Idealny partner dla 7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Idealny partner dla 7

#91 Post autor: atis » czwartek, 4 lutego 2010, 16:22

znam jedną parę 7w6 (on) x 6w7 (ona). moim skromnym zdaniem to jeden z najfajniejszych związków, z jakimi się spotkałam.


xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idealny partner dla 7

#92 Post autor: Mandala » czwartek, 4 lutego 2010, 19:11

Petroniusz pisze:Myśle że robisz tutaj auto-reklame :)
6 z tego co widze wyżej zaznaczyłem na tak, więc możesz nas śmiało podrywać.
He he. :D Dzięki. Zapamiętam. :twisted: Ale mam już swoją Piąteczkę i nie zamierzam zamieniać. ;-) Miałam jednak trochę doświadczenia z z Siódemkami - przyjacielskich i trochę więcej... Orientuję się nieco, jak te Siódemki patrzyły na mój typ, kontakt był bardzo łatwy i przyjemny. Dlatego ośmieliłam się tu odezwać. ;-) Przyznam, że nie miałabym nic przeciwko na bliższe kontakty z jednym z Was... ale ze skrzydłem 6, te z 8 lubię, do dyskusji - super, ale nawet mnie potrafią przytłoczyć.
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Idealny partner dla 7

#93 Post autor: kama.zielona » czwartek, 4 lutego 2010, 19:52

Tu się zgadzam z Mandalą- relacja 6w7 z 7w6 jest bardzo pozytywna. Jedną 6w7 znam już kilkanaście lat-zaufana osoba. Odnoszę wrażenie, że wie o mnie więcej, niż mi się wydaję. Często uciekam od niej- ale to tylko skutek uciekania od samej siebie- pozwala mi na to, bo wie, że do niej wrócę.
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Idealny partner dla 7

#94 Post autor: Pędzący Bakłażan » czwartek, 4 lutego 2010, 19:55

Mandala a to dziwne, że akurat siódemki ze skrzydłem 8 potrafią Cię przytłoczyć.
Przecież to siódemki ze skrzydłem 6 wydają być się BARDZIEJ ekstrawertyczne (o ile można to jakoś oceniać).

Chyba, że chodzi o inny rodzaj przytłaczania? Czekam z niecierpliwością na jakieś szczegółowe informacje z Twojej strony. :wink:

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Idealny partner dla 7

#95 Post autor: Petroniusz » czwartek, 4 lutego 2010, 20:27

Pierdzący Bałkarzan nie denerwuj się tylko zostań 7w6.
Dla 7 wydaje mi się dobry ktoś wyrozumiały i bardzo cierpliwy np.9.

PB - Nie denerwuję się, po prostu jestem ciekaw. :D
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Idealny partner dla 7

#96 Post autor: Grin_land » czwartek, 4 lutego 2010, 20:43

o nie nie nie!! 9 w to nie mieszaj!!
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Idealny partner dla 7

#97 Post autor: Petroniusz » czwartek, 4 lutego 2010, 20:50

Już sie sama wmieszała.
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idealny partner dla 7

#98 Post autor: Mandala » czwartek, 4 lutego 2010, 21:45

Pędzący Bakłażan pisze:Mandala a to dziwne, że akurat siódemki ze skrzydłem 8 potrafią Cię przytłoczyć.
Przecież to siódemki ze skrzydłem 6 wydają być się BARDZIEJ ekstrawertyczne (o ile można to jakoś oceniać).

Chyba, że chodzi o inny rodzaj przytłaczania? Czekam z niecierpliwością na jakieś szczegółowe informacje z Twojej strony. :wink:
Trudno mi to określić. To tylko takie odczucia, mogę spróbować opisać, skąd się biorą, ale ostrzegam przed znaczcnym subiektywizmem. Chodzi pewnie o to, że bliżej mi do 7w6. 7w8 wydają mi się bardziej głośne, wylewne, a w stresie niecierpliwe, egocentryczne. 7w6 za to dążą do bliskich relacji, jakoś emocjonalnie mi odpowiadają, lepiej rozumieją Szóstkę, wydają mi się cieplejsze. Znajdując z nimi wspólny język chętnie dzielę humor, zabawę, ekstrawertyzm (też jestem typem ekstrawertycznym, mimo swojej fobiczności :D), ale mogę też znaleźć oparcie i zrozumienie, gdy jestem w bardziej melancholijnym nastroju, podczas gdy w 7w8 wyczuwam wciąż ten pęd i więcej intelektualnego chłodu - chociaż bardzo mi się podoba intelekt tego podtypu, uwielbiam ósemkową siłę, niezależność, konkretność. 7w8 na kumpli dla mnie świetnie się nadają. ;-) Na bliższe relacje - nie koniecznie, bardziej mnie męczą i bardziej mi się przy nich włącza skrzydło 5, podczas gdy przy 7w6 właśnie skrzydło 7. :D Jednak nie bez znaczenia pewnie jest to, że mam siostrę 7w8 i ona mnie przytłacza swoją osobą. Jak ktoś się orientuje w socjonice, to może coś wyjaśni, że mam z nią relację prośby, gdzie ona jest odbiorcą. ;-) Więc mogę u innych 7 reagować na jej cechy, tak, jakbym reagowała na nią.
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Idealny partner dla 7

