Socjonika - Test poskładany

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Enneatyp: Lojalista

Socjonika - Test poskładany

Postautor: SuperDurson » wtorek, 14 czerwca 2011, 12:21

link z testem już niestety nieaktualny / choku
...

wydzielam nowy wątek
Link do testu jest tutaj: [TU_JEST_TEST], thx to SuperDurson
Tłumaczenie pytań jest tutaj: tłumaczenie (zalinkowany post i następne po nim), thx to inv
/boogi

Crimson - jeżeli będziesz zaczynać gadkę od "a mi w MBTI..", a kończyła "to jaki mam typ w socjonice?" to nie dogadasz się.
Bo większość osób zajmujących się socjoniką ma już powyżej uszu ludzi, którzy nie byli łaskawi rzetelnie zapoznać się z teorią i nie rozróżniają tych dwóch, kompletnie różnych systemów, mieszając wciąż między nimi pojęcia, znaczenia i oznaczenia.

W kwestionariusz MBTI możesz sobie wysmarkać nos.. tak jak w ściągę z biochemii, na teście z astrofizyki..
Zapomnij o tym.

Powtórzę się dziesięciotysięczny raz: socjonika jest autonomicznym systemem składającym się z trzech, zazębiających się warstw. Jeżeli chcesz coś z tego zrozumieć - potrzebujesz przyswajać wiedzę w odpowiedniej kolejności. Zaczynasz od podstaw, klocków - elementów informacyjnych. I dopiero kiedy na wyrywki potrafisz dzielić świat na osiem aspektów - ruszasz dalej.

Jeżeli nie interesuje Cię zrozumienie systemu, a jedynie "Twój wynik" to [TU_JEST_TEST]. Niedoskonały, bo niedoskonały, ale najlepszy jaki znam. Jako wynik otrzymasz tabelkę z procentowym prawdopodobieństwem "bycia" przez Ciebie określonym typem. W razie wątpliwości - wklej wynik.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
NoMatter

Re: Socjonika - Mój typ

Postautor: NoMatter » wtorek, 14 czerwca 2011, 15:27

Ten test jest spoczko.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
inv
Enneatyp: Szef

Postautor: inv » wtorek, 14 czerwca 2011, 16:27

Zrobiłem test.
Zwracam się prośbą o pomoc w interpretacji wyników, wraz z komentarzem.

Będę omawiać kolejno pytania.

1 Jako "doświadczony" student, wybrałem pierwszą odpowiedź. [spoiler]"I am keen on accumulating factual knowledge on subjects of personal interest and those that help me be more efficient and productive, but I’m often unsure of my ability to find and select the correct information."[/spoiler]

2 druga. [spoiler]"I long for situations where people are having fun, laughing and joking, and feel emotionally free and spontaneous. However, I am generally unable to produce this atmosphere myself and use other means to create situations where there is a good chance that others will take the emotional initiative and create a fun and emotionally stimulating atmosphere."[/spoiler] Przez chwilę zastanawiałem się nad czwartą, jednak ze względu na dzisiejszego doła, mogłem śmiało stwierdzić, że niestety trzymanie emocji aż tak bardzo w środku, pomimo, że duszę, jest niemożliwe. Dzisiaj na uczelni chętnie bym pokrzyczał (sprawy "sercowe"), ale poprzestałem na wyglądaniu na zdołowanego, żeby wszyscy widzieli, że na kontakt sami się piszą.
A co do podkreslonego fragmentu, to tak. Gdyby nie to, już bym dawno wyrwał kogokolwiek ;].

3 Pierwsza odpowiedź. Ostatnio takie "latanie" i brak skupienia na czymkolwiek mi we wszystkim przeszkadza. [spoiler]"I have a lack of direct attention to the world around me, and a sense of detachment or freedom from worldly affairs. This can lead to a highly developed imagination and very unique mental world, but it can also result in a great deal of laziness and apparent inactivity."[/spoiler]. 4ta wydaje się podobnie ważna jak pierwsza. Zależy od skupieia. 3cia odpowiedź może i by pasowała, ale nie uważam jej za najważniejszą.

