Idealny partner dla 7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Idealny partner dla 7

#151 Post autor: Venus w Raku » środa, 28 lipca 2010, 21:29

phalcore pisze:skad ja to znam... mialem zwiazek ze zdrową 7 i nagle wprowadzalem taki kryzys ze ona stala sie 4w3...
Żyję przez prawie 20 lat z 7 (100% pewności). Przeżyłam wiele kryzysów z nim i nie mogę uwierzyć w to, co piszesz. Siódemka (jak chce) może udać, że jest 4w3 lub każdy inny typ, ale wtedy bardzo się przy tym bawi lub wkur... (wewnętrznie). Tym niemniej Ty nigdy nie będziesz wiedział.
Pamiętaj, że Siódemka jest najbardziej pewnym siebie typem w Enneagramie... i naturalnym sprzedawcą siebie i towaru, który chce sprzedać. He, he, he...
Kida pisze:...napisałam o związku czwórki z siódemką - co jest jak dla mnie bardzo na temat, bo wychodzi na to ze cztery idealnym partnerem dla siedem raczej nie jest :-p
Nikt nie jest idelnym partnerem dla 4.


1w9, 6w5, sp/sx

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Idealny partner dla 7

#152 Post autor: phalcore » środa, 28 lipca 2010, 23:31

Kida pisze:...napisałam o związku czwórki z siódemką - co jest jak dla mnie bardzo na temat, bo wychodzi na to ze cztery idealnym partnerem dla siedem raczej nie jest :-p
Nikt nie jest idelnym partnerem dla 4.[/quote]


szczerze mowiac ostatnio cos mnie pociągają kobiece 6'tki i męskie 1w2 (biiiiiiiiiiiiiii, ale ciiiiiiiii :<) :D

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Idealny partner dla 7

#153 Post autor: Desiderat » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 23:19

A moim parntnerem jest 6w7 i nie zamienił bym na żaden z innych. To co się dzieje między nami nie można w żaden sposób nazwać nudnym, schematycznym i przewidywalnym, dość często są niezłe jazdy. Mamy przeciwne typy, przez co myślę zajebiście rozumiemy siebie wzajemnie. Cały czas się coś dzieje w tym związku, momentalnie to bywa męczące, ale nie na tyle, żebym mógł zmienić na inną kobietę. Inne typy przy niej wydają mi się przecholernie nudne. POza tym moim zdaniem szóstka to jeden z najbardziej tajemniczych ennatypów więc mam się nad czym zastanawiać. :)
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Pampon
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 09:55

Re: Idealny partner dla 7

#154 Post autor: Pampon » poniedziałek, 20 grudnia 2010, 13:28

Idealny? Nie ma idealnego, Siódemki są samowystarczalne 8)

Taki, który po prostu zaakceptuje wszystkie jej dziwactwa, nawyki, humory, energię i będzie w stanie dotrzymywać jej kroku. Który przede wszystkim nie będzie chciał jej zmieniać. Jeśli nie będzie tego robił i dodatkowo stworzy Siódemce warunki do otwarcia się, wtedy ona to doceni, ot co.

Siódemka siódemce nie równa, tak samo jest w przypadku innych typów - każdy z nas jest inny na swój wyjątkowy sposób, dlatego ciężko jest zaszufladkować konkretną enneagramową parę.

Ale skoro już o tym mowa... Mój faworyt, który, o dziwo, jest w stanie ze mną wiele wytrzymać - 8w7 :twisted:

Awatar użytkownika
Gremster
Posty: 506
Rejestracja: sobota, 25 sierpnia 2007, 13:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Idealny partner dla 7

#155 Post autor: Gremster » poniedziałek, 20 grudnia 2010, 13:47

a ty jesteś 7w8, czyste 7 czy 7w6.... bo jeśli 7w6 to faktycznie o dziwo... ja powoli pod wpływem pracy i obowiązków zmieniam się na 8w7 i patrząc z tej perspektywy to wydaje mi się wybitnie trudne aby taki typ wytrzymał z roztrzepaną 7w6.
7w8 - Jeśli żyjesz, musisz wymachiwać rękami i nogami, musisz skakać, ponieważ życie jest odwrotnością śmierci. A zatem, jeśli siedzisz cicho - nie żyjesz. Musisz hałasować, a przynajmiej twoje myśli powinny być głośne, barwne i ożywione

