Muzyka

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
JOXXXX
Posty: 4
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 23:04
Lokalizacja: WgW

Muzyka

#1 Post autor: JOXXXX » środa, 7 marca 2007, 23:13

Witam jestem nowy :wink: Mam nadzieję, że ciepło mnie przyjmiecie. Zakładam ten temat, gdyż zawsze mnie interesowało jaką muzykę może słuchać czwórka. Ja sam jestem 4w5 i słucham metalu i rocka. Muzyka wpływa na mój wizerunek. Jestem myślę dzięki niej oryginalny i nietuzinkowy. Czuję, że tak muzyka też wpływa na mój stan psychiczny. Zależy czego się jeszcze słucha. Raz się jest silniejszym, a raz zdołowanym. Wyłamuje się z tej tzw. "ery techno" i przez co czuję tą swoją wyjątkowość. Jak to jest u was? Czego słuchacie? I jak to wpływa na wasze zachowanie i wizerunek?


4w5

"I can feel nothing
Nothing at all
Except for the pain
That hits me again"

Awatar użytkownika
NeRvOuS
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:32
Lokalizacja: zewsząd;D

#2 Post autor: NeRvOuS » środa, 7 marca 2007, 23:25

ekhm..."era techno"...hehe...moze zacznijmy od tego ze muzyka elektroniczna(bo to sie tak nazywa :wink: )dzieli sie na kilka innych gatuneczkow i nie nalezy tego generalizowac...nie znosze tego szufladkowania sie....ja slucham tego co aktualnie wyraza moje uczucia i emocje(to samo robie z wlosami...)czego slucham??Od SlipknotA przez System of a down, inflames,linkinpark,limpbizkit,redchot chili peppers, U2, coldplay, creed, pataky,dalej ekhm"techno"(sorki ale bawi mnie to)trance, vocal trance, hardstyle, dance , gou, reave az do(uwaga uwaga)vivaldi verdi ravel chopin itd itp...ludzie muwia zem dziwny, jezeli uwazaja tak ze wzgledu na ruznorodnosc muzy jakiej slucham, to jestem dumny ze swej odmiennosci:)
4w3...INFP...

ortografia nadal kuleje...pracuje nad tym;)

Awatar użytkownika
Tula
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 02:39

#3 Post autor: Tula » środa, 7 marca 2007, 23:56

Gusta i guściki. Czegokolwiek bym nie słuchała, i tak nie czuję, że jestem oryginalna ; ) W sumie, postrzeganie się jako kogoś oryginalnego zależy również od środowiska. Słuchanie techno czy innych komercyjnych popów jest w grupie moich znajomych dosyć oryginalne. Wręcz trudno jest się wyrwać z tego otoczenia czarnych mszy i pidżam ; )

Generalnie, czwórki mają dwie tendencje: albo do gotyków i innych mrocznych psychodelicznych gatunków, albo do słuchania wszystkiego, co tylko można (wybiórczo oczywiście). Sama zaliczam się do tej drugiej grupy... ale, o ile mi wiadomo, temat o muzyce gdzieś już tu był? ; )
4w5 / INTP (...INFP?)

Pisanie jest sztuką skreślania
– Julian Przyboś

Awatar użytkownika
tlurka
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 23:34

#4 Post autor: tlurka » czwartek, 8 marca 2007, 01:41

Anathema - A natural disaster, Krypteria - Bloodangel's Cry i Iced Earth - Melancholy EP. To trzy płytki które ostatnio się przewijają przez moją playlistę ;) Ale dyskografia Coldplay'a już w drodze, więc będzie ciekawie :)

Zczególnie Anathemę polecam, bo to dośc specyficzna muzyka (oj i świetny kawałek "Are you there" właśnie z tej płytki :) ).

A ogólnie? Ogólnie to bardzo różnie. Nie słucham i najpewniej nigdy słuchał nie będe hip-hopu. Wspomnianego 'techno' również nie - chociaż tutaj czasami zdarzają się jakieś energetyzujące kawałki, ale głównie jako muzyka filmowa. Wogóle dużo soundtracków słucham - samych ścieżek dźwiękowych jak również muzyki wykorzystanej w filmach (jak poprostu świetne soundtracki z obu cześci Underworlda, muzyka z Gladiatora - to chyba bezapelacyjny zwycięzca kompletnie wszystkiego jeśli chodzi o moje gusta muzyczne :), czy też ostatnio ścieżka z filmu "Wyspa").

