Idealny partner dla 7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zla8w7
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 1 kwietnia 2011, 12:17

Re: Idealny partner dla 7

#166 Post autor: zla8w7 » piątek, 1 kwietnia 2011, 12:29

Ciekawy wątek... 8) Sama interesuję się teraz jednym facetem, który jest 7w6 i zastanawiam się, czy mogłoby coś z tego być. Nie cierpię, jak facet jest pod jakimkolwiek względem słabszy ode mnie. Fizycznie jest o wiele silniejszy. :D Ale, czy jako 7w6 nie będzie ode mnie słabszy emocjonalnie, psychicznie? (ja jak widać jestem 8w7) Ciekawe... Co by mogło z tego być. :D Okaże się.



Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Idealny partner dla 7

#167 Post autor: Yarren » piątek, 1 kwietnia 2011, 16:08

zla8w7 pisze:Ciekawy wątek... 8) Sama interesuję się teraz jednym facetem, który jest 7w6 i zastanawiam się, czy mogłoby coś z tego być. Nie cierpię, jak facet jest pod jakimkolwiek względem słabszy ode mnie. Fizycznie jest o wiele silniejszy. :D Ale, czy jako 7w6 nie będzie ode mnie słabszy emocjonalnie, psychicznie? (ja jak widać jestem 8w7) Ciekawe... Co by mogło z tego być. :D Okaże się.
Hm... Sądzę, że "siła" osobowości nie zależy tylko od enneatypu, więc To może nie mieć zbyt dużego związku.
Jednak problem może być w tym, że 8 należy do Triady Agresywnych, a 7 do triady Strachu. Chociaż ja jako 7w6 potraktowałbym to jako wyzwanie. Lubie wyzwania :)
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
zla8w7
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 1 kwietnia 2011, 12:17

Re: Idealny partner dla 7

#168 Post autor: zla8w7 » piątek, 1 kwietnia 2011, 16:43

No tak... Wyzwanie dla 7 często jest czymś ciekawym i pożądanym. ;D Tyle, że pomyliłam się pisząc... Bo typ tego faceta to 7w8... Ale to odrobinę bliżej do mojego, więc będzie chyba tylko lepiej.

Awatar użytkownika
usernamexoxoxo
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 kwietnia 2011, 22:49
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#169 Post autor: usernamexoxoxo » niedziela, 3 kwietnia 2011, 10:44

ja jako 7 uważam, że idealnym partnerem dla mnie byłaby 7, 8, 3.

z drugą 7 nie ma mowy o nudzie i jest wzajemne zrozumienie, w 8 lubię ich siłę i to, że umieją się dobrze bawić a jednocześnie potrafią być odpowiedzialni (tego brakuje mi w sobie). Z trójkami też można konsumować życie i potrafią zmotywować do pracy, ale z 3 miałam tylko powierzchowne relacje więc nie wiem jak to na dłuższą metę by było.

Natomiast z innymi typami enneagramu w związku się nie widzę :D
7w8

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Idealny partner dla 7

#170 Post autor: Helios » niedziela, 3 kwietnia 2011, 11:38

No jeszcze 4 na wysokim poziomie zdrowia.

A co sądzicie o jakiejś bliższej relacji z 2 ? Dokładnie 2w3.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
usernamexoxoxo
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 kwietnia 2011, 22:49
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#171 Post autor: usernamexoxoxo » niedziela, 3 kwietnia 2011, 11:47

z 2 udało mi się zaprzyjaźnić, ale jeśli chodzi o coś więcej to klapa. Wkurzała mnie swoją opiekuńczością, sprawiała, że czułam się jak niedorajda albo emocjonalna ciota. Nie do końca się rozumieliśmy. Na początku bardzo mnie lubiła i była nawet podekscytowana, ale potem miałam wrażenie, że postrzega mnie jako płytką (chociaż to tylko moje odczucie). Kontakt nam się urwał. Podchodziła też do pewnych rzeczy za poważnie w stosunku do mnie. Ale to wszystko wyszło po dłuższym czasie. Wolałabym już 3w2 niż 2w3 :)
7w8

martss
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 01:56
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#172 Post autor: martss » poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 02:09

Ja też nad sobą nie mam pełnej kontroli często, ale w sumie to lubię to nieraz :D a co do odpowiedzialnośći to coś w tym jest, bedąc w związku z 8w7 widze ogrrrooomną róźnice chociazby w tym aspekcie. Niby jest dobrze bo się uzupełniamy ale cóź, mój siódemkowy charakter mówi mi że mogłoby być lepiej a i te wszystkie jego zasady... jestem zbyt rozlazła i niepoukładana żeby móc ich przestrzegać, o. Myślę jednak że dla takiej zdrowej i poukładanej siódemki to 8w7 może być trafionym wyborem ;)
'Ludzie są dokładnie tak szczęśliwi, jak myślą, że są.'

