Socjonika - Test poskładany

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Socjonika - Test poskładany

#136 Post autor: inv » środa, 27 lipca 2011, 09:03

Bak moim dualem?
eee...

do delty go! :mrgreen:


Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Socjonika - Test poskładany

#137 Post autor: atis » czwartek, 28 lipca 2011, 13:28

Im bardziej zagłębiam się w ten test, tym mniej mi się podoba. W 3/4 pytań mam ochote zaznaczyc 'zadne', albo waham sie miedzy dwoma. wynik mam za kazdym razem całkiem inny, wartości oscylują jednak wokół wartości 50% dla wszystkich typów.
Nie, nie podoba mi się ten test :roll:
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Socjonika - Test poskładany

#138 Post autor: inv » czwartek, 28 lipca 2011, 13:32

im częściej się jakiś jeden test robi, tym bardziej to tak działa :)
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Socjonika - Test poskładany

#139 Post autor: atis » czwartek, 28 lipca 2011, 13:37

Ja robiłam chyba 3x w sumie, gdy zaczęło wychodzić ENFj, którym nie jestem, dałam sobie spokój, bo to nie ma sensu :roll:

EDIT.
zerknęłam na swoje wyniki z pierwszej strony.
masz rację, im więcej się to robi tym gorszy efekt - pierwotny wynik był zdecydowanie najlepszy /zgodny z prawdą objawioną mi przez Pablo ;p/ ze wszystkiego, co osiągnęłam.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Socjonika - Test poskładany

#140 Post autor: Pędzący Bakłażan » czwartek, 28 lipca 2011, 13:50

Dla mnie to te pytania w ogóle mało obrazowały.
Tak jak atis byłbym skłonny zaznaczyć wszystkie, bo wszędzie odnajdywałem coś dla siebie, lub żadne, lub w ogóle odnosiłem wrażenie, że odpowiedzi nie są w żaden sposób powiązane z pytaniem xDD

Efekt był taki, że nad jednym pytaniem ślęczałem ~4/5 minut zanim wydedukowałem o co chodzi w ich treści. :roll:
Ale pomijając ten fakt, może zlotowcy się odezwą nieco na mój temat i dokończą tutaj swoje sobotnio-niedzielno-nocne rozkminy kiedy to wpatrywali się we mnie jak szpak w 5 groszy. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Socjonika - Test poskładany

#141 Post autor: atis » czwartek, 28 lipca 2011, 13:59

ja mogę Ci powiedzieć kim jesteś: jesteś tym samym co ja, cokolwiek by to było, bo jesteśmy swoimi wzajemnymi klonami :twisted:
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Socjonika - Test poskładany

#142 Post autor: inv » czwartek, 28 lipca 2011, 14:38

Pędzący Bakłażan pisze:że odpowiedzi nie są w żaden sposób powiązane z pytaniem xDD
W tym teście nie ma właściwie jakiegokolwiek pytania, bo cały czas jest jedno i to samo.
To właśnie odpowiedzi są ze sobą powiązane i opisują jeden aspekt życia widziany z 4ech różnych stron.

Wiadomo, że nie każdy aspekt

W niektórych pytaniach wręcz trzeba się nie zdecydować. a najlepiej to zrobić to jak ja pierwszy raz rozwiązywałem ten test i napisać dlaczego odpowiedź taka, a nie inna. wtedy właśnie praktycy mogą zająć się odczytaniem Twoich wyborów i zdecydować, może, który element informacyjny tutaj góruje.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Test poskładany

#143 Post autor: Snufkin » czwartek, 28 lipca 2011, 14:49

Test jest nieprzejrzysty/niestarannie przetłumaczony. Warto też pamiętać, że zaznaczając opcję "nie wiem" tylko wystawiamy sobie świadectwo.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Socjonika - Test poskładany

#144 Post autor: inv » czwartek, 28 lipca 2011, 16:19

Snufkina mam w ignorowanych, jednak mając nadzieję, że napisał coś konstruktywnego, to jak zwykle ze swoim próżnym wybrzydzaniem dostarcza niezapomnianych wrażeń. Z moich obserwacji wychodzi tylko na to, że Snufkin, jako użytkownik forum, temat potrafi tylko zacząć, jednak, gdy już się rozwinie jest wybrzydzanie gdyż temat nie idzie w tę stronę, a tu ktoś pisze domniemane głupoty, a tu mi nie pasuje, co kto zrobił wcześniej to napisze jednolinijkowego posta i o, czytaj go tutaj sobie! (do tej pory jakoś nikomu nie było źle ze zrozumieniem tłumaczenia; testy tutaj wypełniają widocznie ludzie pojętni i inteligentni)

Na początku mojej wersji tłumaczenia do tego testu napisałem (no i wielokrotnie przypominałem), że o wszelkie uwagi co do klarowności przetłumaczonego testu wręcz proszę. Życzyłem sobie wtedy wskazania tego, gdzie tłumaczenie jest kiepsko zrobione, wtedy można przysiąść i coś z tym zrobić.

