Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Mirabelka250
Posty: 192
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 22:01
Enneatyp: Lojalista

Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#1 Post autor: Mirabelka250 » czwartek, 13 grudnia 2012, 21:45

Takie luźne pytanie, jak w temacie.
Da się to zrobić, czy tylko ja cierpię na wyjątkowy brak siły perswazji? :)


6w5, LII

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#2 Post autor: angie91 » czwartek, 13 grudnia 2012, 22:02

Mirabelka250 pisze:Takie luźne pytanie, jak w temacie.
Da się to zrobić, czy tylko ja cierpię na wyjątkowy brak siły perswazji? :)
Raczej się nie da :) Jak się zaprze to koniec :P Zbije każdy racjonalny argument i pójdzie dalej, albo zgodzi się pozornie a i tak tego nie zrobi.
Warunek jest taki, że ona sama musi tego chcieć.
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#3 Post autor: kangur » czwartek, 13 grudnia 2012, 22:19

no tak, to wszyscy wiemy, ale temat właśnie o tym jak sprawić, żeby chciała :P

Mirabelka250
Posty: 192
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 22:01
Enneatyp: Lojalista

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#4 Post autor: Mirabelka250 » czwartek, 13 grudnia 2012, 22:25

No znam trochę siódemeczki i czasami uparciuchy z nich :) A wiadomo, że z nimi nic na siłę i może macie jakieś sposoby, by poczuły się tak fajnie, żeby się zgodziły... ;)
6w5, LII

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#5 Post autor: angie91 » czwartek, 13 grudnia 2012, 22:58

kangur pisze:no tak, to wszyscy wiemy, ale temat właśnie o tym jak sprawić, żeby chciała :P
No moim zdaniem się nie da.
7w8/3w4
sp/sx

Mirabelka250
Posty: 192
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 22:01
Enneatyp: Lojalista

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#6 Post autor: Mirabelka250 » piątek, 14 grudnia 2012, 15:24

Też mi się wydaje mi się, że na 7 żadne logiczne argumenty nie działają, ale mogą być też inne sposoby ;)

Ktoś ma jakieś inne doświadczenia lub spostrzeżenia? ;>
6w5, LII

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#7 Post autor: atis » piątek, 14 grudnia 2012, 16:05

Ktoś ma jakieś inne doświadczenia lub spostrzeżenia?
Tak.
Jak ktoś -bez względu na typ- czegoś nie chce, to się od niego odwal zamiast szukać na forum technik manipulacji.

Wbrew pozorom i wbrew opiniom co niektórych na tym forum, siódemki nie są bandą idiotów z upośledzonym postrzeganiem i potrafią dość łatwo dostrzec wszelkie zagrywki mające na celu zmianę ich opinii w nie do końca uczciwy sposób- co budzi agresję i chęć, by zrobić delikwentowi tym bardziej na przekór.
Raczej się nie da :) Jak się zaprze to koniec :P Zbije każdy racjonalny argument i pójdzie dalej, albo zgodzi się pozornie a i tak tego nie zrobi.
To idealne podsumowanie podejścia siódemek i paru innych typów, które bardziej cenią sobie wolność do robienia po swojemu niż wątpliwą zaletę jaką jest umiejętność przystosowywania się do społecznych i wszelakich innych oczekiwań.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Mirabelka250
Posty: 192
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 22:01
Enneatyp: Lojalista

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#8 Post autor: Mirabelka250 » piątek, 14 grudnia 2012, 19:35

Zacznę od tego, że nie zamierzam nieuczciwie przekonywać kogokolwiek do czegokolwiek ;) Jestem często bardzo bezpośrednia i 7, która chciałam na coś namówić, doskonale wiedziała, że chcę to zrobić i nie jest to żadna poważna sprawa, a zwyczajne błahostki - tak wpadłam na pomysł na temat ;)
Wbrew pozorom i wbrew opiniom co niektórych na tym forum, siódemki nie są bandą idiotów
7 które znam, są akurat baaardzo inteligentne, nie wiem, dlaczego ktoś może myśleć inaczej? Zapatrzone w siebie (na pewno nie wszystkie) to one są, ale nie są idiotami.
6w5, LII

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#9 Post autor: angie91 » piątek, 14 grudnia 2012, 21:19

