Idealny partner dla 7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Idealny partner dla 7

#226 Post autor: kangur » poniedziałek, 1 lipca 2013, 23:36

zadzwonić o 3 w nocy z prośbą o podrzucenie do domu, bo uciekł ci autobus. Przyjedzie-dwójka, opieprzy-jedynka.

;)



Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#227 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 29 lipca 2013, 16:57

kangur pisze:zadzwonić o 3 w nocy z prośbą o podrzucenie do domu, bo uciekł ci autobus. Przyjedzie-dwójka, opieprzy-jedynka.

;)
Przyjedzie taksowka :)

Tak sie zastanawialem na ile swiadomie siodemka wybiera swojego partnera. Czysty przypadek, czy tez zamierzone dzialanie?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Idealny partner dla 7

#228 Post autor: TasiemiecSpoleczny » sobota, 3 sierpnia 2013, 16:31

silver_bullet pisze:Tak sie zastanawialem na ile swiadomie siodemka wybiera swojego partnera. Czysty przypadek, czy tez zamierzone dzialanie?
Jako że o wszystko się rozchodzi osobiście, proponuję zapytać kilka siódemek o to w jaki sposób znalazły sobie "najstalszych" partnerów (płci obojga), przy okazji z odpowiedzią na pytanie, a potem wyciągnąć średnią.

Sam jak byś odpowiedział?
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#229 Post autor: silver_bullet » wtorek, 6 sierpnia 2013, 16:36

Przypadek, czesto potem rozwijany swiadomie.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Idealny partner dla 7

#230 Post autor: hippiee » sobota, 31 sierpnia 2013, 15:42

Jak dla mnie jednym z lepszych związków dla 7 byłoby połączenie z 3. (czysto teoretycznie, bo jakoś tak z 3 pod tym względem nie miałam do czynienia:P)
Myślę tak bo lubimy być adorowane i zarazem adorować. Obydwa typy są ekstrawertykami i na pewno dzieki temu związek nie byłby nudny.
A ze swojego doświadczenia...
polączenie 7w6 i 7w6...całkiem w pompeczkę o ile z czasem nie zaczną się od siebie oddalać, zajmować się za bardzo sobą albo wciągać jedna drugą w problemy. Szansa na długotrwaly związek myślę, że jest jak się bardzo dobrze beda rozumiały i bedą miały podobne cele. W moim przypadku niestety to nie wypalilo :P Ale tez nie ma mowy o nudzie.

następne zestawienie:
7w6 i 8w7...o nie!
Do ósemek mam szczególną awersję i niezbyt dobrze się z nimi dogaduję. Za bardzo czuję się przy nich ograniczana i cięzko się z nimi zabawić na luzie czasem i je gdziekolwiek wyciągnąć. A i trudno dogodzić ósemce bo wszystko krytykuje i ma swoje pokręcone zasady. Dwa zupełnie inne światy jak dla mnie .
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#231 Post autor: silver_bullet » środa, 4 września 2013, 18:03

Jak na razie dwie najdluzsze relacje jakie mialem jako 7w6 byly z 2(chyba w3) oraz 9w8. Widzialem rowniez na przykladzie mojego kumpla skuteczne polaczenie z 1, ale to wyzsza szkola jazdy. Moze trzeba byc w8 albo cos :lol:

Polecam 9w8. Dziewiatka dostosuje sie do wiekszosci dziwactw jakie siodemka sobie wymysli, jest na tyle cierpliwa ze nie zabije odrazu jak 7 wywinie numer (w przeciwienstwie do 1 :mrgreen:), a polaczenie z 8 sprawi ze z pozostalymi rzeczami poradzi sobie poprzez wku5wienie sie czasem i uzycie krotkiego zgrabnego "Przyp!erdol!c?!"

Czy widzial ktos dzialajacy zwiazek 7 z 6?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Idealny partner dla 7

#232 Post autor: atis » środa, 4 września 2013, 18:55

Ja widziałam, siódemek (młodszy kilka lat od partnerki, poznali się jak mial ~19 lat a ona konczyla studia) został bardzo szybko i bardzo skutecznie usidlony małżeństwem - trafił na 6 z tych dominująco-kontrfobiczno-cholerycznych. Trochę współczuję temu dzieciakowi, bo ta laska jest fajna tylko dopóki nie ma ataku szóstkowych wizji, czarnowidztwa i poczucia niesprawiedliwości. A ma je często i celuje nimi na oślep, sama też raz oberwałam i to wyjątkowo niezasłużenie - auć. Jednoczesnie dziwi, że przy takiej heterze jeszcze nie włączył mu się tryb ucieczki ;) Ponieważ zerwał mi się kontakt z obojgiem jakies poltora roku temu, nie jestem w stanie powiedzieć czy związek jest udany, ale na ile znałam obydwoje, ciężko mi uwierzyć w jego długoterminowość.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Stoka
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 21 czerwca 2013, 20:07
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Białystok

Re: Idealny partner dla 7

#233 Post autor: Stoka » środa, 20 listopada 2013, 01:20

Jestem 7w8
Jak dla mnie najlepsza by była 4ka, już sprawdziłem, z takimi sie świetnie dogaduję i to mi odpowiada, moze trochę się melancholizuję przy nich, ale to jest nawet okej, bo i tak jestem stonowanym siódemkiem. Zresztą o 4 mógłbym długo pisać...
Świetnie dogadywałem się też z 7w6, kiedy ja byłem smutny ona pocieszała i na odwrót, a jak by co to eksplozja szczęścia :D
9 mi nie pasowała, wszystkie problemy ukrywała a ja cenię szczerość i wiedziałem ze z tego mogą być jeszcze większe konflikty.
2 to jeszcze gorsze, niby fajnie, tyle dawała, się aż rozleniwilem i fajnie slodko, ale szantaże, ciągłe mówienie że kocham, no i postawa że skoro ja dałam to ty musisz się odwdzięczyć, masakra jakaś.
a 8 to armagedon :D
7w8

