Autorytety Piątek ;)

Wiadomość
Autor
Akagi_Ryu
Posty: 66
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autorytety Piątek ;)

#31 Post autor: Akagi_Ryu » piątek, 15 stycznia 2010, 01:42

Nigdy nie miałem żadnych -autorytetów- i nigdy mieć nie będę! Autorytetem jest wzór do naśladowania, jeżeli posiadasz wzór do naśladowania, to znaczy że chcesz upodobnić się do niego, być taki jak on, tym samym przyznając że jesteś -GORSZY- od niego.

Za nic nie przyznam że jestem gorszy od kogokolwiek. Inny, tak, ale nigdy nie gorszy :/
Autorytetem dla mnie mogłaby być osoba idealna pod każdym względem, nie popełniająca żadnych błędów, osoba inteligentna jak i silna, posiadająca wszelkie możliwe zalety i żadnych wad... a wszyscy wiemy że takie osoby nie istnieją :roll:

Zawsze gdy ktoś odwołuje się do kogokolwiek jako autorytetu, zawsze zadaję pytanie, a jakie oni mieli autorytety? A ich autorytety jakie miały autorytety... i tak dalej i tak dalej. W końcu dochodzimy w ten sposób do osoby która nie gapiła się z uwielbieniem na innego człowieka, tylko sama brała swój los w swoje ręce, nie starając się być kimś innym. Ja chciałbym być właśnie taką osobą :mrgreen:



Eradicator
Posty: 387
Rejestracja: sobota, 24 maja 2008, 13:03

Re: Autorytety Piątek ;)

#32 Post autor: Eradicator » piątek, 15 stycznia 2010, 10:39

A jak się zapatrujecie na mentora?

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Autorytety Piątek ;)

#33 Post autor: Gudrun » piątek, 15 stycznia 2010, 10:44

Hmm jakoś nie przychodzi mi do głowy żadna osoba którą mogłabym uważać za autorytet...za mentora również nie :roll:

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Autorytety Piątek ;)

#34 Post autor: Chinook » piątek, 15 stycznia 2010, 13:49

To może chociaż jakiś przywódca religijny? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Autorytety Piątek ;)

#35 Post autor: Gudrun » piątek, 15 stycznia 2010, 16:12

O tu już prędzej :wink: :P :mrgreen:

Akagi_Ryu
Posty: 66
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autorytety Piątek ;)

#36 Post autor: Akagi_Ryu » piątek, 15 stycznia 2010, 23:43

Ta... jest taki jeden rydz...

Szczerze to sądzę że "przywódcy religijni" zasługują na jeszcze mniejszy szacunek niż ewentualne "autorytety" i "mentorzy".

Ale być może odzywa tu się moja nienawiść do większości religii. Chęć upodobnienia się do jakiejś osoby to jedno... Ale usilne nakazywanie mi żyć w pewien określony sposób to coś o wiele gorszego! :evil:

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Autorytety Piątek ;)

#37 Post autor: jouziou » sobota, 16 stycznia 2010, 01:33

Znam kilka Piątek i żaden z przedstawicieli tego typu nie uznaje żadnych autorytetów.
Akagi_Ryu pisze:Szczerze to sądzę że "przywódcy religijni" zasługują na jeszcze mniejszy szacunek niż ewentualne "autorytety" i "mentorzy".

Ale być może odzywa tu się moja nienawiść do większości religii. Chęć upodobnienia się do jakiejś osoby to jedno... Ale usilne nakazywanie mi żyć w pewien określony sposób to coś o wiele gorszego! :evil:
Dziwna z Ciebie Piątka, bo sie emocjonujesz jak dzieciak... Popatrz na takiego Chinooka, czy VA, zimne toto, zero w tym emocji, podsumowuje sucho fakt, a Ty od razu nienawiścią rzucasz. Następnym razem więcej emotek wrzuć.

Ale wiem wiem, Ty nie będziesz na nikogo patrzył, przecież sam wiesz najlepiej, no może nie?

Buehehehe.
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Autorytety Piątek ;)

#38 Post autor: bruno dievs » sobota, 16 stycznia 2010, 02:39

Niefortunnie któryś moderator przekleił temat o ludziach których piątki darzą respektem do autorytetów. Niby to samo, a jednak nie do końca. Posiadanie autorytetu kojarzy ogólnie z uważaniem kogoś za idola i wyrocznię, wyręczającą w samodzielnym myśleniu i podejmowaniu decyzji. Nie dziwi mnie, że piątki reagują negatywnie na sam dźwięk tego słowa.

Ale są przecież ludzie, którzy zrobili coś, co wzbudza podziw i szacunek. I choć może reszta ich życia niekoniecznie może stanowić wzór do naśladowania, to jednak można czegoś się od nich nauczyć, albo po prostu być wdzięcznym im za coś. I przypuszczam, że każda piątka wymieniła by sporo takich ludzi.

