Co drażni Trójki w innych typach?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#61 Post autor: Miltado » czwartek, 21 sierpnia 2008, 00:02

Snufkin pisze:impos animi nie daj się wkręcać w poczucie winy i zły nastrój czytając jadowite wywody człowieka pokroju kominka. Tacy ludzie chcą się po prostu poczuć lepiej i dowartościować wytykając innym cudze wady. Sam tak czasami robię więc wiem co mówię 8)
Dobra Snufkin nie przeginaj w drugą stronę. Wątpię, aby MartiniB musiał się jakoś specjalnie dowartościowywać.

eee ty jesteś piątką...
MartiniB pisze:Moja wizja to resztki, których nie pozbawiła mnie konfrontacja z terapeuta.
Ehh czasami myślę, że takie spotkanie również by mi się przydało...


ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#62 Post autor: Snufkin » czwartek, 21 sierpnia 2008, 00:48

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:45 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#63 Post autor: Miltado » czwartek, 21 sierpnia 2008, 01:54

No dobra żeby być w miarę obiektywnym. :P Osobiście sam nie przepadam za 4 , chociaż często bardziej denerwujące bywają 5 (wybacz) co wcale nie wyklucza tego, że istnieją jakieś fajne osoby spod tego typu. Np. napiszę, że nawet podoba mi się Twój styl pisania to samo myślę o impos animi i wcale nie dyskryminuję was za to żeś 4 i 5.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#64 Post autor: Snufkin » czwartek, 21 sierpnia 2008, 02:01

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:52 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#65 Post autor: MartiniB » czwartek, 21 sierpnia 2008, 08:57

Dowartiościowujesz się nielubieniem samego siebie :shock:

Hime
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 15:27

#66 Post autor: Hime » piątek, 22 sierpnia 2008, 03:01

Tak szczerze to wcale nie dziwię się niechęci Martiniego do 4.
Wiem, jaka jestem, znam inne 4 i wiem, jakie potrafimy być w chwilach słabości.
Jednak jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się urządzać takiej sceny zazdrości z groźbami samobójstwa itp. i mam nadzieje, że jeśli kiedykolwiek zacznę to znajdzie się ktoś, kto mnie zdzieli w łeb bym otrzeźwiała, bo dla mnie takie zachowanie jest żałosne i głupie. Do tego na własnej skórze poznałam jak może boleć drugą osobę.

Mam przyjaciółkę 4, z którą swojego czasu miałam nie lada problem. W efekcie kiedyś prawie mnie doprowadziła do nerwicy.
Historia w skrócie jest taka - owa 4 zakochała się w osobie, która odwzajemniała to uczucie, ale chyba tej 4 to nie wystarczyło. Robiła problemy z najdrobniejszych spraw, robiła tamtej osobie wyrzuty praktycznie o wszystko i była wręcz chorobliwie zazdrosna. Żeby przywiązać do siebie tę osobę zaczęła wyskakiwać z myślami samobójczymi i grozić, że je spełni. Kto by to wytrzymał? Zaczęli się od siebie oddalać, a ja głupia wplątałam się w tę sprawę całkiem przypadkiem. Bardzo zależało mi na tej 4 i pocieszałam jak mogłam.
Nie zliczę już ilu najdziwniejszych i najbardziej wymyślnych się łapałam sposobów by powstrzymać ją przed samobójstwem. I ile spędziłam na to bezsennych nocy. Nic to jednak nigdy nie dawało. Po pewnym czasie miałam dość, przestałam pocieszać, straciłam cierpliwość. Dopiero, gdy w złości zaczęłam pokazywać jej jak bardzo żałosne i egoistyczne jest jej postępowanie to wreszcie coś do niej dotarło. Ale nigdy w życiu nie mówiłam równie okrutnych rzeczy, co wtedy. Historia na szczęście skończyła się dobrze, bo dziewczynie nie udało się nic sobie zrobić. Jednak jej związek z tamtą osobą się rozpadł.
Do dzisiaj na takie osoby nie potrafię reagować inaczej niż złością. Współczucie i pocieszanie ich zwyczajnie nie działa. Zauważyłam jednak, że, pomimo iż znam wiele 4, to jednak żadna nie jest taka jak ta. Trochę mnie to pociesza.

