Promo

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
rew
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2011, 11:53

Promo

#1 Post autor: rew » wtorek, 27 grudnia 2011, 12:05

Hej,
Kilka miesięcy temu zrealizowałem filmiki promocyjne poświęcone typom Enneagramu.
Chętnie poznam wasze opinie odn pracy:
Miłego oglądania.
Pozdrawiam,
BB



Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Promo

#2 Post autor: Snufkin » wtorek, 27 grudnia 2011, 12:44

Cienkie. Szczególnie merytorycznie bo na tego typu estetyce się nie znam. W każdym razie to pojawiające się ciągle logo enneagramu tylko mnie zirytowało.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Promo

#3 Post autor: Pędzący Bakłażan » wtorek, 27 grudnia 2011, 12:48

A mnie się podoba pomysł. Merytorycznie to fakt, cienko przędzie.
Zamierzasz to jakoś wykorzystać? :D

rew
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2011, 11:53

Re: Promo

#4 Post autor: rew » wtorek, 27 grudnia 2011, 12:56

ok, słowa krytyki przyjęte.

Pod filmikiem w opisie napisałem że jest to "kolekcja" trzech filmików, więc logo pojawia się tylko na końcu każdej 30sto sekundówki.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Promo

#5 Post autor: Snufkin » wtorek, 27 grudnia 2011, 13:34

Pędzący Bakłażan pisze:A mnie się podoba pomysł.
A mi nie ? Po prostu wykonanie niezbyt interesujące, gdyby taki filmik miał kogoś zainteresować enneagramem to czy by faktycznie zainteresował ?
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Promo

#6 Post autor: yusti » wtorek, 27 grudnia 2011, 13:43

o ku..a
nowy, padłam!
zajebi..ste to z tą jedynką, NO NORMALNIE leżę i kwiczę z ubawu. i celownik!
BOSKIE!

bardzo ładne obrazki dopasowane do 3 triad. Znakomita muzyczka pod dany sposób odbierania otoczenia. Bardzo mi się podobało.
No i ta biel logo... miodzio

Nie martw się Snuffem, zrezygnował z używania "iks de" to znów jest nieznośny. Nie zmienisz tego marudy.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Promo

#7 Post autor: Cotta » wtorek, 27 grudnia 2011, 13:49

Wizualnie-dźwiękowo mi się podoba, ale gdybym nie wiedziała, co to enneagram, to bym się nie domyśliła, czego może dotyczyć ta reklama. Pewnie bym założyła, że ten enneagram to jakiś film-niedługo-w-kinach, ewentualnie napój energetyzujący.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Promo

#8 Post autor: Pablo » wtorek, 27 grudnia 2011, 16:55

Strasznie krótkie, zero informacji co to właściwie jest, animacje które dotarły by chyba tylko do małych dzieci. Sporo chęci miałeś ale wątpię żeby ktokolwiek poważnie myślący się po tego typu filmiku choćby zastanowić chciał co to właściwie jest ten enneagram. Niech to obejrzy ktoś kto nie zna pojęcia - co to jest? Jakaś reklama gierki, filmu, nowego programu w tv? To "myślenie" "porządek" i "emocje" które się się tam przewijają nic nie mówią tak naprawdę. Jakbyś jakąś mówkę chociaż walnął w tle na temat systemu to by było inaczej zupełnie

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Promo

#9 Post autor: boogi » wtorek, 27 grudnia 2011, 18:18

Spoko filmiki. Podobają mi się efekty graficzne - przykuwają oko. Od strony pomysłowości: "celownik" Jedynki oraz widzenie świata przez Piątkę bardzo ciekawe. Popis umiejętności robienia filmików - udany.
Od strony merytorycznej - uwagi jak u przedmówców, ale rozumiem że to dopiero wstęp do dalszej pracy. Tak więc liczę na jej kolejne, coraz bardziej rozbudowane owoce.

Czy filmiki tworzysz for fun, czy masz może jakiś plan i określone cele?
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Promo

#10 Post autor: Pierzasta » wtorek, 27 grudnia 2011, 19:02

rew pisze:Hej,
Kilka miesięcy temu zrealizowałem filmiki promocyjne poświęcone typom Enneagramu.
Chętnie poznam wasze opinie odn pracy:
Miłego oglądania.
Pozdrawiam,
BB
Ładne, ale głupie. Mottem jest "poznać i zrozumieć siebie i innych" a serwujesz łopatologiczne stereotypy. Chyba chodziło ci raczej o fajny temat na animacje, ale enneagram mi tu mało pasuje. Ty chcesz użyć po jednym słowie, a to za mało... albo i nie, może po prostu wybierasz złe słowa.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

