Rozpoznanie typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Fourashi
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 09:33

Re: Czy na pewno jestem 2?

#556 Post autor: Fourashi » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:00

Dzięki wielkie - właśnie znajomi powiedzieli mi że jestem 2w1 no i tak też wyszedł mi pierwszy test więc przyjąłem taką koncepcje ale ciągle mi coś nie pasowało, pytałem się więc czy aby na pewno jest to ta 2 - przytaknęli
ale przez 2 ostatnie dni przekonałem się że prawdopodobnie byli w błędzie bo, pewny jestem niemal w 95% że jestem 9w1 :)


Enneagram - i zrozumiałem że jestem tylko cyfrą ...

Negyel
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 19:16

1w9 czy 4w5 - dylemat

#557 Post autor: Negyel » niedziela, 27 lutego 2011, 19:35

Witam!

Mam taki problem z identyfikacją swojego typu osobowości. Robiłem testy ze strony i czasem wychodzi mi 1w9, a czasem 4w5, a nawet 5w4.
Dotychczas uważałem się za indywidualistę, jestem raczej typem samotnika, chociaż mam w sobie dużo z perfekcjonisty. Zamiast jedynkowego gniewu odczuwam raczej dziewiątkowe niezdecydowanie i lenistwo.
Jakie są typowe cechy konkretnych osobowości, które pomogłyby mi lepiej dopasować enneagram?

Rilla: Połączyłam wątki.
Cały świat indywidualistów - koszmar...

Kod: Zaznacz cały

7-1w9
| |
5w4

Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: 1w9 czy 4w5 - dylemat

#558 Post autor: greenlight » niedziela, 27 lutego 2011, 20:51

Napiszę Ci zanim zrobi to ktoś inny: test jest o kant dupy rozbić, opisy na stronie też są dość okrojone w porównaniu z materiałami które zamieścili tutaj użytkownicy. Gra wstępna już za Tobą, pora przejść do rzeczy: rozejrzyj się po podforach 5,4,1,9 poczytaj tematy, materiały, postaraj się określić motywacje....przeanalizuj, prześpij się z tym, postaraj wyciągnąć wnioski.
To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Rozpoznanie typu

#559 Post autor: inv » poniedziałek, 28 lutego 2011, 19:28

ja niedawno zauważyłem, że przeważnie jak kogoś typuję, to podaję typ z punktu dezintegracji danego jegomościa/jejmości :D.

już mi się tak kilka dobrych razy pod rząd zdarzyło.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Rozpoznanie typu

#560 Post autor: yusti » poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:31

U mnie w testach wychodziło również kolejno 1w9, 1, 1w9, 4w5, 4w5, 4w5 i 5 w6 [jak wzięłam sobie po zlocie do ♥, że jednak jestem wycofaną psychotyczką ;D]. Czyli podobnie jak u ciebie;p Z mojej perspektywy: jak ósemka na ciebie ryknie na żywo tonem nie znoszącym sprzeciwu, że jesteś 1 :!: to to lepiej zaakceptuj :twisted:
Zamiast jedynkowego gniewu odczuwam raczej dziewiątkowe niezdecydowanie i lenistwo.
HoHo a czego to ja nie odczuwam! Mała wiedza się kłania. Wszystko zmiksowałeś. A zrobiłeś tabelkę różnic między tymi 3 typami? ;p Przecież to są 3 różne triady! 3 różne emocje wiodące, 3 różne pragnienia.
1,9,8 mają za główną emocję Gniew. Jedynka posiada Gniew jako główne uzależnienie, główny grzech. Każdy ma w sobie Gniew, ale jedynka go nadużywa i powinna go zneutralizować. Przedstawiciele tej triady chcą działać i czuć się wolnymi.
5 wraz z 6 i 7 leży w triadzie intelektu. Ich główną emocją jest strach. Pragną bezpieczeństwa.
4 natomiast leży w triadzie emocji, 2, 3 oraz 4 lubią się wstydziochać :oops: I cenią sobie prestiż, pozycję/status społeczny, władzę.
4,5,9 ewidentnie należą do triady wycofania. to znaczy że w ten sposób reagują, gdy napotkają problem.
ja jestem jedynka. Mimo wszystko, jak mi zależy [może nie wiem czego chcę, ale wiem czego nie chcę;p] robię 3 wdechy i mówię: NIE! choć zaraz potem się wycofuję :P . By za chwilę znów powiedzieć: Nieprawda! po czym się wycofać i tak w koło :mrgreen: (jak ja to osobiście myślę i się z wami nie dzielę, bo to subiektywny żenujący folklor): stosunek przerywany hehe Ale jednak jest! :twisted:
Poczytaj ziom, przygotuj się, to pogadamy.

