Idealny partner dla 7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#211 Post autor: silver_bullet » środa, 12 września 2012, 16:55

Haha, pięknie, sprowadzony do twojego poziomu i wkręcony w tę samą maszynkę? :) Ciekawe.
Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to poczytaj książkę. Z literami.
atis pisze:zamiast pytać o elementarne rzeczy tylko celem podbicia tematu
Nie mam własnych doświadczeń związanych ze związkami, innych niż obserwuję z perspektywy trzeciej osoby. Dlatego pytam.

Proszę bardzo, inteligentny wstęp do "głupiego tematu".


| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#212 Post autor: angie91 » czwartek, 13 września 2012, 01:47

silver_bullet pisze:Haha, pięknie, sprowadzony do twojego poziomu i wkręcony w tę samą maszynkę? :) Ciekawe.
Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to poczytaj książkę. Z literami.
atis pisze:zamiast pytać o elementarne rzeczy tylko celem podbicia tematu
Nie mam własnych doświadczeń związanych ze związkami, innych niż obserwuję z perspektywy trzeciej osoby. Dlatego pytam.

Proszę bardzo, inteligentny wstęp do "głupiego tematu".
Silver_bullet nie warto. :wink:
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#213 Post autor: silver_bullet » czwartek, 13 września 2012, 11:23

“there are worse things
than being alone
but it often takes
decades to realize this
and most often when you do
it's too late
and there's nothing worse
than too late”

― Charles Bukowski
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#214 Post autor: angie91 » czwartek, 13 września 2012, 20:18

atis pisze:a to pytanie nadal przywodzi na myśl:
Z przerażeniem obserwuję narastającą impotencję kreatywności. Zanik samodzielnego myślenia. Zanik samodzielnej pracy.
90% postów i pytań w internecie to pytania o elementarne rzeczy. Zero własnej inicjatywy.
To tak jakby ktoś pytał dlaczego nie działa mu światło w pokoju. A próbowałeś je włączyć?
zamiast pytać o elementarne rzeczy tylko celem podbicia tematu, wypowiedz się samodzielnie! Kreatywnie! stworz wspaniały, chwytający za serce post o tym, czemu uważasz, ze nie kazdy typ moze sie łączyć z każdym, albo - wrecz przeciwnie - że może i powinien i nie ma żadnych ograniczeń. Daj z siebie coś, cokolwiek - w najgroszym wypadku ku ogólnej uciesze. To tak w razie gdybys nic nie mial do powiedzenia albo mial do powiedzenia szerzenie kolejnych herezji lub uduchowione koszmarony. Licz się z tym, że w przypadku jednych i drugiej zareaguje pozytywnie tylko angie ;p
Skieruj te słowa w swoją stronę. Ale bez angie. Mnie w swoją logikę nie mieszaj. Za ograniczeniem nigdy nie będę stała murem.
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#215 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 17 września 2012, 12:04

Czy siódemki boją się zaangażoawnia?
Jak taki strach ubrać w słowa, nadać mu formę?
Kogo się boimy a czego nie?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Delicious
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 1 października 2012, 23:20
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#216 Post autor: Delicious » wtorek, 2 października 2012, 00:00

Przyznam, że specjalnie założyłam tu konto, żeby wypowiedzieć się z tym temacie.

Od 6 lat regularnie wychodzi mi 7w6. Zaś po ponaddwuletniej obserwacji mojego partnera stwierdzam, że co kilka miesięcy odbija się on pomiędzy 1w2 a 2w1, zaś sądząc po opisie typów, bliżej mu do 1. Choć ma skłonności do szantażu emocjonalnego, to nie uzależnia się tak od ludzi, za to często bywa apodyktyczny, moralizatorski i przekonany co do swojej jedynej słusznej racji (a zestaw praw moralnych ma doprawdy pokaźny...)

