Pan Piątek Ona Ósemka

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#16 Post autor: Eol » piątek, 28 listopada 2014, 19:22

Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie otworzyć nowy temat: "Do serca przytul - poznam Pana/Panią" :D


5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#17 Post autor: silvergirl » piątek, 28 listopada 2014, 19:24

Eol pisze:Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie otworzyć nowy temat: "Do serca przytul - poznam Pana/Panią" :D
Świetny pomysł. Moderacja za bo sami poszukują(tak czuję)xd

Awatar użytkownika
Vanadis_27
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 19:30
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Landshut/Bawaria/DE

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#18 Post autor: Vanadis_27 » piątek, 28 listopada 2014, 19:30

Popieram pomysł.
"W życiu nie ma wrogów, ani przyjaciół. Są tylko nauczyciele."
Autor nieznany

ISTJ/LSI
8w9----[]--------5w6
sp/so

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#19 Post autor: Eol » piątek, 28 listopada 2014, 19:51

Jakiś czas temu, przeglądając stare tematy na tym forum, natrafiłem na linka do serwisu randkowego który łączył piątki z siódemkami, ósemkami i z jakimś jeszcze jednym numerem ale nie spotkało się to ze zbytnim entuzjazmem :D Może warto byłoby odszukać ten temat. Może coś się zmieniło w podejściu do takich połączeń :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#20 Post autor: Dakinka » sobota, 29 listopada 2014, 06:21

silvergirl pisze:
Vanadis_27 pisze:W takim razem nie ma co czekać.Dalej mała -jedziesz tym koksem
Jestem ortodoksyjną piątką 8-)
To do mnie? Jeśli tak to poproszę o: zdjęcie - najlepiej kilka, aktualny wyciąg z konta (zagraniczne też należy ująć), i jeszcze proszę pocisnąć niezły bajer - muszę się na coś złapać(w końcu tyle 5ek na świecie i czemu właśnie ty?).

ps. zdjęcia należy wstawić w necie i podesłać mi linki na pw.
ps.2. za zdjęcia znalezione na necie serdecznie komisja dziękuję i prosi o niewysyłanie - dbamy o petentów i sądzimy, że twe szanse na cokolwiek mogą zmaleć ;pxd
:cheers:
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Odp: Pan Piątek Ona Ósemka

#21 Post autor: Yarpen_Zigrin » niedziela, 30 listopada 2014, 12:51

Eol pisze:Jakiś czas temu, przeglądając stare tematy na tym forum, natrafiłem na linka do serwisu randkowego który łączył piątki z siódemkami, ósemkami i z jakimś jeszcze jednym numerem ale nie spotkało się to ze zbytnim entuzjazmem :D Może warto byłoby odszukać ten temat. Może coś się zmieniło w podejściu do takich połączeń :D
Rzeczywiście był kiedyś jakiś serwis randkowy oparty na enneagramie i chyba nawet się na nim zarejestrowałem, ale szybko mi się znudził

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#22 Post autor: silvergirl » sobota, 6 grudnia 2014, 18:45

Zrobiłam mały eksperyment. Co robisz jak twoja 5ka się wycofuje a ty chcesz, chcesz i chcesz ;p

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#23 Post autor: Eol » sobota, 6 grudnia 2014, 20:44

Związałaś, zakneblowałaś i w nagrodę kazałaś słuchać? :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#24 Post autor: silvergirl » środa, 10 grudnia 2014, 15:15

Eol pisze:Związałaś, zakneblowałaś i w nagrodę kazałaś słuchać? :D
jeszcze na to nie wpadłam, żeby wiązać faceta po to by do niego gadać ;p Ale, jak widać, to jeszcze przede mną xd

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#25 Post autor: Eol » środa, 10 grudnia 2014, 15:46

Są różne zboczenia, a pisałaś coś przecież o eksperymentach... :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#26 Post autor: silvergirl » środa, 10 grudnia 2014, 15:52

Do takich eksperymentów nie trzeba wiązać. Gadać można z każdego pomieszczenia i całą dobę xd niech słucha w nagrodę xd