4 Jak dla mnie "za trudne" pytanie. Piąta.

5 Chyba najbardziej czwarta [spoiler]"I easily see parallels between different situations, areas of knowledge or skill, and people, and like to establish contacts across different fields of knowledge and social groups, which allows me to be part of many things at once."[/spoiler]

6 Pierwsza, druga i trzecia są dla mnie w zasadzie równoważne, więc wybrałem piątą

7 wiem, że czasami by mi się to przydało, ale [spoiler]"I tend to avoid intruding on the space of others or acting in a way that may be perceived as coercive, and try hard to handle my needs by being disciplined and well-prepared - rather than relying on others."[/spoiler] to już mam wyuczone i tak samo nie cierpię wymusicieli, jak sam brzydziłbym się takim być. Pierwsza. Jakkolwiek trzecia też by miała sens, jednak tylko w chwilach, gdy czuję się za słaby na takie "fajne" działanie.

8 Wybrałem trzecią [spoiler]"I have a tendency to either completely reject or completely embrace a source of theoretical knowledge, but do not like to reveal the source or my adherence to it. I prefer to limit the number of theoretical categories I work with and tend to see new terminology, systems, and rules as being arbitrary and unnecessary until I at last discover their necessity for myself through extensive personal experience."[/spoiler]. Odpowiednia wiedza przychodzi w swoim czasie, do tej pory mogę negować jakieśtam inne rzeczy. Druga odpowiedź też mi się podoba i to jest mój "ideał".

9 Wybrałem czwartą. [spoiler]"I am flexible; I am mobile; I am impulsive, shifting from apparent inactivity to bursts of energy, often several times a day, showing impatience during them; I am inclined to fidget when forced to remain inactive for long periods."[/spoiler]. To jest uczucie które przeżywam teraz, jakkolwiek z tymi wszystkimi jestem zaznajomiony.

10 Piąta, bo nie mogłem się zdecydować między drugą i czwartą.

11 Piąta, bo w zależności od sytuacji każda odpowiedź może pasować.

12 z tych to chyba tylko druga [spoiler]"I am a quiet, soft person who loves rest and comfort, and I attempt to portray refined taste. I am benevolent and tactful, and my presence pacifies others."[/spoiler]

13 a z tych trzecia [spoiler]"I am an emotional, squally person. I often undertake too much and thus waste much energy in vain. Although I can be irritable, I do not forget to give compliments. While I may scorn an individual and aim prickly jokes at them, I can also be very kind and helpful towards others if necessary."[/spoiler]

a wynik?

IEE

spodziewałem się raczej IEI, ale spoko. Wyglądam tak pomiędzy IEI i IEE, zresztą, sami może kiedyś zobaczycie ;]

65% ILE, 38% LII, 47% SEI, 41% ESE, 50% SLE, 26% LSI, 41% IEI, 44% EIE, 65% SEE, 35% ESI, 41% ILI, 35% LIE, 76% IEE, 56% EII, 44% SLI and 41% LSE!
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator

Postautor: SuperDurson » wtorek, 14 czerwca 2011, 20:44

Chciałem - już na przykładzie - pokazać jak fajnie ten test ilustruje wyniki i jak sensownie rozkładają się typy.
Osobiście, bardzo polecam.

Układając wyniki inv według procentów, malejąco.

76% IEE, - wprost typ

65% ILE, - podobieństwo, ten sam element w pierwszej funkcji
    65% SEE, - biznesowa, ten sam element w drugiej funkcji

56% EII, - lustro, elementy ego zamienione miejscami
    50% SLE, - super-ego
    47% SEI, - semidual
    44% EIE, - itd..
    44% SLI - dual
    41% LSE,
    41% ESE,
    41% IEI,
    41% ILI,
    38% LII, - nadzoruje Ciebie
    35% LIE, - nadawca prośby
    35% ESI, - Twój nadzorowany
    26% LSI, - konfliktor

To bardzo typowy rozkład -> sprawdzałem tym testem wiele osób i procentowe wyniki -relacjami- rozkładają się w bardzo podobny sposób.

