Autorytety Piątek ;)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 80
Rejestracja: środa, 20 lutego 2008, 14:41

#16 Post autor: wujek » wtorek, 16 września 2008, 12:23

qos pisze:nie miałam nigdy. nie mam dalej. moze czasem był major ponury-jako symbol zycia z jakims pewnikiem działania.
Czytałem kiedys o Ponurym, zaimponował mi wtedy tym co robi.



Awatar użytkownika
Magiliana
Posty: 173
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 13:42
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: własny świat

#17 Post autor: Magiliana » wtorek, 16 września 2008, 15:23

Nie mam konkretnego autorytetu. Trudno byłoby mi znaleźć osobę, którą chciałabym naśladowac absolutnie we wszystkim. Ludzi idealnych nie ma jak wiadomo. Często podziwiam kogoś za jakieś umiejętności w określonej dziedzinie i staram się chociaż w pewnym stopniu mu dorównać. Jeśli się nie udaje, trudno, przynajmniej wiem, że zrobiłam wszystko co w mojej mocy, by stać się lepsza.
5w4

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#18 Post autor: Armand » niedziela, 28 września 2008, 19:13

Ja przez długi czas nie miałem autorytetów. Obecnie takim jest pewien naukowiec, od którego sporo się nauczyłem. Naturalnie nie ma autorytetów absolutnych, ale ten konkretny sprawdza sie jako naukowiec, nauczyciel (mistrz?), szef i jako człowiek (moralność/podejście do innych ludzi).
5w4/INTP/ sp/sx/so

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#19 Post autor: Chinook » niedziela, 28 września 2008, 20:51

Nie posiadam. Szanuję niektórych ludzi za ich osiągnięcia, rodziców itp ale nie uważam ich za swoich guru.

ja-5w4
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 16 grudnia 2008, 18:06

#20 Post autor: ja-5w4 » środa, 17 grudnia 2008, 15:26

E tam, najlepiej nie wzorować się zbyt na innych.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#21 Post autor: SuperDurson » środa, 17 grudnia 2008, 15:37

A może lepiej wyciągać z każdego to co jest przydatne, resztę zostawiając?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
wujek
Posty: 80
Rejestracja: środa, 20 lutego 2008, 14:41

#22 Post autor: wujek » piątek, 19 grudnia 2008, 18:20

Musi im być ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, a nie prawdę za autorytet
- Gerald Massey, egiptolog
(cytaty z filmu Zeitgeist)
Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce
- Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Nate
Posty: 45
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2009, 00:25
Lokalizacja: Szczecin

#23 Post autor: Nate » środa, 12 sierpnia 2009, 05:40

Jak to powiedział Einstein (5w4): Złośliwy los uczynił mnie, pogardzającego autorytetami, autorytetem.
5w4, INTJ. AZ.
"Work smart, not hard. That's my philosophy, boss."
Nie wierzę w ideały - są tylko wyjątki...

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Autorytety Piątek ;)

#24 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » sobota, 14 listopada 2009, 11:21

Autorytet? Nigdy.
Ewentualnie mogę cenić jakąś osobę za jej osobowość i wiedzę ;)

Awatar użytkownika
grasshopper
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 12 listopada 2009, 22:27
Kontakt:

Re: Autorytety Piątek ;)

#25 Post autor: grasshopper » niedziela, 29 listopada 2009, 16:38

Dziwne jesteście piątki, albo ja tu odstaję. Autorytetów mam całkiem sporo, i to z różnych dziedzin. Teraz mógłbym przynajmniej pięć wymienić.
5w4
tsm wl bvr jf

Akagi_Ryu
Posty: 66
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autorytety Piątek ;)

#26 Post autor: Akagi_Ryu » środa, 9 grudnia 2009, 22:03

Uważam że jestem zbyt inteligentną osobą by musieć szukać wzorców według których miałbym postępować w innych osobach które wcale nie są doskonalsze ode mnie.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Kogo piątki darzą respektem?

#27 Post autor: bruno dievs » środa, 13 stycznia 2010, 23:54

Ciekawy jestem czy są jakieś postacie, konkretne osoby, żyjące obecnie albo historyczne, które darzycie za coś respektem. Za coś co zrobili, co wymyślili, za cokolwiek.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Akagi_Ryu
Posty: 66
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kogo piątki darzą respektem?

#28 Post autor: Akagi_Ryu » czwartek, 14 stycznia 2010, 02:47

... zaskoczyłeś mnie...
Cholernie trudne pytanie. Naprawdę trudno znaleźć mi osobę którą darzyłbym jakimś wyjątkowym respektem.

Być może wyda się to banalne, ale największym respektem ze wszystkich ludzi martwych i żyjących darzę własną matkę. Nie dlatego "że nią jest", ale dlatego że jest kobietą która mimo wielu przeciwności losu potrafiła poradzić sobie przez bardzo długie lata utrzymując sama z siebie dom w nie byle jakim stanie, dzień w dzień tocząc bój z domownikami których spokojnie można by zamknąć w pokojach bez klamek, a obecnie pracuje niekiedy i 2 lub 3 dni pod rząd jedynie z 4-5 godzinną przerwą na sen. Do diabła z "wielkimi uczonymi". Wątpię by wielu wytrzymało coś takiego przez tyle lat co ona.

Poza nią... cóż... przez długi czas myślałem że Einstein był naprawdę wielkim człowiekiem, ale... popełnił serię pomyłek które doprowadziły do tragicznych konsekwencji. Faktycznie, był wspaniały w tym co robił, ale istnieje jednak to "ale" :/

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Kogo piątki darzą respektem?

#29 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » czwartek, 14 stycznia 2010, 19:28

Nie mogę darzyć respektem osoby, której nie znam, choćby była najgenialniejszym naukowcem. Oczywiście szanuję uczonych za to, co zrobili dla ludzkości, ale dopatrywałabym się w tym interesownej pomocy. Szczególnie cenię osobowość (co napisałam już wcześniej), a nie mogę jej ocenić jedynie z opowieści innych. Dlatego szczególnym respektem darzę mojego polonistę. Uwielbiam jego ironię, dygresje i szczególnie cenię za inteligencję. Stara się nikogo nie oceniać (choć drażni go lenistwo i niesłowność) i każdemu daje szansę, ponieważ jak sam mówi - ciągle się uczy i ma świadomość swojej niewiedzy :wink: Jestem mu wdzięczna za to, że podbudował moją wiarę w siebie i pomimo swojej ciężkiej choroby, pomaga swoim uczniom i myśli o wykorzystaniu ich potencjału. I co najważniejsze - robi to bezinteresownie.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 stycznia 2010, 15:52 przez Kryzysowa_narzeczona, łącznie zmieniany 1 raz.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Autorytety Piątek ;)

#30 Post autor: Chinook » czwartek, 14 stycznia 2010, 19:47

Boguś!

Jestem rad, że żyli tacy różni ludzie, którzy wynaleźli kilka przydatnych drobiazgów, dzięki czemu mam internet, tv, prąd, ciepłą wodę i gaz, medycynę tak rozwiniętą, że nie umrę na byle przeziębienie, mam okulary zamiast kawałka szybki z kroplą wody do czytania, telefon ma rozmiar kalkulatora kieszonkowego, a nie walizki, nie musze jechać 2 tygodnie konno nad morze, bo są auta i pociągi, mogę sobie poczytać fajną książkę, przy dobrej muzyce, albo obejrzeć ciekawy film. Można by jeszcze sporo wymienić, a znalezienie wszystkich tych ludzi długo by zajęło.

ODPOWIEDZ