Wasze najbliższe otoczenie

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Vanadis_27
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 19:30
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Landshut/Bawaria/DE

Wasze najbliższe otoczenie

#1 Post autor: Vanadis_27 » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 18:34

Witam wszystkie 5-ki :)
Ciekawi mnie 1 kwestia: a mianowicie czy u Was też w pokoju/mieszkaniu panuje taki porządek jak u mnie ?. Bardzo lubię ład wokół siebie, i sprawia mi przyjemność przebywanie w takim otoczeniu.Kiedy ktoś zjawia się u mnie po raz 1 zawsze jest zdziwiony i zaskoczony tym co widzi, choć na mnie nie robi to żadnego wrażenia (normalka)
Dlatego też jestem ciekaw czy taka "mania" jest cechą 5-ek, czy może wynika to tylko z mojego typu MBTI (ISTj)
Pozdrawiam i czekam na info zwrotne

http://zapodaj.net/07ba94f0914c5.jpg.html
http://zapodaj.net/1c6eb1387d71f.jpg.html
http://zapodaj.net/47098544d5c44.jpg.html


"W życiu nie ma wrogów, ani przyjaciół. Są tylko nauczyciele."
Autor nieznany

ISTJ/LSI
8w9----[]--------5w6
sp/so

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#2 Post autor: Cotta » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 19:00

Nie, u mnie jest radosny burdel. Tj. nie jakiś mega, ale na biurku jest pełno makulatury, trochę ciuchów na wierzchu, najczęściej używane przedmioty i pościel też na wierzchu, no i wszędzie sierść, durnostójki, książki i różne pierdoły. Nie lubię sterylnych pomieszczeń, mieszkanie musi wyglądać na zamieszkane i mieć jakiś personalny rys, żebym się dobrze w nim czuła.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#3 Post autor: Elkora » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 19:20

Wiatrak pod stołem=> chłodne jądra, chłodny umysł, chłodna 5 logika
Obrazek

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#4 Post autor: Eol » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 21:27

U mnie biurko wygląda jak skład makulatury. Dwa stosy książek, ze trzy stosy papierów różnej maści i jakieś pierdoły przesuwane ręką kiedy przeszkadzają za mocno :D
Nigdy nie lubiłem sprzątać ale także nie lubię zbytniego bałaganu, tak więc zawsze starałem się tak robić aby w momencie "przymusowego czasu porządkowego" za dużo czasu na sprzątanie nie poświęcać. Kiedy chodziłem jeszcze do szkoły, zawsze w pokoju miałem straszny bałagan ale był to bałagan dość specyficzny - zawsze wiedziałem gdzie co jest. Teraz już się tym przejmować nie muszę :wink:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#5 Post autor: And » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 21:42

Zdecydowanie nie dbam o porządek. Szkoda mi na to energii. Mam dobrą pamięć i zawsze pamiętam co gdzie jest- więc nie ma racjonalnego uzasadnienia dla utrzymywania porządku. Nie przejmuję się tym jak coś wygląda.

Wolę się skupić na porządkowaniu myśli. Dużo bardziej praktyczne i przyjemne.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#6 Post autor: TowarzyszFrytas » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 23:42

Jestem wyjątkowo dobrze zorganizowaną osobą. Podczas sprzątania pokoju i ogólnie egzystowaniu w nim kieruje się dwoma żelaznymi zasadami:
-Ma być miejsce by siedzieć wygodnie przy kompie.
-Na łóżku ma być wystarczająco miejsca do spania.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
methylene_blue
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 23:04
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: 18. południk

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#7 Post autor: methylene_blue » wtorek, 9 grudnia 2014, 00:07

TowarzyszFrytas pisze:Jestem wyjątkowo dobrze zorganizowaną osobą. Podczas sprzątania pokoju i ogólnie egzystowaniu w nim kieruje się dwoma żelaznymi zasadami:
-Ma być miejsce by siedzieć wygodnie przy kompie.
-Na łóżku ma być wystarczająco miejsca do spania.
Od siebie dodałabym jeszcze, że ma być tak, aby się o nic nie potykać na podłodze :D