Awatar użytkownika
Tragiczny_Romantyk
Posty: 231
Rejestracja: niedziela, 8 sierpnia 2010, 05:11
Enneatyp: Dawca
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Rozpoznanie typu

#561 Post autor: Tragiczny_Romantyk » poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:40

yusti pisze:U mnie w testach wychodziło również kolejno 1w9, 1, 1w9, 4w5, 4w5, 4w5 i 5 w6 [jak wzięłam sobie po zlocie do ♥, że jednak jestem wycofaną psychotyczką ;D]. Czyli podobnie jak u ciebie;p Z mojej perspektywy: jak ósemka na ciebie ryknie na żywo tonem nie znoszącym sprzeciwu, że jesteś 1 :!: to to lepiej zaakceptuj :twisted:
Zamiast jedynkowego gniewu odczuwam raczej dziewiątkowe niezdecydowanie i lenistwo.
HoHo a czego to ja nie odczuwam! Mała wiedza się kłania. Wszystko zmiksowałeś. A zrobiłeś tabelkę różnic między tymi 3 typami? ;p Przecież to są 3 różne triady! 3 różne emocje wiodące, 3 różne pragnienia.
1,9,8 mają za główną emocję Gniew. Jedynka posiada Gniew jako główne uzależnienie, główny grzech. Każdy ma w sobie Gniew, ale jedynka go nadużywa i powinna go zneutralizować. Przedstawiciele tej triady chcą działać i czuć się wolnymi.
5 wraz z 6 i 7 leży w triadzie intelektu. Ich główną emocją jest strach. Pragną bezpieczeństwa.
4 natomiast leży w triadzie emocji, 2, 3 oraz 4 lubią się wstydziochać :oops: I cenią sobie prestiż, pozycję/status społeczny, władzę.
4,5,9 ewidentnie należą do triady wycofania. to znaczy że w ten sposób reagują, gdy napotkają problem.
ja jestem jedynka. mimo wszystko robią 3 wdechy i mówię NIE! choć zaraz potem się wycofuję. By za chwilę znów powiedzieć Nieprawda! po czym się wycofać i tak w koło;p stosunek przerywany hehe Ale jednak jest!
Poczytaj ziom, przygotuj się, to pogadamy.
no mi wychodzi 4w3, 8w7, 7w8 - tak na prawde z tragicznym romantykiem srednio sie identyfikuje, mam wrazenie, ze nie pasuje do tego opisu, wkrecilem sobie cos tylko, ale nick zostal, trudno. Tak szczerze, to w wiekszosci typow odnajduje jakies swoje cechy, ale trudno mi sie z jakims konkretnym do konca zidentyfikowac.
6w7 - tragiczny romantyk(4), to pomylka

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Rozpoznanie typu

#562 Post autor: yusti » poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:48

to chyba oznaka zdrowia;> albo niewiedzy.

niech każdy będzie swym lekarzem.


Greenlight!!! jak określić swoje motywacje? tak często jest to tu powtarzane, scharakteryzuj więc różnice miedzy 9 motywacjami. dawaj :!: mała zielona :mrgreen: istoto! :wink: Konkretnie.
Że 1 ma iluzje wprowadzania ładu
tak?
czy nie?

Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpoznanie typu

#563 Post autor: greenlight » poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:25

mała zielona :mrgreen: istoto!
znaczy się... żabo? :mrgreen:

yusti te różnice już zostały określone, zrobili to min. Riso i Hudson i nie będę tego powtarzać no i to się chyba....czuje tzn. np wyżej wymienieni panowie pisali o szczególnym odczuciu towarzyszącym odkrywaniu swojego typu może być to np.dyskomfort fizyczny lub przeciwnie jakby rosły skrzydła....może warto posłuchać swojego ciała....
To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Rozpoznanie typu

#564 Post autor: yusti » poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:50

no nieee to u mnie tak nie jest. odkrywaniem jedynki to ja się dobijam.
ale inne typy są jeszcze gorsze, a to przeciez nie kto inny jak "fanatycy ukształtowali nasz świat", czy to się komuś podoba czy nie, więc zostaję w swoim jedynkowym bajorku. choć jestem tak rózna od [motywacji] venus i ][tychże] boogiego...że chodzę na odwyk do ósemek, na wyżalenie się do 4, na doznanie spokoju i nudy do 5 i poznanie zróżnicowanych postaw koncepcji- do podobnych sobie ale mniej hardych, rzekomo zablokowanych intelektualnie 6.
4,5,6 i zastrzyk -jednak sprawiającej mi sado-radochę- zgryźliwości 8. to są "skrzydła"! pełne zaspokojenie.

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Rozpoznanie typu

#565 Post autor: inv » poniedziałek, 28 lutego 2011, 22:19

yusti pisze:dawaj :!: mała zielona :mrgreen: istoto! :wink: Konkretnie.
@ yusti http://www.youtube.com/watch?v=1maVLDb1L8s (0:54)
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#566 Post autor: Desiderat » sobota, 5 marca 2011, 10:48

No i znów mam wątpliwości co do mojego typu. Generalnie teraz się waham między 1w9 , 8w7 a 6w7. Posiadam wiele cech z każdego z tych typu no i się w tym pogubiłem. Mam dominujący charakter, zawsze dążę do tego żeby liderować grupę(O ile nie będzie nikogo bardziej władczego :wink: ) i często zostaję naturalnym przywódcą, ale to kwestia tego, że moi znajomkowie z reguły nie potrafią się zorganizować i nie wiedzą jak to zrobić i ogólnie po prostu jakoś to lubię. Mam też jedynkowe tendencje do nieustannego poprawiania tego, co w moim własnym osądzie jest tak jak nie powinno być, co strasznie u siebie cenię. Posiadam wysokie wymogi wobec własnej osoby i jeżeli ich nie spełniam najczęściej wpadam w takie śmieszne dołki i odrętwienie i rozkminiam nad tym, jak z tego wyjść i jak to wszystko naprawić. Z siódemki mam to, że zawsze chcę się dobrze bawić i utrzymywać wysoki poziom pobudzenia, gromadzić jak najwięcej (pozytywnych) doświadczeń i nie za bardzo się przejmować ciemną stroną świata, chociaż z natury bardzo się nią przejmuję, ale to raczej wewnętrznie, nie chciał bym wyjść w niczyich oczach na słabego i niezdecydowanego. Zdarza mi się tez popadać w typową dla szóstek paranoję i zamartwianie się wszystkim niepotrzebnie, głównie w sytuacjach społecznych i sercowych. Jestem bardzo lojalny wobec moich przyjaciół i jestem subtelną mieszanką idealisty i realisty. Przejmuję się tym co ludzie o mnie (nawet bardzo) pomyślą i staram się w ich oczach wypaść jak najlepiej, nie lubię z reguły sprawiać innym zawodu czy jakiejkolwiek innej nieprzyjemności, chociaż często robię to nieświadomie. Generalnie jestem człowiekiem pełnym skrajności, mam szeroki wachlarz zainteresowań i odnajduję się praktycznie we wszystkim czego się złapię, ale mimo to mam dość niskie poczucie własnej wartości, które w porównaniu do rzeczywistych osiągnięć jest dość nieadekwatne. Posiadam też zapędy do sztuki, muzyki, rysunku i ogólnie tej ogólnej głębi naszego świata, co jest dość charakterystyczne dla czwórek. Zawsze staram się przewidywać wszelakie konsekwencje co też jest niezmiernie męczące, bo czasami nie pozwala się zrelaksować wtedy gdy tego chcę, ale siłowo udaje mi się rozwiązać ten problem. Nie potrafię się już jednoznacznie określić, tak w zasadzie to nigdy nie potrafiłem jeżeli chodzi o enneatyp no i tutaj moje pytanie : czy ktoś by mnie mógł nakierować na ten najbardziej prawdopodobny? Starałem się ująć jak najwięcej informacji żeby ułatwić cały proces i nie mam pojęcia co bym mógł tutaj jeszcze napisać. Jestem z góry wdzięczny za to, ze komuś się będzie chciało to czytać.. :roll:
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Rozpoznanie typu

