Być tu i teraz

Wiadomość
Autor
Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Być tu i teraz

#16 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 11 lipca 2011, 21:59




Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Być tu i teraz

#17 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 11 lipca 2011, 22:02

No, ale ognista kula w okolicy kości ogonowej? Brewerie, tfu!
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Być tu i teraz

#18 Post autor: Emjotka » wtorek, 12 lipca 2011, 08:41

Tak na wstępie, jedno pytanie:
kabanos pisze:Obserwator cechuje się tym, że często jest nie obecny "tu i teraz". Radzicie sobie z tym ?
Czemu zakładasz, że coś, co jest charakterystyczne dla niezdrowej/przeciętnej Piątki cechuje typ jako taki? ;)

-
Pierzasta pisze:A co jeśli ktoś nie wierzy w przepływającą energię i czakry?
To ma głowę na karku. :) Która może mu pomóc zauważyć, że te główne czakramy właściwie pokrywają się z gruczołami dokrewnymi - i zamiast bawić się w czary-mary (jak fani czakr), spróbować sobie uregulować gospodarkę hormonalną (oczywiście tylko jeśli jest zaburzona...).
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Być tu i teraz

#19 Post autor: SuperDurson » wtorek, 12 lipca 2011, 14:11

Część merytoryczna:
  • Emjot pisze: główne czakramy właściwie pokrywają się z gruczołami dokrewnymi (...)
    spróbować sobie uregulować gospodarkę hormonalną (oczywiście tylko jeśli jest zaburzona...).
    Jak się reguluje gospodarkę hormonalną?
    W jaki sposób zdiagnozować zaburzenie tej gospodarki?
    Jak regulować pracą konkretnych gruczołów dokrewnych w celu uregulowania gospodarki hormonalnej?

    Jak robisz to ty?

Część rozrywkowo-ideologiczna:
  • Emjot pisze:Tak na wstępie, jedno pytanie:
    kabanos pisze:Obserwator cechuje się tym, że często jest nie obecny "tu i teraz". Radzicie sobie z tym ?
    Czemu zakładasz, że coś, co jest charakterystyczne dla niezdrowej/przeciętnej Piątki cechuje typ jako taki? ;)
    Więc tak na zakończenie, prostych odpowiedzi bez liku:
    Ponieważ Ty znowu zakładasz, że ktoś inny zakłada, coś co sobie sama uroiłaś. Ten mechanizm nazywamy projekcją.
    Ponieważ najwyraźniej nie zrozumiałaś pytania i zamiast postarać się zrozumieć, oraz odpowiedzieć na nie, od razu próbujesz wkładać do głowy i w usta innym, swoją interpretację - coś czego ani nie muszą wcale myśleć, ani czego -tym bardziej- nigdy nie powiedzieli.
    Ponieważ na tym forum jest mało ludzi do końca zdrowych. I dlatego rozpatrujemy często, w domyśle, jednostki nie do końca spełnione. Takie jak ty.
    Spoiler:
    Czytaj ze zrozumieniem proszę. Jeśli ktoś pisze, że coś jest "CZĘSTE" to to nie znaczy wcale, że występuje zawsze i jest wyznacznikiem, a tylko tyle, że jest częste.. jest częstą cechą.. jak wiotki nadgarstek u uległego pedała.. jak zaciśnięte w permanentnie niemiłym grymasie, usta brzydkiej dziewczyny, starej panny, czy jak puste oko złamanego już niewolnika.. Polecam Ci przeczytać kiedyś ZE ZROZUMIENIEM opis piątki - na przykład TEN, ze strony głównej. I zastanowić się, czy nawet zdrowe piątki CZASAMI, albo i CZĘSTO, nie odpływają myślami bardzo daleko.. nie są "tu i teraz", ale "tam gdzieś i kiedy indziej"..
    ..świadomie.. bo niezdrowe po prostu nie umieją tego powstrzymać.

    A kolega Kabanos, pyta o to, jak ten proces kontrolować.
    Na które to pytanie mu nie odpowiedziałaś (pewnie dlatego że nie wiesz), ale za to zaatakowałaś/podważyłaś/ZMANIPULOWAŁAŚ kompletnie nieistotny w dyskusji, maciupeńki fragment jego pytania.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Być tu i teraz

