Różnice między 4 a 7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#61 Post autor: SuperDurson » sobota, 11 kwietnia 2009, 11:50

Zrobiłem test TERAZ.

  • "Twój typ to : 7w8" :wink:


A jestem podobno 6w5 :mrgreen:
Podobno?? Na pewno!
I to kontrfobiczne 6w5 :twisted:

Test jest mało miarodajny. Łatwo ocenić w ten sposób typ jednostek niezdrowych, o wyraźnych dla typu zachowaniach patologicznych, lub po prostu niezdrowych. Im wyżej poziom zdrowia, tym granice między typami bardziej się zacierają.. Wtedy ustalenie jest nieco cięższe, lecz w oparciu o teorię - motywy, ośrodki inteligencji, triady - można to zrobić dokładnie.

Zmień metodę. Ta, której używasz jest niewystarczająco dokładna - stąd rozbieżność.


..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#62 Post autor: vhax » sobota, 11 kwietnia 2009, 15:28

jak dla mnie hybryda 7w4 jest bardzo realna. sama czuję gdzieś wpływ czwórkowego skrzydła, choć oficjalne połączenia enneagramu takiego dla 7 nie przewidują :)
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

#63 Post autor: Rinn » sobota, 11 kwietnia 2009, 15:54

Popieram z całą mocą wypowiedź SuperDursona.

Test ssie, a raczej jest tylko wskazówką. Mogą z niego cuda wianki wychodzić, w zależności od nastroju i stopnia zrozumienia pytań i to o niczym nie świadczy.

4 i 7 są do siebie bardzo podobne, w ogóle wiele typów przypomina inne typy, bo ogólnie wszystkie opisywane przez enneagram zachowania są ludzkie, ale rdzeń osobowości jest jeden określony. Dwa typy mogą mieć identyczne zachowania, ale różne są motywy, które nimi kierują. Dlaczego nikt tego nie rozumie. :D
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#64 Post autor: Pędzący Bakłażan » sobota, 11 kwietnia 2009, 19:31

Dawno mnie tu nie było, więc czas najwyższy się wypowiedzieć ;)

Ja również odczuwam duży związek z czwórkowymi cechami. To dosyć dziwne, jednak wydaje mi się, że rozwiązanie jest proste. Kiedy człowiek się naczyta o "świrowatych" i szalonych siódemkach a sam jest taki, ale nie aż w takim stopniu i jego "szaleństwo" nie ma takiego natężenia, to wtedy zaczyna się zastanawiać nad swoją czwórkowością. A w enneagramie nie chodzi jedynie o to czy jesteś intro- czy ekstrawertykiem. Tu chodzi o pewne kierunki postępowania i motywy kierujące ludźmi. I dlatego siódemka nie musi być "wariatem" a czwórka "smutasem". To tyle...
A poza tym kiedy są sprzyjające okoliczności to założę się, że każda z siódemek potrafi być szaleńcem :P

Pozdrawiam i pędzę dalej ;)

Dmitro
Posty: 6
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 01:02

#65 Post autor: Dmitro » niedziela, 12 kwietnia 2009, 06:08

Co racja to racja... Test z eneagramu jak i zapewne reszta pozostalych testow online w zaleznosci od nastroju i ogolnego stanu psychicznego beda sie zmieniac - dzis mam 6w7 zamiast 7w6 hahaha:D(a minelo tylko kilka dni:) - chociaz robiac ten test tym razem chcialem zaznaczac bardziej "szczere" i bardziej przemyslane odpowiedzi, tyle ze jak mi wyszlo wczesniej 4w5 to tez mialo byc szczerze:P) No ale coz nie ma co sobie tym glowy zawracac;d
Ostatnio 3w2... bywalo 7w6 i 4w5 a czasami 6w7;D [ENTP/ENFP]

Awatar użytkownika
greenmile
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 17:08
Lokalizacja: okolice szczecina

#66 Post autor: greenmile » wtorek, 2 czerwca 2009, 20:40

zmienia się zachowanie, gdzieś tam w środku, ciągle jesteś tą samą osobą, ale możesz się czuć inaczej.

also, u mnie cykl jest od 4 do 8 czasem :P

jeszcze ze 2 lata temu bylem typowa 5 (nolife), teraz zachowuje sie coraz bardziej jak 7, ale czuje sie jak 6 [lol]
ogolnie, z nolife'a stalem sie hardcorem ;]
6w5+7 INTP
Szukam miłości, ale wiem, że jej nigdy nie znajdę ;_;
ambiwalencja, anyone?

... no i nie znalazłem :)
/quitlife.

Awatar użytkownika
kikusdzikus
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2010, 12:02
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Mazury/Poznań

Re: 7w8 a teraz 4w5

#67 Post autor: kikusdzikus » wtorek, 26 stycznia 2010, 13:41

u mnie było odwrotnie, taka ewolucja ;d

4w5 parę lat temu ( po przeczytaniu opisu pomyślałam - faktycznie taka jestem)
5w4 rok temu (po przeczytaniu opisu pomyślałam - faktycznie, taka się stałam)
7w8 teraz ( po przeczytaniu opisu myślę - taka chciałam zawsze być ;d)

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: 7w8 a teraz 4w5

#68 Post autor: Pędzący Bakłażan » wtorek, 26 stycznia 2010, 15:45

kikusdzikus pisze:7w8 teraz ( po przeczytaniu opisu myślę - taka chciałam zawsze być ;d)
Chcieć nie znaczy być. Zastanowiłaś się nad tym starannie? Może masz po prostu lepszy okres w życiu i stąd ta zmiana typu. Wiele czwórek mylnie identyfikuje się z siódemką, wchodząc w okres zwycięstw i radości. Tak jak wielu ludzi wcale nie jest czwórkami a uważa się za nie, ponieważ jest w depresji albo ma 14 lat i wszystko dla osoby w tym wieku jest mhroczne i indywidualistyczne :D

Test prawdy nie mówi.

