Idealny Partner

Wiadomość
Autor
yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Idealny Partner

#16 Post autor: yusti » czwartek, 6 stycznia 2011, 18:25

To ja się też zabawię;p niczym Jero, który ma za cel siać wątpliwości.
przyszło mi obcować
Przytłoczenie życiem. Poczucie bezradności.
jeszcze w nie do końca 'aktywny' sposób, nie do końca jeszcze (...)
Ciągłe niespełnienie. Dążenie do doskonałości.
chociaż staram się
Przekleństwo Jedynki-Zucha: Staranie się.
po trochu socjoniki, szczyptę psychologii a to wszystko doprawione enneagramową wiedzą. Więc proszę o trochę wyrozumiałości, dopiero wyłapuję klimat tego forum.
jedynka w nowym środowisku czuje się niepewnie. Wchodzi w czwórkowe wycofanie i niską samoocenę.
już dyskusja nie idzie po tych torach jak to zakładałem
Założył swoją rację i wymagał, by inni się dostosowali. Napotkał opór i zwątpił w swoje siły. Trudności w zaakceptowaniu krytyki.
do kosza, tam jest miejsce dla takich. :lol:
Złudzenie Jedynki: Wprowadzam ład.


;D

Desiderat: 6 czy 1?-oto jest pytanie!



Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Idealny Partner

#17 Post autor: atis » czwartek, 6 stycznia 2011, 19:12

Mi też lekko jedynkowo zabrzmiało. Jedynkowo w moim stylu, zakladając, ze jestem 7 i stresowo staję sie chorobliwą perfekcjonistką; Nieco inaczej widzę związek dwóch szóstek, niż go przedstawiasz i polecałabym zastanowić się nad swoim typem. Chociaż - różnie to bywa, ostatnio przezylam tyle zaskoczen odnosnie typowan, które wydawały mi się pewne, ze jestem enneagramowo rozbita ;) God, moja siostra jest jednak 5 - to trochę przerażające.

Nie sądzę, ze temat od razu musi isc do kosza, predzej zmienilabym jego tytul na cos w rodzaju "błędy i problemy w typowaniu a związki" i wrzucila do ogólnych ;)
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Idealny Partner

#18 Post autor: boogi » czwartek, 6 stycznia 2011, 19:52

Yeah! Zasiałem wątpliwość :D

Pomyślimy, co z tym tematem, później. Może wyjdzie z niego coś nieoczekiwanego? (bo np. nie widzę powodu, dla którego Szóstka nie miałaby szukać partnera idealnego?)

Desideracie, głowa do góry, to że kilka osób z Tobą się nie zgodziło, nie jest niczym złym - każdy ma wolność, każdy ma prawo do własnego zdania. Jeżeli jesteś przekonany do swoich racji, to broń ich, najlepiej argumentami i merytorycznie. Jeżeli nie jesteś ich pewien, pytaj, słuchaj i analizuj. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że ktoś inny ma rację a Ty się myliłeś, przyznaj to - nie warto budować zamków na piasku ("nigdy się nie mylę, zawsze mam rację"), lepiej budować na skale ("mylę się, ale potrafię się do tego przyznać i uczyć się na błędach").

Jeżeli zaś w dyskusji uznasz, że ktoś atakuje Cię niemerytorycznie tylko dlatego, by się wyżyć na Tobie, lub ulżyć sobie samemu, odsuń się od tej dyskusji, niech wariat sam się pieni. Niemniej jednak, w dyskusji wyżej, nie zauważyłem by ktoś atakował Cię personalnie.
Głowa do góry, świat da się lubić :D
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Idealny Partner

#19 Post autor: Desiderat » piątek, 7 stycznia 2011, 01:19

W zasadzie jak po raz pierwszy wypełniałem test to wyszła mi właśnie jedynka, chociaż jest w niej za dużo rzeczy które po prostu do mnie nie pasują, chyba, że jestem jakimś kolejnym dziwadłem np. 6w1. Chyba faktycznie nigdy dokładnie mi się nie uda dojść do tego jaki typ mam. :lol:

Rano jeszcze trochę napiszę, tylko pierw wytrzeźwieję. :D
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Idealny Partner

#20 Post autor: boogi » sobota, 8 stycznia 2011, 21:50

Jeżeli jesteś Jedynką to najlepiej, żebyś napisał na forum po kilku głębszych - poważnie. Krytyk wtedy znika i nie będziesz kombinował nad tym, co można napisać, a co lepiej nie.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Idealny Partner

#21 Post autor: Desiderat » sobota, 8 stycznia 2011, 22:22

boogi pisze:Jeżeli jesteś Jedynką to najlepiej, żebyś napisał na forum po kilku głębszych - poważnie. Krytyk wtedy znika i nie będziesz kombinował nad tym, co można napisać, a co lepiej nie.
Nie wytrzeźwiałem od tamtego czasu, sorka.

Mój krytyk się wzmaga po używkach, ale to już całkiem inna bajka. :?
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Idealny Partner

#22 Post autor: atis » sobota, 8 stycznia 2011, 22:25

boogi pisze:Jeżeli jesteś Jedynką to najlepiej, żebyś napisał na forum po kilku głębszych - poważnie. Krytyk wtedy znika i nie będziesz kombinował nad tym, co można napisać, a co lepiej nie.
...naprawdę zaczynam wierzyć żem jest 1, a takie myśli są przerazające. Chyba wypiję jeszcze jedno piwo x_x
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Idealny Partner

#23 Post autor: Desiderat » sobota, 8 stycznia 2011, 22:28

Może założymy jakiś temat na forum dla ludzi tylko pod wpływem ? :roll:
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
Minka
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:38

Re: Idealny Partner

#24 Post autor: Minka » wtorek, 3 maja 2011, 15:13

jak ja wypiję to... chyba wreszcie mam "luz", a nie tą ciągłą gotowość i jakieś takie... skrępowanie w przebywaniu z innymi.

ale to jest dość trudne do sprecyzowania, bo na ogół "po kilku głębszych" wychodzę na osobę, która nie jest w stanie nawet zdjąć butów, a żeby jeszcze napisać cokolwiek na forum... :roll: :lol:
"Podejrzliwość w stosunku do wszystkich jest męcząca, trzeba komuś ufać, bo trzeba przy kimś odpocząć."

sp/so

ODPOWIEDZ