Pampon
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 09:55

Re: Idealny partner dla 7

#156 Post autor: Pampon » poniedziałek, 20 grudnia 2010, 14:09

Gremster, 7w8.
Gremster pisze:ja powoli pod wpływem pracy i obowiązków zmieniam się na 8w7 i patrząc z tej perspektywy to wydaje mi się wybitnie trudne aby taki typ wytrzymał z roztrzepaną 7w6.
Chyba ogólnie z Siódemką rzadko kto potrafi wytrzymać na dłuższą metę :lol:
Dokładnie w ten sam sposób myślałam, jak Ty piszesz, gdy dowiedziałam się, że przyjdzie mi [7w8] zmierzyć się z 8w7 - 'na gremlina, jak ja z nim wytrzymam?!' :shock:
Chyba sukcesem dla tej pary, w przypadku konfliktów lub nieporozumień, jest nauczenie się sztuki kompromisu i opanowanie emocji.
Bo biegająca ze smyczą [i zestawem noży :D] Ósemka + frunąca przed siebie niewzruszona Siódemka = Obrazek

Awatar użytkownika
Latino_
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 25 grudnia 2010, 16:04
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#157 Post autor: Latino_ » sobota, 25 grudnia 2010, 17:44

Pampon pisze:Gremster, 7w8.
Gremster pisze:ja powoli pod wpływem pracy i obowiązków zmieniam się na 8w7 i patrząc z tej perspektywy to wydaje mi się wybitnie trudne aby taki typ wytrzymał z roztrzepaną 7w6.
Chyba ogólnie z Siódemką rzadko kto potrafi wytrzymać na dłuższą metę :lol:
Dokładnie w ten sam sposób myślałam, jak Ty piszesz, gdy dowiedziałam się, że przyjdzie mi [7w8] zmierzyć się z 8w7 - 'na gremlina, jak ja z nim wytrzymam?!' :shock:
Chyba sukcesem dla tej pary, w przypadku konfliktów lub nieporozumień, jest nauczenie się sztuki kompromisu i opanowanie emocji.
Bo biegająca ze smyczą [i zestawem noży :D] Ósemka + frunąca przed siebie niewzruszona Siódemka = Obrazek
ja lubie ulegle... lubie wygrywac i stawiac na swoim :)
7w8 kocham lato, kabriolety i wierze w raj na ziemi ;)

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#158 Post autor: silver_bullet » niedziela, 26 grudnia 2010, 14:41

Ciekaw jestem jak wyglądała by para 7 + 1
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Pampon
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 09:55

Re: Idealny partner dla 7

#159 Post autor: Pampon » niedziela, 26 grudnia 2010, 18:05

silver_bullet pisze:Ciekaw jestem jak wyglądała by para 7 + 1
Nie wyglądałaby.
To przecież mentalne połączenie roztrzepanego dziecka z pedantycznym rodzicem, istne kazirodztwo :shock:
A na poważnie - długi związek pewnie byłby ciężki, bo zetknęłyby się w nim dwa różne światy.
Chociaż taka przelotna znajomość z Jedynką byłaby całkiem pociągająca pod względem 'inności', czegoś nowego.
Przelotna znajomość - czyt. 20 minutowa :mrgreen:
Czyli podsumowując - Jedynka odpada.

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Idealny partner dla 7

#160 Post autor: Helios » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 10:52

odpada bezsensu totalnie niemożliwe;) jak ja widzę 1 to mnie skręca a co dopiero ten teges;) niee
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
EEwa
Posty: 86
Rejestracja: środa, 17 listopada 2010, 01:16
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#161 Post autor: EEwa » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 11:49

tak sobie analizuję i myślę, że to musi być ktoś trochę niedostępny, żeby 7 była wciąż zainteresowana; osoba mająca swoje sprawy i swoje życie, nie wnikająca na siłę w życie 7, nie ograniczająca jej; ktoś nieco tajemniczy, na pewno pozytywnie nastawiony do życia, rozrywkowy; a przy tym ktoś, kto będzie chciał uczestniczyć razem w 7 w różnych rzeczach, np. tak banalnych jak wspólne wygłupy.

jak myślicie co to za typ? mi się nasuwa, że wesołe 5w6 (ale to dlatego, że ja mam taką słabość do 5..;)
'what would u do, if u see spaceships over Glasgow.?'

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#162 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 13:09

Wiesz, teoretycznych kombinacji jest wiele. Ale strzał w stronę 5 czy 6 jest super. Do tego dodałbym jeszcze po standardzie 9, jako uniwersalny uczestnik i pochłaniacz energii ;)
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#163 Post autor: Amber » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 23:50

silver_bullet pisze:Ale strzał w stronę 5 czy 6 jest super.
Przemoc nie jest rozwiązaniem. 8)
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Idealny partner dla 7

#164 Post autor: Helios » wtorek, 28 grudnia 2010, 21:56

to zależy:d
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#165 Post autor: silver_bullet » środa, 29 grudnia 2010, 18:37

Amber pisze:
silver_bullet pisze:Ale strzał w stronę 5 czy 6 jest super.
Przemoc nie jest rozwiązaniem. 8)
Obrazek

Leeeeć.... Leeeeć... Bądź wolny.... :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