Zemsta

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BlackRose
Posty: 128
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2012, 17:21
Enneatyp: Obserwator

Zemsta

#1 Post autor: BlackRose » czwartek, 19 grudnia 2013, 17:14

Jesteście mściwi? Ostatnio spotkałam 8, która całe swoje życie podporządkowała zemście za coś, co spotkało ją wiele lat temu. Dla mnie słuchanie tego wszystkiego, co ten ktos mi opowiadał, było szokujące.


5w4

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Zemsta

#2 Post autor: eszpe » czwartek, 19 grudnia 2013, 23:46

Oczywiście, że jestem mściwy. Nie potrafię zapomnieć o niesprawiedliwościach, dużo spraw które robię nacodzień jest motywowane zemstą czy gniewem do niektórych padalców, ale żeby zaraz całe życie temu podporządkować? Ktoś mu musiał mocno zajść za skórę.
papa ludki

ElvisRedDragon
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 29 listopada 2013, 17:14
Enneatyp: Szef

Re: Zemsta

#3 Post autor: ElvisRedDragon » piątek, 20 grudnia 2013, 03:41

Tez tak mam. Mysle ze kazda z osemek tak ma. Ja opisze krotka historie. Mianowicie, kiedys moja dziewczyna mnie zdradzila, wiec moim zdaniem zachowala sie jak dziwka. Dlaczego mialbym jej nie pomoc i nie uczynic z niej dziwki osiedlowej? Przez 3 lata wyszyscy do niej skakali z tekstem "zrob mi loda", "dawaj do mnie na chcate, dostaniesz 50zl". To jest tzw. oko za oko, zab za zab. Albo jak ja uwielbiam stwierdzac "oczy za coko, zeby za zab". I podobnie ma chyba wiekszosc Osemek.
8w7

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Zemsta

#4 Post autor: duplo » piątek, 20 grudnia 2013, 13:40

ElvisRedDragon pisze: Albo jak ja uwielbiam stwierdzac "oczy za coko, zeby za zab". I podobnie ma chyba wiekszosc Osemek.
Oko za oko i świat oślepnie. A tak serio to ile masz lat? Takie zachowanie
Dlaczego mialbym jej nie pomoc i nie uczynic z niej dziwki osiedlowej? Przez 3 lata wyszyscy do niej skakali z tekstem "zrob mi loda", "dawaj do mnie na chcate, dostaniesz 50zl".
podjeżdża mi gimbazą tudzież stanem umysłu blokersa pospolitego. Jest wiele sposobów by dopiec bardziej w mniej prymitywny sposób. Gdybym słyszała na osiedlu takie teksty wymierzone we mnie to żałowałabym, że tak mało intensywnie zdradzałam. Rozumiem chęć zemsty w takiej sytuacji ale ta forma...

/analogicznie to jest tak samo jakby ona zaczęła głosić wszem i wobec że cię zdradzała bo nie umiałeś zająć się jej szparą, byłeś kiepski, krótkodystansowy i miałeś małego.

Btw ja bym się nie chwaliła "ośce" że partner mnie zdradzał. Świadczy bardziej kiepsko o mnie niż o partnerze. Zwłaszcza u płci przeciwnej.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

ElvisRedDragon
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 29 listopada 2013, 17:14
Enneatyp: Szef

Re: Zemsta

#5 Post autor: ElvisRedDragon » sobota, 21 grudnia 2013, 02:12

Tak, to byl okres gimnazjalny, a co oznacza slowo "cytat", to chyba nie musze tlumaczyc. Zemsta byla tak zrobiona zeby ona wyszla na tym zle. Co do mojego stwierdzenia to sie nie czepiaj, a zajmij sie soba.
8w7

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Zemsta

#6 Post autor: Irranea » sobota, 21 grudnia 2013, 11:32

Forum jest od tego, żeby ludzie pisali swoje zdanie. Jak nie potrafisz przełknąć tego, że ktoś się odniesie do tego co napisałeś i Cię skrytykuje - to nie pisz.

