 września 2015, 14:54

Zainspirowana wątkiem stworzonym przez Agona Zabawa w uogólnienia, w którym to tworzymy listę najbardziej prawdopodobnych połączeń typSOCJO-typENNEA tutaj proponuję zabawę w drugą stronę :)

PS Ograniczyłam się do jednego typuENNEA (chociaż w wielu miejscach korciło mnie, by dać drugi typ), ale oczywiście nie ma takiej zasady w tym wątku ;)

"Nie wyobrażam sobie..."

ILE - 2
SEI - 8
LII - 8
ESE - 5

SLE - 4
IEI - 8
LSI - 7
EIE - 5

LIE - 9
ESI - 7
ILI - 8
SEE - 5

LSE - 4
EII - 8
SLI - 8
IEE - 1



Awatar użytkownika
Offchi
Posty: 122
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 21:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#2 Post autor: Offchi » poniedziałek, 28 września 2015, 16:01

ILI - Siódemka i Trójka mają najmniejsze predyspozycje.
postkorwinista

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#3 Post autor: boogi » poniedziałek, 28 września 2015, 18:47

Basket Case pisze:"Nie wyobrażam sobie..."
ILE - 4
SEI - 8
LII - 2
ESE - 5

SLE - 9
IEI - 7
LSI - 2
EIE - 1

LIE - 4
ESI - 7
ILI - 2
SEE - 5

LSE - 9
EII - 3
SLI - 8
IEE - 1
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
methylene_blue
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 23:04
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: 18. południk

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#4 Post autor: methylene_blue » poniedziałek, 28 września 2015, 22:38

Basket Case pisze: "Nie wyobrażam sobie..."
(ograniczam się do maksymalnie 2 typów :))

LII - 2,8
ILE - 2
SEI - 3
ESE -5

LSI - 2,7
SLE - 4,9
IEI - 8
EIE - 1

ILI - 2
LIE - 9,2
ESI - 7
SEE - 5

EII - 8,7
IEE - 5,8
SLI - 3
LSE - 4
5w4 sp/sx
INTP-T
LII - Robespierre prawie bez głowy

Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są książki napisane dobrze lub źle. (Oscar Wilde)

Awatar użytkownika
Brat_Sofa
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 3 października 2014, 03:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: (Tu1,Tu2,Tu3,Teraz)

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#5 Post autor: Brat_Sofa » wtorek, 29 września 2015, 21:35

boogi pisze:
Basket Case pisze:"Nie wyobrażam sobie..."
ILE - 4
Hahah xD To nie byłoby tak zabawne, gdyby nie fakt, że piliśmy razem :)) i gadaliśmy sporo o optymalnych obszarach miasta na budowę stadionów :)
Sof
Basket Case pisze: "Nie wyobrażam sobie..."
ESI - 7
Hmm, mam tu jeszcze takiego pomysłeka jednego, żeby nie być jedynym w tej galerii niezwykłych woskowych figur.
Może Atis wcale nie kłamała, że jest 7? Może to wy się cały czas myliliście, przypisując jej 1? (a moim zdaniem z zewnątrz nie da się obiektywnie ocenić enneatypu).
Natomiast (zaznaczam być może) błędnie się typuje w socjonice właśnie ze wględu na nietypowe połączenie :) + ze względu na to, że sporo ludzi nie chce być gammą;p a wy widzieliście w niej 1 właśnie ze względu na wpływ socjotypu :)

Reszta typów naprawdę dobrze podana, ni chxx nie kojarzę nikogo o takich kombinacjach. Choć pewnie gdzieś tam sobie istnieją, a dla mnie mogą być fajnym treningiem dla wyobraźni.

P.S. Poznałbym chętnie wszystkie takie dziwadła, z wyjątkiem 1 IEE i 8 ILI - to pewnie byłyby mocno nieprzyjemne ludki.