Mirabelka250 pisze:Zacznę od tego, że nie zamierzam nieuczciwie przekonywać kogokolwiek do czegokolwiek ;) Jestem często bardzo bezpośrednia i 7, która chciałam na coś namówić, doskonale wiedziała, że chcę to zrobić i nie jest to żadna poważna sprawa, a zwyczajne błahostki - tak wpadłam na pomysł na temat ;)
Wbrew pozorom i wbrew opiniom co niektórych na tym forum, siódemki nie są bandą idiotów
7 które znam, są akurat baaardzo inteligentne, nie wiem, dlaczego ktoś może myśleć inaczej? Zapatrzone w siebie (na pewno nie wszystkie) to one są, ale nie są idiotami.
Jeśli Ci tak bardzo zależy na przekonaniu jej to spróbuj w tym kierunku: Słuchaj, zależy mi na tym i na tym, chcę żebyś to ze mną zrobiła/ zrobił i będziesz wszystko wiedziała. Niepotrzebne przekonywania itd.
Jeśli już jej to mówiłaś to powiedz jej jeszcze, że dalej o tym myślisz i nie chcesz sobie odpuścić. A on/ona Ci odpowie. Będziesz miała sprawę jasno postawioną i problem z głowy, ponieważ jeśli odpowie Ci: nie; to radzę pozbyć się wszelkich złudzeń, że kiedykolwiek będzie chciała to zrobić.
7w8/3w4
sp/sx

Mirabelka250
Posty: 192
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 22:01
Enneatyp: Lojalista

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#10 Post autor: Mirabelka250 » piątek, 14 grudnia 2012, 22:28

Angie dziękuję bardzo za porady :)
Szczerze mówiąc właśnie tak postępowałam - mówiłam, że na czymś mi zależy, ale nie dało rady. 7 nie mają skłonności dobroczynnych.
Zobaczymy, może jednak coś z tej dyskusji będzie pomocne na przyszłość ;)
6w5, LII

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#11 Post autor: angie91 » sobota, 15 grudnia 2012, 00:06

Mirabelka250 pisze:Angie dziękuję bardzo za porady :)
Szczerze mówiąc właśnie tak postępowałam - mówiłam, że na czymś mi zależy, ale nie dało rady. 7 nie mają skłonności dobroczynnych.
Zobaczymy, może jednak coś z tej dyskusji będzie pomocne na przyszłość ;)
Nie ma za co:) Mam nadzieję, że Ci się to do czegoś przyda. Nawet jeśli nie podziała to na jednej siódemce, to może na innej albo na kimś z zupełnie innego enneagramowego typu.
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#12 Post autor: silver_bullet » środa, 19 grudnia 2012, 17:25

Mirabelka250 pisze:Takie luźne pytanie, jak w temacie.
Da się to zrobić, czy tylko ja cierpię na wyjątkowy brak siły perswazji? :)
Jeśli chodzi o faceta jedną z lepszych metod jest blowjob :mrgreen:

A tak na serio, spróbuj wykorzystać mechanizm który doskonale działa na dzieci i zwierzęta. Mianowicie zacznij robić to na czym ci zależy, po czym podejdź do siódemki w klimacie "zobacz jakie to fajne"..."ale czad", po czym zupełnie ją olej i oddaj się dalej wykonywaniu czynności na której ci zależy. Powtórz raz, dwa, czy kilka, po czym widząc zainteresowanie zaproponuj współudział. WAŻNE: chodzi o wzbudzenie w 7 zainteresowania. Po przejściu tego etapu, postępuj wg. wzkazówek angie91. 8-) Powodzenia, do czegokolwiek byś tam nie chciała tej 7 namówić. :lol:
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Jak przekonać/namówić do czegoś 7?

#13 Post autor: atis » środa, 19 grudnia 2012, 18:38

Silver - to mogłoby zadziałac przy pierdolach jak malowanie pokoju/gotowanie/sprzątanie/łupanie orzechów (warunek - siódemka nie nienawidzi żadnej z powyższych rzeczy i ma do ciebie pewną słabość, inaczej nie dołączy z czystej przekory ;p ) ale jakoś nie wiem, jak zastosowac to do rzeczy jak:
- namówienie na wspolne wyjście gdzies, gdzie siódemka isć nie ma zamiaru ani najmniejszej ochoty (zakupy po cos, co jej lata koło ch*, wizyta u znajomych/twojej rodziny których nie trawi)
- zalatwienie czegoś co wymaga pewnego wytsilku i nie ma w sobie za grosz rozrywki (urząd, poczta, bank)
- bycie 'miłym' dla ludzi przy których po prostu nie chce być 'miła'
- "zacznij wreszcie pisać magisterkę" "mógłbys poszukać nowej pracy" "zacznij się odchudzać" "przytyj" "przestań pić" "rzuć palenie"
- itd.

Mysle ze autor tematu moglby wyciagnac z nas wiecej konkretow podajac swoje przyklady problemow. Ja założyłam z góry drugą grupę zadan do namówienia (czyli przegrane sprawy ;P), podczas gdy silver - takie, których ja nawet nie wrzucam do kategorii problemu do namawiania xddddd
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

ODPOWIEDZ