Jakie jest wasze BMI?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Misconstruction
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 10 maja 2010, 20:34

Re: Jakie jest wasze BMI?

#151 Post autor: Misconstruction » wtorek, 11 maja 2010, 22:16

wzrost: 155 cm
waga: 44 kg
BMI: 18,31 - niedowaga

: /
Stanowczo nie wyglądam jak szkielet ^ ^ Nie wiem, i tak mi się nie podoba. xD


Życie pozbawione iluzji jest rzeczą ponurą. ~Virginia Woolf

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie jest wasze BMI?

#152 Post autor: boogi » wtorek, 11 maja 2010, 23:50

Ale fajny temat :D
Dwa lata temu - poniżej 55kg przy 180cm wzrostu, bmi było poniżej 17.
W tej chwili - ok. 72kg przy tym samym wzroście (to się zmieniać nie zamierza), więc bmi wynosi ~22. I sukcesywnie pracuję nad jeszcze lepszą wagą.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
bssistema
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 30 kwietnia 2010, 23:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kosz

Re: Jakie jest wasze BMI?

#153 Post autor: bssistema » środa, 12 maja 2010, 12:06

Ja nie piątka, ale swoim się podzielę:
wzrost: 173
waga: 58 (chyba)
BMI: 19.4 :D
kiedyś było mniej
9w1
Spoiler:
Obrazek

Melquiades
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 13 kwietnia 2010, 00:04

Re: Jakie jest wasze BMI?

#154 Post autor: Melquiades » środa, 2 czerwca 2010, 01:29

Hmm, wychodzi 25, przy niezbyt dużej ilości tkanki mięśniowej chyba trzeba by zacząć biegać :wink:

Awatar użytkownika
Szarlej
Posty: 16
Rejestracja: środa, 9 czerwca 2010, 23:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Jakie jest wasze BMI?

#155 Post autor: Szarlej » środa, 9 czerwca 2010, 23:50

19.6 Więc trochę mało, niebawem może uda się zwiększyć ^^
''Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują.''
Albert Einstein

ESTJ/ENTJ

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Jakie jest wasze BMI?

#156 Post autor: And » piątek, 2 lipca 2010, 07:15

Po zaokrągleniu niemal równo 19. 1 kilogram już w te wakacje przytyłem, ze względu na możliwość kontynuowania intensywnej jazdy rowerem i zwiększonego spożycia białka przewiduję opcję dalszego przyrostu paru kilogramów masy mięśniowej. :mrgreen: Chociaż jestem ektomorfikiem, więc pewnie bardzo szybko schudnę, gdy wrócę do szkoły we wrześniu. No ale jak tu nie schudnąć, gdy wstaje się o 6:40, o tej godzinie nie ma apetytu na śniadanie. Do szkoły kanapek nie zabieram, chleb po kilku godzinach leżenia w plecaku jest taki... nieapetyczny. :mrgreen: Czasem pączka zdążę kupić na przerwie, a czasem nie, bo wbrew nazwie to czasem właśnie przerwy są momentami o największym natłoku zajęć podczas dnia szkolnego. Wracam do domu o 16:30 (ehh te dojazdy :? ) i jem pierwszy i zarazem ostatni porządny posiłek w ciągu dnia.

Tak sobie myślę, że dobrze, że nie przytyję. Mam ubaw z tego, że wchodzę pod górę, po schodach albo podnoszę się z ziemi o wiele sprawniej niż olbrzymia większość ludzi. :lol:

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jakie jest wasze BMI?

#157 Post autor: bezimienny » piątek, 2 lipca 2010, 10:56

And pisze: wchodzę pod górę, po schodach albo podnoszę się z ziemi o wiele sprawniej niż olbrzymia większość ludzi. :lol:
Ja też, a bmi mam zdecydowanie wyższe.

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Jakie jest wasze BMI?

#158 Post autor: And » sobota, 3 lipca 2010, 10:44

Jaka jest tego przyczyna? Trenujesz coś? Czy po prostu jakoś tak od urodzenia?

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jakie jest wasze BMI?

#159 Post autor: bezimienny » niedziela, 4 lipca 2010, 00:15

And pisze:Jaka jest tego przyczyna? Trenujesz coś? Czy po prostu jakoś tak od urodzenia?
Bardzo dużo czynnego spędzania czasu za czasów bycia nasto/kilku - latkiem + uwarunkowania genetyczne (mając już te 5-6 lat byłem szybszy od większości rówieśników).

Żeby nie było... żadnym wielkich sukcesów nie odniosłem - nigdy nic nie trenowałem "na poważnie", poza podwórkową piłką nożną.

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Jakie jest wasze BMI?

