Witam na forum

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Witam na forum

#1276 Post autor: Enturie » czwartek, 19 kwietnia 2012, 23:02

Witam wieczorową porą.
Moje wejście - jak w wypadku innych - nie będzie niczym spektakularnym. Myślę, iż miło jest mieć świadomość, że na tym pokrętnym świecie żyją ludzie o podobnym sposobie odczuwania.
Jestem człowiekiem, o którym każdy myśli, że wie wszystko, ale on sam wie niewiele o sobie. Długo myślałam, czy do Was dołączyć. Czy dobrze postąpiłam, to się okaże.

Co do Waszej dyskusji:

Rozwój cywilizacji? A może jednak upadek? I jeśli przyszli rodzice dojrzewali w tym skomputeryzowanym nurcie, to czy będą zastanawiać się nad konsekwencjami "komputerowego dzieciństwa" swych pociech? Wydaje mi się, że wizja wychowania bez komputera jest światła, acz w tych czasach... Nie tak łatwa do wdrożenia. ;]


► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Winterdark
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2012, 22:03
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1277 Post autor: Winterdark » piątek, 20 kwietnia 2012, 17:57

Jak ktoś ma świadomość zagrożeń i braku prywatności, a co więcej zna konkretne narzędzia przeciwdziałania im, oraz będzie potrafił zainteresować dziecko czymś w realnym świecie, typu zamiast grać na komputerze wybrać się na paintball czy coś w tym stylu to niekoniecznie musi oznaczać to upadek xP

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Witam na forum

#1278 Post autor: Enturie » piątek, 20 kwietnia 2012, 22:19

Jeśli ktoś ma tę świadomość, to owszem nie musi to upadku oznaczać. ;D Aczkolwiek nie wiadomo jak to będzie. Teraz są inne metody wychowawcze niż kiedyś i wydaje mi się, że za kilkanaście lat też będą inne[niekoniecznie dobre]. Wszystko zależy od tego, gdzie postawimy kolejny krok. ;]
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

saimon
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2012, 22:01
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1279 Post autor: saimon » niedziela, 22 kwietnia 2012, 22:20

Test robię od kilku lat. (raz w roku) i jedynie jeden raz zostałem określony jako obserwator (okres w technikum). Także jestem indywidualistą pełną gębą:P. Różni mnie od Was tylko to że już nie jestem wrażliwy i nie znajduję w sobie żadnego powodu do radości i ani krzty jakiś pozytywnych uczuć. Życie jak w madrycie. Normalnie czuję się tylko w internecie no i nie lubię się golić.:)
4w5

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Witam na forum

#1280 Post autor: Rilla » wtorek, 24 kwietnia 2012, 23:47

saimon pisze:Różni mnie od Was tylko to że już nie jestem wrażliwy i nie znajduję w sobie żadnego powodu do radości i ani krzty jakiś pozytywnych uczuć.
Powiało depresją! Dawno tu nie czytałam smutniejszego postu. Nawet jeśli to ironia, to i tak brzmi żałośnie. Już widzę w wyobraźni przygarbionego, anorektycznie chudego staruszka z worami po oczami i zastygłą twarzą, jakby nigdy w życiu się nie uśmiechnął, przykutego do komputera z zarostem ciągnącym się po ziemi kilometrami. :D

Mimo to witam. Może dzięki znajomości enneagramu znajdziesz sposób na polepszenie warunków swojej egzystencji.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Nikt
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 11:00
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam na forum

#1281 Post autor: Nikt » sobota, 19 maja 2012, 11:28

Ha! Kolejne 4w5.

Z tego co widzę to jakaś plaga takich osób (po ankiecie w głównym dziale, gdzie samych czwórek jest kilkakrotnie więcej niż innych typów).

O mnie: standard. Czyli nieszczęśliwie zakochany w siódemce - tak na dobry początek napiszę. Wciąż zły nastrój, na co dzień towarzyszy mi smutek i dziwny rodzaj specyficznej melancholii. Ogółem jeden wielki emocjonalny dół, który chwilami przerywa tylko wywołanie uśmiechu na jej twarzy...

Ale jednak nie do końca jestem taki jaki niby jestem. Choć emocjonalnie pasuje do czwórki, to mimo wszystko potrafię być trochę jakby realistą (nie nawiązując tu do typu nr 7). Po prostu widzę co się wokół mnie dzieje. Rozumiem to. Dostrzegam i dogłębnie analizuje otaczający mnie świat. Staram się stawiać jedynie mądre i przemyślanie kroki, choć niekoniecznie się to udaje.

Moją udręką mógłbym rzecz, jest właśnie to ciągłe wszystkiego analizowanie. A szczególnie jej. Gdy już ją stracę z oczu zastanawiam się dlaczego zrobiła coś tak i tak, a nie inaczej, dlaczego powiedziała to, a nie co innego i co miała tym na myśli. Mógłbym wymieniać więcej. Męczy mnie to, ale cóż poradzić.