Wróóóć, boogi skąd takie całkowite wykluczenie 9 LSE?? Mam jedną w pracy którą bym nawet o to podejrzewał. Może się mylę, ale niektóre LSE z mooocnym podtypem Si mogą być 9-owo milusiaśne :))
5w4 sx/sp, LII
It's time to work a little harder.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#6 Post autor: Cotta » wtorek, 29 września 2015, 22:08

methylene_blue pisze: EII - 7
Znam taki przypadek!
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Brat_Sofa
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 3 października 2014, 03:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: (Tu1,Tu2,Tu3,Teraz)

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#7 Post autor: Brat_Sofa » wtorek, 29 września 2015, 23:24

P.S. ale spoko boogi, rozumiem że ennea to motywacja i rzeczywiście, LSE z 9-ową motywacją na pewno nie są częste;

@ temat - "nie wyobrażam sobie..." - niestety nie potrafię tak stwierdzić xD
5w4 sx/sp, LII
It's time to work a little harder.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#8 Post autor: Basket Case » środa, 30 września 2015, 00:35

Brat_Sofa pisze: @ temat - "nie wyobrażam sobie..." - niestety nie potrafię tak stwierdzić xD
Specjalnie dla Sofa parafrazuję (zdanie, które z jakiegoś powodu wszyscy kopiują, a ja tak sobie tylko napisałam* xD):

"Uważam za mało prawdopodobne..."
"Byłoby dziwne gdybym spotkał/spotkała..."
"Trudno mi uwierzyć w..."
"Sądzę, że rzadko (jeżeli w ogóle) będzie występować..."
"Na podstawie mojej wiedzy dotyczącej tego czym jest enneagram i socjonika oraz poszczególne typy intuicja podpowiada mi, że zachodzi korelacja pomiędzy poszczególnymi typami, w szczególności istnienie następujących połączeń uważam za jedynie teoretyczne."
"Możliwe, że za pomocą dogłębnej analizy obu systemów można dojść do wniosku, że następujące połączenia typów są niemożliwe, intuicyjnie powiedziałbym/powiedziałabym, że to..."
"Ze statystycznego punktu widzenia najrzadsze, według mojej obserwacji, są typy..."
"Najprawdopodobniej błędnym typowaniem jest dla mnie..."
"Nie uwierzę w istnienie dopóki nie zobaczę..."
Itd.


*Nikt nikomu nie każde wchodzić w sztywne ramy, poważnie ktoś to mógł tak zrozumieć? Ogłaszam więc: Nie ograniczajcie się! ;)

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#9 Post autor: Osteoporoza » środa, 30 września 2015, 00:55

Spoiler:
Aż chciałem sobie pośmieszkować i zrobić pseudo-coming-out swojej nieprawdopodobnej kombinacji socjotypu i motywacji, ale żadna kombinacja nie widzi mi się aż tak nieprawdopodobną.
6w5

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#10 Post autor: Intan » czwartek, 1 października 2015, 15:07

methylene_blue pisze:IEE - 5,8
Znam 8 IEE. :D
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#11 Post autor: boogi » czwartek, 8 października 2015, 13:47

Brat_Sofa pisze:
boogi pisze:
Basket Case pisze:"Nie wyobrażam sobie..."
ILE - 4
Hahah xD To nie byłoby tak zabawne, gdyby nie fakt, że piliśmy razem :)) i gadaliśmy sporo o optymalnych obszarach miasta na budowę stadionów :)
Spoko, jak już przedmówcy zauważyli, "nie wyobrażam sobie" oznacza małe prawdopodobieństwo, a nie niemożliwość. Czuj się wyjątkowy :)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#12 Post autor: Enturie » piątek, 9 października 2015, 11:37

boogi pisze: Spoko, jak już przedmówcy zauważyli, "nie wyobrażam sobie" oznacza małe prawdopodobieństwo, a nie niemożliwość. Czuj się wyjątkowy :)
To połechtałeś ego Czwórce. :D
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Brat_Sofa
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 3 października 2014, 03:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: (Tu1,Tu2,Tu3,Teraz)

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#13 Post autor: Brat_Sofa » niedziela, 11 października 2015, 19:00

No dokładnie Ent, to skandal! :x
boogi pisze:Czuj się wyjątkowy :)
Admin forum Ennea nakłania do ulegania swojemu mechanizmowi obronnemu. Temat do komisji śledczej!!1

Sof
Spoiler:
-- Posty sklejone automatycznie niedziela, 11 października 2015, 18:15 --

@basket i boogi

Sorki, przez własne dzieje enneasocjoniczne jestem wyczulony właśnie na tworzenie tego typu list - może to sprawić (oczywiście nie musi), że akurat ktoś się źle wytypuje, bo będzie poszukiwać wskazówek i się zasugeruje taką listą, zamiast z osobna szukać swoich typów w systemach, które nie mają punktów wspólnych, stawiają nacisk na zupełnie inne rzeczy.