Snufkinie; zamiast siedzieć i wybrzydzać po próżnicy, znajdź sobie puszkę czegoś dobrego zjedz i się zdrzemnij. Następnie wstań, proszę, i przyłóż się do przejrzenia tłumaczenia tak, aby było bardziej przejrzyste. Najesz się, zabijesz nudę jak wstaniesz i wszyscy będą szczęśliwi. :)
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Socjonika - Test poskładany

#145 Post autor: Pędzący Bakłażan » czwartek, 28 lipca 2011, 16:28

atis pisze:ja mogę Ci powiedzieć kim jesteś: jesteś tym samym co ja, cokolwiek by to było, bo jesteśmy swoimi wzajemnymi klonami :twisted:
I nawet chociaż ociupinkę się nie różnimy? To niemożliwe, żeby na jednym świecie były dwie tak idealne osoby! :mrgreen:
A tak na poważnie, być może istnieje też możliwość, że jesteśmy dualami, czy jak to tam szło. Zdaje się, że oni dogadują się nawet lepiej niż identicale [zgadza się, Państwo wiedzący więcej?].

Jak się nieco wgryzę w teorię, to będziemy mogli porozmawiać konkretniej, póki co mogę jedynie sugerować się osądami osób znających mnie i socjonikę. :lol:

@inv, masz rację, źle się wyraziłem
Chodziło mi bardziej o to, że czytając te 4 odpowiedzi, czasami miałem wrażenie, że one wcale nie mówią o tym samym odbieranym w inny sposób, lecz są jakby zupełnie niepowiązane. Trudno zrobić test idealny, a Twojego tłumaczenia w żadnym razie się nie czepiam, bo znalazłem bodajże jedną literówkę i błąd logiczny ZNACZĄCO utrudniające zrozumienie, ale nie przeszkadzające na tyle, by się w tym wszystkim nie połapać. Chwała, że Ci się w ogóle chciało. :wink:

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Socjonika - Test poskładany

#146 Post autor: Paweu » niedziela, 11 września 2011, 09:30

Zrobiłem test po czasie ponownie, dając odpowiedzi możliwie najłagodniejsze, nie tak sfazowane jak gdybym był na niższych poziomach zdrowia i znowu wyszło SLE. Chodź z tego co się dowiedziałem o tym socjotypie, to SLE na bank nie jestem. Chyba :roll:
A oto wyniki niepozornego aczkolwiek sympatycznego Pawełunia xD
74% SLE
59% SEE
56% LIE
53% ESI
50% EIE
50% LSI
50% ILI
47% IEI
44% IEE
38% ESE
38% ILE
35% LSE
32% SLI
32% LII
26% SEI
21% EII
Podobno 1w9 LIE

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Socjonika - Test poskładany

#147 Post autor: yusti » niedziela, 11 września 2011, 09:34

bycie na niższych poziomach zdrowia czy nawet ogolenie głowy i wdzianie dresu nie powoduje SLEozy... [patrz Łasuszek ♥]

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Socjonika - Test poskładany

#148 Post autor: jouziou » niedziela, 11 września 2011, 12:28

Paweu wychodzi z tego że na bank cenisz Se i Ni, no to teraz rozglądnij sie w kwadrach i sam ogarnij czy w podstawie masz ten pierwszy czy drugi element :wink:
yusti pisze:bycie na niższych poziomach zdrowia czy nawet ogolenie głowy i wdzianie dresu nie powoduje SLEozy...
no to jest chyba jasne, jak każdy typ, tak i ten podległ stereotypizacji i duzo cichsze, mniej szafujące cechami przypisanymi danemu socjotypowi (też śmiech na sali) jednostki, są często źle wytypowane
[patrz Łasuszek ♥]
dajmy łasuchowi samemu sie wytypować bo VI to jednak budzi sporo kontrowersji i często typowanie oparte TYLKO na kilku zdjęciach okazuje się błędne
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Socjonika - Test poskładany

