Test z wykresem

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

Test z wykresem

#1 Post autor: e7th04sh » poniedziałek, 20 października 2008, 19:47

Mam pomysł na ciekawy eksperyment - chcę zrobić test w php, w którym bedzie około 250 pytań, dla każdej kombinacji funkcja/pozycja po kilka, na podstawie których bedzię generowany "wykres" 8x8 kwadratów.

Każdy rząd będzie oznaczał pozycję, a kolumna funkcję. Kwadrat będzie kolorowy jeśli udzielono odpowiedzi "tak", z odcieniem szarości jeśli udzielono odpowiedzi "zdarza się".

Wyprodukowany materiał da mniej kategoryzowaną informację o wypełniającym, ale typy będą miały specyficzne kształty wykresów, będzie widać też odchyły. Szczególnie ciekawe mogą okazać się wykresy nietypowe, niezgodne z socjoniką lub zbyt gęste (zgodne z wzorcami dwu i więcej typów).

Chciałbym poprosić o komentarze do pomysłu, oraz o pomoc merytoryczną przy tworzeniu pytań, gdy zabiorę się do pracy. :) Propozycje - proszę bardzo już tu i teraz.

edit: szczególnie ciekawa byłaby alternatywna wersja prezentacji wyników, bardziej czytelna "od razu", bo w tej wykres będzie poszarpany.

k. usunięto by było czytelnie


Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#2 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 20 października 2008, 20:15

Z tego mógłby również wyjść konkretny wynik. Sumuje się punkty uzyskane za funkcję na "dobrym" miejscu - np. mam 5 punktów w sugestywnym Se i 8 w kreatywnym Fe, co daje mi 13 punktów przy INFp.

Problemem jest zbyt duża ilość pytań. Należy ograniczyć jakimś wstępnym testem dot. cenionych funkcji, żeby pytania ograniczały się do jednej-dwóch kwadr.

W każdym razie przyłączam się do projektu ;]

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#3 Post autor: e7th04sh » poniedziałek, 20 października 2008, 20:21

rzecz w tym, że dane do analizy muszą zakładać że socjonika jest błędna - a więc podliczenia typów jako efekt uboczny :]

w takim razie w wolnym czasie napisze skrypt, ale hosting mam kiepski, więc propozycje? potrzebny php i mysql i tyle

można pozwolić zapisać po wykonaniu jednej strony - czyli jakichś 25 pytań
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: test z wykresem

#4 Post autor: kamilri » poniedziałek, 20 października 2008, 23:49

e7th04sh pisze:Każdy rząd będzie oznaczał pozycję, a kolumna funkcję. Kwadrat będzie kolorowy jeśli udzielono odpowiedzi "tak", z odcieniem szarości jeśli udzielono odpowiedzi "zdarza się".
Tworząc test z pytaniami ilościowymi nie badasz Socjoniki... I nie zależnie czy twoim zamiarem jest zakładanie że socjonika może być błędna, czy nie, badasz co innego...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#5 Post autor: e7th04sh » poniedziałek, 20 października 2008, 23:53

A ty znowu zbyt lakonicznie.

Spróbuj pisać jak do tępaka ;]
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: kamilri » wtorek, 21 października 2008, 00:17

Jak sobie życzysz :P...

Po kolei: Co chcesz zbadać zadając pytania na które odpowiedzi brzmią między innymi "tak" lub "zdarza się"?
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#7 Post autor: e7th04sh » wtorek, 21 października 2008, 00:23

Owszem. Co dalej?

edit:
fuck, zapomniałem pytania, sekundę, zaraz nastepny edit

edit2:
Otóż przykładowe pytanie powinno być zrozumiałe dla osoby, dla której dana funkcja znajduje się na danym miejscu. Teraz ta osoba może uznać zachowanie (albo inny fakt) za trwałe, lub ew. jeżeli w jej przypadku jest ono ładowane albo jakoś inaczej, to za zdarzające się. Ew. za żadne.