#160 Post autor: And » niedziela, 4 lipca 2010, 15:34

Ja też byłem szybszy od większości rówieśników, ale nie od urodzenia, bo jak miałem 3-4 lata, to moja o 2 miesiące młodsza kuzynka biegała szybciej ode mnie. :mrgreen: Ale w podstawówce miałem drugi czas w szkole na 60 metrów. Podejrzewam, że na 30 metrów byłbym najszybszy, bo nie miałem sił efektywnie sprintować przez ponad 8 sekund, a na starcie wszystkich zostawiałem z tyłu. Mniejsza aktywność fizyczna, która przeszła w częstą jazdę na rowerze sprawiła, że zatraciłem część walorów szybkościowych, chociaż chyba wciąż biegam szybciej, niż przeciętny człowiek w moim wieku.

Szybkie bieganie + sprawne wchodzenie pod górę może świadczyć o tym, że mamy ponadprzeciętnie długie mięśnie nóg. Ja w dodatku zawsze miałem mięśnie nóg lepiej rozwinięte, niż mięśnie ramion, co powodowało, że silne nogi nie musiały dźwigać zbędnego ciężaru silnych rąk. :lol:

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jakie jest wasze BMI?

#161 Post autor: bezimienny » niedziela, 4 lipca 2010, 16:14

Ja też byłem szybszy od większości rówieśników, ale nie od urodzenia, bo jak miałem 3-4 lata, to moja o 2 miesiące młodsza kuzynka biegała szybciej ode mnie. :mrgreen: Ale w podstawówce miałem drugi czas w szkole na 60 metrów. Podejrzewam, że na 30 metrów byłbym najszybszy, bo nie miałem sił efektywnie sprintować przez ponad 8 sekund, a na starcie wszystkich zostawiałem z tyłu. Mniejsza aktywność fizyczna, która przeszła w częstą jazdę na rowerze sprawiła, że zatraciłem część walorów szybkościowych, chociaż chyba wciąż biegam szybciej, niż przeciętny człowiek w moim wieku.
W podstawówce i gimnazjum też miałem drugi czas w szkole, z tym że kumpel z klasy nade mną wyrabiał swoją przewagę właśnie na pierwszych 20 metrach, później biegliśmy równo. Ja teraz z racji braku czasu/chętnych do wspólnego uprawiania sportu/miejsca też nieco je zatraciłem, ale nadal nad przeciętną osobą mam dużą przewagę.
Szybkie bieganie + sprawne wchodzenie pod górę może świadczyć o tym, że mamy ponadprzeciętnie długie mięśnie nóg.
Ja niekoniecznie - od 4. klasy podstawówki (do końca liceum) brałem udział w zawodach, w biegach przełajowych, także raczej nie można mi przypisać skrajnie krótko/długo-kurczliwych mięśni nóg. Wydaje mi się, że najlepsze wyniki byłbym w stanie uzyskać na 200-600 metrów.
Ja w dodatku zawsze miałem mięśnie nóg lepiej rozwinięte, niż mięśnie ramion, co powodowało, że silne nogi nie musiały dźwigać zbędnego ciężaru silnych rąk. :lol:
Ja też, zdecydowanie. Na chwilę obecną obwód mojego uda jest zapewne większy niż obwód pasa co poniektórych drobniejszych forumowiczek :) Ręce mam przeciętne jak na osobę w moim wieku, i odziedziczyłem je chyba po ojcu, co do nóg, to nie jestem do końca przekonany :p.

kkw
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 17 lipca 2010, 21:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie jest wasze BMI?

#162 Post autor: kkw » sobota, 17 lipca 2010, 21:42

16,1

Nie zmienia sie nic, mimo lat :)
5w4

Divided we stand, united we fall.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jakie jest wasze BMI?

#163 Post autor: Snufkin » niedziela, 25 lipca 2010, 11:02

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 września 2010, 09:21 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

Re: Jakie jest wasze BMI?

#164 Post autor: Kimondo » czwartek, 29 lipca 2010, 18:05

29,5 ... mam straszną nadwagę... a i tak juz schudlem 3 kilo... bylem bliski otylosci 1 stopnia... znaczy jestem ale teraz ograniczam jedzenie... podjadanie by porpawic sobie humor okazuje sie zgubne no i ma m zwyczaj ze gdzies nad ranem budze sie jem i ide spac ...
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Jakie jest wasze BMI?

#165 Post autor: Chinook » czwartek, 29 lipca 2010, 19:47

Kimondo pisze:29,5 ... mam straszną nadwagę... a i tak juz schudlem 3 kilo... bylem bliski otylosci 1 stopnia... znaczy jestem ale teraz ograniczam jedzenie... podjadanie by porpawic sobie humor okazuje sie zgubne no i ma m zwyczaj ze gdzies nad ranem budze sie jem i ide spac ...
Spaceruj dużo, na rower idź. To pomoże nie tylko na nadwagę.

No i nie można jeść nie wiadomo ile byle czego. :wink:

ODPOWIEDZ