Popatrzcie na mój wynik:
    82% LIE, - wprost typ

71% LSE, - podobieństwo

56% EIE, - biznesowa
    56% ILI, - lustro
    55% SLE,
    53% ESI, - dual

41% ILE,
    41% LII,
    41% LSI,
    41% SLI,
    38% IEE,
    35% ESE,
    35% SEE,
    26% EII,
    26% IEI, - nadzorowany
    15% SEI, - konfliktor

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontaktowanie:

Postautor: boogi » wtorek, 14 czerwca 2011, 21:01

Czy pytania do tego testu są przetłumaczone na polski? (jak nie, to w wolnej chwili przetłumaczę)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Snufkin
Enneatyp: Obserwator

Postautor: Snufkin » wtorek, 14 czerwca 2011, 21:04

Przetłumacz misiaczku.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Kontaktowanie:

Postautor: boogi » wtorek, 14 czerwca 2011, 21:05

Snufkin pisze:Przetłumacz misiaczku.

Zaczekam jednak czy nie pojawi się pozytywna odpowiedź pysiaczku.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

yusti

Postautor: yusti » wtorek, 14 czerwca 2011, 21:10

[spoiler]yusti parsknęła śmiechem.
ja z wami nie mogę! 8)[/spoiler]

A przetłumaczysz też te ZALEDWIE 2 pytania z testu hanzo na typ enneagramowy?
To bym jednak zrobiła. Może tez mi 1 wyjdzie a nie 5? Zobaczymy

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator

Postautor: SuperDurson » wtorek, 14 czerwca 2011, 21:54

To są fragmenty z opisów różnych typów i te opisy -w całości- powinny być już gdzieś przetłumaczone..

"Questions 1-8 were adapted from descriptions made collaboratively at wikisocion.org
    Question 9 was adapted from Gulenko's descriptions of the temperaments.
    Questions 10-13 were adapted from Meged's and Ovcharov's subtype descriptions."

Ale o tym, czy ktoś ten test poskładał po polsku - nic mi nie wiadomo.

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
kamilri

Postautor: kamilri » wtorek, 14 czerwca 2011, 22:18

SuperDurson pisze:To są fragmenty z opisów różnych typów i te opisy -w całości- powinny być już gdzieś przetłumaczone..

"Questions 1-8 were adapted from descriptions made collaboratively at wikisocion.org
    Question 9 was adapted from Gulenko's descriptions of the temperaments.
    Questions 10-13 were adapted from Meged's and Ovcharov's subtype descriptions."

Ale o tym, czy ktoś ten test poskładał po polsku - nic mi nie wiadomo.
Nie poskładał.

Z opisów z pytań 1-8 jest pewnie z połowa (na nowej stronie), 9 być może jest na forum, 10-13 pewnie większość jest na forum, ale nie wszystkie.

EDIT: Swoją drogą, mam minimalnie inny rozkład:

LII 97%
EII 71%
ILE 68%
LSI 62%
ILI 53%
itd.

Z czego można wnioskować że daje on nawet jakąś podpowiedź w kwestii podtypów...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator

Postautor: SuperDurson » środa, 15 czerwca 2011, 10:12

"Minimalnie inny", albo "bardzo podobny" - czyli mówiąc krótko można powiedzieć to samo na dwa, zupełnie inne sposoby :wink:

Mam na myśli to, że na pierwszym miejscu jest wprost typ, na następnych dwóch-trzech typy "z bardzo podobnym/minimalnie innym blokiem EGO", na końcu (który pominąłeś) znajduje się nadzorowany, a jeszcze za nim konfliktor. I to jest najbardziej typowy rozkład.