Można się w ten sposób przekonać, czy ludzkie wyobrażenia o sobie odpowiadają założeniom socjoniki. Owszem nie weryfikuje to samej nauki, ale jest to pożyteczny materiał do analizy.

edit: nie zapomniałem tylko e zrozumiałem... czyżbym tracił powoli kontakt z rzeczywistością? ;/
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: kamilri » wtorek, 21 października 2008, 00:36

Dalej:

Co ci da wiedza że dane zachowanie występuje, zdarza się bądź nie występuje?
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#9 Post autor: e7th04sh » wtorek, 21 października 2008, 00:38

Wskaże na umiejscowienie funkcji na konkretnej pozycji. I ie chodzi o samo zachowanie, ale o cechę wyróżniającą osobę z daną funkcją na danej pozycji.
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: kamilri » wtorek, 21 października 2008, 11:55

e7th04sh pisze:Wskaże na umiejscowienie funkcji na konkretnej pozycji.
Dlaczego tak uważasz?
e7th04sh pisze:I ie chodzi o samo zachowanie, ale o cechę wyróżniającą osobę z daną funkcją na danej pozycji.
Funkcji na konkretnych pozycjach nie wyróżniają cechy (no chyba że rozumiesz słowo "cecha" bardziej niestandardowo)...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#11 Post autor: SuperDurson » wtorek, 21 października 2008, 12:48

Kombinuje.

Ma za mało danych.

Zmieni podejście, gdy pozna dokładniej system. :twisted:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#12 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 21 października 2008, 15:38

Funkcji na konkretnych pozycjach nie wyróżniają cechy (no chyba że rozumiesz słowo "cecha" bardziej niestandardowo)...
To zamiast "cechy" mówmy o "czymś, co uwidoczni się w udzielanych odpowiedziach". Czy to istotne?

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: kamilri » wtorek, 21 października 2008, 16:37

SuperDurson pisze:Zmieni podejście, gdy pozna dokładniej system. :twisted:
Też na to liczę :D...
Orest Reinn pisze:To zamiast "cechy" mówmy o "czymś, co uwidoczni się w udzielanych odpowiedziach". Czy to istotne?
Tak... Jeśli nie rozumie co chce sprawdzać, istnieje mała szansa że to co uwidoczni się w odpowiedziach będzie miało jakikolwiek sensowny związek z Socjoniką...
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 października 2008, 16:39 przez kamilri, łącznie zmieniany 1 raz.
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#14 Post autor: e7th04sh » wtorek, 21 października 2008, 16:38

Niektórzy po prostu mają tendencje do przycinania żywopłotu. Kamilri nie ma chęci zrozumieć i ocenić, ale tylko skrytykować, niekoniecznie w oparciu o fakty. A to dlatego, że nikt nie może mieć dobrych pomysłów skoro ma mniej postów na forum.

edit:

Ja doskonale wiem, tylko że ty tej wiedzy nie chcesz.
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: kamilri » wtorek, 21 października 2008, 16:54

Przepraszam, mój błąd, nadal mam nadzieję, ale powoli racjonalna część mojego umysłu przestaje na to liczyć :roll:...
e7th04sh pisze:Niektórzy po prostu mają tendencje do przycinania żywopłotu.
Wiesz co się dzieje z nieprzycinanymi żywopłotami? Choć akurat w wypadku żywopłotów jest to chyba zabawne :roll:...
e7th04sh pisze:Kamilri nie ma chęci zrozumieć i ocenić, ale tylko skrytykować, niekoniecznie w oparciu o fakty.
W odróżnieniu od e7th04sh który ma między innymi jakieś merytoryczne argumenty na poparcie tego co właśnie napisał, tylko przypadkiem ich nie podał...
e7th04sh pisze:A to dlatego, że nikt nie może mieć dobrych pomysłów skoro ma mniej postów na forum.
Co do tego mają posty? Jakbyś nie zauważył ja piszę stosunkowo mało postów (e7th04sh - 17.57 postów dziennie, kamilri - 0.62 postów dziennie), przynajmniej na tym forum...

Jak byś też nie zauważył, ja uargumentowałem swoje zastrzeżenia...
e7th04sh pisze:Ja doskonale wiem, tylko że ty tej wiedzy nie chcesz.
Co chcesz sprawdzać może wiesz, ale nie wiesz że najprawdopodobniej nie ma to związku z Socjoniką - przynajmniej sądząc po tym co napisałeś...

Albo faktycznie ja pod zalewem argumentów które wykazują że to co chcesz sprawdzać jednak ów związek ma, złośliwie nie chcę przyjąć tego do wiadomości :roll:... Cóż w takim razie obiecuje poprawę i poproszę żebyś je jeszcze raz przedstawił :P...
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 października 2008, 17:03 przez kamilri, łącznie zmieniany 2 razy.
5 sx/sp, LII

ODPOWIEDZ