Stoka
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 21 czerwca 2013, 20:07
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Białystok

Re: Idealny partner dla 7

#234 Post autor: Stoka » środa, 20 listopada 2013, 01:31

Jestem 7w8
Jak dla mnie najlepsza by była 4ka, już sprawdziłem, z takimi sie świetnie dogaduję i to mi odpowiada, moze trochę się melancholizuję przy nich, ale to jest nawet okej, bo i tak jestem stonowanym siódemkiem. Zresztą o 4 mógłbym długo pisać...
Świetnie dogadywałem się też z 7w6, kiedy ja byłem smutny ona pocieszała i na odwrót, a jak by co to eksplozja szczęścia :D
9 mi nie pasowała, wszystkie problemy ukrywała a ja cenię szczerość i wiedziałem ze z tego mogą być jeszcze większe konflikty.
2 to jeszcze gorsze, niby fajnie, tyle dawała, się aż rozleniwilem i fajnie slodko, ale szantaże, ciągłe mówienie że kocham, no i postawa że skoro ja dałam to ty musisz się odwdzięczyć, masakra jakaś.
5 to takie coś koło mnie z którym nie mam kontaktu, nie umiem złapać, a na dodatek to nie ma zbyt wiele czułości których potrzebuję.
a 8 to armagedon :D
7w8

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#235 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 25 listopada 2013, 12:01

Stoka pisze:...a 8 to armagedon :D
Za wszystkie pozostale rzeczy zaplacisz karta MasterCard. :lol:

Przyznam ze zacheciles mnie.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Idealny partner dla 7

#236 Post autor: 999Przemek » poniedziałek, 25 listopada 2013, 16:24

Myślę, że z ósemeczką dałoby radę :) Wystarczy w niej(kobiecie) troszkę kobiecości, czyli potrzeby czułości i myślę, że taka ósemka to idealna partnerka :) Trzeba też umieć radzić sobie w dyskusji, nie pozwalać na krzyki itd (czyli rozemocjonowanie). Różnie można postępować ^^ Ale inteligentne ósemki to coś fajnego :D
Z 7w6 mam świetne stosunki, moja przyjaciółka, mogłaby być moją dziewką bez problemu :D
9 - nie wiem, ponoć ok, ale nic do tej pory nie próbowałem.
4 - foch?
2 - nie wiem... historia z nią ciągnie się do teraz, a stoi na tym że ona na mnie spogląda...
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

Awatar użytkownika
TalkingRadiohead
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 20:36
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#237 Post autor: TalkingRadiohead » czwartek, 15 maja 2014, 22:21

1 - chyba nie
2 - NIE
3 - może?
4 - ech.......
5 - TAK
6 - nie wiem
7 - hmm... raczej nie
8 - zdecydowanie nie wiem
9 - nigdy
7w8. Wings: 2 | 5 | 8

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#238 Post autor: silver_bullet » środa, 6 sierpnia 2014, 11:05

TalkingRadiohead pisze:1 - chyba nie
2 - NIE
(...)
9 - nigdy
Mozesz nieco rozwinac emocje ktora spowodowala taki wlasnie wybor?
Paradoksalnie, jesli o mnie chodzi to wlasnie te typy rozwazalbym jako potencjalnych partnerow do dlugotrwalego zwiazku.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Idealny partner dla 7

#239 Post autor: atis » środa, 6 sierpnia 2014, 12:39

silver_bullet pisze:
TalkingRadiohead pisze:1 - chyba nie
2 - NIE
(...)
9 - nigdy
Mozesz nieco rozwinac emocje ktora spowodowala taki wlasnie wybor?
Paradoksalnie, jesli o mnie chodzi to wlasnie te typy rozwazalbym jako potencjalnych partnerow do dlugotrwalego zwiazku.

Przy czym w tym wątku i nie tylko niejednokrotnie przewijało się, że dwójka to typ którego 7 zdecydowanie nie chce. Bardziej zastanawia mnie NIE dla dziewiątki, chociaż.... między zdrowo-przeciętnymi jednostkami w bardziej ekstrawertycznych wydaniach (najwspanialsi ludzie na świecie) a niezdrowo-przeciętnymi introwertycznymi (stereotypowy, nudny, amebowaty koszmar) - jest przepaść. Dziewiątki, zdrowiejąc, stają sie jednym z najlepszych potencjalnych partnerów jakich można sobie wymarzyć, wychodza z szarzyzny swojego typu i właściwie dopiero wtedy zaczynają faktycznie 'istnieć' w oczach wielu bardziej hałaśliwych typów. Tyle że jak ktoś nie miał stycznosci ze zdrowymi dziewiątkami, ciężko mi przypuszczać, że widzi w tym typie chociaż JEDNĄ zaletę.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#240 Post autor: silver_bullet » środa, 6 sierpnia 2014, 13:17

Dodam tylko ze jeśli o mnie to miałem przyjemność spotykać się z 9 i śmiało powiem ze to jest ile włożysz tyle wróci. Albo więcej. Dziesiątki bardzo fajnie wychowują się i sobie do relacji :D
.
A co ósemki sądzą o relacji z siódemkiem? ;)
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