Siódemka - jak wyjść z niskiego PRO?

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Nami
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 16 listopada 2014, 08:02

Siódemka - jak wyjść z niskiego PRO?

#1 Post autor: Nami » niedziela, 16 listopada 2014, 08:26

Witam, nie wiem czy ktoś jeszcze na to forum zagląda, ale może jednak.
Jestem obecnie w chyba najgorszym stanie w jakim byłem w całym moim życiu, w gruncie rzeczy to nigdy nie miałem jakichś poważnych problemów, raz było lepiej, raz było gorzej. Czytałem sobie dziś o enneagramach, a póżniej przeczytałem to co tu znalazłem:
http://www.enneagram.pl/Enneagram/pozio ... iomy7.html
przez większość życia mój stan wahał się między 2 a 4... ostatnimi jednak czasy spadało to na łeb na szyję... aż w końcu sam, z własnej winy (tak, zaakceptowałem to, choć nie było to łatwe... i nie wiem czy do końca mi się udało) doprowadziłem do utraty najlepszej przyjaciółki jaką przez całe życie miałem... moje stany obecnie wahają się między 6 a 8 (według opisów) i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić, szukam jakiejś pomocy, ale nawet nie wiem gdzie. Jeżeli ktoś tu jeszcze zagląda to proszę... o jakąkolwiek wskazówkę, ciężko mi obecnie z tym żyć.



Awatar użytkownika
Milej
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:48
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam - help :O!

#2 Post autor: Milej » niedziela, 16 listopada 2014, 10:52

Zaakceptuj to jakie masz emocje w sobie. Pozwól im naturalnie przeminąć. Przeminą one pod warunkiem, że nie będziesz w głowie pielęgnował myśli o tej sytuacji. To co Cię boli to nie rzeczywista strata, tylko rozpad Twojej wizji Waszej relacji/jej osoby. By odciągnąć mózg od jego figli, najlepiej skierować swoją koncentrację do chwili obecnej. Jako siódemka "uciekamy" od problemów w różne przyjemności, gdyż one odciągają od wiecznie problematycznego umysłu.

Nami
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 16 listopada 2014, 08:02

Re: Witam - help :O!

#3 Post autor: Nami » niedziela, 16 listopada 2014, 12:16

Staram się, znajduję miliardy różnych rzeczy do zrobienia (odnowiłem chyba z 15 starych znajomości, zająłem się grami, oglądaniem filmów), ale to nie zmienia faktu, że mam uczucie pustki i chcę to naprawić, w dodatku dostałem od niej wiadomość (w sensie podczas dość poważnej rozmowy, swoją drogą - tych rozmów było już kilka...) o treści mniej-więcej takiej "poczekaj, daj mi to przemyśleć, ochłonąć, na razie nie wiem co będzie dalej", co oczywiście tworzy we mnie nadzieję, sęk w tym, że ja nie potrafię poczekać, to czekanie mnie wypala od środka. Jestem obecnie na pierwszym roku studiów i wszystko wskazuje na to, że go całkowicie przez tę sytuację zawalę... po prostu nie mogę się skupić na niczym myśli, bo one wracają jak bumerang do jednego. W dodatku nie jest możliwe byśmy się nie widywali (mieszkamy w tym samym miejscu), a z kolei gdy wbijam na fb to pierwsze, co widzę to lista z osobami z którymi proponują, żebym się skontaktował, ona jest ofcors na pierwszym miejscu... i szczerze - ciężko mi się powstrzymać, by do niej nie napisać.
Sam nie jestem pewien czy 7 to faktycznie mój typ, nie wiem czy bardziej nie podchodzę pod szóstkę z samego testu wyszło mi 7w6, ale kiedyś miałem 6w7.
Rany... nigdy nie sądziłem, że będę osobą, która coś takiego napiszę... życie potrafi... zaskakiwać. W dodatku mam kompletny mętlik, raz jestem wściekły na siebie, po chwili denerwuję się na nią, ale później przypominam sobie co zrobiłem i dochodzę do wniosku, że to jednak moja wina.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Siódemka - jak wyjść z niskiego PRO?

#4 Post autor: Ael » poniedziałek, 17 listopada 2014, 04:30

To moze powiedz, co zrobiles a my postaramy sie pomoc w rozwiazaniu tej konktretnej sytuacji? Ciezko zmieniac PRO jesli ma sie nieprzepracowane problemy wciaz "na warsztacie".

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Siódemka - jak wyjść z niskiego PRO?

#5 Post autor: silvergirl » środa, 19 listopada 2014, 00:38

unikaj stresu to się poprawi.

ODPOWIEDZ