Ile macie lat?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Ile macie lat?

#121 Post autor: atis » piątek, 29 kwietnia 2011, 23:15

Dlatego napisalam 'zazwyczaj', nie twierdze, ze wszystkie ;) mowie to na podstawie kilku znajomych z mojego otoczenia, ktore, rzecz jasna, byly chociaz troche podobne do swoich rodzicielek. Z wiekiem, gdy wczesnie (w granicach 20 roku zycia) weszly w powazny zwiazek, czesto zdazaly sie im deklaracje o tym, ze ich zwiazek bedzie inny od ich rodzicow, narzekania na matkę i opowiadania o tym, jak się ona zachowuje, a tymczasem - z biegiem czasu zaczynaly zachowywac sie tak samo. DOtyczy to jednak wylacznie przypadkow, gdy byly miedzy nimi a ich matkami jakiekolwiek podobienstwa. Zreszta - to tylko luzne obserwacje dotyczace osob ktore w miare dobrze znam ;)


xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Ile macie lat?

#122 Post autor: Ceres » piątek, 29 kwietnia 2011, 23:29

Thx, teraz rozumiem ^^

Poza tym, chyba jestem młodsza od Ciebie o 3 lata, więc mam jeszcze czas.. :mrgreen: Fakt faktem, chciałabym wyjść za mąż najpóźniej mając 25 lat, ale... Różnie to w życiu bywa, więc zobaczymy :wink:
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Ile macie lat?

#123 Post autor: Intan » sobota, 30 kwietnia 2011, 15:04

ein pisze:Dobrze, ze moja kochana niska samoocena broni mnie przed samym mysleniem o zwiazku. Jeden problem mniej.
Hu-hu-hu, mam to samo. :mrgreen:
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Ile macie lat?

#124 Post autor: Perwik » sobota, 30 kwietnia 2011, 22:36

Ceres pisze:
atis pisze:
zazwyczaj powoli stają się klonami swoich matek.

Pytam, bo z tym się akurat nie zgadzam :roll:
Jak matek, to klonami ojców, albo cechy się miksują...no i pozostają jeszcze geny i wpływ środowiska :P Ale i tak najczęściej upodabniamy się w jakichś względach do rodziców. I lepiej to zauważyć i zaakceptować, żeby nie walczyć pół życia z cieniem.

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Ile macie lat?

#125 Post autor: bodzios » sobota, 30 kwietnia 2011, 23:12

Perwik pisze:Jak matek, to klonami ojców, albo cechy się miksują...no i pozostają jeszcze geny i wpływ środowiska :P Ale i tak najczęściej upodabniamy się w jakichś względach do rodziców. I lepiej to zauważyć i zaakceptować, żeby nie walczyć pół życia z cieniem.
... albo tak mocno walczymy z ich cieniem, że mimo ze stania się kimś zupełnie innym, podświadomie trafiamy na "drugą połówkę", która jest klonem rodzica, przed kim aż tak bardzo uciekaliśmy (z reguły mamuś - synuś, córuś - tatuś). Autopsja, akurat temat jest chyba bardzo ogólny, nie dotyczy Czwórek, może któryś/aś z modów się zlituje i znajdzie odpowiedniejszy, bo sama kwestia jest bardzo ciekawa, ale tutaj zupełnie nie pasuje.

PS. Stary jestem. Może zbyt stary, bo Czwórkowe skrzydło co jakiś czas się wyrzyna. Parszywy, głupi romantyk. :oops:
No UPS - no party. :(

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Ile macie lat?

#126 Post autor: Perwik » niedziela, 1 maja 2011, 03:47

Ale romantyzm to kwintesencja tego co piękne w życiu, coś dla czego warto poświęcać się, ulecieć czasem niczym kiwi, za marzeniami...żeby zaraz spaść na mordę lub pochlastać się żyletkami. W każdym razie warto :D

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Ile macie lat?

#127 Post autor: kangur » poniedziałek, 2 maja 2011, 22:51

Perwik pisze:coś dla czego warto poświęcać się, ulecieć czasem niczym kiwi
mój mistrzu :lol:

Roma1
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2011, 15:17

Re: Ile macie lat?

#128 Post autor: Roma1 » niedziela, 3 lipca 2011, 15:35

Szkoda ze odkryłam to tak późno. Chyba muszę opuścić to forum, za stara jestem. Ale to ciekawe i naprawdę pokrywa się zmoją osobowością. Może czwórki nigdy nie dorastają?

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Ile macie lat?

#129 Post autor: Rilla » niedziela, 3 lipca 2011, 22:53

Są ludzie, którzy nigdy nie dorastają. ;) A na forum są ludzie w bardzo różnym wieku, od gimnazjalistów, po ludzi po studiach. Dlaczego wiek miałby przeszkadzać w udzielaniu się na forum?
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Ile macie lat?

#130 Post autor: Perwik » poniedziałek, 4 lipca 2011, 00:49

Także tego nie rozumiem, czas na rozwój jest zawsze, a najlepszym momentem do rozwijania świadomości jest chwila, kiedy zaczynamy rozumieć, że jest to możliwe i potrzebne.

Roma1
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2011, 15:17

Re: Ile macie lat?

#131 Post autor: Roma1 » poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:27

Mam więcej lat niż studenci aż głupio mówić ile.:)

Awatar użytkownika
Nifredou
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 6 marca 2011, 13:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Ile macie lat?

#132 Post autor: Nifredou » poniedziałek, 4 lipca 2011, 18:08

Przecież jeśli aż tak bardzo nie chcesz to nie musisz. Ja na przykład też ze swoim wiekiem się nie obnoszę, ze względów przeciwnych do Twoich ;).
zdrowe 4w5, chociaż ostatnio się waham.

Śmierć chroni od miłości, a miłość od śmierci - Jan Lechoń

Roma1
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2011, 15:17

Re: Ile macie lat?

#133 Post autor: Roma1 » poniedziałek, 4 lipca 2011, 19:06

Niby nie muszę, ale sama świadomośc różnicy, uff. Ale musze powiedzieć ze wypowiedzi niektórych osób robią dobre wrazenie. Są takie dojrzałe, szczególnie jeśli tak mądrze wypowiadał się czternastolatek. :)

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Ile macie lat?

#134 Post autor: Perwik » poniedziałek, 4 lipca 2011, 22:48

Nie rozumiem co takiego strasznego jest w różnicy wieku? Wszyscy się starzejemy w jednakowym tempie, czas płynie, ludzie się rodzą i umierają, naturalna kolej rzeczy. Wstydzić się czegoś tak naturalnego to absurd.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Ile macie lat?

#135 Post autor: Rilla » wtorek, 5 lipca 2011, 00:54

Roma1 pisze:Niby nie muszę, ale sama świadomośc różnicy, uff.
Są tu na forum ludzie i po studiach, po trzydziestce. Dokładnie nie wiem, ile mają lat, ale są ludzie w pełni dorośli. Poza tym nie nie widzę przeszkód w wieku. Owszem, mam "tylko" 22 lata, ale nie przeszkadza mi to w dyskusji z gimnazjalistą. Czasem można odczuć różnicę bagażu doświadczeń i wiedzy, ale jejka, to najzupełniej normalne. Taki zdecydowanie młodszy człowiek może też być lepszym rozmówcą niż rówieśnik czy osoba starsza. Ważne, by dobrze się na forum czuć. Wiek nie ma nic do tego.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