A poważnie, też na co dzień nie dbam zbytnio o porządek(odkąd pamiętam, to właśnie było główne pole spięć z moją matką - 1). Gruntowne porządki robię wtedy, gdy panujący bałagan zaczyna mi naprawdę przeszkadzać w funkcjonowaniu. No i jeśli spodziewam się gości, też staram się w miarę możliwości doprowadzić całość do względnego ładu.
5w4 sp/sx
INTP-T
LII - Robespierre prawie bez głowy

Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są książki napisane dobrze lub źle. (Oscar Wilde)

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#8 Post autor: winterbreak » wtorek, 9 grudnia 2014, 01:55

Ogólnie to ja bałaganiarz jestem. Chciałam powiedzieć "brudas", ale to by sugerowało
a) że się nie myję
b) że mam gnijące resztki organiczne pochowane w pokoju
Akurat na to jestem wyczulona, bo to obleśne :( Inaczej traktuję rzeczy, które się nie psują: ubrania, książki, biżuterię. Generalnie nie odkładam tego na miejsce. Ale potem przychodzi sobota i sprzątam. Czasem porządnie, zwykle tylko powierzchownie. Porządek jest całkiem przyjemny, ale jako osoba, która w życiu naoglądała się dużo za dużo katalogów z wnętrzami, nie znoszę sterylnych przestrzeni :P

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#9 Post autor: Kimondo » wtorek, 9 grudnia 2014, 17:51

Chaos to moje drugie imię, a szczególnie na biurku. Czysta entropia! Zawsze i zawsze :wall:
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#10 Post autor: TowarzyszFrytas » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 00:06

Ja jak winterbreak rozróżniam brud organiczny i nieorganiczny. Nie lubię mieć brudno w pokoju czy jakiś rozkładających się szczątków i resztek jedzenia. Ale bałagan polegający, że nie wszystko leży na swoim miejscu zbytnio mi nie przeszkadza. W sumie to wiele rzeczy nie ma swojego stałego miejsca i tak ...
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#11 Post autor: bodzios » czwartek, 25 grudnia 2014, 00:57

Korciło mnie żeby napisać, iż u mnie wygląda to bardzo podobnie, jak u uż. Vanadis_27 (szczególnie pod względem sposóbu układania ubrań w szafie, ale i laptopa mam takiego samego), ale przypomniałem sobie o tym: http://i.imgur.com/chVfKJh.jpg
Sprzęt Audio-TV mam po drugiej stronie pokoju i wygląda to identycznie.
No UPS - no party. :(

Ida
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 23:43
Enneatyp: Obserwator

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#12 Post autor: Ida » niedziela, 11 stycznia 2015, 23:45

u mnie jest porządek, muszę mnieć wszystko poukładane, jeśli mam zacząć coś robić najpierw muszę ogarnąć przestrzeń wokół siebie, tak samo z odpoczynkiem, w bałaganie nie mogę no ale też jestem ISTJ

Awatar użytkownika
abc2343
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 27 lipca 2013, 21:10

Re: Wasze najbliższe otoczenie

#13 Post autor: abc2343 » środa, 11 lutego 2015, 03:30

Ja jestem straszną minimalistką i nawet gdybym chciała zrobić taki bałagan z prawdziwego zdarzenia, to po prostu nie miałabym jak. W gruncie rzeczy wygląda to u mnie tak: rzeczy z których nie korzystam/korzystam rzadko (niektóre książki, większość ubrań, płyty dvd itd.) wrzucone są do jakichś pudeł, do szafki, ogólnie mają swoje stałe miejsce. W związku z tym, że nie są mi zbyt często potrzebne, zazwyczaj na tych swoich stałych miejscach zostają, czasem nieruszane przez miesiące. Przedmioty codziennego użytku są rozmieszczone po całym pokoju, na wierzchu i właściwie nie mają swojego stałego miejsca. Książki, kserówki, zeszyty, ulubione ciuchy walają się po całym pokoju w różnych miejscach. Dlatego nie wiem czy można to nazwać bałaganem, jeśli ich miejsce jest wszędzie. :D Raz na jakiś czas robię bardziej gruntowne porządki, tzn. odkurzam i jakoś porządkuję swoje rzeczy. Nienawidzę natomiast jeśli ktoś mi włazi do pokoju i rozwala swoje rzeczy albo rusza moje. :evil:
5w4 INTP
/// Teraz jestem bardziej ENTP i wychodzi mi niby 7w8, ludzie się zmieniają XD

ODPOWIEDZ