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#27 Post autor: Dakinka » poniedziałek, 22 grudnia 2014, 19:00

silvergirl pisze:Zrobiłam mały eksperyment. Co robisz jak twoja 5ka się wycofuje a ty chcesz, chcesz i chcesz ;p
Zaatakuj i ucieknij :p

JAK TO MIŁOŚĆ TO SIĘ UDA. Bez miłości nie ma szans. Ot, cała tajemnica.
Trzymam kciuki.
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#28 Post autor: Dakinka » niedziela, 4 stycznia 2015, 21:04

Mam pytanie do znawców typów (wśród piątek chyba jest ich sporo). Czy w procesie rozwoju męskiej piątki, gdy znajduje się ona dzięki pewnym procesom zachodzącym w jej życiu na wysokich poziomach zdrowia może stać się ósemką? Jest to możliwe?
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#29 Post autor: Irranea » niedziela, 4 stycznia 2015, 21:12

Nie. Typ jest niezmienny, ale Piątka ma połączenie z Osiem, możliwe jest korzystanie z tego połączenia (połączenie w relaksie), na wyższym PRO, czyli pan Piątek przejmuje część dobrych ósemkowych zachowań. Jednak nadal jego typ to Pięć, z piątkową motywacją.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Pan Piątek Ona Ósemka

#30 Post autor: Agon » niedziela, 4 stycznia 2015, 21:45

Ewentualnie on może być inteligentnym 8w9 (8w7 są bardziej ekstrawertyczne, niż 8w9) i mógł przejawiać też negatywne cechy piątki z powodu połączenia. Teraz pod wpływem związku z Tobą wychodzi na jaw jego "ósemkowość".

Według niektórych opisów 8w9 są wręcz introwertyczne.
ÓSEMKA ZE SKRZYDŁEM „7” - OPORTUNISTA
Ósemki ze skrzydłem w Siódemce są jednymi z najbardziej asertywnych podtypów w Enneagramie. To osoby ukierunkowane na bezustanne dążenie do pomnażania dóbr materialnych, doświadczeń życiowych i osiągnięcia stanu totalnej niezależności. Ten podtyp Ósemki bardzo twardo stąpa po ziemi, w kontaktach z innymi jest zaskakująco bezpośredni i zawsze, bez najmniejszego wahania wyraża to, co na dany temat myśli.
To ekstrawertyczne osobowości, które cechuje hiperaktywność, nadmiar energii, realistyczne podejście do życia oraz ogromna chęć czynnego działania w otoczeniu, gdzie pracują czy mieszkają. W każdej sytuacji - w interesach i związkach partnerskich - lubią przejmować inicjatywę, postępują z klasą, są hojni, wielkoduszni oraz ogromnie się angażują, gdyż są pewni swego sukcesu. Wykorzystują swój bystry umysł i intelekt nadany przez skrzydło Siódemki do realizacji swoich ambicji materialistycznych i wizjonerskich planów.
Z wielką łatwością nawiązują kontakty z innymi ludźmi, są doskonałe w komunikacji oraz przyciąganiu innych do projektów, które aktualnie realizują, zarażając ich swoim entuzjazmem. Swoją wewnętrzną siłę, duży temperament i wytrzymałość psychiczną wykorzystują często w interesach handlowych, w których szukają źródła dużych zysków i życia ponad stan. Uwielbiają stan posiadania dóbr materialnych i pieniędzy, którymi mają zwyczaj nadmiernie się obnosić, nawet w sytuacji ich braku i korzystania tylko z karty kredytowej. Nie stronią od poszukiwania poklasku czy przejaskrawiania historii ze swojego życia dla zdobycia zainteresowania innych ludzi i znalezienia się w centrum uwagi.
Jednakże w sytuacjach stresujących Ósemki ze skrzydłem „7” łatwiej niż drugi podtyp tracą cierpliwość i ulegają swoim emocjom. Nierzadko stają się przesadnie kłótliwe, impulsywne, szukają zwady i wymuszają na innych posłuszeństwo, manipulując bądź siłą nakłaniając do współpracy. Niewiele im potrzeba, by poczuły się zdradzone bądź oszukane. Niezmierzona energia jaką dysponują niestety popycha ich ku zdobywaniu coraz to nowych doświadczeń, stąd Ósemki z tym podtypem mają dużą tendencję do uzależnień od alkoholu, używek czy innych łatwo dostępnych sposobów na zaznanie szybkiego „odlotu”. W życiu zdarza im się popełnić zarówno fatalną pomyłkę, jak i wpaść na pomysł wart Nagrody Nobla.