#99 Post autor: Petroniusz » czwartek, 4 lutego 2010, 22:18

Dążysz zapewne do tego, że 7w6 lepszy na męża, a 7w8 na kochanka.
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idealny partner dla 7

#100 Post autor: Mandala » czwartek, 4 lutego 2010, 22:29

:lol: Zdecydowanie do tego nie dążę, ani jednego, ani drugiego nie szukam. :D
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Idealny partner dla 7

#101 Post autor: Kapar » piątek, 5 lutego 2010, 10:10

Jak napisala Mandala:
Mandala pisze:
Pędzący Bakłażan pisze:Mandala a to dziwne, że akurat siódemki ze skrzydłem 8 potrafią Cię przytłoczyć.
Przecież to siódemki ze skrzydłem 6 wydają być się BARDZIEJ ekstrawertyczne (o ile można to jakoś oceniać).
7w8 wydają mi się bardziej głośne, wylewne, a w stresie niecierpliwe, egocentryczne.
Wlasnie zaskoczyla mnie wypowiedz o 7w6? Jakie cechy dawalyby wiekszy ekstrawertyzm? Czy ty Baklazan jestes ekstrawertykiem?
Petroniusz pisze:Dążysz zapewne do tego, że 7w6 lepszy na męża, a 7w8 na kochanka.
Jak 7w8 na kochanka to juz lepiej sobie zmienic takiego na 8w7 8)
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Idealny partner dla 7

#102 Post autor: Petroniusz » piątek, 5 lutego 2010, 13:10

baby_kapar pisze:
Petroniusz pisze:Dążysz zapewne do tego, że 7w6 lepszy na męża, a 7w8 na kochanka.
Jak 7w8 na kochanka to juz lepiej sobie zmienic takiego na 8w7 8)
Hahaha kolejny co się reklamuje, ale nie skorzystam :)
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idealny partner dla 7

#103 Post autor: Mandala » piątek, 5 lutego 2010, 14:16

Zdawało mi się, czy to do mnie była kierowana Wasza autoreklama, a nie do Ciebie? : P

Czyli partner 7w6 dla 6w7 :arrow: na odwrót, by do odpowiednio do tematu - 6w7 dla 7w6. A na kochanka dla Szóstki...
oczywiście czuła i namiętna Szósteczka! :twisted:
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Idealny partner dla 7

#104 Post autor: Pędzący Bakłażan » piątek, 5 lutego 2010, 14:48

baby_kapar pisze: Wlasnie zaskoczyla mnie wypowiedz o 7w6? Jakie cechy dawalyby wiekszy ekstrawertyzm? Czy ty Baklazan jestes ekstrawertykiem?
Według opisu ze strony enneagram.pl

7w6
Skrzydło sześć wnosi lepsze wyczucie długoplanowych działań. Zazwyczaj bardzo zabawna i lubiąca się dobrze pośmiać - zadziwiająco duża liczba komików posiada typ 7w6. Bardziej otwarcie wrażliwa, miła i czuła.

7w8
Może wydawać się głośna i niesforna, choć niektóre 7w8 są bardziej grzeczne i dowcipne. Lubi różne uroczystości, opowieści, kawały, jedzenie, podróże. Generalnie ma silne poczucie własnej wartości i zawsze stara się osiągnąć to czego chce

Nie mówię, że 7w8 nie jest ekstrawertyczne. To byłby oksymoron w pewnym sensie. Po prostu wydaje mi się, że 7w6 jest BARDZIEJ (miałem na myśli dosyć subtelną różnicę) ekstrawertyczne. Rozpatrzmy to na przykładzie:
-Stawiasz w towarzystwie 7w6 i 7w8. Kto szybciej rozbawi słuchaczy? Wg mnie 7w6.
-Siedem ma problem. Kto się nim szybciej podzieli? Myślę, że 7w6.


7w8 jest jednak dosyć silnie (mniej lub więcej) związana skrzydłem z ósemką, która jest jednak dosyć mocnym i charakternym typem, co rzutuje na ogólną wizję siódemki. 7w8 wydaje mi się bardziej indywidualistyczna, bardziej zamknięta w sobie, mimo swojej towarzyskości, humoru i wszystkich innych zalet, które kojarzą się z siódemkami. 7w6 wydaje mi się bardziej "przyjazna", pogodna i, jeżeli można tak powiedzieć o siódemkach - bezinteresowna i nastawiona na ludzi.