#567 Post autor: Grin_land » wtorek, 8 marca 2011, 12:51

zamiast wdzięczności przydałoby się formatowanie tekstu.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#568 Post autor: Desiderat » wtorek, 8 marca 2011, 21:13

Skoro już przeczytałeś(aś ? nieważne), mogłeś chociaż odpowiedzieć na temat.
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#569 Post autor: Desiderat » wtorek, 8 marca 2011, 21:21

No i znów mam wątpliwości co do mojego typu. Generalnie teraz się waham między 1w9 , 8w7 a 6w7. Posiadam wiele cech z każdego z tych typu no i się w tym pogubiłem.

. Postaram się przedstawić rzeczy które sam u siebie zauważyłem : Mam dominujący charakter, zawsze dążę do tego żeby liderować grupę(O ile nie będzie nikogo bardziej władczego ) i często zostaję naturalnym przywódcą, ale to kwestia tego, że moi znajomkowie z reguły nie potrafią się zorganizować i nie wiedzą jak to zrobić i ogólnie po prostu jakoś to lubię. Posiadam wysokie wymogi wobec własnej osoby i jeżeli ich nie spełniam najczęściej wpadam w takie śmieszne dołki i odrętwienie i rozkminiam nad tym, jak z tego wyjść i jak to wszystko naprawić. Przejmuję się tym co ludzie o mnie (nawet bardzo) pomyślą i staram się w ich oczach wypaść jak najlepiej, nie lubię z reguły sprawiać innym zawodu czy jakiejkolwiek innej nieprzyjemności, chociaż często robię to nieświadomie.

. Generalnie jestem człowiekiem pełnym skrajności, mam szeroki wachlarz zainteresowań i odnajduję się praktycznie we wszystkim czego się złapię, ale mimo to mam dość niskie poczucie własnej wartości, które w porównaniu do rzeczywistych osiągnięć jest dość nieadekwatne. Zawsze staram się przewidywać wszelakie konsekwencje co też jest niezmiernie męczące, bo czasami nie pozwala się zrelaksować wtedy gdy tego chcę, ale siłowo udaje mi się rozwiązać ten problem. .

. Jeżeli chodzi o enneagramowe podparcie to mam jedynkowe tendencje do nieustannego poprawiania tego, co w moim własnym osądzie jest tak jak nie powinno być, co strasznie u siebie cenię. Z siódemki mam to, że zawsze chcę się dobrze bawić i utrzymywać wysoki poziom pobudzenia, gromadzić jak najwięcej (pozytywnych) doświadczeń i nie za bardzo się przejmować ciemną stroną świata, chociaż z natury bardzo się nią przejmuję, ale to raczej wewnętrznie, nie chciał bym wyjść w niczyich oczach na słabego i niezdecydowanego. Zdarza mi się tez popadać w typową dla szóstek paranoję i zamartwianie się wszystkim niepotrzebnie, głównie w sytuacjach społecznych i sercowych. Jestem bardzo lojalny wobec moich przyjaciół i jestem subtelną mieszanką idealisty i realisty. Posiadam też zapędy do sztuki, muzyki, rysunku i ogólnie tej ogólnej głębi naszego świata, co jest dość charakterystyczne dla czwórek i ogólnie mam dość burzliwe i głębokie nastroje i emocje

. Nie potrafię się już jednoznacznie określić, tak w zasadzie to nigdy nie potrafiłem jeżeli chodzi o enneatyp no i tutaj moje pytanie : czy ktoś by mnie mógł nakierować na ten najbardziej prawdopodobny? Starałem się ująć jak najwięcej informacji żeby ułatwić cały proces i nie mam pojęcia co bym mógł tutaj jeszcze napisać.

Jestem z góry wdzięczny za to, ze komuś się będzie chciało to czytać.

Lepiej ? (:
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 marca 2011, 21:30 przez Desiderat, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#570 Post autor: boogi » wtorek, 8 marca 2011, 22:05

inv pisze:anglicy mają co do tego fajny system (...) w każdym akapicie poruszane są osobne kwestie
W Polsce to samo... tak mnie przynajmniej uczyli w szkole.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