Melis
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 19:19

Re: 7w8 a teraz 4w5

#69 Post autor: Melis » wtorek, 26 stycznia 2010, 22:43

kurczę, ja już nie wiem. niby czuję się Czwórką, ale mam sporo cech, przez które ludzie kwalifikują mnie jako Siódemkę. w towarzystwie znanych mi osób z reguły bryluję, zachowuję się jak naćpana, śmieję się. gdybym powiedziała większości ludzi, że jestem 4w5, pewnie wybałuszyłyby gały i uznały, że się zgrywam. ale nie powiem, to byłoby zbyt wielkie otworzenie się, nie muszą wiedzieć o mnie aż tyle. ;>
kiedy jestem szczęśliwa, czuję się jak typowe 7. a jeśli chodzi o tą czwórkową emocjonalność, to mi ostatnio trochę płytsza się zrobiła. momentami czuję, że mam gdzieś ludzi i uderzam w najczulsze punkty, a za chwilę dręczą mnie paskudne wyrzuty sumienia i mam masochistyczną przyjemność z tego, że jestem taka okropna, a oni przeze mnie liżą rany. taka huśtawka między gruboskórnością a emocjonalnością Czwórki.

robiłam test dwa razy, za każdym 4w5. no i cholera, przecież to praktycznie skrajnie różne osobowości. :shock:
4w5? 6?
"Czytam historię
I widzę coś zrobił
Przez tysiąclecia, Człowiecze!
Zabijałeś, mordowałeś i wciąż przemyśliwasz,
Jakby to robić lepiej
Zastanawiam się, czyś godzien,
Aby Cię pisać przez wielkie C"

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: 7w8 a teraz 4w5

#70 Post autor: car II » wtorek, 26 stycznia 2010, 23:01

Melis a czytałaś opis jedynki :?:
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: 7w8 a teraz 4w5

#71 Post autor: Petroniusz » wtorek, 26 stycznia 2010, 23:14

Jeśli tak bardzo rozkminiasz to to raczej bliżej Ci do 4
7w6 ENTP

Melis
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 19:19

Re: 7w8 a teraz 4w5

#72 Post autor: Melis » środa, 27 stycznia 2010, 20:00

car II pisze:Melis a czytałaś opis jedynki :?:
czytałam, czytałam. część pasuje, ale nie jestem Jedynką, mogę mieć co najwyżej silne połączenie. Znam kilka jedynek i to raczej nie jest to.
Petroniusz pisze:Jeśli tak bardzo rozkminiasz to to raczej bliżej Ci do 4
dobrze wiedzieć, dzięki. :D
4w5? 6?
"Czytam historię
I widzę coś zrobił
Przez tysiąclecia, Człowiecze!
Zabijałeś, mordowałeś i wciąż przemyśliwasz,
Jakby to robić lepiej
Zastanawiam się, czyś godzien,
Aby Cię pisać przez wielkie C"

MareckiMarek
Posty: 4
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 18:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Warszawa

Witajcie w życiu - z 4w5 zmieniłem się w 7 :-)

#73 Post autor: MareckiMarek » środa, 3 listopada 2010, 19:13

No właśnie... całe życie miałem w tym teście 4w5, czułem się "inny", "obcy" i w ogóle alien, opis 4w5 bardzo dobrze pasował. Jakieś doły, niska samoocena, alienacja. Nawet jak na siłę chciałem to nie dało się tak wypełnić testu żeby wyszło coś innego niż 4w5 :-)
W pewnym momencie w moim życiu się bardzo dużo zmieniło, zniknął pewien "problem", zaczęło wychodzić.
Nagle najbardziej na świecie zaczęło mi brakować kontaktu z innymi ludźmi, zacząłem czuć z nimi taką dziwną "jedność". Nie potrafię sobie już wyobrazić co to jest melancholia, chociaż kiedyś ją uwielbiałem włócząc się gdzieś bez celu i przeżywając własne bagno. Wszystko jest teraz ciekawe, zniknęła "ciemna strona mocy" a 4w5 (nie obraźcie się proszę) zacząłem odbierać jako objaw choroby...

Kiedyś i tak zawsze czułem że do 7 mi blisko, że to 7 jest tą radosną stroną mojej osobowości. I stało się, można być w życiu szczęśliwym, ja się cieszę niczego, mam jakieś dziwne samozadowolenie nawet kiedy nie ma do tego powodów czy jakiś szczególnych osiągnięć :-)

Ale coś tam z Czwórki zostało, te lata w błocie dużo mnie nauczyły, cały czas świetnie was rozumiem i ciągle mam troszkę poczucia własnej wyjątkowości:-)


Wątki połączone, na forum były już dyskusje o wahaniach, czy jest sie 4 czy 7. ~atis

Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Witajcie w życiu - z 4w5 zmieniłem się w 7 :-)

#74 Post autor: swiatlo » środa, 3 listopada 2010, 19:31

Ja jestem 4w3 ale się zmieniam w 7w8 :roll:
troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Witajcie w życiu - z 4w5 zmieniłem się w 7 :-)

#75 Post autor: greenlight » środa, 3 listopada 2010, 20:51

A ja o północy zmieniam się w toster....
To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

ODPOWIEDZ