ElvisRedDragon
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 29 listopada 2013, 17:14
Enneatyp: Szef

Re: Zemsta

#7 Post autor: ElvisRedDragon » sobota, 21 grudnia 2013, 13:42

;) wiem ze jest od wyrazenia swego zdania :P A chetnie zobacze jeszcze jak inne 8ki widza swoje "msciwe podejscie"
8w7

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Zemsta

#8 Post autor: duplo » sobota, 21 grudnia 2013, 13:50

Mimo wszystko odczepię się, bo skoro po tylu latach nadal masz satysfakcję ze swojego bohaterskiego czynu i uważasz, że postąpiłeś słusznie, to znaczy że twój stan umysłu wiele nie ewoulował od czasów gimnazjum i dyskusja nie ma sensu. Pozostawię to
Spoiler:
Tak w ogóle to kojarzę temat zemstopodobny w ósemkowym dziale i z ciekawością czytałam ich nieco mocniejsze i bardziej lotne metody zemsty. Również z chęcią posłucham.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

ElvisRedDragon
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 29 listopada 2013, 17:14
Enneatyp: Szef

Re: Zemsta

#9 Post autor: ElvisRedDragon » sobota, 21 grudnia 2013, 14:00

Czy jestem dumny? . Minelo juz kilka lat i faktycznie z dokladniejszej formy, to tak srednio. W dalszym okresie zemsta mi sie nie zdarzala, bo uznalem ze zemszcze sie jak nadarzy sie okazja. A temat jest ogolem o zemscie, w sensie jak to wyglada lub wygladalo, czy to w wieku 30 czy 15 lat.
8w7

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zemsta

#10 Post autor: lasuch » niedziela, 5 stycznia 2014, 11:23

Właśnie najlepsze jest poczucie, że ma się środki do zemsty, ale się z nich nie korzysta. Przynajmniej jeśli chodzi o poważną zemstę, a nie pstryczek w nos. Ludzie jak czują, że ktoś może nas pogrążyć, to się boją i są potulni, a jak się już zemścisz, to co tamten ma do stracenia.
8w7 SLE-Ti

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Zemsta

#11 Post autor: silvergirl » niedziela, 5 stycznia 2014, 23:23

lasuch bardzo dobrze powiedziane.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Zemsta

#12 Post autor: Kapar » wtorek, 7 stycznia 2014, 02:34

Mam sytuację, że mam środki do zemsty i poczucie, że mógłbym coś zrobić. Tylko się cykam, muszę się przyznać cykam się zemsty. A mam wielką ochotę by dopełnić krąg sprawiedliwości.
Około 18 miesięcy temu mój były współlokator wyjebał drzwi w swoim pokoju w kłótni z dziewczyną. Zrobił to już po tym jak poprosiłem go, żeby się wynosił, bo nie płacił mi czynszu regularnie. Nie mogłem od niego dostać kasy za ostatnie tygodnie mieszkania razem, więc pewnego dnia wyczyściłem mu pokój ze wszystkich osobistych rzeczy, przeniosłem je do bagażnika samochodu i powiedziałem mu, że odzyska swoje ciuchy itp jak mi odda zaległą kasę. Nagle okazało się, że ma pieniądze tego samego dnia, a miał taki problem wcześniej.
Wtedy byłem w trakcie załatwiania nowych drzwi, rachunek był na około $200 (700 złotych), on miał zapłacić kolesiowi i nie zapłacił. Więc ten facet od naprawy drzwi zaczął mi truć dupę, zapłaciłem sam, bo dołączył mi się do tego agent nieruchomości, który pośredniczył w organizowaniu nowych drzwi. Do dziś nie mogę odzyskać mojej kasy. Nie zdążyłem kolesia pozwać do sądu, bo zmienił adres zamieszkania, zmienił pracę i numer telefonu, nie mogłem go namierzyć (w Australii sądy działają tak, że udałoby mi się szybko i łatwo odzyskać pieniądze).
Ale ostatnio przez internet wyszukałem gdzie teraz pracuje, więc mógłbym się ustawić na czatach, poczekać na niego i obcykać jakim jeździ samochodem, przebić mu opony i wyjdzie mniej więcej te $200, żeby stała się sprawiedliwość. Wolałbym oczywiście zwrot kosztów ale na to nie ma co liczyć po tych wszystkich próbach polubownych próśb.