To są jednak moje prywatne przemyślenia i nijak nie muszą się pokrywać z rzeczywistością.
A co do mnie, to ponoć jestem ekstrawertykiem. Myślę, że to prawda. Zależy w jakich kategoriach będziemy postrzegać ekstrawertyzm, bo to, że w towarzystwie jestem wygadany, paszcza mi się śmieje, rzucam śmiesznymi hasłami na lewo i prawo i ogólnie nie lubię nudzić siebie ani innych, to jeszcze nie oznacza eks/introwertyzmu.
Tu chodzi bardziej o dzielenie się swoimi problemami, skłonność do zwierzeń, sposób ładowania energii, sposób spędzania wolnego czasu, rodzaj kontaktu z ludźmi itp. :wink:


EDIT: Bym zapomniał o najważniejszym. W końcu 7w6 nazywamy komikiem a 7w8 realistą. Nazwy mówią same za siebie. Jakoś ten komizm bardziej mi się kojarzy z ekstrawertyzmem i możliwością przytłoczenia kogoś swoją osobą.

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idealny partner dla 7

#105 Post autor: Mandala » piątek, 5 lutego 2010, 15:52

Pędzący Bakłażan pisze: Według opisu ze strony enneagram.pl

7w6
Skrzydło sześć wnosi lepsze wyczucie długoplanowych działań. Zazwyczaj bardzo zabawna i lubiąca się dobrze pośmiać - zadziwiająco duża liczba komików posiada typ 7w6. Bardziej otwarcie wrażliwa, miła i czuła.

7w8
Może wydawać się głośna i niesforna, choć niektóre 7w8 są bardziej grzeczne i dowcipne. Lubi różne uroczystości, opowieści, kawały, jedzenie, podróże. Generalnie ma silne poczucie własnej wartości i zawsze stara się osiągnąć to czego chce
;-)
Pędzący Bakłażan pisze:Nie mówię, że 7w8 nie jest ekstrawertyczne. To byłby oksymoron w pewnym sensie. Po prostu wydaje mi się, że 7w6 jest BARDZIEJ (miałem na myśli dosyć subtelną różnicę) ekstrawertyczne. Rozpatrzmy to na przykładzie:
-Stawiasz w towarzystwie 7w6 i 7w8. Kto szybciej rozbawi słuchaczy? Wg mnie 7w6.
-Siedem ma problem. Kto się nim szybciej podzieli? Myślę, że 7w6.
EKSTRAWERTYZM
cecha osobowości wyrażająca się w skłonności do kierowania uwagi na otaczającą rzeczywistość; zewnętrzna aktywność; łatwość nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi
To jest ogólnie przyjęta definicja ekstrawertyzmu, typowego dla całego typu 7. Jeśli chodzi o działanie i koncentrację na rzeczywistości, to szla może przechylić się stronę 7w8 (6 więcej uwagi kieruje do wewnątrz, na uczucia, 8 na cel, bezpośrednie działania), a jeżeli idzie o łatwość nawiązywania kontaktów, to może lekko w stronę 7w6 (ze względu na to, co napisałeś).
7w6 wydaje mi się bardziej "przyjazna", pogodna i, jeżeli można tak powiedzieć o siódemkach - bezinteresowna i nastawiona na ludzi.
Pędzący Bakłażan pisze: 7w8 jest jednak dosyć silnie (mniej lub więcej) związana skrzydłem z ósemką, która jest jednak dosyć mocnym i charakternym typem, co rzutuje na ogólną wizję siódemki.
Więc jeśli 7 będzie chciała zwrócić na siebie uwagę z siłą i bezpardonowością Ósemki, bez szóstkowego wyczucia, ciepła, to może tym nieźle przytłoczyć. ;-)
Pędzący Bakłażan pisze:To są jednak moje prywatne przemyślenia i nijak nie muszą się pokrywać z rzeczywistością.
A co do mnie, to ponoć jestem ekstrawertykiem. Myślę, że to prawda. Zależy w jakich kategoriach będziemy postrzegać ekstrawertyzm, bo to, że w towarzystwie jestem wygadany, paszcza mi się śmieje, rzucam śmiesznymi hasłami na lewo i prawo i ogólnie nie lubię nudzić siebie ani innych, to jeszcze nie oznacza eks/introwertyzmu.
Tu chodzi bardziej o dzielenie się swoimi problemami, skłonność do zwierzeń, sposób ładowania energii, sposób spędzania wolnego czasu, rodzaj kontaktu z ludźmi itp. :wink:
Pędzący Bakłażan pisze:EDIT: Bym zapomniał o najważniejszym. W końcu 7w6 nazywamy komikiem a 7w8 realistą. Nazwy mówią same za siebie. Jakoś ten komizm bardziej mi się kojarzy z ekstrawertyzmem i możliwością przytłoczenia kogoś swoją osobą.
Mów dalej kuglarzowi, że komizm jest przytłaczający. 8)
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

ODPOWIEDZ