#20 Post autor: Emjotka » wtorek, 12 lipca 2011, 14:45

SuperDurson pisze: Czytaj ze zrozumieniem proszę. Jeśli ktoś pisze, że coś jest "CZĘSTE" to to nie znaczy wcale, że występuje zawsze i jest wyznacznikiem, a tylko tyle, że jest częste..
"Często" w tamtym zdaniu odnosi się do częstotliwości odpływania a nie częstości występowania tego rodzaju zjawiska u 5. :roll: Za to w odniesieniu do samego typu mamy tam "Obserwator cechuje się" + stwierdzenie, że charakteryzuje się tym, że jest "nieobecny tu i teraz" (a zdrowe 5 jest tu i teraz, tylko jest przy tym po prostu mniej aktywne w porównaniu do innych typów). Nigdy nie byłeś mistrzem czytania/słuchania ze zrozumieniem, ale ostatnio przechodzisz sam siebie w próbie przypierdalania się do wszystkiego, co napiszę. Nie chce mi się już tego czytać i zgłaszać moderacji, więc możesz się, trójko, czuć wygrany - właśnie zostajesz pierwszą osobą w historii mojego pisania na jakimkolwiek forum, którą dodaję do ignorowanych. Proponuję więc, żebyś poświęcił czas na przeczytanie opisów spod linka zanim zaczniesz pisać do mnie kolejny post będący emocjonalnymi wymiocinami, bo i tak go nie przeczytam...
Howgh!
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Być tu i teraz

#21 Post autor: Snufkin » wtorek, 12 lipca 2011, 15:00

Marcinowi ignora ? Tak się nie robi. Sama go wielokrotnie poniżałaś więc się chłopak przełamał w końcu do kontrataku a tu takie potraktowanie.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Być tu i teraz

#22 Post autor: SuperDurson » wtorek, 12 lipca 2011, 15:05

Skończ już to czepianie się nieistotnych dla dyskusji i nie wnoszących nic do dyskusji szczegółów.
Wątpię, czy ktokolwiek tutaj jest zainteresowany Twoją opinią na temat części humorystycznej mojego posta.

Skup się na części merytorycznej - jeśli to potrafisz.

Bo ja nie wierzę, że potrafisz dyskutować, trzymając się tematu
. Bez kpin, docinków i robienia w igły widły.
Doczekamy się kiedyś odpowiedzi na pytania Bodziosa i moje?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 17:01
Enneatyp: Obserwator

Re: Być tu i teraz

#23 Post autor: szamanka » wtorek, 12 lipca 2011, 21:19

Słuchajcie. Ja nie próbuję nikogo namawiac do czegoś w co nie wierzy i czemu nie ufa. Jeśli dla kogoś czakry, przepływ energii itp. kwestie to "czarna magia" lub "bzdury", ma do tego prawo. Ja dzięki swojej duchowości, która rozwinęła się w pewnym momencie mojego życia, pokonałam wiele blokad, z którymi zmagałam się wcześniej. Kiedyś byłam odizolowana prawie non stop, skupiona na swoich analizach i pomysłach, a obecnie mam świetny kontakt ze swoimi emocjami, i jest mi z tym dobrze. I oto mi właśnie chodziło, że wiara czy duchowośc pomagają zejsc na ziemię. I naprawdę nieważne w co wierzysz, czakry, kościół, medytacje...po prostu wiara pomaga.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Być tu i teraz

#24 Post autor: Pierzasta » wtorek, 12 lipca 2011, 21:28

szamanka pisze:Słuchajcie. Ja nie próbuję nikogo namawiac do czegoś w co nie wierzy i czemu nie ufa. Jeśli dla kogoś czakry, przepływ energii itp. kwestie to "czarna magia" lub "bzdury", ma do tego prawo. Ja dzięki swojej duchowości, która rozwinęła się w pewnym momencie mojego życia, pokonałam wiele blokad, z którymi zmagałam się wcześniej. Kiedyś byłam odizolowana prawie non stop, skupiona na swoich analizach i pomysłach, a obecnie mam świetny kontakt ze swoimi emocjami, i jest mi z tym dobrze. I oto mi właśnie chodziło, że wiara czy duchowośc pomagają zejsc na ziemię. I naprawdę nieważne w co wierzysz, czakry, kościół, medytacje...po prostu wiara pomaga.
Komu pomaga, temu pomaga. To dbrze, że tobie pomogło, ale dla innych ludzi to niekoniecznie dobry pomysł.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Być tu i teraz

#25 Post autor: SuperDurson » czwartek, 14 lipca 2011, 01:59

Czy uważasz szamanko, że same wizualizacje/mantry wystarczająco pobudzają energię u podstawy?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Być tu i teraz

#26 Post autor: kabanos » środa, 27 lipca 2011, 09:30

Czy to o czym tu mówimy nie jest przypadkiem najskuteczniejszym sposobem rozwoju dla 5, permanentne pilnowanie się aby nie odbiegać za daleko od rzeczywistości i udzielać się w życie w takim stanie "odmulenia" ?

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Być tu i teraz

#27 Post autor: Shirayo » środa, 27 lipca 2011, 10:16

Czy kabanos na pewno jest 5?

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Być tu i teraz

#28 Post autor: kabanos » środa, 27 lipca 2011, 10:42

Czy shirayo ma jakiś problem, że odpowiada pytaniem na pytanie ?

ODPOWIEDZ