Ja czasami popadam ze skrajności w skrajność, ale zasadniczo linia trendu przebiega przez rock, metal. Tak bardzo ogólnie - bo odchylenia zdarzają sie ogromne i w ramach gatunkowych jak i poza nimi.
Zastanawiając się nad ludzkim życiem, już sam fakt że żyjemy powinien nas najbardziej zastanawiać... // 4w5 i INFP

orsini
Posty: 63
Rejestracja: środa, 21 lutego 2007, 07:28

#5 Post autor: orsini » czwartek, 8 marca 2007, 08:09

poezja spiewana;-)))
Mówią: jest pan wariatem,
alkoholikiem, idiotą, głupcem,
grafomanem, erotomanem,
zerem, przestępcą, nikim...
Tak - mówię - tak! Jan Rybowicz
4 w 5

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#6 Post autor: ktośtam » czwartek, 8 marca 2007, 08:16

http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=616

http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=44

Tzlm: zauważyłam to, ale postanowiłam nie przenosić tematu, bo tyczy się on tylko gustów muzycznych Czwórek.

Awatar użytkownika
StachuMatrix
Posty: 55
Rejestracja: wtorek, 20 lutego 2007, 13:05
Lokalizacja: Opoczno

#7 Post autor: StachuMatrix » czwartek, 8 marca 2007, 10:07

Gusta muzyczne czwórek... Watpie aby każda czwórka miała podobny "słuch muzyczny"... Mianowicie ja lubię muzyke rockową jak i mocniejszą metalową :wink: ale także gustuję w muzyce alternatywnej i klasycznej... W ostatnim czasie słucham Enigmy, Strachy na Lachy, Hapysad, Republika, Archiwe, Tool i Kaczmarka przeplatanego Szopenem... :)
Pełna 4...

Życie nasze jest poematem w którym autor zawarł sens naszego bytu...

Awatar użytkownika
Koszmaria
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 21:57
Lokalizacja: Kraków

#8 Post autor: Koszmaria » czwartek, 8 marca 2007, 12:30

ja staram się nie ograniczać...
od Atrax Morgue i Morbid Angel poprzez Incubusa i INXS kończąc na Suede i Ugly Kid Joe.długo by szło wymieniać to co lubię...ostatnio słucham raczej Einsturzende Neubaten i Nicka Cave'a...
najbardziej nie lubię gotyku,peda...ee...power-metalu i black-metalu.i jeszcze klimatów emu-emo[z małej,bo tego nie cierpię]
co do hh...mam kilka kawałków które mi się podobają:)
If you touch me,I'll hurt you.
deeply.

Awatar użytkownika
Sigurrós
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 19:50
Lokalizacja: Stumilowy Las

#9 Post autor: Sigurrós » czwartek, 8 marca 2007, 13:26

ja słucham muzyki alternatywnej i reggae 8)
To dwa najważniejsze gatunki dla mnie :wink:
Muzyka jest dla mnie czymś bardzo ważnym :P
Jasne, nie ograniczam sie tylko do tego, dobrym rockiem nie pogardze :wink:
To tak kilka najulubieńszych:
Kombajn dzkpw, indios bravos, placebo, Stan Miłości i Zaufania, bjork, enigma, dubska, Bakshish, Daab, pogodno, gentleman, Sigur Rós, Erykah Badu... itd. :wink:
/A wiec , jak znacie wykonawców/zespoły które wymieniłam, to widzać , ze to nie tylko reggae i alternatywa :wink: tyle ode mnie
4w5
Drzewo bez liści nadal będzie drzewem.

Awatar użytkownika
Tula
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 02:39

#10 Post autor: Tula » piątek, 9 marca 2007, 10:01

A znacie taki zespół jak The Gathering? Absolutnie genialny, zwłaszcza późniejsze albumy, "Souvenirs", "Home" - tu przeszli samych siebie ; ) Czym jest to, co oni grają, nie wiem, zaczynali od ciężkich brzmień, przeszli przez różne wersje rocka, nawet coś w stylu Massive Attack im się udało... Moim zdaniem mogliby zagrać Dosco Polo i nadal stworzyć coś oryginalnego, fantastycznego i gatheringowego. Mają genialną wokalistkę. Piękna sprawa : )
4w5 / INTP (...INFP?)