Ja od teraz się staram podchodzić "wątpiąco". Wątpię zresztą we własne ILE i może kiedyś dojrzeję, by spróbować przy pewnej pomocy socjoforumowiczów te wątpliwości rozwiać, choć pamiętam swoje zachowania w ciągu całego życia i zasadniczo rzecz biorąc wyraźnie wskazuje to wszystko na ILE (przy obecnym moim stanie rozwoju, istnieją u mnie zachowania, które mogłyby powodować typowania na IEIa - ew. chwilowe na EII ale każdy się szybko z tego wycofa, btw ktoś mnie tak kiedyś wytypował na strzała po pierwszym spotkaniu, chyba eszp to był - dlatego uważam, że w obecnym momencie jest to bez sensu i odczekam chwilę).
5w4 sx/sp, LII
It's time to work a little harder.

Awatar użytkownika
Brat_Sofa
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 3 października 2014, 03:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: (Tu1,Tu2,Tu3,Teraz)

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#14 Post autor: Brat_Sofa » niedziela, 11 października 2015, 20:33

zachowania niebędące reprezentatywnymi dla mnie*
5w4 sx/sp, LII
It's time to work a little harder.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Re: Socjonika/Enneagram - najmniej prawdopodobne 'połączenia

#15 Post autor: Basket Case » poniedziałek, 12 października 2015, 03:29

Brat_Brata_Sofa w skrócie Sof pisze: Sorki, przez własne dzieje enneasocjoniczne jestem wyczulony właśnie na tworzenie tego typu list - może to sprawić (oczywiście nie musi), że akurat ktoś się źle wytypuje, bo będzie poszukiwać wskazówek i się zasugeruje taką listą, zamiast z osobna szukać swoich typów w systemach, które nie mają punktów wspólnych, stawiają nacisk na zupełnie inne rzeczy.
Ludzie typują się błędnie i to się nie zmieni, często dzieje się tak za sprawą radosnej twórczości użytkowników tego forum. Błędne typowanie nie jest końcem świata, każdemu może się zdarzyć. Ciężko mi sobie wyobrazić, że od tego będzie zależeć czyjeś życie/dobrostan. Jeżeli ktoś chce poznać te systemy głębiej to pozna, jeżeli ktoś chce po prostu przeczytać kilka tematów i dokonać autotypowania na podstawie swojej interpretacji kilku opinii(!) jakichś ziomków, w kilku postach to ok, mogę jedynie zasugerować, że to nierozsądne, ale nie mam problemu z przyjęciem, że ktoś traktuje te wszystkie typowania jako niezobowiązującą rozrywkę, którą porzuci bez większego wgłębienia się. OGRANICZANIE SIĘ z tworzeniem danego typu tematów ze względu na zagrożenie, że ktoś się źle wytypuje na ich podstawie uważam za niepotrzebną CENZURĘ.

Ja tam większe zagrożenie widzę w tworzeniu mitu wyższości jednego typu nad innym (używanie słów lepiej/gorzej zamiast inaczej w kontekście metabolizmu informacyjnego), problemu tożsamości związanego z kulturowym dziedzictwem jednostki (na przykład mężczyzna może zaprzeczać/wypierać lub czuć się źle, że jest ennea-2 lub socjonicznym etykiem). Zauważam, że wiele osób inwestuje (w sensie psychologicznym) w przekonanie, że jest danym typem na podstawie środowiska forum, które faworyzuje dany typ (kazus ILE w socjonice wynikający zapewne z tendencyjnego opisu stworzonego przez twórczynię systemu - ILE (rozważaliśmy to na jednym ze zjazdów z Orestem i Cottą) oraz zapewne kulturowego przekonania wyższości logiki - cecha stereotypowo "męska", nad etyką (kojarzoną z uczuciami, wrażliwością) - cecha stereotypowo "kobieca" itd.). Takie wypieranie uważam za coś znacznie bardziej niebezpiecznego i szkodliwego niż problem z wytypowaniem lub błędne typowanie wynikające z ignorancji (pobieżnego zapoznania się z tematem).

P.S. Zastanowię się nad kontrprzykładem do tak mocnej (zawierającej kwantyfikator ogólny) hipotezy o nie-posiadaniu-wspólnych-punktów ;)
P.S.2 Bynajmniej nie podważam tego, że jesteś ILE, pisząc kazus ILE miałam na myśli zjawisko, które można było zauważyć na forum socjoniki i tutaj.

ODPOWIEDZ