W każdym razie: witam i mam nadzieję, że otrzymam jakąkolwiek pomoc od naszych drogich siódemek ;)
4wu5.

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Witam na forum

#1282 Post autor: szerfi1991 » wtorek, 22 maja 2012, 16:50

A ja tak, co prawda po raz wtóry, ale jednak przywitam się szczególnie z tymi, których nie miałem okazji wcześniej poznać. Cześć wam wszystkim, codzień odkrywajcie siebie od nowa :)
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Pjem
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 3 czerwca 2012, 12:43
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Witam na forum

#1283 Post autor: Pjem » niedziela, 3 czerwca 2012, 12:56

Witajcie. Miło mi was poznać i cieszę się, że spotykam ludzi, którzy są tego typu co ja.
Na jednym z forów był wątek z enneagramem. Zrobiłem go i wyszedł bardzo realny wynik. Tak piszą o 4, tak jakby o mnie ;o.
Chętnie zagoszczę na tym forum i się wczytam w wątki.
,,Wszystko sprowadza się do dostosowania własnych horyzontów"
4

Awatar użytkownika
Dobuch66
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:10
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Witam na forum

#1284 Post autor: Dobuch66 » niedziela, 3 czerwca 2012, 13:54

Wypadałoby się przywitać ^ ^
Jestem 4w5[tak, kolejny..;p]. Kocham seriale, książki, muzykę. Szukam przyjaciół lub ludzi do rozmowy, bo sam odczuwam brak takowych.
Jestem tolerancyjny zarówno muzycznie, jak i ogólnie do ludzi. Mieszkam w kujawsko - pomorskim.
Długo mógłbym rozprawiać nad tym jaki jestem, ale nie żeby od razu na jaw wyszło jakim egocentrykiem jestem, więc już lepiej zamilknę xD
Witam wszystkich ;)
Szukając bratniej duszy.

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1285 Post autor: Amisu » niedziela, 3 czerwca 2012, 17:56

Jestem 4w3 i tyle o mnie. Mam ochotę napisać coś głupiego, ale się powstrzymam. :mrgreen:
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Awatar użytkownika
Litka
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:43
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Vaes Dothrak

Re: Witam na forum

#1286 Post autor: Litka » niedziela, 3 czerwca 2012, 21:55

Mój pierwszy post w sekcji forum poświęconej czwórkom, pasowałoby się przywitać, szczególnie że to mój typ i pewnie będę wpadać tu dość często. Dziwnie się czuję bo przed rejestracją długo "czaiłam się" czytając wasze posty więc ja już was troszkę znam a wy mnie jeszcze nie. Nie chcę zbyt wiele pisać o sobie, jak to mówią, "wyjdzie w praniu". Napiszę tylko że mam 19 lat i jestem 4w5, o czym wiem już jakieś 3 lata. Chyba tyle. Będzie mi miło was poznać :)

Nikt
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 11:00
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam na forum

#1287 Post autor: Nikt » niedziela, 3 czerwca 2012, 22:57

Witaj Litka! :)

Widzę, że jesteś dość pozytywnie nastawiona jak na czwórczekęW5 :P
4wu5.

zgubiona
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 21:18

Re: Witam na forum

#1288 Post autor: zgubiona » piątek, 15 czerwca 2012, 21:22

cześć jestem tutaj od dzisiaj .
nigdy nie miałam świadomości jaka jestem i że jestem akurat taka,
że jestem 4w5.
Miło jest znaleźć osoby takie jak ja.
Chociaż ten mój typ się zgadza, to czuje w tym jakieś kłamstwo .
W śród znajomych, z którymi przebywam , bo musze jestem zupełnie inna, takie przeciwieństwo 4w5.
Zacfzyna mnie to przerastać, taka moja ''dwulicowość ''

Awatar użytkownika
sexta_espada
Posty: 131
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2012, 13:02
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1289 Post autor: sexta_espada » środa, 20 czerwca 2012, 11:44

Cześć wszystkim, z którymi jeszcze się nie przywitałam.
Coraz bardziej zaczynam rozumieć, że jednak jestem 4w5.
...It can't rain all the time...

Reaktancja
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 12 grudnia 2011, 16:13
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1290 Post autor: Reaktancja » piątek, 6 lipca 2012, 22:04

Przed chwilą zrobiłam enneagramowy test. Nie pierwszy już raz, nie drugi. Kolejny, ale zdecydowanie już nie z taka pewnością że ponownie zobaczę 4w5. Ale oto patrzcie - nadal jestem 4w5, choć mi samej już się wydawało, że za dużo się zmieniło żeby tutaj należeć. No, ale spoko. Niechaj tak będzie. Zrobiłam test, wszystko odbywa się zgodnie z prawem, witajcie! ;)

ODPOWIEDZ