Prócz tego irytuje mnie przeświadczenie części 4 o swojej wyjątkowości. Sama w sobie nic wyjątkowego nie widzę. Jest zbyt wielu ludzi na świecie posiadających podobne cechy, poglądy, czy zainteresowania. Do tego co chwila, gdy daje komuś do wypełnienia enneagram to wychodzi mu 4w5.

Ja sama staram się walczyć z sobą i z moimi negatywnymi cechami, właściwymi dla 4. Nie zawsze się udaje, bo to niekiedy silniejsze ode mnie. Jednak nienawidzę tych cech. Szczególnie u siebie, więc staram się nad tym panować…

To tak a propos niechęci, do 4, która według mnie jest pod wieloma względami uzasadniona. Chociaż sam fakt bycia 4 nie znaczy, że będzie się tak zachowywać. Bo są, 4 które to zauważają i z tym walczą.
4w5

Nie jestem dziwna, szczególna, niezwykła, wyjątkowa, tajemnicza...
Jestem powtarzającym się schematem. Tyle.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#67 Post autor: Snufkin » piątek, 22 sierpnia 2008, 09:31

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:58 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#68 Post autor: *nadia* » wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:56

mnie chyba najbardziej denerwuje nieskończona głębia i romantyczne smęcenie czwórek.. :) nie chcę generalizować, ale 4w5 w wersji faceta jest dla mnie nie do zniesienia :)

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#69 Post autor: Miltado » wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:59

*nadia* pisze:mnie chyba najbardziej denerwuje nieskończona głębia i romantyczne smęcenie czwórek.. :) nie chcę generalizować, ale 4w5 w wersji faceta jest dla mnie nie do zniesienia :)
Rozumiem, że jesteś nową 3w4? Tak czy siak witam na forum :wink:
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#70 Post autor: *nadia* » środa, 27 sierpnia 2008, 00:05

tak, przepraszam, nie zdążyłam się jeszcze przywitać :D no to witam wszystkich :wink:
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Lawenda
Posty: 147
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 15:22

#71 Post autor: Lawenda » środa, 27 sierpnia 2008, 14:39

Miltado pisze:
*nadia* pisze:mnie chyba najbardziej denerwuje nieskończona głębia i romantyczne smęcenie czwórek.. :) nie chcę generalizować, ale 4w5 w wersji faceta jest dla mnie nie do zniesienia :)
Rozumiem, że jesteś nową 3w4? Tak czy siak witam na forum :wink:
Uwielbiam facetów 4w5 ;D

A co do tematu - w Trójkach nie mogę znieść ich udawania. Oszukiwania siebie i innych. Wiem to tym bardziej, że mam skrzydło 3. Wszystkie inne cechy są w porządku. Ogólnie mówiąc, to bardzo fascynujący typ.

(teraz zostanę posądzona o włazidupstwo ) :lol:
"Chcę być większy niż moja sztuka"
- Herbert von Karajan

4w3 sx/sp INFp

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#72 Post autor: *nadia* » środa, 27 sierpnia 2008, 20:13

Lawenda pisze: Ogólnie mówiąc, to bardzo fascynujący typ.

(teraz zostanę posądzona o włazidupstwo ) :lol:
żadne włazidupstwo, szczera prawda :D :D
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#73 Post autor: Eruantalon » środa, 27 sierpnia 2008, 20:33

Tak szczerze to wcale nie dziwię się niechęci Martiniego do 4.
Ja też nie. ; ]
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#74 Post autor: Snufkin » środa, 27 sierpnia 2008, 23:14

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 17:36 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#75 Post autor: Eruantalon » środa, 27 sierpnia 2008, 23:23

90% 3'ek, które kojarze z forum i reala, jest równie fascynujacych, jak obieranie fasolki.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

ODPOWIEDZ