Ja czuję respekt dla ludzi, którzy potrafili poradzić sobie w bardzo trudnych sytuacjach i być przy tym oparciem dla innych.

A co do autorytetu religii samej w sobie, uważam, że atakowanie jej stało się w ostatnich czasach automatyczne i przy okazji bezmyślne. Myślenie krytyczne nie oznacza krytykowania wszystkiego bez jakiegokolwiek przemyślenia.

IMHO chrześcijaństwo dysponuje wieloma ciekawymi wzorcami.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Akagi_Ryu
Posty: 66
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autorytety Piątek ;)

#39 Post autor: Akagi_Ryu » sobota, 16 stycznia 2010, 22:31

@jouziou: A ja Ci powiem że to co napisałeś bardzo mi pochlebia. Bardzo lubię być inny niż "wszyscy dookoła", nawet jeżeli chodzi o coś tak banalnego.
Poza tym, nie przesadzaj, wklepywanie literek na ekranie nie wymaga zbytnich ekscytacji, mówię jak jest i tyle.

Co do ilości emotek, oh wybacz, ale do Gudrun mi jeszcze daleko
O tu już prędzej :wink: :P :mrgreen:
No offence oczywiście.

Awatar użytkownika
______________zyje
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 19:32

Re: Autorytety Piątek ;)

#40 Post autor: ______________zyje » czwartek, 11 marca 2010, 22:16

Czy ktoś wyskoczył z postacią literacką?
Nie?
To ja wyskoczę: Komendant Vimes ze "Świata Dysku" pana Pratchetta.
Oczywiście nie jest to autorytet całkiem na serio - nie byłoby do końca normalne zapatrzeć się na amen w nieistniejącej postaci. Co nie zmienia faktu, że podczas lektury fragmentów z Vimesem jestem pełna wewnętrznych "ochów!" i "achów!" ;)

A wracając do rzeczywistości, to nie posiadam szerokiego wachlarza autorytetów. Nie może być to ktoś sławny (skąd mam wiedzieć, jaki jest naprawdę, skoro go nigdy nie widziałam "na żywo"?), a z tych mniej sławnych... uznajmy, że jeden z moich profesorów. I to wszystko.
5w4
"Potrafił myśleć kursywą. Takich ludzi trzeba obserwować uważnie. Najlepiej z bezpiecznej odległości."
T. Pratchett

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Autorytety Piątek ;)

#41 Post autor: bruno dievs » sobota, 13 marca 2010, 14:35

A co takiego zrobił lub jaki jest ten Komendant Vimes, że go wymieniłaś?
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
______________zyje
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 19:32

Re: Autorytety Piątek ;)

#42 Post autor: ______________zyje » niedziela, 14 marca 2010, 18:50

bruno dievs pisze:A co takiego zrobił lub jaki jest ten Komendant Vimes, że go wymieniłaś?
Ciężko to streścić w jednym zdaniu :) Powiedzmy, że ma chłopak charakter. Dobra, może nazwanie go autorytetem to za dużo powiedziane, ale czasem chciałabym być taka jak on.
5w4
"Potrafił myśleć kursywą. Takich ludzi trzeba obserwować uważnie. Najlepiej z bezpiecznej odległości."
T. Pratchett

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Autorytety Piątek ;)

#43 Post autor: bruno dievs » niedziela, 14 marca 2010, 19:17

Wiesz, nikt nie wymaga abyś się ograniczała do jednego zdania :]
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Seroslav
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2010, 00:45
Lokalizacja: 5w4

Re: Autorytety Piątek ;)

#44 Post autor: Seroslav » niedziela, 28 marca 2010, 01:39

Dla mnie bardziej wzory do naśladowania w wybranych dziedzinach, w jakich chciałbym powtórzyć ich dokonania i sukcesy. Np. Martin Luther King, John F. Kennedy, Mahatma Gandhi.

Autorytetów raczej kiepsko, bo mało który wytrzymuje moją analityczną ocenę krytyczną i podejrzewam, że podobnie jest i u innych. Trudno o taki autorytet, który może sporostać wielokrotnymi złożonym testom we wszystkich obszarach. Co najwyżej w jakichś wybranych dziedzinach może.

Awatar użytkownika
Lonely Dog
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 22:56

Re: Autorytety Piątek ;)

#45 Post autor: Lonely Dog » poniedziałek, 29 marca 2010, 12:05

______________zyje pisze:Czy ktoś wyskoczył z postacią literacką?
Nie?
To ja wyskoczę: Komendant Vimes ze "Świata Dysku" pana Pratchetta.
Esme zmixowana z Rincewindem
he he he
zależy od sytuacji :twisted:

a tak serio....po trochu czerpię z wielu osób
~~ 5w6 ~~
"Odważny, to nie ten kto się nie boi, ale ten który wie, że istnieją rzeczy ważniejsze niż strach... "
.....I will wait ......

ODPOWIEDZ