Pisanie jest sztuką skreślania
– Julian Przyboś

Awatar użytkownika
mutuelle
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 12 grudnia 2006, 19:40

#11 Post autor: mutuelle » sobota, 10 marca 2007, 11:33

[quote="tlurka"][/quote], Anathema jak najbardziej przecudnosci :)
Dead can Dance, Portishead, Bjork, Snooze, Tori Amos i miliardy innych.

przede wszysktim klimatycznie.

musze Cię zmartwic ale sluchanie metlau i rocka nie jest wcale wyjatkowe :P

ja juz wyroslam, z mowienia, ze slucham rocka i metlau . po co sie ograniczac i kreowac na kogoś ? era techno ? takei disco-jasne nie do sluchania, ale elektroniczna muzyka moze byc naprawde neisamowita, ach, czasem dostarcza o wiele wiecej emocji i duzo bardzije odziaływuje na stan psychiczny , niz rock. takze, szukaj i roziwjaj sie muzycznie :)

muzyka jedna z najwazniejszych czesci zycia :)
droga jest celem.

muzykoholik
przepelniona sprzecznościami.

4w5, bardzo, bardzo silne powiazanie z 1

Awatar użytkownika
Dani California
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 10 marca 2007, 12:46

#12 Post autor: Dani California » sobota, 10 marca 2007, 12:57

AFI, RHCP, wszystko, co nagrał Slash, Homo Twist, Sigur Ros, Bjork, Dąbrowska, Alice In Chains, Deep Purple, Led Zeppelin, Janis Joplin, Patti Smith, The Distillers, The Hole, Tori Amos i wielu wielu innych :D

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#13 Post autor: Marek » sobota, 10 marca 2007, 13:02

Kiedyś myślałem, sobie: "metal to jedyna prawidłowa muzyka.". Byłem zamknięty na jakiekolwiek inne gatunki muzyczne, tylko dźwięk ciężko przestrojonej gitary zadowalał mój słuch. Obecnie mam szersze spojrzenie na muzykę i jestem bardziej otwarty. Same gitary są zbyt nudne. Muzykę, której słucham można nazwać sokowirówką, bo jest tu miejsce na rock, na jazz, na metal, na hip-hop, na filmową i na muzykę bliżej nie określoną (alternatywa). Ogółem gustuję w tym, co lubię ;)

Moje faworyty: LAO CHE, Kanał Audytywny, Dżem, Bete Noire, Pogodno, Sweet Noise, Koli, Raz Dwa Trzy, limpbizkit, nikt, Coma, T.Love, Hey, L.U.C, Prodigy, stary Kaliber 44

Soundtracki: The Ring, Star Wars, Jack Orlando
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 maja 2007, 22:52 przez Marek, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Nif
Posty: 372
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 09:34
Lokalizacja: z Krainy Mgieł
Kontakt:

#14 Post autor: Nif » sobota, 10 marca 2007, 17:01

Powraca temat czwórka i subkultury, subkultury- muzyka. Ale muza łączy ludzi :)

Ja słucham wszystkiego, co mi się podoba. Lubię nu i alt metal, stary polski rock, polski punk polityczny, gotyk, folk, muzykę irlandzką i szanty.

Konkretne zespoły? Artrosis, Analog, the Chieftains, Apocaliptica, 2Tm,2-3, R+, SOAD, Loreena McKennit, Coma, TOOL, Korn, B.E.T.H. Nightwish.

Najwięcej płyt mam R+ (chyba wszystkie) i TOOLa. I uwielbiam szantowe koncerty, za tę niesamowitą atmosferę. Można mnie spotkać w Tawernie przy Grzybowskiej w Wawie :)

Muzyka to nastroje i energia. Szanty i irish to radość życia, metal gdy jestem zła i nieszczęśliwa, zbolała, punk gdy jestem zła ale buntuję się przeciwko zastanej sytuacji.
Emo i dumna z tego
4w3 , ENFP

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#15 Post autor: ktośtam » sobota, 10 marca 2007, 21:17

Ja lubię właściwie wszystkie style... Jednak nie słucham wszystkiego, co wpadnie mi w ręce. Muzyka musi mieć to "coś". ;)
Tym "czymś" zwykle jest oryginalność.
Zresztą, po co będę się rozpisywać, gdy wszystko można zobaczyć tu: http://www.last.fm/user/fiedor88 :twisted:

ODPOWIEDZ