rew
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2011, 11:53

Re: Promo

#11 Post autor: rew » środa, 28 grudnia 2011, 09:29

Nie zgadzam się z opinią, że to jest głupie i słabe merytorycznie, ale ilu odbiorców tyle punktów widzenia. Ze swojej strony mogę zapewnić, że każdy z elementów ma swoje uzasadnienie, więc jeśli ma ktoś ochotę to proszę pytać o konkrety - chętnie udzielę wyjaśnień (alfą i romeą :D nie jestem, więc opinie na przyszłość mile widziane).
Gwoli scisłości:Nie było moim celem zaserwowanie całej wiedzy dot. enneagramu w 30sekundach, a jedynie zainteresowanie tematem (w razie jeśli ktoś o tym nie słyszał). Pozostałe 6 też opracowałem, ale z braku czasu projekt zawieszony.
Na forum często pojawia się temat typu: krajobraz typu, muzyka a typ charakterologiczny, obraz a typ etc. więc postanowiłem zrobić motion. Krótka forma więc skupiłem uwagę na elementach, które uznałem za kluczowe dla danego typu. Łopatologiczne stereotypy? - tak, właśnie o to chodziło - o karykaturalne przerysowanie.

fajnie, że jest dyskusja :)

ps. a słyszeliście o kampaniach teaserowych?

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Promo

#12 Post autor: yusti » środa, 28 grudnia 2011, 09:54

nie.
dawaj def-ę
xD

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Promo

#13 Post autor: Pierzasta » środa, 28 grudnia 2011, 13:54

rew pisze:Nie zgadzam się z opinią, że to jest głupie i słabe merytorycznie, ale ilu odbiorców tyle punktów widzenia. Ze swojej strony mogę zapewnić, że każdy z elementów ma swoje uzasadnienie, więc jeśli ma ktoś ochotę to proszę pytać o konkrety - chętnie udzielę wyjaśnień (alfą i romeą :D nie jestem, więc opinie na przyszłość mile widziane).
Gwoli scisłości:Nie było moim celem zaserwowanie całej wiedzy dot. enneagramu w 30sekundach, a jedynie zainteresowanie tematem (w razie jeśli ktoś o tym nie słyszał). Pozostałe 6 też opracowałem, ale z braku czasu projekt zawieszony.
Na forum często pojawia się temat typu: krajobraz typu, muzyka a typ charakterologiczny, obraz a typ etc. więc postanowiłem zrobić motion. Krótka forma więc skupiłem uwagę na elementach, które uznałem za kluczowe dla danego typu. Łopatologiczne stereotypy? - tak, właśnie o to chodziło - o karykaturalne przerysowanie.

fajnie, że jest dyskusja :)

ps. a słyszeliście o kampaniach teaserowych?
Te tematy typu "w jakich piżamach śpią piątki" to są bardziej żartobliwe, ale łatewer. Serio, nie wydaje mi isę żeby słowo "nauka" mówiło cokolwiek o piątkach. Już raczej nie wiem, rozum, zrozumienie, wiedza... W twoim spocie to tak jakby każde pięć myślałao i fizyce i matematyce, a każde 1 miało nerwicę natręctw. I własnie dlatego według mnie kiepsko to wypada, bo ktoś kto nic nie wie o enneagramie raczej albo nie będzie wiedział w ogóle o co chodzi, albo pomyśli że to jakieś numerologiczne cóś w stylu zodiaku.
Chyba sam wiesz, że pytanie ciebie o szczegóły nie ma sensu, bo takie filmiki mają interesować i wicągać bez komntarza, o ile mi wiadomo. Mnie nie interesuje, dlaczego akurat zapałki wybrałeś dla piątek :D

Nie wiem czy fajnie, że jest dyskusja, i jaka na jest, skoro masz już ugruntowaną opinię na temat swojego dzieła i wygląda na to, że raczej starasz się nim pochwalić niż pytasz o opinie. Najwyraźniej się nie zrozumieliśmy.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Promo

#14 Post autor: atis » środa, 28 grudnia 2011, 14:02

Nie podoba mi się. Zrobione pewnie dobre (ja nie zjamuje sie animacją, nie umiem i nie zamierzam umieć, wiec sie nie znam), ale mnie nie przekonuje ani wizualnie ani treściowo.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

rew
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2011, 11:53

Re: Promo

#15 Post autor: rew » środa, 28 grudnia 2011, 14:56

pierzasta pisze: Serio, nie wydaje mi isę żeby słowo "nauka" mówiło cokolwiek o piątkach.
Wspominałem coś o piątkach? Chyba jednak coś mówi skoro tak to odczytałeś.

poprawiłem cytowanie / łasuch

-- Posty sklejone automatycznie środa, 28 grudnia 2011, 15:11 --
rew pisze:
pierzasta pisze: Serio, nie wydaje mi isę żeby słowo "nauka" mówiło cokolwiek o piątkach.
Wspominałem coś o piątkach? Chyba jednak coś mówi skoro tak to odczytałeś.

poprawiłem cytowanie / łasuch


Swego czasu, zafascynowany enneagramem, pomyślałem, że warto rozpowszechniać tą wiedzę, dlatego właśnie wpadłem na pomysł robienia spotów. Chodziło o zwrócenie uwagi, że wczytując się w enneagram (czy to na tym forum czy gdziekolwiek indziej) można się z niego czegoś o sobie/innych dowiedzieć. Nie przypuszczałem, że popełniam aż takie świętokradztwo.

ODPOWIEDZ