Jesteśmy ze sobą niemal 2,5 roku, szczęśliwi niezmiernie, planujemy dalszą wspólną przyszłość. Ja snuję wymyślne plany, on je w miarę możliwości realizuje; ja mu mówię, kiedy jest wrednym hipokrytą i despotą z kijem w tyłku, a on zmusza mnie do konfrontacji z moimi problemami, gdy od nich uciekam. Czyli 7 i 1 mogą żyć w zgodzie :wink:
7w6

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Idealny partner dla 7

#217 Post autor: kangur » wtorek, 2 października 2012, 20:26

zauważyłam, że 7 są w związku z czwórką tylko do momentu gdy na horyzoncie nie pojawi się jedynka. Pewnie wzdychają z ulgą, że udało im się uciec w ramiona jedynki (która jakby nie było trochę czwórkowości ma, więc ewentualne zalety 4 sa przeniesione na inny grunt)

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#218 Post autor: angie91 » piątek, 2 listopada 2012, 23:45

Właśnie, bo jakoś muszą powstawać te siódemki. A jak najłatwiej o dziecko siódemkę? Być siódemką i wyjść za jedynkę. Dziecko popadnie w skrajności i nie będzie wiedziało co ma ze sobą zrobić. Moim zdaniem to zły pomysł tak samo jak połączenie siódemki z ósemką, oczywiście jeżeli myśli się poważnie związku.
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#219 Post autor: silver_bullet » wtorek, 13 listopada 2012, 12:45

Jednym z idealnych partnerow dla 7 jest... brak partnera.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
BlackRose
Posty: 128
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2012, 17:21
Enneatyp: Obserwator

Re: Idealny partner dla 7

#220 Post autor: BlackRose » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 18:39

kangur pisze:zauważyłam, że 7 są w związku z czwórką tylko do momentu gdy na horyzoncie nie pojawi się jedynka)
Może tak być, te dwa typy świetnie do siebie pasują (moi rodzice :D ).

Wydaje mi się, że Siódemka i Jedynka to w socjonice para dualna mentor-inspektor, ale mogę się mylić.
5w4

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Idealny partner dla 7

#221 Post autor: bodzios » sobota, 4 maja 2013, 01:53

BlackRose pisze:
kangur pisze:zauważyłam, że 7 są w związku z czwórką tylko do momentu gdy na horyzoncie nie pojawi się jedynka)
Może tak być, te dwa typy świetnie do siebie pasują (moi rodzice :D ).

Wydaje mi się, że Siódemka i Jedynka to w socjonice para dualna mentor-inspektor, ale mogę się mylić.
Wołajcie ]atis!!!
O socjonice wolę się nie wypowiadać, ale nie uważacie, że dla kochającej wolność 7 to własnie dokładna, perfekcyjna, ustabilizowana 1 nie będzie największą zmorą? Z autopsji: o ile 7 i 5 się dogadują (z reguły świetnie, choć bycia z 7 sobie nie wyobrażam), to 7 i 1 są chyba zaprzeczeniem dobrego kontaktu, 7 zawsze będzie dążyć do niezależności, a 1 jest chyba typem najbardziej niezależność u innych ograniczającym, kolejne problemy - 7 jest rozrzutne, 1 raczej nie, 7 jest rozrywkowe, 1 zasadnicze, 7 ma bardzo rozbudowaną wyobraźnię, 1 umysł dość ścisły, 7 kocha lenistwo, 1 pracę itp. Same konflikty, a jednak na nich ciężko budować związki międzyludzkie.
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Idealny partner dla 7

#222 Post autor: atis » sobota, 4 maja 2013, 12:27

a 1 jest chyba typem najbardziej niezależność u innych ograniczającym,
Tu się nie zgodzę. Najbardziej ograniczające są dwójki i cała reszta typów pod tym względem do pięt im nie dorasta ;)
Generalnie podejrzewam, że bywają siódemki z tak upośledzonym życiowym ogarnięciem, że 'partner z zasadami' który się nimi zajmie jest niezbędny aby uchronić je przed totalnym stoczeniem; jakkolwiek wkurzające by nie były jedynki, jestem w nich w stanie dojrzeć pewne pozytywne cechy. Czy chciałabym je mieć w domu od teraz do końca życia? wątpię, ale nie mówię 'absolutnie nigdy nigdy NIGDY', bo to zarezerwowałam dla dwójek ;p
Siódemka i Jedynka to w socjonice para dualna mentor-inspektor, ale mogę się mylić
Nie ma dokładnych odpowiedników socjonika-enneagram (ekhm.. sama matematyka, jednych jest 9 drugich 16...) i porównywanie konkretnego typu ennea z konkretnym socjo to raczej bzdura. Jest na forum gdzieśtam wątek na ten temat, generalnie każdy z typów enneagramowych standardowo występuje w przynajmniej 3-4 typach socjonicznych, a w całej społeczności - pewnie w połowie ;)
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Ara
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 7 czerwca 2013, 15:53
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#223 Post autor: Ara » piątek, 7 czerwca 2013, 17:46

Oj tam, z Jedynkami w związku nie jest tak źle, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać.
Związek to między innymi sztuka kompromisu i zaufanie, a nie przydzielanie sobie z góry enneagramowych cyferek - jedne kombinacje pasują, inne nie, nigdy nie wiadomo.