#149 Post autor: Paweu » niedziela, 11 września 2011, 13:20

jouziou pisze:Paweu wychodzi z tego że na bank cenisz Se i Ni, no to teraz rozglądnij sie w kwadrach i sam ogarnij czy w podstawie masz ten pierwszy czy drugi element :wink:
To napewno. Ale które z nich mam jako funkcję bazową to nie mam bladego pojęcia. Po kwadrach mówisz? Miałem właśnie napisać długi wywód, że nie mogę się połapać czy jestem z Bety czy z Gammy, bo Alfa i Delta odpadają na starcie. Nie wiem jak odróżnić Betę od Gammy, bo z tego co czytałem na socjonice to strasznie dużo tam naukowego bełkotu nie zrozumiałego dla takiego prostego chłopczyka jak ja i to chyba wskazuje na to, że nie mam Ti w ego, skoro teoretyzowanie jest dla mnie męczące i bolesne. Ja lubię praktyczne myślenie, prosto i po ludzku. Nie lubię zawiłych teorii od których łeb może pęknąć a proste logiczne myślenie, gdzie każdy wie o co chodzi. Czyli jednym słowem - silne Te. A więc na razie zlokalizowałem kwadrę - Gamma. Teraz tak, SF na pewno nie jestem. Se całkiem nieźle sobie u mnie radzi, ale tylko i wyłącznie kiedy trzeba działać. Na codzień tego nie widać. Natomiast z Fi u mnie ciężko. Kompletnie nie wyczuwam tych drobnych sygnałów świadczących o tym kto jaki jest. Nie umiem tak naturalnie odczytywać jaki kto ma nastrój etc. Długo muszę kogoś "skanować" zanim stwierdzę czy temu komuś można zaufać czy też nie. Najlepiej poznaję ludzi po tym, jak zachowają się w krytycznym momencie, gdy ich przyciśnie, bo gdy jest ok, to każdy jest milutki i uśmiechnięty. Kompletnie nie ufam słowom. Owszem, będę zachowywał się przyjaźnie, ale to wcale nie oznacza że kogoś lubię. Raczej chcę stworzyć przyjazną atmosferę, aby ktoś mógł się wykazać, a raczej żeby przestał być ostrożny i palnął coś niechcący co go zdemaskuje. Może na zewnątrz wyglądam na bardzo otwartego i towarzyskiego, ale tak naprawdę jestem bardzo sceptyczny i nieufny, a miła powierzchowność służy do "zmylenia przeciwnika". Ale jeśli mimo wszystkich moich testujących zabiegów nikt nie wykona błędnego ruchu - a więc jest w porządku, nie muszę się niczego bać i wyłączam wszystkie systemy obronne :wink: Ale to nie są umiejętności, które po prostu mam. Nauczyłem się ich z czasem, kiedyś byłem strasznie naiwny i wiele osób to perfidnie wykorzystało. Z czasem przekonałem się że ta strategia działa. Czyli podsumowując: Se wyuczone, z czasem stało się niemalże naturalne, Fi wyuczone odgrywane kiedy trzeba lecz na pewno nie naturalne i nie czuję się w tym pewnie, Ni naturalne, Te naturalne.
Teraz tak, z mojego wywodu aż bije negatywizmem, ENTj są pozytywistami, INTp negatywistami, a więc jestem INTp ze wzmocnionym Se. Dobrze mówię, proszę szanownych ekspertów? :mrgreen:
Podobno 1w9 LIE

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Socjonika - Test poskładany

#150 Post autor: yusti » niedziela, 11 września 2011, 13:30

No to zostań NiTe, skoro tak ci ta Gamma odpowiada. JA SIĘ bynajmniej NIE obrażę xD
Niestety większość twego posta jest nie na temat i zaczęła mnie moja Tioza uwierać [socjonika to nie cechy czy umiejętności. to sposób odbioru i przetwarzania informacji]
PS jak ktoś ma silne Te to jednocześnie silne Ti. Tak to jest przewrotnie cholerstwo powiązane, wiesz?
A "silne" znaczy tyle co "dogłębne" w stosowaniu (kryterium: intensywność), "cenione" znaczy tyle co "priorytetowe" w zastosowaniu (czas).

Jesteś INTp, co automatycznie! mówi, że cenisz u dualki/duala silne, naturalne Se oraz Fi. A teraz idź się miziać z Pablo xD :twisted: 8) :lol: Bo ja jestem za grzeczna na ostentacyjne wywijanie Seozą.

W twoich wypowiedziach widać dużo sytuacji 1:1. Podchodzisz do człowieka bardzo indywidualnie. Zawsze piszesz o swoich subiektywnych doświadczeniach i przekonaniach. gamma ceni małe grupy. beta ..komuny xD Tym się różnią. Jesteś za uroczy na betę. :mrgreen: Współpracuj z Jedynie Słuszną partią xD
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 września 2011, 13:43 przez yusti, łącznie zmieniany 9 razy.

ODPOWIEDZ