Cykam się dla tego, że jakby temu dupkowi udało się to połączyć jakoś z moją osobą, to miałbym kartotekę u policji do końca życia i nie mógłbym wykonywać pewnych prac. Niestety prawo tu jest bezlitosne i nie można tak po prostu wpuścić komuś wpierdolu bez konsekwencji.
Minęło ponad 18 miesięcy a nadal we mnie to siedzi, bo czuje się wychujany. Mam ochotę na zemstę. Teoretycznie mam środki do zemsty i poczucie, że mógłbym się spróbować odegrać, ale jakoś nie daje mi to spokoju.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Zemsta

#13 Post autor: Snufkin » wtorek, 7 stycznia 2014, 15:38

Nie lepiej nakleić mu na przedniej szybce karnego kutasa ?
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Zemsta

#14 Post autor: Kapar » środa, 8 stycznia 2014, 04:44

Wg mojego widzimisię, przyklejenie karnego kutasa nie przywróciłoby równowagi we wszechświecie. W równowagę we wszechświecie wierzę ale jej nie ufam, jest zbyt miękka w wyrównywaniu rachunków jak na moje standardy 8-)

Raz się wkurwiłem na parkingu i narysowałem "Penalty cock for bad parking" kolesiowi który zaparkował tak, że był w dwóch miejscach parkingowych jednocześnie. Zanim zdążyłem skończyć pisać i rysować na karteczkach samoprzylepnych, przyszedł właściciel samochodu pytając mnie co robię z jego samochodem. Powiedziałem mu, że dostał karnego kutasa za złe parkowanie i odszedłem, stał jak wryty przez chwilkę bo ludziska w Australii nigdy nie słyszeli o tym świetnym wynalazku karnego kutasa.
lasuch pisze:Właśnie najlepsze jest poczucie, że ma się środki do zemsty, ale się z nich nie korzysta. Przynajmniej jeśli chodzi o poważną zemstę, a nie pstryczek w nos.
To poczucie teoretycznie w naszych własnych oczach daje nam poczucie wyższości nad szkodnikiem ale jest to złudne. Działa tu chyba dysonans poznawczy, tzn wkręcamy się w poczucie się lepiej oraz poczucie kontroli podczas gdy rachunki nie zostały wcale wyrównane i wszystko jest po staremu. Może jest to "zdrowsze", o tyle dobrze.
lasuch pisze:Ludzie jak czują, że ktoś może nas pogrążyć, to się boją i są potulni, a jak się już zemścisz, to co tamten ma do stracenia.
Byłoby lepiej gdyby osoba godna naszej zemsty była świadoma ewentualnej przewagi ale tak przecież nie zawsze jest.

Teoretycznie mógłbym dać kolesiowi znać, że wiem gdzie pracuje, poklepać mu maskę samochodu, ale to by mi niczego dobrego nie przyniosło, bo on by się tym za bardzo nie przejął jak go znam.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zemsta

#15 Post autor: lasuch » środa, 8 stycznia 2014, 09:57

Na pewno łagodzenie dysonansu wiedzie tutaj prym, szczególnie że to gruba sprawa.
Ty wciąż odczuwasz dysonans przez brak rewanżu, a nie lepiej by było "zamrozić" go poczuciem przewagi nad nim? Kiedy jednak nadarzy się okazja, wciąż będziesz mógł mu się odpłacić.
Kapar pisze:Teoretycznie mógłbym dać kolesiowi znać, że wiem gdzie pracuje, poklepać mu maskę samochodu, ale to by mi niczego dobrego nie przyniosło, bo on by się tym za bardzo nie przejął jak go znam.
W takim zaś wypadku, jego by chyba tylko zabolały namacalne straty, Ciebie zaś pocieszyło to, że wydał więcej niż Ty za jego sprawą ;)

Właśnie ważne jest też wiedzieć jak komu się odpłacać, żeby tamten poczuł się źle i rachunek był wyrównany (czyli delikatnie na plus dla nas, bo w końcu to nas skrzywdzili). W niektórych wypadkach już samo poczucie winy zżera ludzi, a wtedy wystarczy je podsycać i to już jest udana zemsta.

Zresztą, ja chyba rzeczywiście nie potrzebuję już tak zemsty, a samo poczucie, że ma się środki do niej. Dysonans złagodzony i spokój wewnętrzny. Myślisz kapar, że poczuł byś się lepiej, jakbyś w końcu mu się srogo odpłacił?
8w7 SLE-Ti

ODPOWIEDZ