Negatywne emocje - zdenerwowanie, stres

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Negatywne emocje-zdenerwowanie u Siódemek;d

#106 Post autor: lasuch » środa, 29 grudnia 2010, 12:57

chottomatte pisze:Może w ramach ćwiczeń nad wyrażaniem negatywnych emocji zacznę jechać po przypadkowych osobach Obrazek Szukam ochotników! :mrgreen:
chotto...polecam siebie :mrgreen: tyle że nie obiecuję, iż będziesz zadowolona z treningu, gdy sparingpartner da Ci w kość 8)

A rzecz o którą chciałem zapytać, czy jeżeli 7 (pewnie to pytanie bardziej do tych w 8) wkurwi się niemiłosiernie, np. podczas bójki, czy potrafi się kontrolować? Mój znajomy, 7w8 jak był mały, to podczas bójki zmasakrował swojego przeciwnika trzonkiem od rakietki do tenisa stołowego. Mówił, że w przypływie gniewu nie wiedział co robi, po prostu uderzał. A to człowiek niezwykle spokojny i pokojowy :)


8w7 SLE-Ti

Pampon
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 09:55

Re: Negatywne emocje-zdenerwowanie u Siódemek;d

#107 Post autor: Pampon » środa, 29 grudnia 2010, 14:17

lasuch pisze: A rzecz o którą chciałem zapytać, czy jeżeli 7 (pewnie to pytanie bardziej do tych w 8 ) wkurwi się niemiłosiernie, np. podczas bójki, czy potrafi się kontrolować? Mój znajomy, 7w8 jak był mały, to podczas bójki zmasakrował swojego przeciwnika trzonkiem od rakietki do tenisa stołowego. Mówił, że w przypływie gniewu nie wiedział co robi, po prostu uderzał. A to człowiek niezwykle spokojny i pokojowy :)
To pewnie zależy od tego, jak mocny wpływ ma skrzydło 8 na Siódemkę - niektórzy są bardziej podatni, a inni mniej - oraz od poziomu zdrowia Siódemki.
Bo zdrowa, sympatyczna, otwarta Siódemka w furię bez przyczyny nie wpadnie i nikomu twarzy nie zmasakruje ;) Chyba, że ktoś rzeczywiście da jej ku temu dobry powód.
Co innego też, jak ma niezdrowy poziom, który waha się w okolicy ósmego, ew. siódmego.
Ale nawiązując do bójki, bo o tym mowa: pamiętajmy, że Siódemkami są osoby, które wolą okazywać pozytywne, a nie negatywne emocje, dlatego te drugie są w nich nie raz dławione.
W przypływie adrenaliny 7w8 po prostu pękło i nie dość, że wszystko, co agresywne, wylało się z niego jak lawa, to zadziałało dodatkowo skrzydło 8.
I nie, nie dziwi mnie to - też zdarza mi się rzucać talerzami i nożami w przypływie mocnej agresji i szukać potem kogoś do pomocy w sprzątaniu, bo 'nie mam pojęcia jak do tego doszło' 8)

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Negatywne emocje-zdenerwowanie u Siódemek;d

#108 Post autor: lasuch » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 13:31

Pampon pisze: To pewnie zależy od tego, jak mocny wpływ ma skrzydło 8 na Siódemkę - niektórzy są bardziej podatni, a inni mniej - oraz od poziomu zdrowia Siódemki.
Moim zdaniem to raczej skrzydło w 8 powoduje, że 7 nie reaguje zbyt impulsywnie, gdyż ma większe poczucie własnej wartości niż tych ze skrzydłem w 6 i ewentualne ataki w ich słabe punkty powodują bardziej stonowaną reakcję, gdzie normalnie narcystyczna 7 wpadłaby w furię i niepohamowany atak słowny (bo o użyciu przemocy fizycznej tu nie mówię, gdyż to domena raczej typów na niskim poziomie zdrowia).
Pampon pisze:Bo zdrowa, sympatyczna, otwarta Siódemka w furię bez przyczyny nie wpadnie
Mówimy zazwyczaj o przeciętnych, bo takich jest znacznie więcej, a zdrowe to żadne typy ennea nie stwarzają raczej problemów ;)
8w7 SLE-Ti

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Negatywne emocje-zdenerwowanie u Siódemek;d

#109 Post autor: Petroniusz » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 14:48

Dla mnie okazywanie gniewu budzi pewien wstyd (nieraz sie wkurzam, ale udaje obojętnego ponieważ ukazywanie gniewu wygląda śmiesznie) Oczywiście rzadko ale w przypadkach jak coś mnie notorycznie wkurza zdarza sie nagle wybuchnąć (nie koniecznie fizycznie ale np poprzez złośliwą docinke), ale równie nagle mi przechodzi. Po prostu chyba u każdego nawarstwianie sie wkurzenia musi po pewnym limicie znaleść ujście aby dojść do równowagi.
7w6 ENTP

Ans1
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 16:02
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Negatywne emocje-zdenerwowanie u Siódemek;d

#110 Post autor: Ans1 » piątek, 22 lipca 2011, 12:50

Negatywne emocje u mnie sprawiają, że wybucham śmiechem. Czasami to niezbyt stosowne. Potrafię też zawzięcie się wykłócać, gdy jestem zdenerwowana. Kiedyś nie umiałam czekać, wszystko chciałam dostać od razu. Teraz umiem być cierpliwa. Mam w sobie dużo wyrozumiałości i tolerancji dla innych. Nie znoszę tępych osób oraz tych, którzy generalizują. Wtedy potrafię dosadnie okazać dezaprobatę i powiedzieć za dużo i za mocno. Nie lubię też krytyki. Przed nią się bronię słownie. Reasumując śmieję się lub wykłócam.

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

Re: Negatywne emocje-zdenerwowanie u Siódemek;d

#111 Post autor: vhax » czwartek, 28 lipca 2011, 12:39

jak się denerwuję na osobę mi bliską to nie umiem jej tego pokazać, kilka - kilkanaście minut zajmuje mi przełamanie się i wyrzucenie z siebie tego co mnie uwiera - a i to nie zawsze. zazwyczaj jednak, w przypadku zwykłego śmiertelnika chowam w sobie i czekam aż rozejdzie się po kościach nie robiąc przy tym bałaganu.
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

ODPOWIEDZ