Jestem 7w8, a mój partner to 1w2 - z 2,5 letnich obserwacji i bycia ze sobą mogę stwierdzić Jedynka i Siódemka to fajne połączenie.
Coś jak zderzenie się dwóch światów, które są w stanie wzajemnie zaoferować sobie coś nowego. Moja Siódemkowość nie raz go rozluźni i "ruszy z miejsca", a jego Jedynkowatość pozwala mi w końcu załatwić pewne sprawy do końca, które zwykle odkładam, bo mnie nudziły lub po prostu o nich zapominam. Taki chodzący kalendarz-organizer (swój już dawno zgubiłam, więc nie narzekam :mrgreen: ).
Z małymi sprzeczkami lub kłótniami z kolei jest ciekawie. Jeden chce do KFC, drugi do McDonald's, ostatecznie oboje zaciskamy (oj tak, bardzo mocno) zęby i idziemy do budki z kebabem - przykładowo. W końcu każdy jest zbyt dumny, żeby ustąpić, więc trzeba pójść na kompromis.
Kłótnie to już inna sprawa, w zależności od powodu. Argumenty sypią się z rękawa na prawo i lewo, a jak nie argumenty, to znajdujące się w pobliżu rzeczy (tak, skrzydło 8 :P).

On się nauczył, że mnie się nie trzyma na krótkiej smyczy, a ja, że nie mogę zawieść jego zaufania.
Nie mogę też powiedzieć, że kiedykolwiek czułam się mocno kontrolowana. Nie przeszkadza mi również fakt, że cały dzień spędzę z drugą połówką przed telewizorem lub leniąc się nad rzeką, jak już ktoś wspominał w tym temacie.

Co do innych typów.
Pomimo, że uwielbiam wszelkie rodzaju Siódemki, związek z nią to jak dla mnie śmiech na kółkach - dosłownie. Podobny też trochę do miłości z piaskownicy, w obie strony - "Ty będziesz moją dziewczyną/chłopakiem, ale i tak wolę się bawić swoimi grabkami" :D

Ósemki za to są świetne. Podobny temperament, zainteresowania, energia. Czego więcej chcieć? Mniej kłótni :mrgreen:

Z całym szacunkiem i podziwem dla Czwórek i Dwójek - może są związki, w których bardzo dobrze im się układa z Siódemką i na odwrót, ale to nie dla mnie. Potrzebuję silnych temperamentów i charakterów. Patrząc trochę krytycznym okiem na Siódemkę, obawiałabym się, że mogłabym w jakiś sposób wykorzystać Dwójkę do własnych celów (nie mówiąc już o wspomnianym ograniczaniu przez ten typ), a Czwórkę urazić i odstraszyć, gdy w końcu wybuchnę i wygarnę jej, że "ma się wziąć w garść". Z drugiej strony, kiedy widzę Czwórkę, to od razu włącza mi się lampka pt. "Podejść, przytulić, pocieszyć jeśli trzeba". Wiem niestety, że na dłuższą metę bym nie wyrobiła i oboje wykończylibyśmy się psychicznie.

Dodam jeszcze, że kiedyś słowo "związek" działało na mnie jak kopnięcie prądem - NIE.
I teraz proszę, Jedynka może zdziałać cuda :mrgreen:

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#224 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 10 czerwca 2013, 16:04

Ara pisze:Taki chodzący kalendarz-organizer (swój już dawno zgubiłam, więc nie narzekam :mrgreen: )
Hahaha, dodaj do tego syndrom pielegnowania wlasnego ogrodka/opiekunczosci wlasciwy 2 i mamy idylle... do momentu gdy 1 nie poczuje sie znudzone i profilaktycznie "szturchnie" 7 zeby zobaczyc czy zyje :D
Idylla
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#225 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 1 lipca 2013, 11:34

Jak odroznic 1w2 od 2w1?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