ÓSEMKA ZE SKRZYDŁEM „9” - NIEDŹWIEDŹ
Skrzydło Ósemki zlokalizowane w Dziewiątce łagodzi ekspansywną, a czasami wręcz egocentryczną naturę Ósemki. Osoby takie charakteryzują się większą od drugiego podtypu otwartością na ludzi, ciepłem w relacjach osobistych oraz łagodnością w ocenie sytuacji. Doceniają komfort życia, stoicki spokój i ciszę, są większymi domatorami i bardziej doceniają uroki życia rodzinnego. Wciąż chcą dominować i sprawować kontrolę w swojej strefie wpływów, lecz robią to bezkonfliktowo, nie tracąc nad sobą kontroli. Jeśli sytuacja tego wymaga, stają się bardziej stanowcze, wymagające i autorytatywne, ale nawet wtedy zachowują swoją pozbawioną emocji „twarz pokerzysty”.
Skłonne do ironicznego poczucia humoru i postaw introwertycznych. Wytyczone sobie cele realizują metodami strategicznymi, z pełną siłą spokoju i dużą dozą cierpliwości. Nie jest łatwo wyprowadzić je z równowagi. Przywiązują mniejszą wagę niż Ósemki ze skrzydłem „7” do osobistego zarządzania swoim otoczeniem, a jeśli prowadzą własny biznes, będą zarządzać nim raczej poprzez delegowanie, wspieranie innych i ich ochronę, niż siłę przymusu.
Ósemka i Dziewiątka to osobowości względem siebie sprzeczne, wykazujące odmienne cechy i życiowe priorytety. Niekiedy w Ósemkach ze skrzydłem „9” ujawnia się poczucie rozdarcia między tymi dwiema stronami swojej osobowości: dominującej i walecznej okazywanej najczęściej publicznie w pracy, a pasywnej i spokojnej okazywanej zazwyczaj w domu. Takie Ósemki nie będą za wszelką cenę dążyć do powiększania swoich wpływów, raczej będą je kontrolować z ukrycia. Nie zależy im na publicznym poklasku. Są dla innych przyjacielskie i towarzyskie, ale także nieustannie, w niezauważalny dla innych sposób obserwują otoczenie w poszukiwaniu dowodów ludzkiej uczciwości bądź jej braku, zwracając uwagę na języka ciała czy intonację głosu.
Jednakże w sytuacjach stresujących potrafią nieoczekiwanie zmienić swój temperament ze spokojnego na wybuchowy, jakby wybudziły się właśnie się z zimowego snu głodne i wściekłe. Jednak w następnej chwili potrafią wrócić do swojej spokojnej i troskliwej natury. Gdy ktoś nadepnie na niezwykle czuły punkt Ósemki - bez wyrzutów sumienia i lęków, z dużą klasą i bez emocji - pomści swoją lub bliskich krzywdę. Tak naprawdę ludzie w najbliższym otoczeniu Ósemki z tym podtypem nigdy nie wiedzą, czego mogą się po niej spodziewać.
Źródło: http://pasion.com.pl/pl/profile-osobowosci/51-szef-8

Porównaj sobie te dwa typy. Może jesteś 8w7, a on 8w9. Ciężko mi uwierzyć w długoletni związek ósemki kobiety (i to jeszcze 8w7) z piątką mężczyzną. Mam wrażenie, że ósemka pożarłaby taką piątkę żywcem.

ODPOWIEDZ