Masz rację Kamilri, bo spoglądając na to z innej strony - dość łatwo, na postawie tego testu można oszacować ewentualny podtyp osoby badanej. Wystarczy zwrócić uwagę na kolejność kilku pierwszych wyników.

Spotkałem się też z kilkoma rozwiązaniami, gdzie na drugim miejscu, w nieznacznym odchyleniu od głównego typu znajduje się "super-ego". I od razu wiadomo, czy jednostka żyje w odpowiednim dla siebie kontekście - ta nie.

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
inv

Postautor: inv » środa, 15 czerwca 2011, 10:25

SuperDurson pisze:Spotkałem się też z kilkoma rozwiązaniami, gdzie na drugim miejscu, w nieznacznym odchyleniu od głównego typu znajduje się "super-ego". I od razu wiadomo, czy jednostka żyje w odpowiednim dla siebie kontekście - ta nie.

właśnie o to miałem ochotę się zapytać, bo dosłownie przed chwilą na ten temat myślałem.

jaka jest pozycja super-ego w socjonice?

czy mogę je pojmować tak samo jak pojmowałem je do tej pory, że to taki wewnętrzny głos w głowie, który każe danej osobie postępować tak, a nie inaczej, bo to jest dobre, a jak nie, to pojawiają się wyrzuty sumienia?

jeżeli tak jest naprawdę, to rzeczywiście współczucia...
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
kamilri

Postautor: kamilri » środa, 15 czerwca 2011, 11:18

SuperDurson pisze:"Minimalnie inny", albo "bardzo podobny" - czyli mówiąc krótko można powiedzieć to samo na dwa, zupełnie inne sposoby :wink:
Oczywiście, ale ja nie miałem pojęć jak bardzo rozumiałeś przez bardzo podobny, a chciałem zwrócić uwagę na wnioski wynikające z różnic, nawet jeśli małych.
SuperDurson pisze:na końcu (który pominąłeś) znajduje się nadzorowany, a jeszcze za nim konfliktor.
U mnie nadzorowany znajduje się koło środka. Na końcu jest za to nadzór - może to nawet jakaś poszlaka w znaczeniu podtypów. Dla porządku pełny rozkład:

LII 97% - wprost typ
EII 71% - biznesowa
ILE 68% - lustro
LSI 62%
ILI 53%
SLI 47%
IEE 41% - nadzorowany
SEI 41%
LSE 38%
IEI 38%
LIE 35%
ESE 29% - dual
EIE 29%
SLE 26%
ESI 26%
SEE 3% - konfliktor
inv pisze:jaka jest pozycja super-ego w socjonice?
Potocznie to jest to sfera którą uważasz za ważną, ale bardziej z poczucia "obowiązku", niż z preferowania tego. Gratisowo też nie radzisz sobie z tym jakoś dobrze.

A tak mniej potocznie to jest to sfera na którą zwracasz uwagę ze względu na swój sposób myślenia, ale tak naprawdę nie jest ci potrzebna.
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
atis

Postautor: atis » środa, 15 czerwca 2011, 11:55

The Seeker (ILE)
88% ILE,
68% IEE
68% SLE
56% SEI
53% LII,
47% ESE
44% IEI,
41% EIE,
41% SEE,
41% SLI
38% LSE
35% LIE,
32% LSI,
32% ILI,
29% EII,
15% ESI,

biorąc pod uwagę fakt, że w 1/3 pytan nie wnikałam zbyt specjalnie, wynik porażająco bliski moim przypuszczeniom o.O' No i EIE tak daleko (już kocham ten test). Boże, dzięki ci za zmiłowanie, nie jestem tym pogrzanym typem :lol:
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

yusti

Postautor: yusti » środa, 15 czerwca 2011, 15:04

jesteś moją konfliktorką :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
jak to się stało, ze ten test został stworzony? dlaczego on jest tak celny!? a tyle lat nie było równie porządnego

nowe czasy nastały!

Wróć do „Testy socjoniczne”