Czym się zajmujecie? (tylko 1)

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Czym się zajmujecie? (tylko 1)

#1 Post autor: Perwik » niedziela, 31 lipca 2011, 22:38

Czym się zajmujecie?

Proszę Was abyście odpowiedzieli tylko na pytanie czym się zajmujecie (bo musicie i bo chcecie), ewentualnie co chcecie robić w przyszłości -> jakie sfery życia Was interesują, co robicie, co będziecie robić, a także o czym myślicie.

Proszę Was, abyście nie pisali dlaczego ani po co robicie to co robicie.

Interesuje mnie tylko rejon waszego działania w świecie.

Przykład:

Jestem Perwik (chłopiec) w życiu zajmuję się szeroko pojętym rozwojem. Interesuje mnie w to jak człowiek się rozwija, dlaczego, po co, co mu siedzi w głowie, co robi i dlaczego to robi, jaką ma osobowość. A także co czuje i jak czuje. Często także analizuję dylematy moralne -> dlaczego ktoś/ja tak a nie inaczej postąpił.
Po za tym intensywnie pracuję nad poczuciem dobrego smaku, rozwijam swój gust a także szlifuję umiejętność wyrażania swoich emocji w ekspresji artystycznej po przez słowo/ruch/dźwięk, także w tym sektorze pracuję a właściwie raczkuję. (ważne jest to, że w tym sektorze chcę pracować zawodowo).
W mniejszym stopniu interesuje mnie rozwój fizyczny/sport (chociaż uwielbiam biegać, jeździć na rowerze i tańczyć).
Prawie nigdy nie zastanawiam się nad swoją sytuacją społeczną.
W dziedzinach technicznych oraz ekonomicznych wiem tyle ile muszę wiedzieć, żeby się całkowicie nie pogubić, chociaż nienawidzę biurokracji i staram się jej unikać.
Otoczenie/przyrodę traktuję jako przyjemny dodatek, lubię spacery nad morzem, czasem włóczę się po lesie.


Czyli jak widzicie pytanie jest CO MNIE Z GRUBSZA INTERESUJE



Proszę, aby wypowiadały się tylko osoby z tego podforum i to osoby, które są względnie pewne swojego typu. Zakładam ten temat na każdym podforum, więc proszę abyście odpowiadali „u siebie”. Jeśli odczuwacie bardzo silny wpływ skrzydła lub połączenie z konkretnym typem -> napiszcie o tym.
Możecie podać także swoją płeć, jeśli jest niepewna (nie znam użytkownika a nick nie wskazuje czy to chłopiec czy dziewczynka).



Po co ten temat? Chcę sprawdzić, czy jest jakaś zależność między typami enneagramu a tym czym się ludzie zajmują, gdzie pracują, w jakich sferach życia się rozwijają no i o czym myślą.



dadada
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 31 lipca 2011, 11:07
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Czym się zajmujecie? (tylko 1)

#2 Post autor: dadada » niedziela, 31 lipca 2011, 23:12

jestem dziewczyna
od początku wiedziałam, że chcę byc lekarzem. jeszcze studiuje, juz niedlugo koncze. Lubie to bardzo, ani razu sie nie zajaknelam. interesuje mnie czlowiek, od psychiki (psychiatria fascynujaca) po fizjologię. Duzo poswiecam czasu na wczuwanie sie i doczytywanie. interesuje mnie ksiazka, bardzo duzo czytam zwyczajnej beletrystyki. muzyka - moja najwieksza milosc, musze przyznac ze sie nawet na niej znam i mnostwo czasu jej poswiecam. nie lubie sportu, jestem dosc kaleka (jedynie rower i bieganie). Kiedys nie umialam gotowac, dzis robie to z przyjemnoscia, niezle mi wychodzi. czasem pisze. nic szczegolnego, a jednak
niezmiennie 1w2

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Czym się zajmujecie? (tylko 1)

#3 Post autor: yusti » środa, 10 sierpnia 2011, 21:04

Jako istota ludzka zajmuję się obserwacją, w miarę możliwości także dotykiem i obwąchiwaniem.
Jako pracownica zajmuję się przyjmowaniem zleceń oraz udzielaniem informacji o jednej z usług, które świadczy firma mnie zatrudniająca.

Jeśli odczuwacie bardzo silny wpływ skrzydła lub połączenie z konkretnym typem -> napiszcie o tym.
Tak. Posiadam najmniej punkcików w 2, a skoro jest to oboczność Jedynki, to wykazało mi skrzydło w 9. Może nie tyle mam silne wpływy 9, co nikłe 2. Dlatego nie radzę zwracać na to uwagi, ale jeśli prosiłeś, to napisałam. [url=http://imageshack.us/photo/my-images/651/testennea5.jpg]Mam silne wpływy Piątki, typu po skosie symbolu E (co tylko podkreśla moją Jedynkowość) z jej obiema obocznościami.[/url]

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Czym się zajmujecie? (tylko 1)

#4 Post autor: kroplablekitu » środa, 21 listopada 2012, 21:35

Uczem czego sie da, np angielskiego ale tez sztuki kontrolowanego wkurwu w weekend. Postrzegam to jako moja misje i przeznaczenie.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

ODPOWIEDZ