nieokiełznane 7w6.
]:->

Awatar użytkownika
Cherry11
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 20:14
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Idealny partner dla 7

#173 Post autor: Cherry11 » poniedziałek, 30 lipca 2012, 16:22

2 są z nudne dla 7, zbyt poukłdne, nie ma w nich szaleństwa. ja się z 2 nudzę i nie wyobrażam sobie takiego związku
3 są genialne :D kocham takie osoby i w jednej na naprawdę długo się zauroczyłam. są intrygujące, czasami wręcz niezdobyte. ponadto dbają o swój wygląd, są niesamowicie inteligentne.
4 to masakra. byłam w związku z 4 i była to zdecydowanie werterowska miłość jej do mnie. bardzo często mnie dołowała. czasami nie mogłam znieść już tych głębokich przemyśleń lub jej strachu, że mnie straci
z 7 próbowałam, ale była za nudna, za mało ambitna i w ogóle nie nie nie
8 są genialne dla 7. byłam w związku z 8 i dalej próbujemy. uwielbiam to hedonistyczne podejście do życia i ciągłą walkę między nami.
Korzystaj z życia tak bardzo, jak tylko dasz radę.

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#174 Post autor: silver_bullet » czwartek, 23 sierpnia 2012, 18:01

Ma ktoś jakieś doświadczenia albo informacje o długotrwałym stabilnym związku 7 z 9?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Idealny partner dla 7

#175 Post autor: atis » czwartek, 23 sierpnia 2012, 20:04

Obiło się o uszy ;) a co, rozważasz?
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Idealny partner dla 7

#176 Post autor: kangur » czwartek, 23 sierpnia 2012, 21:47

Doświadczeń mieć z oczywistych względów nie mogę, ale znam takie pary: rodzice i znajomi. Interesuje cię punkt widzenia kogoś z boku czy konkretnie 7 lub 9 będącej w takim związku?

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#177 Post autor: silver_bullet » czwartek, 23 sierpnia 2012, 22:24

W sumie to I jedno I drugie Poniewaz w tym watku z tego Co pamietam nie ma opisu takiej pary wiec najprawdopodobniej jest to na tyle dobry uklad ze a)nie istnieje :D albo b)dziala na tyle dobrze ze nie ma czego szukac w siec
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Idealny partner dla 7

#178 Post autor: atis » czwartek, 23 sierpnia 2012, 23:31

po co pisac o czyms potencjalnie mało problemowym i łągodnym jak 7+9, gdy istnieje tyle katastrof z dwoma najgorsyzmi w postaci 7+4 i 7+8 na czele ;P
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#179 Post autor: Amber » czwartek, 23 sierpnia 2012, 23:42

Dziewiątki które znam zniechęcały mnie do wiązania się z nimi swoim brakiem decyzyjności, nadmiernym oczekiwaniem wsparcia ode mnie i ogólnie "słabością". O ile brak decyzyjności i to wrażenie miękkości znoszę u znajomych, o tyle u potencjalnego partnera działają na mnie zniechęcająco, bo mam wrażenie, że dla mnie nie zostaje już miejsca na bycie niezdecydowaną, słabą istotką, chociaż to w końcu ja jestem kobietą w tym związku ;) No a roszczenie o wsparcie i opiekę rodzi we mnie odruch ucieczki. Według mnie związek z 9 jest za mało wyważony (zwłaszcza z perspektywy żeńskiej 7), wolę bardziej niezależne typy, które nie potrzebują aż tyle uwagi, wsparcia i otoczenia silnym ramieniem. Wtedy wspieranie wychodzi jakoś samoczynnie i bez poczucia umęczenia i uwięzienia ;) Dlatego z 9 wytrzymałam miesiąc, a z bardziej oględnym emocjonalnie i wyważonym typem ennea daję radę już parę lat ;)
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#180 Post autor: silver_bullet » piątek, 24 sierpnia 2012, 11:29

Hmm... a w drugą stronę? Znam jeden taki związek, teraz nawet są na etapie rozmnażania się, więc jest nieźle. Tyle że w opisywanym przeze mnie przypadku mamy męskie 7 i żeńskie 9w8, zakładając że dobrze zobaczyłem to co zobaczyłem. Większe i mniejrze burze towarzyszą im od lat, ale co do zasady są ze sobą od xx lat i odkąd pamiętam działają w zgraniu jak stare małżeństwo. Ciekawość popycha do badań czy to odosobniony przypadek czy rzeczywiście jest to jedna z konfiguracji która po prostu działa, jak zabawki Apple :D

Marta...
Spoiler:
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